» »

nakup preko bolhe

nakup preko bolhe

chrispy ::

Kupujemo neko stvar preko bolhe, v kar visoki vrednosti, je dobro da se kaj podpiše ko se stvar proda? Pač da sem jaz novi lastnik oz. bilokaj saj nočem da me potem prodajalec nategne pa reče da sem mu telefon ukradel.

Janac ::

Nared pogodbo.

Furbo ::

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hojnikb ::

naj ti da vse dokumente in prečekiri imei, če že ni ukraden...
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Furbo je izjavil:

http://www.bolha.com/dl/prodajna-pogodb...

Te ne ščiti če gre za vročo robo.

chrispy ::

okej, IMEI to je tisto na škatlici? kaj potem s tem naredim? račun je izgubil, ima pa garancijo

ramiz?! ::

Jaz si nebi upal kupit ... pa ne zaradi denarja (če nebi bilo veliko), ampak zaradi razočarjanja, da te je nekdo nategnil... sploh če gre za dražjo zadevo raje pojdi še s kakšnim prjatlom to pogledat in naj ima vsaj vse papirje, ker če gre za neko dražjo zadevo, je ponavadi najmanj, da si spraviš vse papirje...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

chrispy ::

greva jutri s kolegom pogledat to zadevščino ja. sicer pa kupujem nokio lumio 1520 za 500EUR. Zdaj nevem, meni se cena zdi sicer kar ugodna, glede na to da naj bi aparat bil zapakiran ter v bistvu nov. zdaj tudi nevem ali je tistih 7gb ki jih obljubljajo na skydrive on že uporabil al kako jih claimaš (nevem slovenske besede jooj). je še kaj drugega da naj pazim pri nakupu? saj prvič kupujem kaj preko bolhe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chrispy ()

SaXsIm ::

Napišeš kupoprodajno pogodbo, od bolhe je dobra. Preveriš, da se prodajalčevi podatki ujemajo (preveriš njegov osebni dokument). Tudi, če je bil telefon ukraden, imaš tako dovolj podatkov, da ga policija najde in dobiš denar nazaj. Če ti dokumenta ne bo želel pokazati, pa pač ne kupiš (lahko ga tudi prijaviš zaradi poskusa goljufije).
Sam sem tako že večkrat storil, pa se do sedaj še nikoli ni izkazalo, da bi me kdo hotel nategniti.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

tony1 ::

Ko boš dobil osebno v roke, trikrat poglej sliko na njen in človeka. Ljudje s(m)o pri tem pogosto izjemno slabo pozorni.

Veron ::

"izgubil račun" pri praktično novi zadevi? No opcija je, da gre iskat dvojnik, če tega noče, osebno raje nebi kupil od takega.

shadeX ::

Predvsem pa, kupi osebno iz oči v oči. Ne po pošti, pri tako visoki vrednosti. Si pa sicer nisem mislil da so te nokie tako drage. Celo več kot iphone.

Klik

Glede na to da prodaja za 250€ manj (novo) bi postal malo sumljiv.

Furbo ::

Hayabusa je izjavil:

Furbo je izjavil:

http://www.bolha.com/dl/prodajna-pogodb...

Te ne ščiti če gre za vročo robo.


Njega skrbi, da bi mu prodajalec potem rekel, da mu je on (kupec) sunil zadevo. Težka bo, če bo imel od njega podpisano kupoprodajno pogodbo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nateg na bolhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8417282 (6084) nokia6310
»

Nakup novega telefona od fizične osebe in pravne posledice

Oddelek: Mobilne tehnologije
263688 (3067) Pesimist
»

Podarjen ključ za Office PRO PLUS 2013

Oddelek: Pomoč in nasveti
263787 (3230) Ales
»

Na kaj "paziti" pri nakupu telefona preko Bolhe?

Oddelek: Loža
4913683 (11844) poweroff
»

objektiv - kupoprodajna pogodba

Oddelek: Loža
62266 (2129) St235

Več podobnih tem