» »

policijska majica

policijska majica

Rok Woot ::




A lahko to nosim, ali je prepovedano?

Hvala

[popravil slike - ahac]
  • spremenil: ahac ()

fantasycamp ::

kje je slika?

bluefish ::

41. člen

(prepoved reprodukcije in uporabe uniforme, oznak in simbolov policije)

(1) Prepovedano je izdelovati ali uporabljati uniforme in oznake, ki so po barvi, kroju, položajnih oznakah, simbolih ali drugih oznakah enake ali podobne uniformi, položajnim oznakam, simbolom ali drugim oznakam na uniformi policije, ter reproducirati in uporabljati v prometu vozila, ki so po grafični podobi enaka ali podobna vozilom in drugim prevoznim sredstvom policije.

(2) Predmete, ki so bili izdelani ali uporabljeni v nasprotju s prejšnjim odstavkom, policist zaseže na kraju prekrška.

Rok Woot ::

Aha pol mi jo lahko samo vzame? Ni kazni? Gre pa za original...

St235 ::

bistveno je ali gre za uradno uniformo ali za majce, ki jih je policijski sindikat natisnil svojim članom. Če slednje potem lahko mirno nosiš. Če prvo potem pa ne in boš tudi lahko plačal kazen.

[D]emon ::

V primeru izdajanja za uradno ali vojasko osebo je zagrozena kazen do 1000 eur in/ali do enega leta zapora.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

stb ::

Torej imaš problem, če svoj beli avto ali kombi opremiš z modrimi črtami in velikim napisom "POLICE".
V izogib nesporazumom lahko spodaj dodaš še naslov svoje mizarske delavnice. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Hayabusa ::

Za uradno ali vojaško osebo se lahko izdajaš izdajanja s pomočjo njihove opreme in/ali službene izkaznice, majica sama ne pomeni ničesar.
Policaji imajo dve vrsti službenih izkaznic - od uniformirane in od kriminalistične policije.

http://www.alter.si/tabla/printthread.p...
Med kriminalisti najdes folk ki zgleda kot skini, vahabiti, rastafarjanci, itd...ne sodit po videzu.


http://www.alter.si/tabla/printthread.p...
V najslabsem primeru, poves da ne verjames da je res policist in poklices na 113 ter poves v cem je problem. In bodo takoj preverili - je zadnjic en to naredil pa se je izkazalo da so ga pravi ustavili. Ne mores pa nekaj "zahtevat" potem ko ti bo operater na 113 povedal da so pravi policisti pred teboj...


tu imajo npr vse "fbi":
http://www.prepsportswear.com/governmen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mihec87 ::

Glede na to da se pri nas okol vozi en z modro-bel suv na strani pa napis pozicija1(od daleč ga zamenjas za policijski avto bp..)...

bluefish ::

Hayabusa je izjavil:

Za uradno ali vojaško osebo se lahko izdajaš izdajanja s pomočjo njihove opreme in/ali službene izkaznice, majica sama ne pomeni ničesar.
Policaji imajo dve vrsti službenih izkaznic - od uniformirane in od kriminalistične policije.
Nošenje uniforme ali majice kot take seveda res ne pomeni izdajanja za uradno osebo. Kljub temu pa z zakonom ni dovoljeno.

Prav tako zakon ustrezno ureja delovanje uniformirane, kriminalistične,... policije.

Hayabusa je izjavil:

tu imajo npr vse "fbi":
http://www.prepsportswear.com/governmen...
Pravi FBI nima napisa agent pod kratico.

Imajo pa podoben zakon glede tega. Sicer se bolj specifično nanaša na predstavljanje za uradno osebo in ne nošenje uniforme.

18 US Codes Sec. 912. Officer or employee of the United States

-STATUTE-

Whoever falsely assumes or pretends to be an officer or employee acting under the authority of the United States or any department, agency or officer thereof, and acts as such, or in such pretended character demands or obtains any money, paper, document, or thing of value, shall be fined under this title or imprisoned not more than three years, or both.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Rok Woot ::

Jah majica je taka kot jo imajo ti na kolesih se mi zdi. Mene sam zanima, če lahko dobim kazen ali ne. Jo bom pač nosil pod trenirko hmm Al kaj, nebom zdej majce stran vrgu. Mam pa tud vojaške puloverje itd z grbi, sam sem jih večino dol snel, ko tam mi je svar jasna... Kle pa nevem...

cortez ::

Napiš POLICE al pa POLIČIJA .

Phantomeye ::

Ne vem zakaj bi bila majica z napisom 'Policija' prepovedana. Saj ne gre za uniformo, niti za zaščiteno besedo.

btw. kako je pa s filmi in videospoti?

Rok Woot ::

Majica pa nikoli ni del uniforme?

bluefish ::

Phantomeye je izjavil:

btw. kako je pa s filmi in videospoti?
Tam se lahko uniforme uporabi brez problema.

Isotropic ::

Raje ne nosit take majice, ker prakticno prosis za tezave.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Raptor F16 ::

Refresh, da ne smetim.

Torej, kolega iz tujine mi je za RD poslal paket z majico in hoodijem ki ima potisk ala Bundeswehr (kopenska vojska) in eno podobno s tekstom polizei.

Stvar ni ravno official. Zanima pa me ali je to lahko problematično nosit v SLO? Po mojem tolmačenju se to ne bi smelo šteti za posnemanje uradne osebe, ker gre za modno imitacijo tuje vojske/policije, ki v Slo na splošno nima uradnih pooblastil za delat red? (I guess)

Ne gre se mi zdaj frajerja špilat ker 3/4 ljudi verjetno sploh ne ve kaj Bundeswehr pomeni. Gre se za princip ali lahko to nosim with peace of mind.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

bluefish ::

Relevanten je verjetno tale zakonski člen: https://zakonodaja.com/zakon/kz/308-cle...

Torej ne. "FBI - female body inspector" ali kako je že na enih majicah.

stb ::

Ključna elementa tega člena zakona sta:
- namen (pridobiti korist/škodovati drugemu) in
- izvajanje dejanj, ki bi jih smela le imitirana uradna oseba

"Dokumente, prosim" lahko reče vsak civilist (recimo na recepciji hotela), zato to dejanje ni rezervirano le za uradne osebe.

"A imate kaj za pusta hrusta?" pa ima namen pridobiti premoženjsko korist na račun druge osebe...:D

msjr ::

Raptor F16 je izjavil:

...Stvar ni ravno official. Zanima pa me ali je to lahko problematično nosit v SLO? Po mojem tolmačenju se to ne bi smelo šteti za posnemanje uradne osebe, ker gre za modno imitacijo tuje vojske/policije, ki v Slo na splošno nima uradnih pooblastil za delat red....

Samo brez panike, če se ne bi smelo nosit bi lahko vse Army shope zaprli.

otago ::

Raptor F16 je izjavil:

Refresh, da ne smetim.

Torej, kolega iz tujine mi je za RD poslal paket z majico in hoodijem ki ima potisk ala Bundeswehr (kopenska vojska) in eno podobno s tekstom polizei.



Nemci(m) dobijo ob polnoletnosti/21let en welcome paket z brosuro, majico Bundeswehr. Cimer je v njej spal. Ne vidim problema.

Pred leti je bila moda military surplusa, je veliko ljudi v jaknah, puloverjih nemske vojske okrog hodilo.

Raptor F16 ::

otago je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Refresh, da ne smetim.

Torej, kolega iz tujine mi je za RD poslal paket z majico in hoodijem ki ima potisk ala Bundeswehr (kopenska vojska) in eno podobno s tekstom polizei.



Nemci(m) dobijo ob polnoletnosti/21let en welcome paket z brosuro, majico Bundeswehr. Cimer je v njej spal. Ne vidim problema.

Pred leti je bila moda military surplusa, je veliko ljudi v jaknah, puloverjih nemske vojske okrog hodilo.


Zanimivo :D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vlada bi rada prepovedala določena oblačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13316088 (12939) jype
»

Identifikacija varnostnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18728926 (23497) krneki0001
»

Policija in postopek

Oddelek: Na cesti
173083 (2518) Mehmed
»

Na kaj "paziti" pri nakupu telefona preko Bolhe?

Oddelek: Loža
4913555 (11716) poweroff
»

fake police

Oddelek: Loža
122184 (1481) strup121

Več podobnih tem