» »

Ropotanje v trdem disku

Ropotanje v trdem disku

DaveG ::

Lep pozdrav! Zanima me če je normalno na v trdem disku malo trska vsako drugo sekundo? Je to problem ? Trenutno imam 500gb toshibo 32mb. Če je problem v disku katerega naj kupim lahko 1-2 tb pod 90€ cene. Hvala vnaprej
  • poskusilo klonirati: DaveG ()

hojnikb ::

o kakih treskih ti to ?
#brezpodpisa

DaveG ::

Torej ves čas ko sem na računalniku se iz trdega diska sliši kako ropota v njem. Nimam pa nobenih problemov z prenosnikom zato me čudi.

hojnikb ::

ropot diska je sicer normaln pojav, če je veliko aktivnosti na njem (sploh nakjučne narave). Vprašanje pa je, pod kaj si ti predstavljaš ropot.. Lahko da je kej poškodovoano noter...

Naredi en long smart test z seatools in poročaj..
#brezpodpisa

DaveG ::

Bom ga naredil jutri takoj kot ropot pa si predstavljam kot da zelo rahko tleskneš z prsti. Verjetno je kaj narobe ker se to začne takoj ob zagonu računalnika.

Hayabusa ::

Ohišje vibrira (če imaš hhd direktno na pločevini) ?

Beef ::

Eh, po mojem ga to moti da vsake toliko časa malo zaškrta v disku med NORMALNIM operiranjem. Verjetno imaš tudi odprto ohišje, a ne? Seveda se potem tudi disk sliši glasnejše.

DaveG ::

Vi ne razumete kaj mislim takoj ko vklopim računalnik se to dogaja vsake 2-3 sekunde nonstop. In imam zaprto ohišje me pa malo moti. Sicer pa bom jutri naredil tisti test ki ga je predlagal hojnikb

Duhec ::

Mogoče se ti glave vseskozi parkirajo ali pa ti os dela kako indeksacijo.
Pripopaj sliko smart podatkov diska. Posebno podatek C1(hex).

DaveG ::

Zgleda da je vse normalno po testu. Mogoče pa samo nisem navajen na tak zvok 3.5' diska. Hvala vseeno za hitro pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zatikanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585281 (4107) BorutK-73
»

Rohnenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
402669 (2095) kixs
»

neslišen računalnik + monitor

Oddelek: Kaj kupiti
241759 (1356) Pro_moted
»

Disk ropota, testi kažejo, da je vse OK?

Oddelek: Strojna oprema
81037 (919) Pyr0Beast
»

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
473091 (1811) antonija

Več podobnih tem