» »

Priklop USB huba

Priklop USB huba

Boomerang ::

Na računalnik sem si (reža za disketnik) vgradil čitalec kartic, ki ima tudi 2 USB vtičnice. Sedaj pa imam problem, ker kabla za USB ne morem priklopiti na matično ploščo, zaradi neskladnosti pinov.

Osnovna plošča ima v vogalu dodaten pin, ki ga konektor na USB kablu nima. Poleg tega se tudi razpored žic pinov nekoliko razlikuje. Iz dokumentacije matične plošče in USB huba:

Zanima me, ali obstaja kakšna možnost, da kabel priklopim na matično ploščo, tako da bodo USB vtičnice uporabne? Kabla ne bi rad rezal in ponovno vezal žic, ker mi s tem propade garancija. Se da dobit kak pretvornik ali kako drugače priklopiti?

Duhec ::

Na osn.plati ne moreš nič spremeniti in je fiksna razporeditev.
Lahko pa spremeniš razpored na samem usb konektorju čitalca kartic brez spajkanja.
Če ima kabel takšen usb konektor kot je na spodnji sliki, potem samo privzdigneš plastiko s kako šivanko, potegneš žičko ven ter na to žehto prestaviš vse žičke po razporedu, da se bodo ujemale z razporeditvijo na mamaplati.
NC = not connected , torej tam ni nobene žičke.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag...
Poročaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Boomerang ::

Bom kasneje preveril kakšen je konektor (sedaj imam kišto vklopljeno in zaprto) in če se bo dalo, bom prerazporedil žičke. Še zglede vezave me zanima tole:
-USB_PWR povežem z +5V (vseeno katerega s katerim).
-NC in DUMMY nista nikamor povezana.
Bo tako v redu?

Duhec ::

Leva vertikala za en USB, desna za drugega, kot je na tvoji sliki.
Na levi strani USB priključka imaš za prestavit samo GND, ki ga daš na zadnje, 5. mesto, 4.mesto je frej.
Na desni strani pa moraš obrniti vse žičke razen srednje (P+5), s tem, da je zadnja (Dummy) po vsej verjetnosti plastičen štofelc, ki ga moraš prej odstraniti, ker na njegovo mesto pride desni USB_PWR.
Takole naj bi izgledala končna modifikacija, da bo pasalo na konektor na plati.



Še 1x preveri, če je dejansko pravilna tvoja prva slika za osn.plato in usb priključek, da se kaj ne pokadi. :)

solatko ::

Da ne mešaš fire-wire priklop, na plati mora pisati USB. Če boš dal na napačen priključek, bo šel čitalec v franže.
Delo krepa človeka

KTr1sk ::

a je še kdo opazil, da vsi tile usb interni čitalci kartic ne delajo vredu, mogoče kje kakšen preverjen link da je 100% vredu?
http://www.ebay.com/itm/3-5-USB-2-0-Int...

mogoče ta ne bi delal težav ker ima zraven še dodatno napajanje?
http://www.ebay.com/itm/3-5-Front-Panel...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

servisiranje matične od prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
15968 (656) Alen T 1978
»

led osvetlitev stopnišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023404 (19022) Map
»

USB 3.0 razširitveno kartico z internim konektorjem

Oddelek: Kaj kupiti
154932 (4260) Mavrik
»

Hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
111781 (1637) goblinsly
»

krmiljenje avtomobilčka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51538 (1454) cefizl88

Več podobnih tem