» »

Windows XP na Intel Celeron-u

Windows XP na Intel Celeron-u

«
1
2

zanhor2 ::

Imam prenosnik naslednjih specifikacij:

Intel Celeron processor 540 1.86 GHz (1 core)
Mobile Intel grapchics media acclerator X3100
2GB RAM

Zanima me kateri operacijski sistem mi bolj priporočate Win XP ali Windows 8.1?
Vem, da se za XP konča podpora. Zanima me predvsem kateri bi delal bolje.

Hvala za pomoč in LP

hojnikb ::

Windows 8.1 any day..

dodaj še en ssd in maš raketo :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Windows 8.1 any day..

dodaj še en ssd in maš raketo :)

sej se hecas, da bi na celeron 540 dal ssd?

hojnikb ::

sem dal še na pol slabši procesor ssd in je bla razlika opazna.. so yeah :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

s tem prenosnikom samo kaksno browsanje dela

en linux, recimo crunchbang, in nic investirat v dodaten hw

hojnikb ::

ssd lahko premakne kasneje v boljši sistem, prenosnik pa zavrže :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ce ga lahko samo za browsanje uporablja
kaj mu bo ssd

hojnikb ::

SSD je vedno dobra investicija :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

Da mu hitreje odpre FF, se ssd ne splaca.
S tem notebookom nic drugega niti ne bo pocel.

In kar si napisal, ne more biti investicija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

hojnikb ::

Nikjer ni rekel, da bo stvar uporabljal izkjučno za web browsing :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Nikjer ni rekel, da bo stvar uporabljal izkjučno za web browsing :)

Celeron processor 540 1.86 GHz (1 core)

hojnikb ::

Včasih se je počelo marsikaj na dosti slabših procesorjih :)
#brezpodpisa

tony1 ::

Zaradi mene, če se win evangelisti na glavo postavijo, ampak z 2 gb daj gor XP.

hojnikb ::

tony1 je izjavil:

Zaradi mene, če se win evangelisti na glavo postavijo, ampak z 2 gb daj gor XP.

Hah. ne.
8.1 dela čist ok že na 1GB rama (lastnoročno stestirano)
#brezpodpisa

tony1 ::

Ha, ha.

Odpri no 5 youtube videov in še 10 drugih strani zraven.

hojnikb ::

Težko, ker nimam te kište pri roki..

Sicer pa ja, čist izvedljivo... seveda more bit youtube nastavljen na html5 (ker sicer poklekne še kakšna močnejša kišta z več rama :))

XP je samo še za na smeti in za kište z >1GB rama ter brez SSE2...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tony1 ::

Točno, tu je srž problema: flash.

hojnikb ::

tukaj ti starejši OS nič ne korist..
#brezpodpisa

amacar ::

Win XP ti toplo priporočam. Sem dal na dvojederni prenosnik z 1gb rama win 7, pa je zadeva totalno neodzivna, šele ko sem izklopil vse "bonbončke" je zadeva zadihala ampak je izgled windowsa 98. Prav tako sem dal windows 8.1 na podoben prenosnik (2gb rama) tudi z dvojedernim procesorjem, pa težko rečem da zadeva leti. Definitivno stacionarc z xp in athlonom 3000+ ter 1gb rama deluje hitreje kot ta prenosnik.

hojnikb ::

amacar je izjavil:

Win XP ti toplo priporočam. Sem dal na dvojederni prenosnik z 1gb rama win 7, pa je zadeva totalno neodzivna, šele ko sem izklopil vse "bonbončke" je zadeva zadihala ampak je izgled windowsa 98. Prav tako sem dal windows 8.1 na podoben prenosnik (2gb rama) tudi z dvojedernim procesorjem, pa težko rečem da zadeva leti. Definitivno stacionarc z xp in athlonom 3000+ ter 1gb rama deluje hitreje kot ta prenosnik.

Zmišljuješ si... Razn če je bla kak obskurna ali nepodprta grafika brez wddm driverjov...
#brezpodpisa

amacar ::

Ne si ne :)
Taprvi je bil hp 6720s, tadrugi fujitsu siemens amilo pro v3545.

hojnikb ::

Pišem ravnokar iz prenosnika z skoraj identičnimi specsi in Windows 7 leti...
Res je bil nadgrajen na SSD,ampak tudi sicer z hddjom je stvar delala čisto spodobno, tako da potrebe po winxp ni..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

zanhor2 ::

Bom probal z XP-ji :)

Hvala vsem za pomoč in LP

hojnikb ::

stran z xpji... lepo vrži win 8.1 gor pa gasa... Windows XPjom se izteka podpora + OS je star skoraj 13 let..
#brezpodpisa

neznanovski ::

hojnikb in ostali: Imam Asus EEE 1101HA prenosnik. Intel Atom 1.33GHz procesor, 2GB RAM-a, SSD 60 GB, integrirana grafika. Kateri OS mi priporočate?

opeter ::

Windows XP ali kakšen Linux z XFCE namizjem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

harmony ::

neznanovski je izjavil:

hojnikb in ostali: Imam Asus EEE 1101HA prenosnik. Intel Atom 1.33GHz procesor, 2GB RAM-a, SSD 60 GB, integrirana grafika. Kateri OS mi priporočate?

Windows 98

neznanovski ::

harmony je izjavil:

neznanovski je izjavil:

hojnikb in ostali: Imam Asus EEE 1101HA prenosnik. Intel Atom 1.33GHz procesor, 2GB RAM-a, SSD 60 GB, integrirana grafika. Kateri OS mi priporočate?

Windows 98


E jbg zdj, a lahko prosim win 3.1 inštaliram? :P

Inštaliran imam xp, a me vseeno zanima, če je bolje dati win 8 gor, ker očitno osmica deluje bolje kot sedmica ali se motim?

harmony ::

neznanovski je izjavil:

harmony je izjavil:

neznanovski je izjavil:

hojnikb in ostali: Imam Asus EEE 1101HA prenosnik. Intel Atom 1.33GHz procesor, 2GB RAM-a, SSD 60 GB, integrirana grafika. Kateri OS mi priporočate?

Windows 98


E jbg zdj, a lahko prosim win 3.1 inštaliram? :P

Inštaliran imam xp, a me vseeno zanima, če je bolje dati win 8 gor, ker očitno osmica deluje bolje kot sedmica ali se motim?

:)
Probaj, pa bos sam se najbolj vedel. XP je cisto ql za tako masino.

mikojan ::

To daj gor http://www.dd-wrt.si/site/index , kaj zahtevnejšega tale star atom ne more poganjat :))

Hayabusa ::

neznanovski je izjavil:

hojnikb in ostali: Imam Asus EEE 1101HA prenosnik. Intel Atom 1.33GHz procesor, 2GB RAM-a, SSD 60 GB, integrirana grafika. Kateri OS mi priporočate?

https://slo-tech.com/forum/t385427/p432...
https://slo-tech.com/forum/t385427/p432...
archbang, bridge linux

http://www.porteus.org/
http://sourceforge.net/projects/ubuntu-...
http://sourceforge.net/projects/lxpup/?...
http://sourceforge.net/projects/simplic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hojnikb ::

neznanovski je izjavil:

hojnikb in ostali: Imam Asus EEE 1101HA prenosnik. Intel Atom 1.33GHz procesor, 2GB RAM-a, SSD 60 GB, integrirana grafika. Kateri OS mi priporočate?

Absolutn win 8.1 Imam tut eee (sicer 1.6ghz varjanta) in teče osmica čisto ok na njem... In to samo z 1G rama..
#brezpodpisa

Rias Gremory ::

XP je obsolete.
OP naj naredi tako kot je hojnik reku na začetku, če pa noče kupovat pa da gor neko lahko GNU/Linux distribucijo pa je.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Mitch ::

neznanovski je izjavil:

hojnikb in ostali: Imam Asus EEE 1101HA prenosnik. Intel Atom 1.33GHz procesor, 2GB RAM-a, SSD 60 GB, integrirana grafika. Kateri OS mi priporočate?


Windows XP. Imam isti netbook z 2GB rama vendar z klasičnim HDDjem na katerem imam dual boot Windows XP in 7 in moram rečt, da so XPji mnogo bolj odzivni od Sedmice. Sicer naj bi GMA 500 (US15W) chipset v katerega je vgrajeno PowerVR jedro (SGX 535) omogočal strojno pospeševanje videa (H.264) vendar na mojem netbooku v Sedmici mi to še ni uspelo, preizkušeno z različnimi gonilniki. Je pa ratalo nekaterim, ki imajo netbooke z istim chipsetom (GMA500), tako da jim delajo Youtube filmči v HD ločljivosti brez zatikanja.:D

hojnikb ::

djte nehat vlečit win7 v to debato... probajte win8.1 in se čudite :)
#brezpodpisa

Mitch ::

hojnikb je izjavil:

djte nehat vlečit win7 v to debato... probajte win8.1 in se čudite :)


Če bi imeli "normalen" uporabniški vmesnik kot ga ima Sedmica in predhodniki bi ogromno uporabnikov z lahkoto prešaltalo na Win 8.1.

hojnikb ::

Obstaja desktop mode, ki je pratkično identičen tistemu iz Win7. Po potrebi si namestiš še start8 in imaš win7 brez aero glassa (in tudi to se da porihtat)... tako da nemi s takimi..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mitch ::

Sicer pa folk ve, da Microsoft šele z vsako drugo izdajo Windowsov zadane "žebljico na glavico". :D

Windows 95 (98) :) -> Windows ME :P -> Windows XP :D -> Windows Vista ;(( -> Windows 7 :D8-)

hojnikb ::

sj windows 8.1 lahko smatraš kot drugo izdajo, torej vse gut :)

PS:
vmes si pozabo win2000 :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mitch ::

hojnikb je izjavil:

sj windows 8.1 lahko smatraš kot drugo izdajo, torej vse gut :)

PS:
vmes si pozabo win2000 :)


Windows 2000 štejem pod NT linijo. Sicer so pa XPji (NT 5.1) v svoji osnovi precej podobni Windowsom 2000 (NT 5.0).

54j0 ::

Tudi jaz priporočam windows 8.1 za manj zmogljive računalnike. Za primer bom vzel svojega 1.6GHz atom netbook-a z 2Gb RAM-a. Že windows 7 na njem deluje bolje, kot Xp. Medtem ko windows 8/8.1 zaradi manj zahtevnih vizualnih učinkov, deluje še bolje (v bistvu prehiti tudi windows 7 z izklopljenimi učinki). Med te učinke štejem, na primer, efekt prosojnih oken, ki ga v windows 8.1 ni (le obarva okno v barvo, ki je podobna tisti na namizju). Med drugim se na win 8/8.1, v primerjavi z obema starejšima sistemoma, hitreje zaganjajo programi, spletne strani se v zavihkih preklapljajo hitreje,... in tudi zagon/izklop je krajši, bistveno. Dobil sem občutek, da zadeva s spominom in procesi ravna zelo racionalno - takoj po zagonu porabi le 1Gb ram-a (od skupaj 2Gb), s tem da se preprosti programi (chrome, explorer, medijski predvajalniki in podobno) zaženejo skoraj instantno. Tudi "čakalna doba" po zagonu sistema je veliko krajša, kot pri kateremkoli starejšem sistemu.

Zdaj, če še kdo ni opazil, da je lahko 8.1 (in do neke mere tudi 8) po izgledu skoraj enak 7 in starejšim, pa je to čisto njegova krivda. Zaradi svojega neznanja ni treba obsojati neke zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

hojnikb ::

@OP
vsaj poskusi Win 8.1 in če ti ne odgovajra še vedno lahko downgradeaš na xp..
#brezpodpisa

klinker ::

hojnikb je izjavil:

djte nehat vlečit win7 v to debato... probajte win8.1 in se čudite :)


+10
Za svoh masine je se posebej dober.
Moj 7-8 let star laptop "leti" z 8.1 pri klasicni uporabi, net, word pa kak muvi zvecer v postelji.

hojnikb ::

Edina težava teh novejših winsov je samo v strojnih restrikcijah (SSE2, PAE, NX bit..)... Če tem kriterjem ustreza proc, je edino smotrno dat win 8.1 gor :)
#brezpodpisa

solatko ::

Win 8, XP je slava mu, pokojni.
Delo krepa človeka

trnvpeti ::

8% proti 25%, hmm

dice7 ::

Je imel kdo kake težave z gonilniki na 8.1 in teh starih leptopih? Po vsem tem hvaljenju študiram, da bi dal 8.1 na Aspire One 1.6Ghz 1gb DDR3. Sedmica je delala malce neodzivno, ampak sm se čez čas navadil, upam da bo ta kaj bolš

hojnikb ::

gma 950 je podrt out of the box ..

In dela ok
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

54j0 ::

Mislim, da ima nekaj podobnega, kot moj netbook (par postov višje), GMA 3150. Z gonilniki nisem imel težav, zaznalo je vse, tudi 3g modul (ki je edina manj standardna komponenta). Deluje tipi-topi, za kišto kakršna je. Res pa je, da imam 2Gb RAM-a...

Hayabusa ::

Za wifi atheros in podobna jajca so šoferji v w8.1?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri OS za "slab" prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
395195 (4491) GTX970
»

Win 8 / Win 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8516370 (14862) solatko
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916889 (10993) solatko
»

Windows 8 na starejšem računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515856 (4911) solatko
»

Kateri OS za prenosnik AMD Turion 64 X2 Mobile TL-60??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8010913 (9348) T_F_7

Več podobnih tem