» »

NOV prenosnik - Toshiba Satellite --- pomoč lepo prosim!

NOV prenosnik - Toshiba Satellite --- pomoč lepo prosim!

jaaanezzz ::

Zdravo fantje!

Evo ravnokar sem iz trgovine nazaj z novim prenosnikom


Toshiba Satellite C50-A-1JT brez operacijskega sistema. Vržem not windows 7 64bit in nastavim boot device na OSS (dvd pogon) in restartam.

Nakar mi vrže ven "No bootable devices - please check ..."



 Slika 1

Slika 1



 Slika 2

Slika 2




??? Mrzel sem...


To je link do prenosnika http://www.mimovrste.com/artikel/275062...

Hvala za pomoč!
LP
J

dc10 ::

Pa je tvoj DVD z win 7 sigurno "bootable"?? Probaj ga na drugem računalniku, če se zažene iz tega DVD-ja z win 7. Če je temu tako, potem se malo poigraj z opcijami za zagon v biosu, ali pa daj komplet instalacijo za win 7 na USB ključek.

lp

Zheegec ::

v BIOS poglej za secure boot (disable) ali legacy boot (enable). Drugače pa je za nov računalnik bolne že v štartu vzeti takšnega z Win8 (deluje hitreje in baterija zdrži dlje), razen če bi dajal gor Linux.

jaaanezzz ::

Z istim DVDjem sem instaliral za win7 64bit na mojem drugem prenosniku HP 4730s. V biosu je samo ta druga slika, ki sem jo prilepil...nimaš se kaj za veliko igrat, pač naštimaš katera naprava je boot device in to je to...

Naredil sem USB Bootable device pa dal gor Win 8 ...pa isto "No bootable device"


LP

Dal še security na ON in na OFF ..isto :(

Zgodovina sprememb…

jJack ::

Takšen problem sem imel par dni nazaj s Toshibo in Windows 7. Sem klical uvoznika in mi je rekle, da je na nove Toshibe možno instalirat samo Windows 8. Vstavim Windows 8 DVD v enoto in je šla instalacija skozi brez problema.

Good Guy ::

jJack je izjavil:

Takšen problem sem imel par dni nazaj s Toshibo in Windows 7. Sem klical uvoznika in mi je rekle, da je na nove Toshibe možno instalirat samo Windows 8. Vstavim Windows 8 DVD v enoto in je šla instalacija skozi brez problema.



lari fari...

podoro imajo samo za win 8(gonilniki se dobijo tudi mimo uradnih strani)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

jaaanezzz ::

Evo sem zapekel novo WIN 8.1 na DVD pa da vidimo....

Baje majo tele nove toshibe neki Bay Trail Intel al kaj, jao :/

Zgodovina sprememb…

solatko ::

UEFI bios ne sprejme travniških OS. Moraš instalirat na legacy, izklopit zaščito. Ali pa s strani proizvajalca potegni dol čist OS in bo šla instalacija tudi na UEFI.
Potem moraš samo še aktivirat.
Delo krepa človeka

jaaanezzz ::

UEFI je verjetno ta novi BIOS of Toshibe?

Se pravi, moram inštalirat z original windows 8 ?? (ne gre iz **rtisa recimo ?? )

Kako misliš, naj dol potegnem čisti OS ?


Hvala vsem res za pomoč...že 4ure se trudim...

LP

dejansan ::

V BIOS-u prvo spremeni secure boot iz enable na disable. Nato poglej še za boot mode in spremeni iz UEFI na legacy/csm boot, sem že pozabil točno kako ima toshiba.
dejansan

jaaanezzz ::

DELAAAAA


Z windows 8.1 pa je šlo :)


welcome windows 8 ... :)

dc10 ::

Jaaanezzz glavno da si rešil problem.

Samo povej, če je z win 8.1 šlo normalno, ali si moral izklopiti zaščito v biosu?? Da bomo tudi ostali vedeil potem v podobnih primerih...

lp

Duhec ::

jJack je izjavil:

Takšen problem sem imel par dni nazaj s Toshibo in Windows 7. Sem klical uvoznika in mi je rekle, da je na nove Toshibe možno instalirat samo Windows 8. Vstavim Windows 8 DVD v enoto in je šla instalacija skozi brez problema.

Zakaj potem Toshiba nudi podporo in gonilnike tudi za Win7 ? :)
Npr. za zgornji model C50A:
http://www.toshiba.si/innovation/window...

hurlimannxt ::

Da se ta tema ne prehitro konča :) js se z istim laptopom matram toshiba satellite C50-A-1JT, to kar sem prebral mi nič ne pomaga. Nikakor noče nič delat, vedno isto na koncu -> no bootable device. Prvič imam tako zafrkancijo, vse sem že pregooglav in probal. Zdej edino me zanima, če je kakšna razlika, če nalagam windows 8 posnet iz kake torrent strani ali, če originalnega ?? če to kaj vpliva, drgač pa nevem naprej :) grozno je tole.

Zheegec ::

Seveda je razlika. Naloži originalne in vse bo delovalo brez težav.

Good Guy ::

hurlimannxt je izjavil:

Da se ta tema ne prehitro konča :) js se z istim laptopom matram toshiba satellite C50-A-1JT, to kar sem prebral mi nič ne pomaga. Nikakor noče nič delat, vedno isto na koncu -> no bootable device. Prvič imam tako zafrkancijo, vse sem že pregooglav in probal. Zdej edino me zanima, če je kakšna razlika, če nalagam windows 8 posnet iz kake torrent strani ali, če originalnega ?? če to kaj vpliva, drgač pa nevem naprej :) grozno je tole.



če je image od original os-a nima veze tut če je iz trave dol snet
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

hurlimannxt ::

Problem ni rešen, naredil sem bootable usb, windows 8.1, in še vedno ista težava. Kak še priporočate?

Zheegec ::

Nevem, nesi nazaj v trgovino?! Lahko je tudi težava s prenosnikom...

solatko ::

hurlimannxt - Če si imel instalirano OEM verzijo OS-a, boš brez problema namestil enako, čisto verzijo enakega sistema, če pa si imel gor linux ali freeDOS, pa so zadeve malo bolj komplicirane, vendar rešljive. Če si iz LJ, mi piši na ZS.

Na travniku težko dobiš čisto verzijo.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

Ravno obratno, če je gor FreeDos ali linux potem nimaš težav. Če imaš pa OEM verzijo, je pa hudič lahko v Biosu zaklenjen. Smo kupili HP ProBook s kombiniranim SSD128GB/HDD500GB diskom in ne spraviš linuxa gor da se ubiješ, smo lepo nesli nazaj in dobili denar, ker pa so se prodajalci lepo obnašali, smo kupili kar drug računalnik. Tako da kar se firme tiče, ne kupimo več OEM, razen če bo uporabnik izrecno rabil Win OS.

hurlimannxt ::

Sem klical uvoznika ASBIS in mi niso znali kaj svetovat, rekli so edino naj probam z dvd-ja naložit. Torej na tem compu še ni bil nameščen OS. Uporabljam pa orginal windows 8.1 iz Microsoftovega dremsparka. Zdej bom probal še z dvd-jem, če je v tem kaka fora, drgač pa nevem :)

pierch ::

Na mojem Asusu je tudi UEFI BIOS, in ravno tako nisem mogel bootat iz USB-ja. Kolikor sem ugotovil/uganil je zato ker ne podpira UEFI boot preko USB ključa?

Iz DVD-ja pa ni bilo nobenih problemov.
Pierch

solatko ::

pierch - UEFI prav lepo podpira vse boot medije, samo malo je potrebno preštudirat, kako se to nastavlja. Malo bolj komplicirano kot legacy, ampak gre b.p.

DVD je po defaultu nastavljen za boot, drugače je pa možnost iz vseh medijev. Kaj pa računalniki, ki DVD-ja sploh nimajo, je po vaše, nemogoče naložit sistem:'(
Delo krepa človeka

TOP ::

pierch je izjavil:

Na mojem Asusu je tudi UEFI BIOS, in ravno tako nisem mogel bootat iz USB-ja. Kolikor sem ugotovil/uganil je zato ker ne podpira UEFI boot preko USB ključa?

Iz DVD-ja pa ni bilo nobenih problemov.

Gre in to brez problemov samo, kot je nekdo že omenil ,treba pravilno nastavit.

pierch ::

Verjamem, da UEFI podpira vse medije.

Mogoče je problem v tem kako se iso image "zapeče" na USB ključek, saj sem imel v BIOS-u omogočen boot iz vseh možnih naprav. Kakorkoli, nisem se potem poglabljal v to, ker je bilo lažje in hitreje speči DVD.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

hurlimannxt ::

Zadeva je taka, da je možno namestit le windows 8, tudi bios je temu primerno drugačen. Kljub temu, da imam original windows 8 mi zadeva ne boot-a. Ne bom se več z njim ukvarjal.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/i...

solatko ::

hurlimannxt - V UEFI bios se vpiše namestitev OS-a in podatki o tem, vendar se da brez problemov, to zbrisat in namestit, kateri koli legalni sistem. Seveda moraš malo naštudirat, kako. V UEFI so zapisani tudi strojni podatki. Tudi če menjaš kak del strojne opreme, mora UEFI to sprejet in zapisat.
Lahko pa počneš karkoli v načinu legacy in furaš zadeve po starem. Predvsem to predstavlja problem tistim, ki ste bili navajeni travnik - instal in goo.

Nekaj časa nazaj, mi je kolega - servisent razlagal, kako so zajebal strojno opremo z novim bios-om, saj na nov računalnik ne moreš nič več naložit.
Sedaj normalno nalaga vse, tako kot prej.

Google najde rešitve za vse, samo nekaj časa si je potrebno vzet in sledit napotke.
Delo krepa človeka

sandmat ::

Jaz na dellu nikoli nisem imel problema z menjavo HW v laptopu, boot device-i itd. Nikoli še nisem slišal/videl, da bi UEFI "nekaj sprejemal nekaj ne". Sem nalagal win7 in win8 iz usbja.

Sem pa uporabil MSov usb-something tool za izdelat USB. Kako ste ostali spravili win 7 na usb? Verjetno je v tem problem, da usb je usb le vseboval sliko, ni pa bil bootable?

hurlimannxt ::

Jaz samo 5x na leto nalagam kak comp, in sem navajen starega načina, tega novega sem pa zdej šele spoznal :) bo treba se updejtat glede tega :) Računalnik pa zdej deluje s tem, da so se kupili original windowsi pri trgovcu in so samo za ta računalnik, v prosti prodaji pa ne moreš kupit, samo v kompletu z računalnikom so. Tako, da sklepam, da je zelo težko, da bi obšel sistem. Sem veliko googlav in je bil problem, da js nisem imel istih možnosti v biosu kot so jih ostali imeli, nikakor se ni ujemalo. Zdej je zadeva rešena.

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

doneba07 ::

ne podpira os windows 7 tudi jast ga mam .rabis os windows 8.l.p.

KTr1sk ::

Enostavno ustvarjajte zagonske pogone USB
http://rufus.akeo.ie/
ta meni dela brez težav od linuxa od win xp do osmice, probaj če bi/bo bootal
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zvezdica27 ::

lp,

za< UEFI rabite 64 bitne win 7.

Pa malo vedeti za kaj se gre.

Drugače pa ... legacy boot in čao, to je samo zaščita za MS, ki v praksi dela same probleme...

zz

solatko ::

Uefi ima še kakšno druge koristne funkcije, so pa notri porinli še zaščite proti nelegalni programski opremi. V Uefi se zapiše ves firmware strojne opreme, HDD upravlja GPT sistem particioniranja....., naštudirat bo potrebno.

Legacy je rešitev samo za travniške sisteme.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

luky ::

Fantje isti problem s Toshibo Satellite C50-A-1JT ne zažene boot DVD za install Winsow.
Nikjer v Biosu ne najdem opcije Legacy
Prosim pomoč naj mi nekdo napiše kje je ta opcija.

Hvala.
luky!

renegade ::

sva že dva...ne gre in ne gre...original win 8 v comshopu se zagnal...ostalo pa ne gre...WIn 7 ne prepozna oz. Press any key to boot from cd or dvd potem pa zašteka?

je kakšna ideja?

sandmat ::

kakšen win pa ti uporabljaš? Predvidevam, da original?

renegade ::

nop...

renegade ::

hmm...še nikoli nisem mel problemov z neoriginal winsi...sedaj na tem prenosniku pa kar nekaj...BEDA

s6c-gEL ::

Se ne da v biosu izklopiti secure boot ?
https://forums.computers.toshiba-europe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

renegade ::

secure boot je disabled ne gre pa nastavit iz UEFI v CSM..zal...bom mel WIN 8

Matej Marinč ::

Zdravo

Če kaj pomaga je potrebno flashat bios in potem bo mozno nastavit iz uefi na csm mode...
tok sem jaz lahko naložil win 7 samo sem mel problem da mi ni delalo nič razen dvd in cd-je sem lahk uporablou...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UEFI ali Legacy (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310139 (8676) solatko
»

Težave z bootanjem iz USB

Oddelek: Operacijski sistemi
8704 (636) tadoo
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610498 (8012) krepki
»

windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
263312 (2358) roko88
»

Boot problem pri laptopu Toshiba Satellite C55-A-1RG

Oddelek: Pomoč in nasveti
82000 (1902) solatko

Več podobnih tem