» »

Kopija slik v oblaku

Kopija slik v oblaku

njyngs ::

Doma se mi nahaja en NAS strežnik, ki med drugimi podatki vsebuje tudi približno 50GB slik, ki so mi precej dragocene. Za začetek sem lansko leto vse preselil na nov NAS z RAID 1, ampak ker sem še nekako "paranoid parrot" in ne zaupam tudi tema dvema diskoma se odločam o kopiji slik tudi na nek cloud (tudi naravnih nesreč ni za izključiti in ne bi bilo fajn če izgubim te podatke).

Zdaj sem pa v dilemi kateri cloud vzeti. Trenutno imam račune na treh storitvah.
- Google drive (okrog 15GB)
- Dropbox osnova (+samsung bonus, ki se mi kmalu izteče)
- Mega (50GB)

Kar se tiče Gugla je precej drag za dodane količine, pa še ne bi rad, da mi amerikanosi šetajo skozi albume. Enako velja za Dropbox. Zdaj sem razmišljaš mogoče o Mega (seveda z dodatno zakupljeno količino), ampak me skrbi, da bojo amerikanosi spet podrli Mega na enak način kot so storili z Megaupload (torej vsebine mi kljub plačevanju vzamejo brez vprašanj, pa še dostop izgune v zrak).

Iščem torej predloge za nek cloud storage, mora biti evropski (po možnosti vsebina kriptirana). Velikosti tak ene 100GB ali več, za ceno do 10EUR na mesec. Pa seveda, da mi ne bojo kavbojci hodili gor gledat kako zabavo smo meli prejšnji vikend.
  • spremenil: njyngs ()

zee ::

Poglej mogoce se Copy. Do nedavnega si lahko z referali dobil prakticno neomejeno kolicino prostora. Sam sem tako pristal na nekaj vec kot 2 TB. Ce gre verjeti temu, kar pravijo na njihovi spletni strani, je zadeva enkriptirana.

Ta prostor zdaj uporabljam za hrambo slik, ker imam podoben strah kot ti, ceprav imam podatke NASu z RAID1.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

njyngs ::

Pa se količina, ki jo pridobiš z referali obdrži permanentno ali le nekaj časa?

zee ::

Pravijo, da trajno.

Za vsak primer poskusam omenjene terabajte koristno uporabiti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

skyline ::

Sem šel po isti poti kot zee, nabijanje referralov na Copy (trenutna dva eksterna diska sta precej meh rešitev, za NAS nimam evrov).

Je pa upload na Copy hudo počasen (več kot 100 kB/s je že utopija). Dva meseca bo trajalo da prenesem ves arhiv ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dober cloud backup (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
8416906 (8058) dunda
»

Kateri free cloud backup (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5015455 (12233) bobby
»

Arhiviranje podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
598734 (7756) joker16_7
»

Dropbox - uporabljate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programska oprema
17141684 (27032) ZaLoMaT
»

Tat prenosnega računalnika vrnil USB-ključ s kopijo podatkov

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
4110065 (7675) CaqKa

Več podobnih tem