» »

WiFi - poslabšanje delovanja

WiFi - poslabšanje delovanja

l0g1t3ch ::

Je možno, da wifi router po določenem času začne delati slabše, zaradi nevem "utrujenosti materiala" ?
Namreč še 2 ali 3 mesece nazaj je moj stacionarni računalni preko wifi povezave prenašal 40Mbps, sedaj pa je hitrost padla na manj kot 10Mbps.

- lokacija stacionarnega računalnika in routerja sta enaki že ves čas
- tudi kakih sprememb v prostorih ni bilo
- tudi z drugo mrežno kartico v stacionarnem računalniku je situacija ista
- v okolici sta še vedno samo 2 omrežji z šibkim signalom in delujeta na povsem drugih kanalih
- oddajna moč routerja je nastavljena na maks
- updejtal sm FW routerja kot zadnjo opcijo in ni spremembe

Gre se za router TP-Link TL-WR1043ND

LP

hojnikb ::

Je možno, da wifi router po določenem času začne delati slabše, zaradi nevem "utrujenosti materiala" ?

ne
#brezpodpisa

l0g1t3ch ::

hojnikb je izjavil:

Je možno, da wifi router po določenem času začne delati slabše, zaradi nevem "utrujenosti materiala" ?

ne


Potem pa prispevaj kako idejo zakaj upad hitrosti.
Prvo kar sem pomislil je bilo, da se je v okolico nasral še kak wifi oz. da sta obstoječa pojačala signal oz menjala kanale pa temu ni tako.

Hayabusa ::

Je možno, da wifi router po določenem času začne delati slabše, zaradi nevem "utrujenosti materiala" ?

Samo če napajalnik počasi crkuje.

l0g1t3ch ::

Hayabusa je izjavil:

Je možno, da wifi router po določenem času začne delati slabše, zaradi nevem "utrujenosti materiala" ?

Samo če napajalnik počasi crkuje.


Sam router dela brez problemov, ni da bi se ugašal ali zmrzoval. Mogoče peša kak sklop vezja za napajanje wifi dela ?

hojnikb ::

poflešaj dd-wrt na router in poročaj..
#brezpodpisa

Goran's Blog ::

Mene je pri WRT-ju naredilo to zaradi napajalnika... usmerjevalnik je še vedno delal vendar ne tako kot bi moral, saj se je doseg WI-Fija občutno zmanjšal. Po zamenjavi napajalnika sem odpravil napako.

floyd1 ::

Goran's Blog je izjavil:

Mene je pri WRT-ju naredilo to zaradi napajalnika... usmerjevalnik je še vedno delal vendar ne tako kot bi moral, saj se je doseg WI-Fija občutno zmanjšal. Po zamenjavi napajalnika sem odpravil napako.

Popolnoma enako kot na mojem prvem routerju (Level1). Le da mi ni nihče ni vedel povedati, kaj je narobe in sem kupil novega :(. Sam router je še vedno deloval stabilno, le moč Wi-Fi se je nenormalno zmanjšala.

de199 ::

Meni je enako zgodilo na linksys routerju. Samo, da je prenos padel na 2Mb/s ( sem zamenjal napajanje in ni pomagalo)...
Sem ga vrgel v smeti, ker 802.11g prepočasen...

Mavrik ::

Čisto možno je, da si dobil kakšen lep nov vir 2.4GHz motenj. Kdo privlekel kako staro mikrovalovko ;)

Te stvari se da zmeriti, samo na žalost ne s PCjem :(
The truth is rarely pure and never simple.

Spajky ::

...ali pa 2,4 GHz repeater za TV ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

l0g1t3ch ::

Bom nekje poskusil dobit en router za test pa da vidimo.
Doma sicer nimamo mikrovalovke niti kakih drugih zadev, ki bi delale na 2,4Ghz. Kaj imajo sosedje pa nevem ampak so hiše 10+ m stran.

LJ4L ::

Potem se mi zdi da MV nebi smela vplivat ;)
LP from LJ

d4vid ::

Za začetek nastavi moč oddajanja na default (ali pa resetiraj ruter).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LTE Router

Oddelek: Omrežja in internet
91987 (1255) chort
»

Čuden zvok prenosnika po čiščenju

Oddelek: Pomoč in nasveti
10883 (550) solatko
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
5676 (524) Isotropic
»

USB ključek za wireless internet

Oddelek: Omrežja in internet
364181 (3700) r3dkv1c4
»

Zakaj wifi LED obcasno utripa, ko ni aktivnosti

Oddelek: Omrežja in internet
6817 (730) CyberPunk

Več podobnih tem