» »

Samsung je predstavil Galaxy S5

1
2
»

Zheegec ::

Heisenberg je izjavil:

po vseh teh letih še vedno čakam na androida z odzivnostjo iPhone 1 :/

jaz pa na iPhona z iOS7, ki bo deloval tako, kot Nexus. Škoda, da se ne da odstraniti iOS7 pa namestiti iOS6 na iPad Air, po mojem bi deloval super!

sss ::

Resnično sem upal, da bodo končno dobili jajca in spremenil dizajn z mal bolj ostrimi robovi.

Kar se dizajna tiče bi se lahko zgledovali po Sony ter HTCju.
Briga me za napol delujoči čitalec prstnih odtisov. Ideja dobra. izvedba pa škripa


Uglavnem en velik dolgčas

sash69 ::

smash je izjavil:

nebi kupil nexusa, pa če bi bil 100€, saj ni ničesar gor..vse moraš sam skonfigurat, nima samsungovih super aplikacij, in nima fizičnega gumba...tko da...nima šans


Ni konfiguracija (personalizacija) Androida ravno point? :) Za fizični gumb sem tudi jaz mislil da ga bom pogrešal, a ga spljoh ne. Iz svojega starega Samsunga pa res pogrešam kontakte oz. swipe left/right na kontaktu za sms/klic.

Anyway...whatever floats your boat. ;)
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

FlyingBee ::

brez fizičnega gumba na sprednji strani mi živeti ni, tako da LG ima edino še prebavljiv nadomestek s Knock-on

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

sash69 je izjavil:

Hmm...torej, zakaj bi se kdo odločil za S5 namesto Nexus 5? OK, ma neke prednosti - čitalec prstnih odtisov (če dela :)), USB3.0 priključek, nekaj močnejšo baterijo pa malo več MP na kameri. Da imaš pa od 16GB na voljo le 8GB...ta je pa kar huda...

Je to vredno (sklepam) 250-300€ razlike v ceni? (Nexus 5 se v prosti prodaji dobi za 390€ - ceneje.si)

Enako vprašanje je bilo na mestu že v prejšnji generaciji. Pa se je vseeno prodalo neomejeno SGS4.

smash je izjavil:

nebi kupil nexusa, pa če bi bil 100€, saj ni ničesar gor..vse moraš sam skonfigurat, nima samsungovih super aplikacij, in nima fizičnega gumba...tko da...nima šans

Kaj ima pa Samsung takšnega gor in 'skonfiguriranega', da je vreden 500 € več? Zanimivo, tisti crap od touchwiza je resnično za nekatere super :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Vajenc ::

PrimozR je izjavil:

Kaj ima pa Samsung takšnega gor in 'skonfiguriranega', da je vreden 500 EUR več?

Vodotesnost, boljši foto, čitalec prstnih odtisov, merjenje pulza, infrared, USB 3, večjo baterijo in še kaj.

Edit: Šele zdele sem opazil, da sta govorila predvsem o softweru. Ampak vseeno se zgoraj naštete prednosti pokrivajo tudi programsko.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

jan_g ::

Kaj ima pa Samsung takšnega gor in 'skonfiguriranega', da je vreden 500 € več? Zanimivo, tisti crap od touchwiza je resnično za nekatere super :D


Zdaj se sicer ne spomnim kje, ampak kaksno leto nazaj sem bral o raziskavi, kjer so povprecnim uporabnikom dali na voljo default Android interface in zraven Samsungov touchwiz pa se mi zdi da tudi Motorolin motoblur. Ugotovili so, da velika vecina (90%+) preferira touchwiz ali motoblur napram default vmesniku. Se enkrat se je izkazalo, da je pogled tehnicnega folka na nek izdelek diametralen pogledu "stupid userja" (v narekovajih zato, ker niso neumni, zgolj drugace osvesceni in z drugimi prioritetami).

PrimozR ::

Vajenc je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Kaj ima pa Samsung takšnega gor in 'skonfiguriranega', da je vreden 500 EUR več?

Vodotesnost, boljši foto, čitalec prstnih odtisov, merjenje pulza, infrared, USB 3, večjo baterijo in še kaj.

Edit: Šele zdele sem opazil, da sta govorila predvsem o softweru. Ampak vseeno se zgoraj naštete prednosti pokrivajo tudi programsko.

Vodotesen je šele SGS5, torej to pri prejšnjih generacijah odpade. Taksito vse ostalo, razen boljšega fotiča (čeprav sem mnenja, da je na Nexus 4 recimo fotič popolnoma zadovoljiv, če nalagaš fotke na Facebook in z njimi ne počneš kaj drugega. Kar itak s telefonskimi slikami ne počneš).

Če torej upoštevaš vse tele zahteve (hardwerske), zakaj zaboga bi potem kupil Samsunga, če lahko kupiš Xperio?

jan_g je izjavil:

Kaj ima pa Samsung takšnega gor in 'skonfiguriranega', da je vreden 500 € več? Zanimivo, tisti crap od touchwiza je resnično za nekatere super :D


Zdaj se sicer ne spomnim kje, ampak kaksno leto nazaj sem bral o raziskavi, kjer so povprecnim uporabnikom dali na voljo default Android interface in zraven Samsungov touchwiz pa se mi zdi da tudi Motorolin motoblur. Ugotovili so, da velika vecina (90%+) preferira touchwiz ali motoblur napram default vmesniku. Se enkrat se je izkazalo, da je pogled tehnicnega folka na nek izdelek diametralen pogledu "stupid userja" (v narekovajih zato, ker niso neumni, zgolj drugace osvesceni in z drugimi prioritetami).

'Stupid user' pač nima pojma o dobrem dizajnu. So be it. Pa nihče ne pravi, da je AOSP interface brez napak. Vseeno ima pa bistveno prednost. Dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

StajercSSS ::

tom-182 je izjavil:

Stajerc tvoji samsungi s tem hardwerom na koncu dneva še vedno štekajo in to je dejstvo :)


Misliš moj Nexus 5,ki je leto pred 'tvojim' ifon 5s? :D Pri ifon 5s včasih popizdim,ko moraš ciljat tisti mali x,da se ti reklame zaprejo. Pa da se 5 sekund potem odpre nova,pa je višek. Tudi odzivnost me nekaj jebe. Včasih klikam pa klikam,pa ne prime.
Ja mam pa tudi SGS1 4.4.2,če tega misliš, za navigacijo in TorquePro. Ne rečem,da ni laga,dela pa še vedno super. :D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zgodovina sprememb…

Chev ::

Eh, iPhone. Ima da se sveti, ko pa je treba kaj naredit preko telefona pa se še na WiFi ne zna povezat.

PrimozR je izjavil:

Kaj ima pa Samsung takšnega gor in 'skonfiguriranega', da je vreden 500 € več? Zanimivo, tisti crap od touchwiza je resnično za nekatere super :D

Saj si prebral link. 5 GB bloata, da lahko potem tehnološko nerazgledani govorijo da je android polizdelek :))

bluefish ::

Heh, so že spacali skupaj fejk S5: http://www.engadget.com/2014/02/26/goop...

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Chev ::

bluefish je izjavil:

Heh, so že spacali skupaj fejk S5: http://www.engadget.com/2014/02/26/goop...

...


Ironija, ko bo fejk za pol cene hitrejši.

Heisenberg ::

predvsem pogrešam pri vseh telefonih kar je nokia ponujala pred 10 leti, in sicer fizični gumb za slikanje ! Ne vem zakaj je tak problem, da bi imel gumb za glasnost dvojno funkcijo in bil tudi sprožilec fotkiča ?! ali obstaja že kak app za to ?

smash ::

Heisenberg je izjavil:

predvsem pogrešam pri vseh telefonih kar je nokia ponujala pred 10 leti, in sicer fizični gumb za slikanje ! Ne vem zakaj je tak problem, da bi imel gumb za glasnost dvojno funkcijo in bil tudi sprožilec fotkiča ?! ali obstaja že kak app za to ?


in kje je problem da gre za isti gumb? saj ne daješ na glas, ko snemaš? ali pač? en razumem, kje je prednost dveh gumbov pred enim samim, sploh če se ne izključujeta

matejdro ::

Kolikor vem ima samsungov fotkič možnost da uporabiš volume tipke. Drugače pa imaš malo morje programov za to na play storu.

PrimozR ::

smash je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

predvsem pogrešam pri vseh telefonih kar je nokia ponujala pred 10 leti, in sicer fizični gumb za slikanje ! Ne vem zakaj je tak problem, da bi imel gumb za glasnost dvojno funkcijo in bil tudi sprožilec fotkiča ?! ali obstaja že kak app za to ?


in kje je problem da gre za isti gumb? saj ne daješ na glas, ko snemaš? ali pač? en razumem, kje je prednost dveh gumbov pred enim samim, sploh če se ne izključujeta

Saj on pravi zakaj telefoni nimajo te funkcionalnosti, torej jo hoče.

Chev ::

Heisenberg je izjavil:

predvsem pogrešam pri vseh telefonih kar je nokia ponujala pred 10 leti, in sicer fizični gumb za slikanje ! Ne vem zakaj je tak problem, da bi imel gumb za glasnost dvojno funkcijo in bil tudi sprožilec fotkiča ?! ali obstaja že kak app za to ?

Volume_up in volume_down sta shutter button (vsaj v stock androidu).

klinker ::

PrimozR je izjavil:

Vajenc je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Kaj ima pa Samsung takšnega gor in 'skonfiguriranega', da je vreden 500 EUR več?

Vodotesnost, boljši foto, čitalec prstnih odtisov, merjenje pulza, infrared, USB 3, večjo baterijo in še kaj.

Edit: Šele zdele sem opazil, da sta govorila predvsem o softweru. Ampak vseeno se zgoraj naštete prednosti pokrivajo tudi programsko.

Vodotesen je šele SGS5, torej to pri prejšnjih generacijah odpade. Taksito vse ostalo, razen boljšega fotiča (čeprav sem mnenja, da je na Nexus 4 recimo fotič popolnoma zadovoljiv, če nalagaš fotke na Facebook in z njimi ne počneš kaj drugega. Kar itak s telefonskimi slikami ne počneš).

Če torej upoštevaš vse tele zahteve (hardwerske), zakaj zaboga bi potem kupil Samsunga, če lahko kupiš Xperio?

jan_g je izjavil:

Kaj ima pa Samsung takšnega gor in 'skonfiguriranega', da je vreden 500 € več? Zanimivo, tisti crap od touchwiza je resnično za nekatere super :D


Zdaj se sicer ne spomnim kje, ampak kaksno leto nazaj sem bral o raziskavi, kjer so povprecnim uporabnikom dali na voljo default Android interface in zraven Samsungov touchwiz pa se mi zdi da tudi Motorolin motoblur. Ugotovili so, da velika vecina (90%+) preferira touchwiz ali motoblur napram default vmesniku. Se enkrat se je izkazalo, da je pogled tehnicnega folka na nek izdelek diametralen pogledu "stupid userja" (v narekovajih zato, ker niso neumni, zgolj drugace osvesceni in z drugimi prioritetami).

'Stupid user' pač nima pojma o dobrem dizajnu. So be it. Pa nihče ne pravi, da je AOSP interface brez napak. Vseeno ima pa bistveno prednost. Dela.


Folku je Samsungov SW ql ker ima fec funkcij. Briga rajo ce tu in tam malo kolcne. Nenazadnje sam vidis da ogromno folka fura bistveno slabse fone ala Galaxy Ace ipd drek, pa nic ne jamrajo da dela pocasi >:D Funkcionalno je pac Sammyjev SW precej boljsi. AOSP je pa bogi in oskubljen do amena. Jst imam gor stock lih tolko casa da se baterija nafila in cas ki ga porabim za nalozit custom zadeve gor.
Ne prenesem original Androida, ce bi ga, bi pa sedaj verjetno mel iPhone-a al pa kako Lumio, raje od bilokaterega stock androida.

harmony ::

Tu in tam vsako uro. Hvala lepa. Androida ne kupim vec.

Kaksen more bit to bug v kodi, da ko prekines pogovor da ti samodejno zacne klicati osebo, s katero si ravnokar prekinil razgovor.

FlyingBee ::

harmony je izjavil:

Tu in tam vsako uro. Hvala lepa. Androida ne kupim vec.

Kaksen more bit to bug v kodi, da ko prekines pogovor da ti samodejno zacne klicati osebo, s katero si ravnokar prekinil razgovor.

to je človeška napaka, kot v večini primerov

no comment ::

harmony je izjavil:

Tu in tam vsako uro. Hvala lepa. Androida ne kupim vec.

Kaksen more bit to bug v kodi, da ko prekines pogovor da ti samodejno zacne klicati osebo, s katero si ravnokar prekinil razgovor.

To ni bug. Sej vsaka ženska pokliče nazaj čez 10s "ej, še tole sem se spomnla...". No, zdej to lahko naredi v 3s (oz. v 5s, če se Androidu ravno "kolcne" vmes).

blackbfm ::

pa iphona tut rajš ne kupvat pol, ker ma podobne fore:)

FlyingBee ::

FlyingBee je izjavil:

to bodo usekal kontra LG G3-ju s F serijo, ker lansko leto je s4 postala absoletna po 3 mesecih

se grem stavit, da bo tako, seveda ne samo kontra g3, ampak tudi One 2 in kakšna Z3 http://www.phonearena.com/news/Metal-cl...

StajercSSS ::

Upam da bo tako,kot sem predvideval. Da bo S5 mel nižjo ceno (tam okoli 500€), F serija (če bo to res,da nebo spet razočaranja) pa ceno trenutnih Flagship telefonov. V tej smeri se je že nekaj govorilo in če bi blo res, bi lahko Samsung hitro potegnil ta drek,kot ga je skuhal,sebi v prid. Pol pa bi bla težka za druge proizvajalce.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Ale3š ::

uf kdaj bo zato denar:) lepša oblika kot pa prejšni.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

blackbfm ::

jah ne gledat naših gnilih operaterjev, ki najprej nabijejo +50% na maloprodajno ceno potem ti pa uturijo še vezavo:))

tujina ali pa bolha in dobiš flagship za 400e plus minus

smash ::

ja plus 200€

PrimozR ::

blackbfm je izjavil:

jah ne gledat naših gnilih operaterjev, ki najprej nabijejo +50% na maloprodajno ceno potem ti pa uturijo še vezavo:))

tujina ali pa bolha in dobiš flagship za 400e plus minus

Nabijejo? Na maloprodajno? Ne. Drugi prodajno ceno v primerjavi z maloprodajno znižajo. Maloprodajne cene VSEH flagshipov (razen Nexusov) so enake, vključno z iPhoni.

VaeVictis ::

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

730€? Nemogoče! A ni to tista firma, ki ima najmanj pol cenejše telefone od konkurence?!

PrimozR ::

To je maloprodajna cena. Ki je enaka skozi praktično vse generacije Galaxy S-ov, ta hudih HTC-jev, itd. itd. Razlika med Applom in drugimi proizvajalci je, da se Apple pribito drži MSRP-ja, ostalim pa 3rd party prodajalci ceno nižajo na račun svoje marže.

Nič novega torej, telefon bo še vedno tam nekje junija, julija okrog 500 € čez mejo. In 500 € pri naših operaterjih z naročnino.

nekikr ::

Hm, 500€ ni vsaj pol manj od 730€. Cena Samsung S4 recimo je pa padala iz tedna v teden, ker so bile na trgu konstantno milijonske zaloge (kljub zelo dobri prodaji) in so se jih vsi skušali znebiti čim prej, preden cena pade še bolj. Če izdelek takoj naslednji dan začne občutno izgubljati vrednost, potem ima morda že v osnovi previsoko ceno za to kar ponuja?

blackbfm ::

vsi brandname telefoni imajo previsoko ceno

hojnikb ::

Skoraj vsi
*cough* moto g *cough*
#brezpodpisa

PrimozR ::

Pa Nexusi.

blackbfm ::

No dobr da ne bo izpadlo kot da je google neka humanitarna organizacija tut nexus je overpriced, sploh v EU.

PrimozR ::

A imaš kaj konkurenčnega za 350 €? Oz. po kakšnih načelih je overpriced?

FlyingBee ::

v cityparku probal s5 .. lahka, dobro zgrajena, vendar zadnji del bolj drsi kot S4, vsaj meni ... zaslon perfekten (brez direktne primerjave z drugimi letošnjimi flagships), premikanje med stranmi menija je manj tekoče kot na mojem note 2, to ne vem čemu pripisat, ikone touchwiza so otročje in velike ... fotoaparat zelo hiter in verjetno v samem vrhu na mobilnih telefonih, skratka dokler ne vidim g3, me s5 niti ne preprepriča

bond007 ::

A imaš kaj konkurenčnega za 350 €? Oz. po kakšnih načelih je overpriced?


G2 bi skor lahko bil konkurenca. Par dni nazaj dobil tole od ebaya na mail: http://www.ebay.de/itm/LG-D802-G2-ANDRO... Poštnina do slo je bila mislim da 15€.

Heisenberg ::

Chev je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

predvsem pogrešam pri vseh telefonih kar je nokia ponujala pred 10 leti, in sicer fizični gumb za slikanje ! Ne vem zakaj je tak problem, da bi imel gumb za glasnost dvojno funkcijo in bil tudi sprožilec fotkiča ?! ali obstaja že kak app za to ?

Volume_up in volume_down sta shutter button (vsaj v stock androidu).



pri mojem SGS3 je to zooom ,žal

Chev ::

Oklepaj si spregledal. Vso srečo z TouchWizom.

hojnikb ::

http://arstechnica.com/gadgets/2014/06/...

talk about overkill
The company fitted a 2560×1440 panel to the 5.1-inch S5 body, giving it a (highest ever?) 577 PPI.

;((
#brezpodpisa

FlyingBee ::

hojnikb je izjavil:

http://arstechnica.com/gadgets/2014/06/...

talk about overkill
The company fitted a 2560×1440 panel to the 5.1-inch S5 body, giving it a (highest ever?) 577 PPI.

;((

če je Pentile, potem praktično ni 577 PPI, sicer pa vprašanje kako bo za International model, ker 5,1 inčna LTE-A bo zaenkrat samo v JK
http://www.phonearena.com/news/Samsungs...

kakorkoli, lepo je AMOLED napredoval, dejansko bo le 1 mesec kasneje od IPS te resolucije na tržišču

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

končno priznali, da izdajajo telefone še v alfa fazi :-) ... no jaz sem trdil, da je še v beta

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...

Zgodovina sprememb…

chrush ::

A se je komu že pojavilo sporočilo, da lahko nadgradi svoj android na verzijo 5? Meni se še kar ni, pa tudi če grem pod software update, ne najde nobenih posodobitev. Imam pa še vedno android 4.4.2? Naj še kar čakam, ali lahko kaj naredim?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

hojnikb ::

lahko pofleshas preko odina..
#brezpodpisa

chrush ::

To vem, kaj pa je potem z garancijo v tem primeru?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

oemdzi ::

Morda kdo ve, če se da (in kje) kupiti tisti plastični vodotesni pokrovček, ki pokrije vhod napajanja samsunga galaxy s5 ? Zadeva mi je po samo pol leta kar počila na dva dela, glede na to, da ga vedno imam med kolesarjenjem s seboj v žepu majice, bi vodotesnost bila dobrodošla.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

oemdzi ::

Sem našel TO, ampak je kaj podobnega za kupiti v Sloveniji ? Jaz ne najdem ničesar.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

$%&/() ::

Baje zadevo zamenjajo zastonj, če imaš garancijo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9717953 (12018) bajsibajsi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229242 (23611) traxxas
»

Prve napovedi o Galaxy S5 Mini

Oddelek: Novice / Android
3315965 (13129) Jackass
»

Samsung bo osvežil Galaxy S

Oddelek: Novice / Android
105362 (4536) PrimozR

Več podobnih tem