» »

Smetenje kot prekršek

Smetenje kot prekršek

luksorzi ::

Opažam, da veliko število ljudi brez sramu na tla odvrže ovitek od (vstavi besedo) ali cigaretni ogorek, za cesto je ogromna količino smeti (prazne pločevinke piva!), ljudje pri nas so res svinje in kot rezultat so po tem številne čistilne akcije (namesto s čiščenjem bi se lahko ta čas ukvarjali s kakšno bolj produktivno dejavnostjo).
Sicer ne vem, ali pri nas res ne obstaja kakšen zakonski člen, ki to "ureja", vendar sem skoraj stoodstoten, da ga ni.
Torej, če se ljudje ne znajo obnašati, jih je pač treba s palico po prstih. Nekajurna pomoč pometačem cest bi bila verjtno dovolj vzgojna, da bi ljudje naslednjič premislili. Ali pa recimo 250€ kazni ...

msjr ::

Evo, takole je

Zakon o varstvu okolja sestavljajo različne uredbe, med njimi sta tudi 2. in 3. odstavek 5. člena Uredbe o ravnanju z odpadki:

(2) Odpadke je prepovedano puščati v naravnem okolju, odmetavati ali nenadzorovano obdelovati.

(3) Obdelavo odpadkov mora zagotoviti imetnik odpadkov tako, da jih:
- odda ali prepusti zbiralcu odpadkov,
- sam obdela,
- odda predelovalcu ali odstranjevalcu odpadkov ali
- proda trgovcu tako, da trgovec postane njihov imetnik.

V 10. odstavku 32. člena pa govori:

(10) Z globo od 1.200 eurov do 4.100 eurov se za prekršek kaznuje imetnik odpadkov, ki je fizična oseba, če:
- ne zagotovi obdelave odpadkov v skladu s tretjim odstavkom 5. člena te uredbe,......

Seveda je potem tukaj izvajanje zakona. Že za divja odlagališča in podobno imamo premalo inšpektorjev, tistemu, ki bi računal globo 1.200 EUR za odvrženo pixno pa bi se hitro zgodili mariborski radarji....

Mesta in občine imajo 100% še kakšne svoje pravilnike (malo pobrskaj), če obstajajo bi moralo za red seveda skrbeti mestno redarstvo in podobne inštitucije.

Ampak, kot vedno, lahko je še tako dobro napisan zakon, če se ga ne izvaja ne velja nič. Se mi pa zdi, da zadnje čase mularija besno svinja po ulicah, tega mi nismo počeli, mogoče me pa zapušča spomin ali kaj....

strup121 ::

edino kar jaz poznam je člen v ZPrCPju ki prepoveduje metanje odpadkov iz vozila. Pa še to je globa mislim da 100 EUR.

LJ4L ::

Kakšen dan dela kot pometač, skrbnik parka ali smetar bi zadostovalo. Seveda se lahko hkrati napolni še proračun. Zato še + kakih 100€ globe >:D
LP from LJ

luksorzi ::

msjr je izjavil:

Evo, takole je
Ampak, kot vedno, lahko je še tako dobro napisan zakon, če se ga ne izvaja ne velja nič. Se mi pa zdi, da zadnje čase mularija besno svinja po ulicah, tega mi nismo počeli, mogoče me pa zapušča spomin ali kaj....


To! Nisem slišal še za nobenega, ki bi zaradi smetenja dobil kakšno kazen ... Kazni pa izdajajo naprimer za prečkanje ceste pri rdeči luči ob enih ponoči.
In pa ja, mularija smeti za popizd*t. Si pa ne upam vzeti stvari v svoje roke, ker bi potem berjetno jaz bil tisti kaznovani xD

Kaj lahko recimo poleg tega, da naprimer opozarjamo in vzgajamo najmlajše še sploh naredimo? Ker stvari gredo na vedno slabše se mi zdi ...

LJ4L ::

Kot sem zgoraj napisal. Delo v javno dobro + globa. Itak bi moral policijo prenovit, saj uniformirane varuhe zakona pogosto vidim na kavici... Bolje bi bilo, da bi imeli tako kot v ZDA policiste na kolesih, ki se furajo po mestih.
LP from LJ

kuglvinkl ::

Kakšne sankcije neki. Vzgojit mladež, da čudno gleda fotra, ko vrže čik na tla.
Your focus determines your reallity

[D]emon ::

Najlazje je rect "Dajmo sankcionirat" ampak s tem se vloga vzgoje spet prestavlja na pleca drzave, rezultata pa tako ali tako ni.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mipe ::

Razmišljam, da bi postavil eno maketo puškomitraljeza (fejk seveda, ali pa paintball sentry gun v tem smislu), nanj namestil kamero s programom za sledenje mimovozečih avtomobilov, spodaj pa velik znak "Prepovedano smetenje" in zraven še tablo s cifro "ujetih zlikovcev".

Sit sem že pobiranja smeti s SVOJEGA travnika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

rok_p ::

1. opozorilo
2. opozorilo
3. udeležba na čistilni akciji
4. 4 ure dela v sortirnici
5. mislim da nebi več metali na tla
rok

ivanuscha ::

Morali bi policaji in/ali redarji te zadeve kontrolirat in dajat kazni. Zdej res noben ne dobi niti opozorila.

Problematično je tudi metanje žvečilnih gumijev in pa scanje ter kozlanje pijancev vsepovprek.

Naj jih oglobijo, če se opice ne znajo obnašat.

Mesar ::

kuglvinkl je izjavil:

Kakšne sankcije neki. Vzgojit mladež, da čudno gleda fotra, ko vrže čik na tla.


Odličen predlog, zdaj še samo prosim za okviren plan realizacije (ali pa vsej kakšne ideje), kako bomo prišli do tega.
Your turn to burn!

kuglvinkl ::

Mesar kot kaže ni bil vključen v šolski sistem.
Your focus determines your reallity

Mesar ::

Oja seveda sem bil in ga poznam, zato ravno se mi zdi čudno to... ker sem se tam naučil in videl vse druga kot stvari o katerih ti govoriš.
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odgovornost poslovodne osebe pri delu na črno

Oddelek: Loža
62083 (1319) St235
»

Mestni redar - kazen za telefoniranje

Oddelek: Loža
263763 (2731) LuiIII
»

Ločevanje odpadkov in kazen za celotni blok

Oddelek: Loža
457469 (5780) ...:TOMI:...

kaj lahko mečem v wc

Oddelek: Loža
323838 (2637) Mesar
»

Čistilne akcije po Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8212626 (9629) Highlag

Več podobnih tem