» »

Windows 8.1 - admin right

Windows 8.1 - admin right

radmannsdorf ::

Kako nastaviti da bom imel admin račun z vsemi pravicami, ali da bom vsaj lahko kopiral fajle v Windows/System32 mapo?
Mal se mi že meša :)

radmannsdorf ::


če karkoli hočem kopirat na sistemuski disk C

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Izklopi uac.

Zakaj bi kopiral fajle na c ?

radmannsdorf ::

sem sklopil, ne pomaga. Zakaj pa nebi kopiral na C? sej je moj disk :) v bistvu rabim za eno igrcico en dll kopirat v systsem 32, pa ne gre...

Hayabusa ::

Start meni / run (tipki win+r)
Control Userpasswords2

Si v admin skupini ? Imho si v skupini "user".

Potem odpri win explorer, C: -> properties -> security -> admin skupini (poglej kakšne pravice imajo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

radmannsdorf ::

Sem prijavljen kot admin, v bistvu sem vsem uporabnikom dodelil enake pravice pisanja, branja, upravljanja... pa še kar ne deluje :S

Pred tem sem tudi klical na Microsoft Slovenija, kjer mi sicer zelo prijazen tehnik, ni znal rešiti problema(bil je priključen na moj računalnik, in sem po vseh neuspešnih poizkusih ponudil ponoven format, ampak ni nič drugače). Bo poklical v ponedeljek če bodo prišli na idejo kako to sploh rešit.

Je pa fora, da sem nazadnje formatiral kakšne 4 mesce nazaj in sem imel enak problem, ampak se je zadeva dala rešit, sicer sem že pozabil kje sem našel navodila na netu, ampak zdej mi nikakor ne uspe tole rešit. Groza.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Verjetno dovolj daa raziskovalca zazenes ko run as administrato... Seveda za zaobitev tezave zaobides d prides na c preko mreze na c$
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Hayabusa ::

Na zadnji sliki klikni dodatno, effective permissions in poglej kako je tam pri users.

Kot kaj si prijavljen ?


Start meni / run (tipki win+r)
Control Userpasswords2


Si v admin skupini ? Imho si v skupini "user".

Kaj si ugotovil tu ?


Imam občutek da spreminjaš nekaj, o čemer si nisi na jasnem, npr. "users" skupina ima po defaultu samo "read & execute" pravice, pri tebi ima vse.
Kaj vse si spreminjal ??


Naredi si uslugo in naredi tole:
http://social.technet.microsoft.com/For...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

radmannsdorf ::

Glede na to da nisem mogel kopirat niti mp3ja ali slike na disk C, sem v lastnostih diska C dodal userjem in adminu poln nadzor. pa ni spremembe. Torej, lahko upravljam kaj kdo lahko počne, a ko je treba kej skopirat, mi javi napako da nimam dovoljenja. Zdej bom najprej dal english gor, da se bom lažje znašel z napotki s teh strani, čeprav naj bi bil problem čist drugačen kot v win7. v bistvu v win7 nikoli nisem imel problemov. sem nastavil kot danes, pa je delovalo. zdaj pa ne dela. sej pravim, še MS tehnik ni znal zadeve zrihtat.

Hayabusa ::

Izklopi uac.

Done ?

Mojih vprašanj ne bom več ponavljal, ker ne odgovarjaš nanje sploh.

radmannsdorf ::

radmannsdorf je izjavil:

sem sklopil, ne pomaga. Zakaj pa nebi kopiral na C? sej je moj disk :) v bistvu rabim za eno igrcico en dll kopirat v systsem 32, pa ne gre...

crniangeo ::

Zazen cmd kot administrator preko uac in preko cmdja prekopiraj
Ce ne bo slo se enkrat zmenva za isl online :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

radmannsdorf ::

Mi je uspelo rešit problem s tistim dll-jem, z inštalacijo "Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)".
Ampak še vedno pa ne moram kopirat nobenega fajla na disk C.
Bom počakal do ponedeljka, da me MS support pokliče in da vidim če so našli rešitev.
Hayabusa in crniangeo, tnx zaenkrat :)

radmannsdorf ::

Kopiranje deluje v novo ustvarjene mape, v obstoječe pa ne.

[D]emon ::

Windows 8 ne marajo kopiranja na korenski direktorij sistemskega diska.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Grega_K ::

Lp

radmannsdorf ::

@Grega_K, tud ne gre :)

Mr.B ::

Run as administrator ne gre, pa preko mreže \\127.0.0.1\c$ tudi ne ?
Res da mi ni jasno, bla
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Hayabusa ::

Preko mreže poskusi tako \\c$ .

mihagr ::

Ja na root c-ja bo težka, ampak če narediš mapo in ji daš pravice everyone, bo pa šlo.

Mr.B ::

ŠE enkrat, pustimo da je idiotizem že zaradi vseh varnosti zadeve imeti izven limit, ki jih omogoča os. Nekako tako kot bi na Linuxu zadevo imeti root pravice nad celim sistemom in ne samo na user kontekstu. Pač se poserjemo na varnost.... V glavnem na c$ bi preko mreže moral priti, ker UAC pri tem nebi imel vloge....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Grega_K ::

To je sicer za hosts datoteko, a princip je podoben in morda bo delalo (izvzameš direktorij izpod nadzora Windows Defenderja): http://www.howtogeek.com/122404/how-to-...
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem prilepiti ali narediti nove datoteke v C:

Oddelek: Pomoč in nasveti
7933 (811) ToniT
»

Windows 7 80070522

Oddelek: Operacijski sistemi
121082 (837) crniangeo
»

Windows ne more odstraniti gesla

Oddelek: Pomoč in nasveti
242615 (2103) amigo_no1
»

Windows 7 brez admin accounta

Oddelek: Operacijski sistemi
9812 (713) jRk0
»

Win xp Administrativne pravice! Težave... Rabim pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281745 (1525) smrekca

Več podobnih tem