» »

Prihaja LG G2 Mini

Prihaja LG G2 Mini

LG G2 mini, ki je oblikovno res podoben svojemu večjemu, dražjemu bratu

vir: The Verge
The Verge - Ko je Sony predstavil manjšo verzijo Xperie Z1, so jo označili s pridevnikom Compact namest z bolj običajnim Mini. Razlog za to se je skrival v nekoliko drugačnem pristopu, kjer sta HTC in Samsung pridevnik Mini uporabila za manjše, a tudi bistveno manj zmgoljive izdaje v primerjavi s paradnimi konji, kar v primeru Sonyja ne drži (manjši je le zaslon, ostale specifikacije so enake). Zdaj Sonyjevo odločitev za ne-uporabo besede mini še dodatno potrjuje LG.

Uradna predstavitev LG-jevega G2 Mini se bo sicer zgodila šele na Mobile World Congress prihodnji teden, a že zdaj lahko razkrijemo praktično vse specifikacije. Medtem ko LG G2 pride s 5,2-palčnim zaslonom, v primeru LG G2 mini ta meri 4,7 palca. Ne gre torej toliko za majhno kot zgolj manjšo izdajo. Situacija se nato le slabša, saj ima zaslon ločljivost vsega 960 x 540 pik, kar je v času, ko nekateri tarnajo nad npr. Motorolinim 4,7-palčnim zaslonom z ločljivostjo 1280 x 720 pik v Moto X, popolnoma neprimerno. Namesto Qualcommovega Snapdragona iz družine 800 iz LG G2 se v LG G2 mini skriva le Snapdragon 400, ki ga sicer najdemo v izredno ugodnem (in hitro delujočem) Motorolinem Moto G. Na nekaterih področjih sveta bo procesor Sanpdragon 400 zamenjala NVIDIA-ina Tegra 4i, ki prinaša podobno zmogljivost.

Ceno so pri LG znižali še z uporabo fotoaparata, ki ima senzor z 8 milijoni točkami za zajem slike, ter tako, da modem za povezovanje na mobilna omrežja ne uporablja standarda LTE. 2440 mAh baterijo bo mogoče odstraniti, 8 GB notranjega pomnilnika bo mogoče razširiti s pomnilniško kartico, telefon pa bo od marca naprodaj z nameščenim Androidom 4.4. Nabor specifikacij, razen zaslona, niti ni tako slab, sploh za cenovno ugodno napravo, a bode dejstvo, da ta nosi nosi izredno podobno ime LG-jevemu paradnemu konju. Takšno početje predstavlja težave predvsem za proizvajalce, ki uspejo pripraviti dejanske pomanjšane izdaje svojih paradnih konjev.

23 komentarjev

antonija ::

Sicer malo offtopic, ampak sonyjev Z1 compact je raketa :) Baterija tudi zdrzi dolgo, fotkic je vredu (ker ga primerjam na "taprave" fotoaparate, za telefonski fotkic sklepam da je pri vrhu), nic se ne zatika, celoten UI je smooth, vodotesnosti nisem sprobaval. Hvala k@#$u da je sony izdal high-end "mini" telefon, ker do zdaj tega med androidi ni bilo. Pa se v 4.3" velikosti rpide, kar je sicer mickeno veliko, ampak se obvladljivo z eno roko.

Vsi ostali (Samsung, HTC et al) pa oskubijo svoje minije do amena (CPU, RAM, enkran, bomboncki) da postanejo samo se slaba sala glede na njihove ne-mini ekvivalente.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

FlyingBee ::

Sony je tvegal oziroma še tvega in je izdal le malo cenejšega in enako zmogljivega, kar kupca zmede (razen seveda peščica, ki ve zakaj 4.3 in ne 5) in si takoj zastavi vprašanje: zakaj ne bi večjega za podobn dnar vzel?

antonija ::

Na domacem trgu je sony s tem telefonom pometel s konkurenco; prej je bil na vrhu prodjanih lestvic iPhone, potem ga je pa z1 compact prehitel v prvem mesecu po izzidu. Amapk japonci so precej orto lokalpatrioti, sploh ko se gre za elektroniko.

Ce pa gledas reviewje po netu je pa zelo tezko s=zbrskati review kjer bi z1 compact okurcali. Ker trenutno je brez konkurence med androidnimi telefoni v svojem vleikostnem razredu, pa tudi ce ga primerjas s "tavelikimi" je vsaj enakovreden vecini (razen seveda velikosti ekrana).

Jaz srco upam da sony uspe pokazat dobre prodajne stevilke tega telefona in da tudi drugi zacnejo delat podobne izdelke (pred sonyjem je to bil samo iPhone), da pride konkurenca, da se bo tekmovalo za kupce.

Aja, pa z1 compat je imel root se pred uradnim izzidom ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

FlyingBee ::

jah, magična meja 6 inčov je dosežena, zdaj grejo lahko samo še nazaj in tudi meni se zdi to dobra ideja

M-XXXX ::

Na domacem trgu je sony s tem telefonom pometel s konkurenco; prej je bil na vrhu prodjanih lestvic iPhone, potem ga je pa z1 compact prehitel v prvem mesecu po izzidu. Amapk japonci so precej orto lokalpatrioti, sploh ko se gre za elektroniko.

Je slučajno kje podatek glede na prodajo ostalih (večjih sonyevih telefonov) Ker šele s tem podatkom dejansko vidiš ali trg želi manjše telefone ali ne.

antonija ::

Glede na to da je z1 compact v svetu naprodaj nekaj vec kot 1 mesec, kaksnih silnih primerjav sigurno se ni. Za japonsko pa ne vem kaksne so stevilke.

Sem pa preprican da si vecina zeli 5+ incne monstrume, ki ne pasejo ne v zep, ne v roko. Do zdaj privrzenci "minijev" sploh nismo imeli izbire v high-end segmentu, ker manjsih high end telefonov enostavno ni bilo. Zdaj je tocno 1. Upam da jih bo kdaj kaj vec.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

markezii ::

FlyingBee je izjavil:

Sony je tvegal oziroma še tvega in je izdal le malo cenejšega in enako zmogljivega, kar kupca zmede (razen seveda peščica, ki ve zakaj 4.3 in ne 5) in si takoj zastavi vprašanje: zakaj ne bi večjega za podobn dnar vzel?


Če pogledam trenutno situacijo pri nas ni toliko majhna razlika v ceni med Z1 in Z1 Compact. Z1 je v prosti prodaji 729,00 EUR pri simobiu oziroma 1eur več pri mobitelu. Z1 Compact pa prodaja simobil za 519,00 eur. Meni se zdi to kar konkretna razlika v ceni...

antonija ::

Ja, evropske cene za z1 in z1 compact so pa zelo blizu, s tem da je z1 cenejsi:
https://geizhals.at/eu/sony-xperia-z1-s...
https://geizhals.at/eu/sony-xperia-z1-c...

Itak pa naslednji teden na MWCju pridejo ven novi flagshipi od skoraj vseh firm, tudi sonyjev z2 je na poti.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

RejZoR ::

Sony je bil prvi z jajci, da je izdal NORMALNO velik telefon in vanj zbasal top end hardware. Zato resno razmišljam, da bi si omislil Z1 Compact. Sicer my SGS2 služi super, ampak you know. Vsi ostali so mini dumbed down telefoni z mini zmogljivostjo. Ker baje vsi hočejo orjaške monstrume. Sam osebno ga nočem imet...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

antonija je izjavil:

Sicer malo offtopic, ampak sonyjev Z1 compact je raketa :) Baterija tudi zdrzi dolgo, fotkic je vredu (ker ga primerjam na "taprave" fotoaparate, za telefonski fotkic sklepam da je pri vrhu), nic se ne zatika, celoten UI je smooth, vodotesnosti nisem sprobaval. Hvala k@#$u da je sony izdal high-end "mini" telefon, ker do zdaj tega med androidi ni bilo. Pa se v 4.3" velikosti rpide, kar je sicer mickeno veliko, ampak se obvladljivo z eno roko.

Vsi ostali (Samsung, HTC et al) pa oskubijo svoje minije do amena (CPU, RAM, enkran, bomboncki) da postanejo samo se slaba sala glede na njihove ne-mini ekvivalente.

Sem ravno danes bral test na Android Central, žal ima še vedno shatter proof folijo na displeju (NE VLEČI JE DOL!!) pa zadnja stran je navadna plastika, ne šipa. Malce minusa, ampak jaz ZELO pozdravljam Sonyjevo potezo. 4,7" na Nexus 4 mi je bolj ali manj maksimum, ki ga še prebavim s svojimi precej dolgimi prsti (enoroka uporaba), pri trenutnem trendu še večjih telefonov bi pa raje gledal proti manjši kot večji diagonali.

RejZoR je izjavil:

Sony je bil prvi z jajci, da je izdal NORMALNO velik telefon in vanj zbasal top end hardware. Zato resno razmišljam, da bi si omislil Z1 Compact. Sicer my SGS2 služi super, ampak you know. Vsi ostali so mini dumbed down telefoni z mini zmogljivostjo. Ker baje vsi hočejo orjaške monstrume. Sam osebno ga nočem imet...

Ej, če gruntaš, prosim daj. Pokaži jim, da so naredili pravo potezo. Če bi bil na trgu za novim telefonom bi se pomojem tudi sam vrgel v Z1 Compact, sicer potem s Cyanogenmodom, ampak važen je HW ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

RejZoR ::

Edino to me mal skrbi ja, podpora CyanogenMod oz CyanFox. Ker če tega ni, aparat izgubi del čara.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

antonija ::

Root za Z1 compact ze obstaja, ce sem prav gledal na xda so custom romi zanj tudi zunaj. Uradnega cyanogena pa pomojem se ni. Meni je telefon vrhunski, edino mickeno tezak je.

Je pa cena za z1 compact pri simobilu presenetljivo nizka, ne vem ce sem ze kdaj videl take cene pri nasih operaterjih za telefone v prosti prodaji...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Jst ::

Sony je bil prvi z jajci, da je izdal NORMALNO velik telefon in vanj zbasal top end hardware


Damn, sedaj sem pa v velikem precepu, ker imam namen že dva meseca kupiti nexus 5, a je še nisem, zaradi raznoraznih razlogov (denar sem pač dajal drugam). Sedaj sem si pa ogledal Sonyjev Compact in za samo 100 EUR več, dobim top shit zadevo. Me pa zanima kvaliteta izdelave.

Najbolj trpežen je bil DHD, ki mi še vedno dela. Ima sicer počeno steklo, ampak touch na mestu poka dela. Revež je toliko pretrpel, ko sem se sprehajal s psom, sem ga ene 10x izgubil in vedno našel. Neverjetno. Enkrat, ko sem ga iskal, sem srečal dva mala cigančka in jim obljubil 30EUR, če mi ga pomagajo iskati. Verjetno jih je potem fotr doma pretepel, ker so mi ga našli in dali.

HTC One X sem pa prodal takoj, ko sem začel brati o slabi kvaliteti in ko sem ga gledal, sem si rekel, bolje da ga prodam sedaj, ko je imel samo par prask.

Če bi vedel, da bi mi zdržal vsaj 2, raje 4 leta, bi bila odločitev lažja... Jaz pač ne menjam stvari, če mi zadeva dobro dela. Čisti KitKat na dobrem hardware-u, kot je nexus 5, ki sem ga imel v rokah, dela super, v nasprotju nakupa prvega Androida, ki je bil obup. Bi morali predstaviti neko res uporabno "za živeti mi ni brez" funkcijo, da bi menjal.

In tu je dilema: do sedaj se ni pokazalo večjih težav z nexusom 5 (ali pa jaz ne vem), Compact je pa komaj dobro izšel.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrimozR ::

Hja, minus compacta je shatter proof folija, ki se precej rada spraska (in ni odstranljiva, no, odstranljiva je, ampak ni to priporočljivo).

Jst ::

Torej to pomeni, da ko sem bom s psom igral (pes je doberman in igra ni "bicibici pejt po žogco"), bo po nekaj padcih na pesek, čisto spraskan?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

antonija ::

Pardon my ignorance, ampak a takih igranj s psom in podobnih vragolij ni mogoce predvideti 5 sekund vnaprej in telefon (ki lahko kosta 500 EUR in vec) v tem casu spraviti na varno? Ali pa telefon vtaknit v kaksen kvaliteten sleeve/case da se zmanjsa moznost poskodb? Meni se to zdi minimalno dela in stroskov za precej visok potencialni prihranek...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Jst ::

>shatter proof folija, ki se precej rada spraska

Na tole sem mislil.

>ampak a takih igranj s psom in podobnih vragolij ni mogoce predvideti 5 sekund vnaprej

V bistvu ne. Ker ko hodim po kakšni gozdni poti ali pridem na kakšno jaso in si prižem cigaret, mi pes prinese meter veliko rogovilo, težko nekaj kil, pa ne zato, da bo delal trske (to itak dela po koncu :)) ampak, da mu jo mečem ali pa se greva "tug of war" (kako se tej igri reče po slovensko?).

DHD mi je padel 100krat, pa je samo ob robovih malo spraskan, na ekranu pa ni nič prask, razen tega da je počen (in vseeno delujoč). Tudi zadaj, kjer je plastika, ni vidnih nobenih posledic S&M rabe.

HTC One X sem malo bolj čuval, ampak se je videlo že po parih mesecih, da telefon ni trpežen. Ko sem pa začel prebirati, kaj se ljudem vse dogaja, sem ga takoj prodal.

Kako je potem s to folijo? Se "rada" spraska in kako to izgleda? Je na obeh straneh? Jo lahko zamenjaš? Ne vem in sprašujem...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrimozR ::

Ne ne, ta folija je na displeju. Sony ne uporablja gorilla glassa, temveč neko drugačno šipo in kot zaščito termično nalepi na displej folijo. Nekateri so jo odstranili in nosili posledice (ne moreš je nalepiti nazaj, zgleda grdo, itd.). Za to folijo se večinoma jamra, da se precej rada spraska oz. da se na njej poznajo praskice. Lahko potem čez nalepiš še dodatno folijo.

Se gre pa Sony to od Xperie S naprej.

antonija ::

Jaz imam z1 compact in ubistvu ne vidim da bi bila na ekranu kaksna folija. Ima pa ekran dokaj plasticen zvok ce z nohtom potrkas ob njega, tako da 100% ni steklo. Jaz moj telefon nosim okrog v takile zadevi (13 EUR v mobitel stacvuni v Cityparku), pa je pomojem verjetnost da se ekran opraska 0. Edino polomim ga lahko ce bi ga metal ob tla ali pa hodil po njemu. 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

FlyingBee ::

me je zadnjič presenečilo kako plastičen zvok ima ipad air, tako da gorrila glass je še vedno najboljša iubira

antonija ::

Zaradi plasticnega zvoka je gg boljsa izbira? Meni osebno je ravno kaksen zvok ima telefon/tablica ko tapkas po njej, samo da deluje tako kot mora in da je dovolj trpezen za vsakodnevno uporabo. Ce je narejen iz plastike, stekla ali pa nerjavecega jekla je pa vseeno.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kpkp ::

Ipadi nimajo skupaj zlepljenega LCD in vrhnjega stekla, zato verjetno zveni bolj "plastično".

FlyingBee ::

g2 mini je skoraj brezveze, ampak neko mbo koristil, so pa novi izidi toliko bolj zanimivi:
http://www.gsmarena.com/lg_mwc_2014-rev...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24954547 (23731) moxon
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746115 (37639) amacar
»

Nov LG G2 Mini ali LG Optimus G E975

Oddelek: Mobilne tehnologije
9975 (858) heero
»

Nakup nizkocenovnega smartphone-a

Oddelek: Kaj kupiti
486389 (5132) hojnikb
»

LG-ju so pobegnila navodila prihajajočega Nexusa

Oddelek: Novice / Android
168705 (6751) PrimozR

Več podobnih tem