» »

hpt366 ide kontroler

hpt366 ide kontroler

ciao ::

Vem da se je o tem ze veliko govoril ampak men ni uspel narihtat hpt366 kontroler v xp-ih.
Stalno mam probleme.

Prisel sem ze do flesiranje biosa, sam tm je treba zbrt eno varjanto od 1 do 5, kako naj vem
katero, zravn so neke cifre pa crke.

A mi lahko kdo pomaga z kaksnim nasvetom.


SREBA;)

gumby ::

kolega ima ta kontroler integriran na plati... po neštetih flash-ih, preizkušanjih vseh mogočih in nemogočih kombinacij gonilnikov (in mogoče še česa) sem ugotovil, da ga je najboljše izklopiti v bios-u in uporabljati navaden ata-33 krmilnik!! uspelo mi ga je celo spraviti do delovanja, ampak je po nekaj dneh totalno sesul disk... sami problemi, skratka

ciao ::

sam zakaj v winsih 98 in milleniumih zadeva funkcionira, v xp in 2000 pa ne .

Blup ::

A ni to tko, da med inštalacijo oz na začetku inštalacije windowsov prtisneš F5 al kaj že, tm k ti reče če maš kkšn RAID al pa kej za inštalirat... pol pa to tm lepo inštaliraš driverje k si jih lih na sveže sneu iz nete... po mojih izkušnjah je to delal brez problema. :\

Blup
:\

gumby ::

sreba: ti problemi so bili v win98... v 2000-ki nisem niti poskušal zadevo spraviti do delovanja

ciao ::

Jst v winsih 98 in milleniumih nism meu probleme. Baje se to v xp jih da z nekimi drajverji zrihtat.

Ce je to ze kdo zrihtal naj mi prosim pomaga.

flashroyal ::

Načelno z njim ni noben problem. Sledi Blup-a --> Vstavi inst. CD od Xp-jev, ko vpraša za 3-rd party driver pritisni F5 in počakaj na vprašanje o driverju. Daj mu disketo na kateri je razpakiran
http://www.highpoint-tech.com/366_2k_12...
in to bi moralo delovati. Upam samo, da ti pri flashu ni uspelo kaj z.....t. Win 9x in ME pa za hardver ne potrebuje svojega gonilnika, ki bi pil pisan explicitno zanj, zadostuje, da ustreza osnovni specifikaciji.

ciao ::

flesanje mi ni uspelo ker nism vedu kaj moram zbrat, a moram predn nalozim drajverje tud sflesat bios. Brez flesanja sm nalozil driverje 125, sam mam stalno neke probleme, najvec pri odpiranju divx se posebaj ce sam kliknem v explorerju, da oznacim.

SkIDiver ::

Kaj pa če gonilnike za ta kontroler namestiš kasneje, ko so xp-ji že postavljeni? Jz dam disk na udma 33, naložim in nato naložim gonilnike za htp366.

All ::

hpt366 se z xp ji ne zastop najbol (zeloooo slab prenos), tut jest prešaltu nazaj na 33,menjava po instalaciji xp-jev pa je možna z enim varnim zagonom vmes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
442983 (2036) strictom
»

Abit BE6II (HPT366) in IBM DTLA

Oddelek: Pomoč in nasveti
141695 (1481) bastadu
»

XP user switch

Oddelek: Operacijski sistemi
9791 (660) matevzm
»

Hibernate v Win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
161089 (946) freejack
»

HPT366 kontroler

Oddelek: Strojna oprema
121427 (1249) Siluro

Več podobnih tem