» »

Laptop problem (zaslon/grafična ?)

Laptop problem (zaslon/grafična ?)

johanblond ::

HP laptop (imel rahel incident zato bil tememljito očiščen, tipkovnica sneta, obrisa in posesan)
najbolj grob poseg v notranjost je bila odstranitev heatpipa (uporabil eno (staro) generično termalno pasto iz Conrada pri sestavljanju nazaj), grafična je ATI Radeon (ni integrirana)

1) sestavil računalnik, sliši se da se računalnik normalno zažene zaslon povsem črn

2) priključil zunanji monitor preko VGA, vidi se slika na zunanjem monitorju in na laptopu*

3) odklopim zunanji monitor in zaženem laptop vidi se slika*

* ko se zaganja Win (obravani krogi letijo) je zaslon zelen, ko se pojavi logon okno je ozadnje takšno kot mora biti (modro), je pa opaziti nekaj vertikalnih rdečih črt (v obeh primerih enako, z zunanjim monitorjem ali brez)

4) če zaženem live linux (Fedora Live 20.1) se na laptopu ne vidi nič, črn zaslon

kje je problem, kako se lotiti zadeve (laptop je starejši, zato sem ga čistil sam in ga tudi sedaj ne bi dajal na servis)

PS: Navodila so zelo natanča (HVALA HP) zato je problematičen kakšne detail, v globalu sem zagotovo delal pravilno

johanblond ::

Update:

Ko sem zagnal Knoppix 6.2 live CD mi zaslon dela, spet namesto črne barve mi kaže zeleno.

A je slab stik kabla za zaslon v matično ali se mi pregreva grafična kartica ?

Rainbow Dash ::

definitivno preveri kontakte zaslona


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC+USB Android=VIRUS

Oddelek: Pomoč in nasveti
191942 (1421) helo
»

Lenovo G505 zagon v External monitor

Oddelek: Zvok in slika
5702 (559) prtenjam
»

Počasen internet na 1 monitorju (extended monitors)

Oddelek: Pomoč in nasveti
132092 (1715) Betelgeuse
»

log off problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61602 (1512) maxum
»

Laptop in zunanji monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
134193 (3993) ant

Več podobnih tem