» »

Sony se bo odpovedal osebnim računalnikom

Sony se bo odpovedal osebnim računalnikom

Znamka Vaio je vedno vključevala izredno lahke in tanke prenosnike, ki so uporabljali napredne materiale in komponente (visokoločljivostni zasloni, pogoni SSD, itd.)

vir: The Verge
The Verge - Z Japonske prihajajo napovedi, da Sony namerava prodati svojo divizijo, ki izdeluje osebne računalnike Vaio. Oddelek bi kupil sklad Japan Industrial Partners, ki bi za znanje iz družine Vaio plačal med 400 in 500 milijoni dolarjev. Sony bo obdržal del novega podjetja, kar bo vlilo zaupanje zelo pomembnim japonskim poslovnim uporabnikom. Obenem bo znamka Vaio poleg Japonske še nekaj časa v uporabi tudi na pomembnejših trgih, zamenjavi lastnika navkljub. A v večini primerih se ime Vaio poslavlja. Večina tisočerice zaposlenih bi bila po novem zaposlena pri novem lastniku, najverjetneje kar v obstoječem razvojnem centru v Naganu, medtem ko bi se peščica preselila v druge oddelke znotraj Sonyja.

Svet bi s praktično ukinitvijo znamke Vaio seveda izgubil znano in kakovostno znamko, a poteza ni tako zelo presenetljiva. Sony se namreč trudi, da bi spet pridobili svojo slavo izpred nekaj let, kar nameravajo doseči z osredotočanjem na nekaj pomembnejših področij. Mednje spada PlayStation, pravilna pa je odločitev, da se osredotočijo na vedno pomembnejše pametne mobilen telefone in tablične naprave, ki znatno odžirajo tržni delež običajnim osebnim računalnikom.

Predstavniki podjetja so potrdili, da vedo za neuradne napovedi, a jih niso niti zavrnili, niti potrdili.

57 komentarjev

«
1
2

Mohimm ::

Niso ravno oni višali ločljivosti tudi na cenejših modelih?
Vsi ostali so še vedno na 1366x768... ni kul če ne bo kdo gnal naprej...

buneech ::

A bo spet Lenovo kej kupu?

FlyingBee ::

naj že res usmerijo v xperia line, ker je šele 2014 dobila proper IPS display, zanimivo kaj bo pri Z2?

Zheegec ::

Sony je imel vedno praktično najboljše prenosnike, če gledamo bolj mobile zadeve. Samo marketing jih je matral, imeli so prenosnike boljše od Macbook Aira še preden se je o Macbook Airu govorilo, pa niso znali tega malo razbobnati naokoli. Škoda...
Pa kakšnih 8 let nazaj so imeli že IPS panele, prenosnike s 1920x1200 ločljivostjo, prenosnike z dual-lamp X-black sistemom itd. Samo nihče ni hotel dobrih ekranov takrat na žalost :(

driver_x ::

Dokler sem imel še PCje, sem vedno kupoval Sonyje.

trnvpeti ::

pcjev vedno manj
a sedaj so na isti poti se notebooki?

PrimozR ::

buneech je izjavil:

A bo spet Lenovo kej kupu?

Kaj pa jim bo? Že itak so največji izdelovalec PC-jev.

trnvpeti je izjavil:

pcjev vedno manj
a sedaj so na isti poti se notebooki?

Notebook == PC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

nekikr ::

Pa kakšnih 8 let nazaj so imeli že IPS panele, prenosnike s 1920x1200 ločljivostjo, prenosnike z dual-lamp X-black sistemom itd. Samo nihče ni hotel dobrih ekranov takrat na žalost :(

No, tovariš, to ni čisto res :) Vsi so hoteli tak zaslon, težo, hitrost itd. Veliko ljudi jih je občudovalo v vitrinah. Vaio je bil precej hudo dobra zadeva. Bolj kot marketing jih je tepla cena. Spodobna majhna zadeva je stala nekih 300.000 sit, kar bi danes pomenilo nekih 2500€. Air/UX/... se prodaja, ker ima vse to za pol cene (seveda, ker je tehnologija sedaj cenejša, ne ker bi bili toliko sposobnejši). Kupcev, ki bi dali 2500€ za ultraportable prenosnik pa že v času debelih krav ni bilo prav veliko. Če odmislim tistega debeluha, ki je kupil enega in pri blagajni rekel "A veš kaj, daj mi še enega, za ženo" :)

hojnikb ::

300k SIt ni ravno 2500€ če smo že pri tem.
Also Sony nima IPS tehnologije, ima pa nekaj zelo podobnega temu (Super LCD)..
#brezpodpisa

nekikr ::

Seveda je, če smo že pri tem. Inflacijo upoštevaj. 50 sit kepica za sladoled se je do danes prelevila v 1,3€ ;)

MuadDib ::

PrimozR je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

pcjev vedno manj
a sedaj so na isti poti se notebooki?

Notebook == PC.


Od kdaj je pa Notebook == PC ???

Notebook je zasilna resitev, ko potrebujes racunalnik res na poti! Drugace je pa PC tisti, ki je alfa in omega!!! Gre ze za samo hlajenje! Pri prenosniku je na zalost se vedno tako da mu lahko najkasneje po 2 letih menjas ventilatorje, ki jih je zelo tezko dobit (pa se cena je visoka)! Pri PCju das standardni ventilator za 10 eur not pa mas mir!

Samo kaj se tice modularnosti je spet PC v ospredju! V alienware notebooku je sodelavcu crknila grafika... 700eur pride druga! Kako je pa za PC? Gres v trgovino po kruh pa mleko, pa spotoma se vzames kako grafo za 200eur, ce je pac slucajno crknila (glavni razlog za defekt na graficni kartici je pregrevanje - torej laptop je spet na slabsem!)

Torej... ce rabi nekdo "mobilno pisarno", pol je res bolje imeti prenosnika, za doma pa vsekakor PC! In to velja se vedno (vsaj zame)! Pa magari sem staromoden, vem da mi je lazje kupit racunalnik za okrog 600eur kot pa prenosnika (podobne zmogljivosti) za cca 1000eur (saj je res tipkovnica gor... pa monitor, vendar mi je 18" malo majhen, pa tudi tipkovnica je fejst natlacena!).

Torej Notebook != PC !!!!!!!!!

bluefish ::

PC aka. personal computer je notebook, netbook,... Po najbolj ohlapni definiciji pravzaprav tudi pametni telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

hojnikb ::

nekikr je izjavil:

Seveda je, če smo že pri tem. Inflacijo upoštevaj. 50 sit kepica za sladoled se je do danes prelevila v 1,3€ ;)

nisn vedu, da se je v 7 letih inflacija dvignala za 100%... :))
#brezpodpisa

driver_x ::

nekikr je izjavil:

Pa kakšnih 8 let nazaj so imeli že IPS panele, prenosnike s 1920x1200 ločljivostjo, prenosnike z dual-lamp X-black sistemom itd. Samo nihče ni hotel dobrih ekranov takrat na žalost :(

No, tovariš, to ni čisto res :) Vsi so hoteli tak zaslon, težo, hitrost itd. Veliko ljudi jih je občudovalo v vitrinah. Vaio je bil precej hudo dobra zadeva. Bolj kot marketing jih je tepla cena. Spodobna majhna zadeva je stala nekih 300.000 sit, kar bi danes pomenilo nekih 2500€. Air/UX/... se prodaja, ker ima vse to za pol cene (seveda, ker je tehnologija sedaj cenejša, ne ker bi bili toliko sposobnejši). Kupcev, ki bi dali 2500€ za ultraportable prenosnik pa že v času debelih krav ni bilo prav veliko. Če odmislim tistega debeluha, ki je kupil enega in pri blagajni rekel "A veš kaj, daj mi še enega, za ženo" :)


Tistega Vaiota se tudi jaz spominjam, vendar je imel zelo visoko ceno.

nekikr ::

Kot drugo pa tudi ventilator za prenosnik, če ga že rabiš menjati, pride 10-20EUR za večino modelov.

V alienware notebooku je sodelavcu crknila grafika... 700eur pride druga! Kako je pa za PC? Gres v trgovino po kruh pa mleko, pa spotoma se vzames kako grafo za 200eur,

Očitno primerjaš dve popolnoma drugačni stvari. Zakaj nisi napisal, da vzameš nekaj za 30EUR, da bi se bralo še bolj pompozno?

PC==Notebook, Netbook, Ultrabook, lahko tudi tablica.

nisn vedu, da se je v 7 letih inflacija dvignala za 100%...

Tudi jaz ne bi vedel, ampak sem že takrat plačeval iz svoje denarnice. Vem, da sem dal 12 let nazaj za kepico sladoleda od 50-70sit, danes je kar lepo 1,3EUR (311 sit,X4,4). Vem, da je bila kavica tik pred evrom 80-100 sit, danes je 1,2EUR (587 sit, X2,9). Vem, da je bil polnozrnati kruh tik pred evrom 250-300 sit, danes je 3,5EUR (838 sit, X2,8). Če ne veš kar vprašaj, ti z veseljem povem, kako je bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Zheegec ::

hojnikb je izjavil:

300k SIt ni ravno 2500€ če smo že pri tem.
Also Sony nima IPS tehnologije, ima pa nekaj zelo podobnega temu (Super LCD)..

Seveda ima, je imel in še ima (sedaj imajo še + Triluminos). Anyway, ko so prišli EUR je bil osnovni 15" Vaio z IPS panelom okoli 1200€ (VGN-FS), 1920x1200 IPS dual-lamp pa okoli 2000€. Sicer res drago, samo ne ravno dražje, kot sedaj. Edino ultra-portable 13" je bil okoli 2000€, samo še leta 2012 nisi dobil praktično nobenega ultra-portable 13" prenosnika, ki bi imel 9ur avtonomije, kot je imel tisti Sony 8 let nazaj (VGN-TX serija, če se prav spomnim), tako da tudi tisto ni bilo pretirano.

boolsheat ::

Cena na drobnarijah hitreje narašča kot na realnih artiklih in zato je računanje inflacije po kavici neumnost. Poleg tega je € vreden danes kot pred leti, recimo 13% manj kot takrat, ko smo ga prevzeli.

hojnikb ::

boolsheat je izjavil:

Cena na drobnarijah hitreje narašča kot na realnih artiklih in zato je računanje inflacije po kavici neumnost. Poleg tega je € vreden danes kot pred leti, recimo 13% manj kot takrat, ko smo ga prevzeli.

this.
100% inflacija v takem kratkem obdobju je bla bol stvar socializma :)
#brezpodpisa

PrimozR ::

MuadDib je izjavil:

PrimozR je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

pcjev vedno manj
a sedaj so na isti poti se notebooki?

Notebook == PC.


Od kdaj je pa Notebook == PC ???

Od vedno. Po tvoji definiciji, da je PC samo škatla na mizi, NUC potem ni PC. How wrong you are. PC ne definira škatla na mizi, temveč način uporabe. Torej monitor, tipkovnica, miš, dandanes še kaj zraven, na zaslonu pa teče nabor aplikacij, kot so brskalnik, pisarniški paket, delovni programi, igre in podobno. Vse to znajo Windows, OS X in Linux, sicer z nekaj variacijami in ponekod z malce manjšim obsegom, ampak vseeno znajo. Kot je rekel bluefish, po nekaterih definicijah je PC tudi telefon. Sam ga sicer ne bi dal zraven, ker na telefonu v večini primero (še) ni mogoče delati, npr. programirati. So pa telefoni odličen backup/terenski računalnik za vsaj nujna opravila (preverjanje dokumentov, manjši popravki le-teh, ne pa ustvarjanje, pošiljanje mailov, brskanje po spletu za določenimi informacijami, itd.).

Kar se tiče tvojega 600 EUR računalnika in 18" monitorja ki je premajhen, svoj 24" monitor gledaš od dlje, če imaš primerljivo ločljivost (1080p), si na bolj ali manj istem, kar se tiče zasedenosti vidnega polja. Pa ta laptop bo tišji in bistveno bolj prenosen, kot tvoja kišta.

Ne me razumet narobe, sem 100% zagovornik kišt in nič ne kaže, da bi šel na laptop. Še več, če bi razmetaval z denarjem, bi imel top of the line ITX sistem na mizi, zraven pa 13" ultraportable za prekladanje naokrog. Vseeno pa to ne pomeni, da laptop ni PC. Če ne verjameš, celotno drugo poglavje: Personal computer @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

A120 ::

Kako dolgo pa bodo se na voljo vaioti? sam imam namen kupiti Vaio pro 13 to ali pa naslednje poletje odvisno kako bom s financami. ali bodo takrat se na voljo?

FlyingBee ::

boolsheat je izjavil:

Cena na drobnarijah hitreje narašča kot na realnih artiklih in zato je računanje inflacije po kavici neumnost. Poleg tega je € vreden danes kot pred leti, recimo 13% manj kot takrat, ko smo ga prevzeli.


pa še podatek izpred 10 let, človek si je takrat za minimalno plačo lahko precej manj kupil v trgovini s hrano kot zdaj

PrimozR ::

A120 je izjavil:

Kako dolgo pa bodo se na voljo vaioti? sam imam namen kupiti Vaio pro 13 to ali pa naslednje poletje odvisno kako bom s financami. ali bodo takrat se na voljo?

Jah, po napovedih naj bi prevzem zaključili marca. Torej to poletje še morda, naslednje poletje no wai. Na tvojem mestu bi raje gledal kaj drugega. Če te mika ultrabook z dolgo avtonomijo, Acer zdaj napoveduje Aspire S7 z WQHD zaslonom (2560 x 1440) poleg običajnega 1920 x 1080, opcija je Zenbook Infinity, če nisi proti Applu seveda MacBook Air in Pro Retina, napačno pa ne bi bilo morda pogledati še kakega Della (XPS 13). V Ivy Bridge dobi ga je mislim da tepla predvsem malce slabša avtomoija (vseebo boljša, kot v takratnem S7), torej zdaj en bi smelo biti težav. Pa morda še Lenovov ThinkPad X1 Carbon, T440s, itd. ;)

A120 ::

Asus se mi zdi malo predrag. bodo zaradi prodaje kaj padle cene? iscem nekje do 1000e

PrimozR ::

Aha, sem usekal v napačno smer, Vaio Pro pa napačna predvidevanja ;)

TBH sploh ne vem kaj se dogaja z Zenbooki, Ivy Bridge verzija je bila best buy, Infinity se je pa popolnoma izgubil, jih sploh ni videti nikjer. Drugega kot gledati po Geizhalsu ti skoraj ne znam svetovati. Bo pa za 1000 € kar malce težko dobiti nekaj s FHD in Haswellom. Morda če vzameš Zenbook Prime, torej Ivy Bridge verzijo s popustom na staro zalogo?

vorantz ::

A120 je izjavil:

Asus se mi zdi malo predrag. bodo zaradi prodaje kaj padle cene? iscem nekje do 1000e


Raje premisli kaj boš z garancijo
Same probleme si boš nakopal, če bo kej narobe

Raje glej kej drugega

Jackass ::

Za to pa nisem prepričan, da je prava odločitev. Vsaj jaz ne bi kar opustil tega programa. Mislim, da je prihodnost v iskanju sinergij med različno računalniško opremo. In ravno pri Sony-ju bi morali dobro vedeti kakšne so koristi, ko imaš prste v različnih kozarcih marmelade... (biti največja založba in filmski studio znatno pripomore k uveljavljanju lastnih standardov - CD, BlueRay ipd...)

Kar zadeva pa njihove izdelke je pa tako. Ker imam kar nekaj Sony-jeve opreme - fotoaparat, LCD monitor, hi-fi, mini disc komponento, imel sem tudi Vaio prenosnik, vendar sem ga vrnil zaradi površne izdelave, si upam narediti naslednje zaključke. So zelo inovativni, pogosto korak pred ostalimi, vendar pa zelo zelo dragi. In za postavljeno ceno, ponudijo relativno slabo zmogljive naprave. Ter kar se tiče podpore standardom imajo malo Applovega sindroma.
jAcKaSS

boolsheat ::

bluefish ::

Krajši pregled nekaterih Vaio računalnikov: http://www.theverge.com/2014/2/6/538571...

Ni kaj, marketing jim je falil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Zheegec ::

Ah, TX in SZ seriji sta bili nori. 11" in 14" modela, najcenejši je imel "samo" 6ur baterije :) In to leta 2006 nekje.

driver_x ::

Meni je pri Vaiotih šlo na živce to, da sem vsakič, ko sem izbiral novega, moral pregledati 10000 modelov, ki so se razlikovali le po kakšni črki v ne preveč posrečeno izbranem imenu.
Pri enem sem moral patchati bios z neuradnim popravkom, saj uradni bios ni podpiral virtualizacije, eden pa je šel takoj naprej (netbook), ker je imel grafični čip GMA500, eden redkih, ki ni imel driverjev za Linux. Vseh sem imel 5.

spirit ::

Sonyu je mankal marketnig, cene so bile nekoliko višje kot pri konkurenci a si tudi dobil več, sploh pa če v zadnjem času primerjamo so se pa še s cenami spustili bliže konkurenci. Sam sem na SVP13 naravnost zaljubljen in če bi kupoval ultrabooka bi ga sigurno vzel, ker je 100€ več kot MBA13 ali UX31, ima FHD 3 luminus display (res da je svetleč ker je touch ampak ok), je lažji od MBA 11, ima fenomenalno baterijo, ki se jo da še povečati... poleg tega ima pa priložen usb wifi oddajnik ki se ga priklopi na napajalnik, kar pomeni da daš not mrežni kabl in maš wireless za 5 naprav kjerkoli si, kar je res super če veliko potuješ, hkrati to pomeni da če is v hotelu s slabim wifijem in mrežno povezavo imaš lepo svoj wifi in kljub temu ne rabš bit na kabl povezan z računalnikom. za 1300€ kolikor stane je fenomenalen.

A120 ::

spirit torej ga priporocas? sam sem gledal 13,3 z i5 in 128ssdje ter 4gb rama za malo vec kot 1000e. mislite da bo cena kaj padla zaradi prodaje ce grem to poletje v nakup?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A120 ()

bluefish ::

Znala bi pasti, če se bodo trgovci odločili za hitro čiščenje zalog.

technolog ::

PC je v bistvu računalnik, ki ga lahko človek dvigne, za razliko od ogromnih mainframe računalnikov.

Mainframe computer @ Wikipedia

Tud mac je PC, samo folk ima oprano glavo.

MuadDib ::

bluefish je izjavil:

PC aka. personal computer je notebook, netbook,... Po najbolj ohlapni definiciji pravzaprav tudi pametni telefon.


Res je in priznam zmoto, staromodno misljenje, ko smo PC rekli vsakemu desktopu, prenosnike pa smo (in jih se zdaj) dajemo v drug kos, saj so namenjeni drugemu delu kot "osebnemu"; prenosniki se predvsem uporabljajo na terenu, kjer osebnega racunalnika ni mogoce uporabiti (razna vzdrzevanja naprav). Tablice so pa tako ali tako v vecini primerov samo igracka (rasen tistih nekaj ki jih res potrebujejo - predvsem v gostinstvu pac).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MuadDib ()

PrimozR ::

Ej živjo iz leta 2014 v leto 1994, danes večina ljudi za uporabo izključno na mizi doma ali v službi kupuje prenosnike. Je že kar nekaj let, odkar je prodaja prenosnikov prehitela prodajo stacionarcev.

MuadDib ::

PrimozR je izjavil:

Ej živjo iz leta 2014 v leto 1994, danes večina ljudi za uporabo izključno na mizi doma ali v službi kupuje prenosnike. Je že kar nekaj let, odkar je prodaja prenosnikov prehitela prodajo stacionarcev.


Moram povedat da sem delal le v enem podjetju, ki je kupovala skoraj izkljucno prenosnike (razen za razvijalce in konstrukterje). Ko sem ugotovil da ljudje uporabljajo prenosnik izkljucno kot desktop (z eksternim monitorjem, tipkovnico in jasno - misko), sem seveda nasi upravi predlozil izracun koliko vec denarja vrzejo proc. No hitro za tem je sla firma v stecaj.

Sam delam zdaj v podjetju (stevilka 1 v svetu), ki kupuje izkljucno desktope, prenosniki pa so le pri pescici ljudi za delo od doma in pa seveda tehnicni support. Torej je se enkrat res, da so (vsaj za poslovni del) desktopi vsekakor se vedno primarno uporabni, vendar pa jemlje podjetje vse racunalnike iste znamke (naceloma) zaradi lazjega vzdrzevanja.

boolsheat ::

Po kakšnem kriteriju je tvoje podjetje št. 1 v svetu? So te brainwash-ali? ;)

MuadDib ::

boolsheat je izjavil:

Po kakšnem kriteriju je tvoje podjetje št. 1 v svetu? So te brainwash-ali? ;)


V nasi branzi pac ;) nix brainwash... to je fakt.

Sicer pa to nima veze. Ce gre za velik koncern, ki ima po celem svetu pisarne, je ze dovolj, ce pa je st. 1 v svoji branzi pa toliko boljse ;)

FlyingBee ::

komentar na vsbino iz naslova - Skrajni čas!

nekikr ::

sem seveda nasi upravi predlozil izracun koliko vec denarja vrzejo proc. No hitro za tem je sla firma v stecaj.

Razlika med desktopom in prenosnikom je majhna. Tako majhna, da težko rečeš, da je firma poslovala slabše zaradi tega in pri tem ohraniš resno faco.

PrimozR ::

MuadDib je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Ej živjo iz leta 2014 v leto 1994, danes večina ljudi za uporabo izključno na mizi doma ali v službi kupuje prenosnike. Je že kar nekaj let, odkar je prodaja prenosnikov prehitela prodajo stacionarcev.


Moram povedat da sem delal le v enem podjetju, ki je kupovala skoraj izkljucno prenosnike (razen za razvijalce in konstrukterje). Ko sem ugotovil da ljudje uporabljajo prenosnik izkljucno kot desktop (z eksternim monitorjem, tipkovnico in jasno - misko), sem seveda nasi upravi predlozil izracun koliko vec denarja vrzejo proc. No hitro za tem je sla firma v stecaj.

Sam delam zdaj v podjetju (stevilka 1 v svetu), ki kupuje izkljucno desktope, prenosniki pa so le pri pescici ljudi za delo od doma in pa seveda tehnicni support. Torej je se enkrat res, da so (vsaj za poslovni del) desktopi vsekakor se vedno primarno uporabni, vendar pa jemlje podjetje vse racunalnike iste znamke (naceloma) zaradi lazjega vzdrzevanja.

URLPLS za to podjetje :P

Ma vedno več je laptopov, povsod. Vesel bodi, da si na desktopu, imaš lahko vsaj za normalen denar spodobno kišto. Sicer pa danes vsi hodijo naokrog z laptop torbami. Verjetno ne za brezveze. Da ne omenjam, kako me ljudje gledajo postrani (sošolci, inženirji pač, na srečo ne toliko :D), ko povem, da imam stacionarca (ter zakaj, 16 GB RAMa je nekaj nepredstavljivega.

Invictus ::

nekikr je izjavil:


Razlika med desktopom in prenosnikom je majhna. Tako majhna, da težko rečeš, da je firma poslovala slabše zaradi tega in pri tem ohraniš resno faco.

Razlika je velika če kupiš kvaliteten laptop, ne neko plastično sranje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

Ker plastičen laptop za na mizo ni dober plastičen desktop pa je? Ali ker je "ornk gaming mašina" itak čisto zastonj v primerjavi z gaming laptopom (kar seveda nima nobene veze za pisarniško rabo, se pa sliši precej udarno).
Prenosnik za 500€ je za večino podjetij predober. Desktop z monitorjem in tipkovnico bi bil pa morda 100€ cenejši. Če je od tega odvisno ali posluješ s plusom potem je fail nekje drugje. Ne boš mi pa prodal zgodbe, da vsi izmed 100.000 zaposlenih nujno potrebujejo laptop za 3000€, sedaj imajo pa desktop za 2500€ in so potem prihrani večji.

PrimozR ::

Plastičen laptop je 500, recimo 600 €. Za to dobiš 1366 x 768 pik monitor na 15 colah. Za istih 600 € dobiš Intelov NUC s primerljivimi specifikacijami, kot v laptopu (uporablja mobile komponente) ter tam 22" fullHD monitor. Kaj je boljše za produktivnost za mizo?

techfreak :) ::

Definitivno 22" ali podoben monitor, 1366 x 768 je se na tablici tezko uporabljati.

PrimozR ::

Sej je blo retorično vprašanje :D

nekikr ::

PrimozR je izjavil:

Plastičen laptop je 500, recimo 600 €. Za to dobiš 1366 x 768 pik monitor na 15 colah. Za istih 600 € dobiš Intelov NUC s primerljivimi specifikacijami, kot v laptopu (uporablja mobile komponente) ter tam 22" fullHD monitor. Kaj je boljše za produktivnost za mizo?

A veš ko sem ti napisal: "Desktop z monitorjem in tipkovnico bi bil pa morda 100€ cenejši." Se pravi toliko, kot stane ta tvoj 22" HD monitor.

Če je od tega odvisno ali posluješ s plusom potem je fail nekje drugje.

PrimozR ::

Ne gre se za to, koliko je cenejši. Ni. Ima pa ogromen vpliv na produktivnost, kar je v bistvu važno. Če je delavec 2,5-krat bolj produktiven zaradi 2x dražjega laptopa se je nakup izplačal, kajne?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsungovi prenosniki se poslavljajo iz Evrope, Toshiba zmanjšuje obseg proizvodnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6221198 (17426) SuperVeloce
»

Sony se bo odpovedal osebnim računalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5716796 (13626) PrimozR
»

VAIO se poslavlja

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
76151 (4992) skika
»

Je firma pri nakupu računalnika pomembna?

Oddelek: Kaj kupiti
162255 (1637) blze
»

Sonyjevi prenosniki Vaio vpoklicani

Oddelek: Novice / Ostale najave
234015 (3305) Bor H

Več podobnih tem