» »

HP 625 prenosnik - menjava HDD

HP 625 prenosnik - menjava HDD

themix ::

Na HP prenosniku 625 se mi je delno okvaril disk - ob zagonu moram prenosnik večkrat (10+) zagnati, da končno dobim opcijo da boota iz diska.

Zaradi nezanesljivosti sem se odločil disk zamenjati. Sicer prenosnik uporabljam samo za povezavo s televizijo in potrebujem minimalno kapaciteto diska, saj za shranjevanje uporabljam zunanji disk in shared mapo preko wirelessa.

Prosil bi za nasvet kako naj rešim težavo:


    - Je možno Windowse naložiti na zunanji usb disk (kaj se zgodi s hitrostjo/odzivnostjo OS)?


    - Glede na to, da bi potreboval poceni rešitev (15-20€) bi kupil rabljeni disk (lahko tudi manjše kapacitete), vendar ne vem katere specifikacije moram preveriti, da bo novi disk kompatibilen s prenosnikom.


Prosim za pomoč in nasvet glede možnih rešitev!

MIHAc27 ::

Kolikor gledam je tole že SATA disk... če ga vzameš vem ne smeš videti pinov, kjer se vklopi disk na prenosnik...

OS se lahko naloži tudi na zunanji ključek ampak preko usb 2.0 se ne bo ravno najhitreje naložilo.

themix ::

hvala miha!

Malo sem še gledal po internetu in na splošno ne priporočajo zunanjih diskov ali ključev (Win7 pa naj sploh nebi dovoljeval te opcije). Zato se nagibam k rabljenemu disku za 15-20 € (Mali Oglasi ali Bolha), vendar ne vem katere specifikacije diska moram preveriti, da bo sigurno deloval v mojem prenosniku.

blackbfm ::

2.5 inčen SATA disk. Če ne poznaš stvari bo najbojše če ga vzameš ven, ga neseš s sabo in primerjaš velikost in konektor.

themix ::

saj to sem mislil ja - če je navzven enak mora delati? ni nekih specifikacij, ki bi ga lahko vseeno naredile nekompatibilnega z matično?

zavajon ::

Notri je standarden 2.5" SATA disk. Konektorje imajo vsi enake, pa z izjemo novejših SSD diskov so tudi dimenzije standardne.
Tukaj imaš navodila za razstavljanje tega prenosnika.

MIHAc27 ::

Samo velikost in pravi konektor mora biti. Drugo je več ali manj standardizirano bi mora da dela.

themix ::

Super, hvala vsem za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6215245 (4891) Karen
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595032 (4306) T-Mac
»

Sistem zazna disk, v raziskovalcu pa ga ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
233421 (2833) Opkow
»

ATA, SATA

Oddelek: Strojna oprema
161570 (1081) woman
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
302998 (2327) fizolcek

Več podobnih tem