» »

Zakisanost telesa

Zakisanost telesa

«
1
2

dec33 ::

Pozdravljeni,

imam težave z zakisanostjo. Zanimalo bi me, če kdo ve katero živilo bi bilo dober substitut za kruh pa da ne zakisa?
  • zaklenil: dzinks63 ()

bluefish ::

Uradna medicina v tem kontekstu ne pozna pojma zakisanosti. Če pa že gremo na to, se izogibaj prekomernemu vnosu OH, jej predvsem sadje in zelenjavo.

Vice ::

Pozabi na kruh. Jej sadje in zelenjavo.

dec33 ::

Delam cel dan, zato me zanima ali je kakšna 'konkretna hrana' ki lahko zamenja kruh in se jo da enostavno vzeti v trgovini?

Vice ::

A pri vas npr. jabolk ne prodajajo celo leto?

dec33 ::

...razen recimo banan

ajdov kruh tudi zakisa?

Kateri so bazični/alkalni ogljikovi hidrati ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dec33 ()

echo ::

Zakisanje kot tako sploh ne obstaja in je vštric s homeopatijo.
Raznovrstna prehrana in redna rekreacija naj ti bosta cilj (odvisno od dela).

Če imaš težave s hrano, ti priporočam kakšen kuharski tečaj, da se boš malce bolj znašel okoli konkretne hrane, če ti je edina ideja kruh.
Konkretna hrana so ponavadi ogljikovi hidrati - žitarice, testenine, riž, krompir.

dec33 ::

jest10 ::

dec33 je izjavil:

http://www.kalcek.si/zakisanost-telesa....
http://www.energijski-center.com/c-nasv...
http://acidalkalinediet.com/listofalkal...


Česa od tega ne razumeš?
Zakisanje kot tako sploh ne obstaja in je vštric s homeopatijo.

Engineer_ ::

Homeopatija je oblika zdravilstva oziroma alternativne medicine, ki jo je uveljavil Samuel Hahnemann v 18. stoletju in temelji na prepričanju, da se bolnika na podlagi zakona podobnosti lahko zdravi z izjemo razredčenimi zdravili. Homeopatska zdravila se izdelujejo s zaporednim redčenjem in mešanjem, največkrat tako dolgo, da v končni izdelek ne vsebuje druge sestavine kot redčilo, ki je navadno voda, sladkor ali alkohol
Trditve o tem, da je homeopatsko zdravljenje učinkovitejše od učinka placeba niso podprte z znanstvenimi in kliničnimi raziskavami.



ergo--->bulšit.

Jej da se boš dobro počutil in boš sit. Če se boš sekiral zaradi člankov ki jih bereš, je namen članka že dosežen: svoje telo si zaradi živciranja zastrupil in se zato ob trenutku branja slabo počutiš in misliš da morda pa članek govori resnico.


Sicer pa so ti že rekli: sadje in zelenjava je tvoja rešitev. Banana s kislim jogurtom je odlična recimo. Ali pač kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Vice je izjavil:

Pozabi na kruh. Jej sadje in zelenjavo.


Tud to ni čist res. Imaš cel kup povsem naravnih živil (sadežev oz plodov), ki se ob prebavljanju spremenijo v kislo zadevo. Najbolj posrečena pa je recimo limona (oz mislim da citrusi na splošno), ki je v osnovi kisla, po prebavljanju pa alkalna. Kar marsikoga zmede. Drugače imaš na netu cel kup tabel kaj se v kaj spremeni ob prebavljanju.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

ariel, kako pa se počutiš ko si zakisan?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

harmony ::

gruntfürmich je izjavil:

ariel, kako pa se počutiš ko si zakisan?

Zakisano, saj ti sama beseda pove.

Engineer_ ::

in kako točno je to?

kakšno je zakisano počutje? Opiši natančneje. Podaj primer. Podaj znanstveno razlago, če sploh obstaja.

Zgodovina sprememb…

zee ::

RejZoR je izjavil:

Vice je izjavil:

Pozabi na kruh. Jej sadje in zelenjavo.


Tud to ni čist res. Imaš cel kup povsem naravnih živil (sadežev oz plodov), ki se ob prebavljanju spremenijo v kislo zadevo. Najbolj posrečena pa je recimo limona (oz mislim da citrusi na splošno), ki je v osnovi kisla, po prebavljanju pa alkalna. Kar marsikoga zmede. Drugače imaš na netu cel kup tabel kaj se v kaj spremeni ob prebavljanju.


To nima prav nobene zveze z zakisanostjo telesa. Kislost/bazicnost v telesu je natancno regulirana sama od sebe (têrmin homeostaza), kakrsnakoli vecja sprememba bi povzrocila smrt. Prehrana na to ne vpliva.

Zal pa je vedno vec sarlatanov in padarjev, ki sluzijo na racun vedno bolj nevednih potrosnikov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Magic1 ::

harmony je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ariel, kako pa se počutiš ko si zakisan?

Zakisano, saj ti sama beseda pove.

Mogoče je bolje skisano? Sej veste, skisani možgani pa take fore.
Magic

gruntfürmich ::

zee je izjavil:

Zal pa je vedno vec sarlatanov in padarjev, ki sluzijo na racun vedno bolj nevednih potrosnikov.

zakaj pa naj ne bi služili? če pa se ljudje počutijo zakisane, in uradna medicina jim pri tem ne more pomagati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bluefish ::

Ti ljudje še sami ne vedo, kako se počutijo, ker drugače ne bi nakladali o zakisanosti.

RejZoR ::

@zee
Men je to čist jasno, nekaterim, ki paničarijo okoli "zakisanosti" pa ni. Drži pa da če je prehrana bolj uravnotežena in ti manj hoče vplivat na ph telesa, ima telo manj dela z uravnavanjem in verjetno posledično tud v celoti bolje funkcionira. Pač v smislu če mora ves čas popravljat ph bolj kot sicer, da to kaj vliva na organizem. Nekako tko kot če se skoz filaš s cukrom, pa mora telo šopat inzulin, da uravnava nivo. Ker tud sladkor mora bit na nekem pravem nivoju drugače ni ok.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Engineer_ ::

RejZoR je izjavil:

@zee
Men je to čist jasno, nekaterim, ki paničarijo okoli "zakisanosti" pa ni. Drži pa da če je prehrana bolj uravnotežena in ti manj hoče vplivat na ph telesa, ima telo manj dela z uravnavanjem in verjetno posledično tud v celoti bolje funkcionira. Pač v smislu če mora ves čas popravljat ph bolj kot sicer, da to kaj vliva na organizem. Nekako tko kot če se skoz filaš s cukrom, pa mora telo šopat inzulin, da uravnava nivo. Ker tud sladkor mora bit na nekem pravem nivoju drugače ni ok.


pač prebava se bolj matra, zaradi česar si bolj utrujen ker je več krvi v želodcu kot drugod. zdej....če nekdo misli da to pomeni da si zakisan.....hja, ok. verjamem da ima kaj skisano, ampak ne celo telo. le glavni procesor telesa.

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

Zakisanost telesa ne obstaja, to služi samo šarlatanom s tuttifrutti magičnimi napravami.

ariel, jej NEpredelano hrano, peci na kokosovem olju in izogibaj se enostavnim hidratom. Jej ogromno zelenjave in boš začutil razliko. ;)

zee ::

Taksni ljudje imajo samo skisane mozgane, kot se rece, in se jih (tako ljudi kot njih mozgane) zdravi z drugacnimi medikamenti.

pH se v telesu ne spreminja prav dosti.

Podpiram pa idejo o svezi zelenjavi in sadju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Engineer_ ::

zee je izjavil:

pH se v telesu ne spreminja prav dosti.

Podpiram pa idejo o svezi zelenjavi in sadju.


res je, saj se ne more. in predvsem ne sme.

RejZoR ::

Engineer_ je izjavil:

RejZoR je izjavil:

@zee
Men je to čist jasno, nekaterim, ki paničarijo okoli "zakisanosti" pa ni. Drži pa da če je prehrana bolj uravnotežena in ti manj hoče vplivat na ph telesa, ima telo manj dela z uravnavanjem in verjetno posledično tud v celoti bolje funkcionira. Pač v smislu če mora ves čas popravljat ph bolj kot sicer, da to kaj vliva na organizem. Nekako tko kot če se skoz filaš s cukrom, pa mora telo šopat inzulin, da uravnava nivo. Ker tud sladkor mora bit na nekem pravem nivoju drugače ni ok.


pač prebava se bolj matra, zaradi česar si bolj utrujen ker je več krvi v želodcu kot drugod. zdej....če nekdo misli da to pomeni da si zakisan.....hja, ok. verjamem da ima kaj skisano, ampak ne celo telo. le glavni procesor telesa.


Ti mešaš samo prenažrtje, kjer je potem želodec preobremenjen in ph hrane po prebavi. Dve različni stvari. Tud če je samo uravnavanje ph-ja edino delo telesa pomoje niti nima veze, ker je narejeno, da ga uravnava. Drugo je če se cel kup teh stvari nakopiči, torej, da mora telo skoz zelo uravnavat ph, šopat inzulin zarad prenažiranja s cukrom, jetra skoz trpijo ker se bašeš z mastnim in na veliko piješ alkohol, potem pa je itaq treba razmislit o drugačnem slogu življenja in je sama "zakisanost" še najmanjši problem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Engineer_ ::

Red blood cells carry oxygen to every cell in the body for use. When the blood pH is within a slightly favoring alkaline range, more oxygen can be bound and stored with red blood cells. However, too high alkalinity and oxygen saturation in the body is not a good situation either because the red blood cells carrying the oxygen will not sufficiently release the oxygen at a cellular level. The pH of our body is under very tight range of within a few tenths, and if the pH of our blood, urine, and saliva move too far out of range, minor to serious illnesses can occur, up to and including death.

http://www.touchofhealthcare.com/articl...

vseeno dobiš premalo kisika, sem pa se zmotil pri razlogu. Se pa ph krvi sam "umerja". Sicer bi precej hitro umrli.

Zgodovina sprememb…

3man ::

Engineer_ je izjavil:

zee je izjavil:

pH se v telesu ne spreminja prav dosti.

Podpiram pa idejo o svezi zelenjavi in sadju.


res je, saj se ne more. in predvsem ne sme.


Točno to. Tip se je prvič registriral danes pred objavo tega posta, zdaj bo počakal, da se malo napametuje in potem ponudil rešitve = linke in si nabijal obisk. Kaj ima "zakisanot telesa", ki ne obstaja, za delat na Slotechu?
wtf...nehajte regairat na take zadeve

Cacamas ::

Sem pa slišal še eno drugo zadnjič:

Zaradi mlečnih izdelkov imam zasluzeno (sluz) telo.

:)

Engineer_ ::

Cacamas je izjavil:

Sem pa slišal še eno drugo zadnjič:

Zaradi mlečnih izdelkov imam zasluzeno (sluz) telo.

:)


zna bit, da je tole najbolj komična izjava danes :D

zakisano, zasluzeno telo. jup, you are a zombie. :D

Zgodovina sprememb…

zee ::

Nasa dolznost je, da reagiramo, kajti neznanja je v tej nasi druzbi vedno vec, ne pa vedno vedno manj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

thramos ::

Čeprav, če zaradi tega ljudje začnejo bolj zdravo jest, se bolje počutijo ...

Cacamas ::

Problem je, ker po večini taki ljudje zaupajo svojo pot v življenju bioenergetikom, šarlatanom in alternativnim zdravnikom v glavnem. Jih ne prepričaš če nimaš doktorata iz Šrilanke.

Roadkill ::

ariel: Če te bo zanimalo kje dobiti batne obročke za audija pojdi pa na med.over.net vprašat.
Ü

dzinks63 ::

V želodcu imaš solno kislino , pH v želodcu je cca 1,5 do 2 in karkoli boš pojedel, bo še vedno vse skupaj kislo, razen če se boš predoziral s sodobikarbono. Tako, da skrbeti okoli tega kakšno prehrano boš jedel je odveč, jej čimbolj raznovrstno v primernih količinah. Če imaš težave s prekomernim izločanjem kisline v želodec, potem je potrebna dieta , če je hujša oblika, pa tudi zdravljenje z zdravili po izboru zdravnika.

BlackMaX ::

Vrjamem, če se držiš vsaj nekaj teh vrst živil za prehrano, da znaš zmanjšati kislost do neke primerne mere.

http://www.duhovnost.eu/sl/Prehrana_in_...

dzinks63 je izjavil:

V želodcu imaš solno kislino , pH v želodcu je cca 1,5 do 2 in karkoli boš pojedel, bo še vedno vse skupaj kislo, razen če se boš predoziral s sodobikarbono. Tako, da skrbeti okoli tega kakšno prehrano boš jedel je odveč, jej čimbolj raznovrstno v primernih količinah. Če imaš težave s prekomernim izločanjem kisline v želodec, potem je potrebna dieta , če je hujša oblika, pa tudi zdravljenje z zdravili po izboru zdravnika.


Ne rabi zdravil, to kar si prej omenil je ponavadi dovolj v večini primerov.

Ja pa soda je res uredu, ampak ne preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

RejZoR ::

dzinks63 je izjavil:

V želodcu imaš solno kislino , pH v želodcu je cca 1,5 do 2 in karkoli boš pojedel, bo še vedno vse skupaj kislo, razen če se boš predoziral s sodobikarbono. Tako, da skrbeti okoli tega kakšno prehrano boš jedel je odveč, jej čimbolj raznovrstno v primernih količinah. Če imaš težave s prekomernim izločanjem kisline v želodec, potem je potrebna dieta , če je hujša oblika, pa tudi zdravljenje z zdravili po izboru zdravnika.


Klorovodikova (molekula vodika in klora), čeprav ja, lahko se reče tud solna...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ppika ::

Jaz sem bla zakisana pa mi je homeopat pomagal tko da ne govorte da ni res če se ne spoznate na to.

fosil ::

ppika je izjavil:

Jaz sem bla zakisana pa mi je homeopat pomagal tko da ne govorte da ni res če se ne spoznate na to.

Avto sugestija dela čudeže, preberi to novico
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

ppika ::

Saj sem bla tud pri zdravniku pa sem dobila samo ene neumne tablete pa ni nič pomagal!

In samo še vedno slabše je blo, dokler mi ni od bivšega mama zrihtala homeopata k je vedu kaj dela.

hojnikb ::

ppika je izjavil:

Saj sem bla tud pri zdravniku pa sem dobila samo ene neumne tablete pa ni nič pomagal!

In samo še vedno slabše je blo, dokler mi ni od bivšega mama zrihtala homeopata k je vedu kaj dela.

:)):))

vedu je, kaj ti mora rečt, da bo bolje.. ;)
#brezpodpisa

ppika ::

Ja sam da ste vsi pametni ko je kej narobe pa noben nč ne ve.

hojnikb ::

vsaj nismo mazači, ki odirajo ljudi :)
#brezpodpisa

gzibret ::

Zakisanost telesa obstaja. In je lahko celo smrtno nevarno stanje, še posebej, če inzulin ne dela tako, kot bi moral. Guglite pod ketonski metabolizem in ketonska acidoza / ketoacidosis.

Ne govorit, da zakisanost telesa ne obstaja. In s pravilno prehrano se da to preprečit, v veliki meri.

Samo verjetno to ni enaka zakisanost, kot to dojemajo "mazači".
Vse je za neki dobr!

boolsheat ::

Zakisanost telesa = acidoza:
Acidosis @ Wikipedia

bluefish ::

Seveda obstaja, vendar ne v kontekstu, kakršnega omenja avtor teme ("jem veliko kruha in sem zakisan").

dec33 ::

Začel bom piti zelenjavne sveže sokove vsako jutro, namesto, da se nažiram s kruhom, bureki, čokoladami itd.

RejZoR ::

Acidosis je ko se ti podre ph ravnovesje. Druga skrajnost je Alkalosis. Ko se to zgodi imaš druge resne probleme ne samo to da poješ preveč kruha, ki te baje kao kisa...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

ppika je izjavil:

Saj sem bla tud pri zdravniku pa sem dobila samo ene neumne tablete pa ni nič pomagal!

In samo še vedno slabše je blo, dokler mi ni od bivšega mama zrihtala homeopata k je vedu kaj dela.


tako se težave rešujejo. s placebom!

dec33 je izjavil:

Začel bom piti zelenjavne sveže sokove vsako jutro, namesto, da se nažiram s kruhom, bureki, čokoladami itd.

če boš pil sok agrumov boš še bolj zakisan :'(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

mojca ::

Nima veze, če "zakisanost" v definiciji, kakršno prodajajo alternativci, obstaja ali ne (dokler ne nasedaš šarlatanom, ki ti po ceni, da glava peče, prodajajo močno razredčeno mešanico NaOH in KOH, kot so recimo kakšne AlkaBulšitLife kapljice in drugi nategi). Če ne drugega, ima vsako tkivo svoj pH, torej je težko govoriti, da je "ena pH vrednost prenizka".

Ni sicer res, da telo vedno lahko uravnava idealen pH, če za telo ne skbiš s primerno (telesno in duševno) hrano, gibanjem in še čim. Konkretno za glivice je idealna preveč bazična koža in tudi uradna medicina jih preprečuje in zdravi s kislinami (ne samo s kislinami, pač pa tudi s kislinami), ampak tudi temu alternativa pravi zakisanost.

Dejstvo je, da nas večina v "razvitem" svetu danes poje preveč kruha, sladkorja in drugih enostavnih ogljikovih hidratov. In v takih primerih lahko primerna dieta zelo popravi zdravstveno stanje posameznika.

Če se narobe prehranjuješ (npr. nažiraš s sladkorjem) in potem preklopiš na zgoraj linkane diete in si kar naenkrat bolj zdrav - oprosti, ampak zame to ni placebo učinek. Če pa je placebo - super, I want more! A se da enak placebo (zmanjšanje teže in bolj zdravo počutje) doseči, tudi če se še naprej nažiram s čokolado do slabosti?


ali je kakšna 'konkretna hrana' ki lahko zamenja kruh in se jo da enostavno vzeti v trgovini

Enostaven odgovor: ne. Kuhati bo treba! Če se odločiš črtati zgolj pšenično moko in sladkor iz svojega jedilnika, kar naenkrat zgroženo ugotoviš, da pravzaprav v trgovini ne moreš kupiti ničesar, ko si lačen in bi dal nekaj na hitro pod zob: sendvič odpade, krof odpade, pica odpade, čokolino odpade, nutela odpade, ... Lahko si pa skuhaš ajdovo kašo s piščancem in zelenjavo, kar je mimogrede odlično, se pa ne dobi na polici, ... Lahko si sicer kupiš riževe vaflje, kjer "prevaraš" želodec in "ješ zrak", ampak za resen obrok hrane potrebuješ kuhinjo. Žal.

[D]emon ::

Dusevno hrano ? Bwahaha. Se en debilizem iste sorte kot zakisanost.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Relanium ::

mojca je izjavil:



ali je kakšna 'konkretna hrana' ki lahko zamenja kruh in se jo da enostavno vzeti v trgovini

Enostaven odgovor: ne. Kuhati bo treba! Če se odločiš črtati zgolj pšenično moko in sladkor iz svojega jedilnika, kar naenkrat zgroženo ugotoviš, da pravzaprav v trgovini ne moreš kupiti ničesar, ko si lačen in bi dal nekaj na hitro pod zob: sendvič odpade, krof odpade, pica odpade, čokolino odpade, nutela odpade, ... Lahko si pa skuhaš ajdovo kašo s piščancem in zelenjavo, kar je mimogrede odlično, se pa ne dobi na polici, ... Lahko si sicer kupiš riževe vaflje, kjer "prevaraš" želodec in "ješ zrak", ampak za resen obrok hrane potrebuješ kuhinjo. Žal.

Žal res, tu se pa 100% strinjam (čeprav v zakisanost nikoli nisem in ne bom vrjel dokler ne bo kak zdravnik o tem začel govorit)
Zadnje čase sem začel mal gledat na hrano, sploh zarad športa in hitro ugotoviš da:
- Imajo cele linije preveč sladkih izdelkov iz karetih NIČ ni pametno preveč jest
- dosti tudi preveč mastnih stvari
- sadje in zelenjava iz bogvekje
- vse ostalo pa je dosti sprocesirane hrane.
- vse kar je označeno pod BIO pa je pregrešno drago.

Js sam rečem.... hvalabogu, da mora bit na vsakem izdelku označeno koliko katerih snovi vsebuje.
Izdelki na katerih tega ne piše jih sploh ne kupim, razen če sam res vem koliko česa vsebuje.

Nič pa ni narobe če kdaj pa kdaj občasno poješ en fajn masten čips, al pa bigmeka, al pa par velikih krofov al pa polovico torte.
Fora je samo v splošnih navadad...... pri vsakdanjiku.
Občasni izpadi pa nimajo omembe vrednega vpliva na zdravje - če ostanejo res samo občasni!!! (marsikoga tu zanese)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izboljšanje zdravja z razstrupljanjem telesa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10723364 (18311) gruntfürmich
»

S katero hrano proti kislosti v želodcu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6359450 (41818) Dajarra
»

Razlika med morsko in kamneno soljo

Oddelek: Loža
459602 (8305) harvey
»

Za sladkosnede - sladkarije, ki nasitijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
658332 (7041) Massacra
»

Vprašanje glede prehranjevanja

Oddelek: Loža
335592 (4514) genius11

Več podobnih tem