» »

Mlacom trgovina

Mlacom trgovina

Polde ::

Pozdravljeni,

V petek 31.1.2014 sem v Mlacomu kupil napajalnik RM850 148,70eura . Ker sem v soboto ugotovil, da mi je crknila grafična kartica in ne napajalnik sem se danes odločil, da napajalnik vrnem nazaj. Seveda sem mislil, da ne bo težav 
Embalažo sem sicer odvil in prerezal plombo a napajalnik in kabli so bili še original zapakirani.
In se je začelo a smo skladišče ali trgovina..... neprijaznost in potem mi da za podpis, da mora napajalnik na servis, da preverijo če dela....hmmm če je še zaprt upam da dela... no pa me vpraša če bom vzel kaj drugega in sem ga prosil za vračilo denarja. Brez besed začne tipkat v računalnik prinese printe in na njem vračilo denarja 133,70eura.
Tako da na koncu se nisem odločil za vračilo RM850 in nakupa nekaj 290x kartic.
Zanima me ali je kupec dolžan vrniti denar če je izdelek OK vendar ga jaz ne potrebujem?

Kakšne so kaj vaše izkušnje pri Mlacomu?


Hvala
lep pozdrav
Matija
Ni da ni!!!

bluefish ::

Če si nakup opravil prek spleta, potem so ti seveda dolžni vrniti celoten znesek.

Brane22 ::

Trgovina ti ni dolžna menjat karkoli, če ti kupljeno ni všeč.

To velja za trgovino, v katero si vkorakal in kupil zadevo. Internet trgovina pa ima nek rok ( mislim da 8 dni)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Polde ::

Naročil sem preko telefona. iskat je pa šel prijatelj ker sem jaz bil v tujini.
Ni da ni!!!

Brane22 ::

Torej ti ga niso bili dolžni zamenjat ali pa vrnit denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

bluefish ::

Brane22 je izjavil:

Internet trgovina pa ima nek rok ( mislim da 8 dni)
14 dni za odstop od pogodbe, nadaljnjih 30 za vračilo izdelka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Polde ::

OK če ni nobenega zakona pa naj bo tako... Samo kera neprijaznost od prodajalca, ko bi vsaj povedal predano mi je dal za podpisat, da vrnejo nekaj % manj kot je bilo plačano.... No karkoli mene tam ne vidijo nikoli več. Rajši mimovrste ali funtech.

Lep dan
Ni da ni!!!

Brias ::

obstajajo servisi, ponavadi je diagnostika zastonj, ce reces, da bos pac pri njih kupil to, kar je odletelo ...


ker drugace bi ti.... naredil ..

npr.

ni slike ... hmmm ...

dejmo preko spleta narociti napajalnik ...

hmm, ok se vedno slike ...

zamenjava, dejmo narociti plato ....

hmm, ok se vedno slike ...

zamenjava, dejmo narociti grafo ....

hmm, ok se vedno slike ...

zamenjava, dejmo narociti nov RAM....

ooo super, zdaj dela ...

podjetje pa bo imelo stroskov z 8 postninami in 3 artikli odprti, pri katerih mora iti v minus, da jih proda ...


korektna podjetja kot je mlacom, komaj cakajo, da cvetke kot ti, zbezijo od njih ...

Polde ::

Baris,

Ja imas prav. sam ce vejo da bom pri nih jemal se kaj, mislim da bi sli lahko na roko.... ce jim pa unih 15eurov toliko pomeni pa jih naj imajo in grem raje potem k malo dražji štacuni, ki nimaš takih problemov... to se mi je sicer zgodilo prvič, da sem artikel vračal, diagnostioko je sicer postavila žena ampak sej nima veze. mene in mojih evrov oni ne vidijo več! pa prav zdaj ko sem se spravil v BTC-je :) ko je buget zelo velik.
Ni da ni!!!

Kurzweil ::

@Brias, kot pubec sem delal v kar nekaj računalniških servisih in običajno so imela ta podjetja eno ali večletne pogodbe (isti znesek) s Pošto Slovenije, TNTjem in še kom, kar je seveda smotrno za podjetja, katerih obseg poslovanja je dovolj velik. V najmanjšem servisu kjer sem delal pa se je plačevalo vsako stvar posebej, v to skupino Mlacom definitivno ne spada. Sicer pa lahko podjetje mirno v pogoje poslovanja doda, da pošlje za isti izdelek samo enkrat preko pošte, od tam dalje pa se moraš ti osebno zglasit na servisu, kar seveda obrne sliko, kajti potem boš ti imel stroške in zapravljen čas s tem, da si vsak 2. dan tam.

@Polde, lahko rečem samo nekaj, vsako podjetje lahko kdaj brcne v temo oz. naredi napako. Za tvojo jezo in razočaranje je dovolj en zaposlen, ki ni na nivoju, za to se ponavadi zahteva pogovor s šefom, če je stvar seveda tako huda. Ne da branim Mlacom, ampak verjteno bi bila stvar precej lažja, če bi to grafično probal v kakšnem drugem računalniku, prede si šel kupovat, odpirat, se dejansko sam spravil v slabo voljo, sedaj pa še zapravljaš čas s tem, da tule tarnaš. Se pa strinjam, da večina trgovcev da premalo na kupce oz. odnos do njih. Od Mlacamo nisem kupoval že dolga leta, a ko sem je bil odnos profesionalen, je pa seveda nekaj ko stvari potekajo gladko, drugo pa ko pride to kakšnih zapletov. Glede na to, da Mlacom eksistira še iz časa osamosvojitve Slovenije bi rekel, da nekaj že počnejo prav.

dogo ::

Polde je izjavil:

Baris,

Ja imas prav. sam ce vejo da bom pri nih jemal se kaj, mislim da bi sli lahko na roko.... ce jim pa unih 15eurov toliko pomeni pa jih naj imajo in grem raje potem k malo dražji štacuni, ki nimaš takih problemov... to se mi je sicer zgodilo prvič, da sem artikel vračal, diagnostioko je sicer postavila žena ampak sej nima veze. mene in mojih evrov oni ne vidijo več! pa prav zdaj ko sem se spravil v BTC-je :) ko je buget zelo velik.


Dejansko si jim naredil minusa toliko kolikor so oni tebi vrnili + na zalogi imajo artikel, katerega lahko prodajajo v nedogled, namreč ne kupuje vsak napajalnik za tak denar. Glede neprijaznosti pa tole, profesionalno bi bilo, da ne stresaš na stranko takih ali drugačnih opazk, ampak razumem pa njegovo "jezo".

Polde ::

... sej vsaka šola nekaj stane ni problem sem ga ze za isto ceno prodal naprej.... se ne sikiram samo odnos me moti, ko sem povedal zgodmo on men a smo skladišče ali trgovina.... pa sej nisva krav skupi pasla....

..... sej se mi ne gre tolg za keš kot pa za odnos, ki ga moj 5 letni otrok lepše spelje ...


lp
Ni da ni!!!

GrimReaper ::

Glede na napisano, raje kupujem preko spleta.
Sicer nisem tak da bi nekaj brezveze vračal, ker vedno prej dobro premislim kaj bom kupil.
Sem pa pri Mimovrste že zamenjal 6 artiklov, ali za drugega ali za denar, vsakič brez problemov.

V Mlacom sem samo enkrat vračal 6 let nazaj. In sicer je bil kabel za CPU napajanje pri Enermax napajalniku prekratek, in so mi menjali za LC Power.
Drugače kar se računalniških trgovin tiče, je Mlacom ponavadi moja prva izbira. Mislim da so pri nas prvi glede obsega ponudbe in cen.

Potem imaš pa Comshop, tam drugače kot preko spleta sploh ne gre kupovat, ker imajo v fizični trgovini močno zasoljene cene.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

mat xxl ::

Jaz Mlacom samo pohvalim, res pa je, da kam pa pridemo, da se ljudje zmišljujejo v 3 dni...... Konec koncev imajo tudi one stroške, obdelave, vračila pregleda..... in konec koncev, nekdo, ki bo spet kupil tak napajalnik, bo želel originalno zapakiranega....... tako, da to je samo njihova dobra volja, da ti sploh kaj menjajo ...... če ne veš kaj bi, jim ga drugič raje v servis nesi , bo najceneje in najmanj stresno za tebe.

Brias ::

Kurzweil je izjavil:

@Brias, kot pubec sem delal v kar nekaj računalniških servisih in običajno so imela ta podjetja eno ali večletne pogodbe (isti znesek) s Pošto Slovenije, TNTjem in še kom, kar je seveda smotrno za podjetja, katerih obseg poslovanja je dovolj velik. V najmanjšem servisu kjer sem delal pa se je plačevalo vsako stvar posebej, v to skupino Mlacom definitivno ne spada. Sicer pa lahko podjetje mirno v pogoje poslovanja doda, da pošlje za isti izdelek samo enkrat preko pošte, od tam dalje pa se moraš ti osebno zglasit na servisu, kar seveda obrne sliko, kajti potem boš ti imel stroške in zapravljen čas s tem, da si vsak 2. dan tam.

@Polde, lahko rečem samo nekaj, vsako podjetje lahko kdaj brcne v temo oz. naredi napako. Za tvojo jezo in razočaranje je dovolj en zaposlen, ki ni na nivoju, za to se ponavadi zahteva pogovor s šefom, če je stvar seveda tako huda. Ne da branim Mlacom, ampak verjteno bi bila stvar precej lažja, če bi to grafično probal v kakšnem drugem računalniku, prede si šel kupovat, odpirat, se dejansko sam spravil v slabo voljo, sedaj pa še zapravljaš čas s tem, da tule tarnaš. Se pa strinjam, da večina trgovcev da premalo na kupce oz. odnos do njih. Od Mlacamo nisem kupoval že dolga leta, a ko sem je bil odnos profesionalen, je pa seveda nekaj ko stvari potekajo gladko, drugo pa ko pride to kakšnih zapletov. Glede na to, da Mlacom eksistira še iz časa osamosvojitve Slovenije bi rekel, da nekaj že počnejo prav.



trenutno najbolje kar se lahko domenis kot firma, ki posiljas 10-20 posiljka na dan je 5 eur po paketu, neglede na tezo ...

Hayabusa ::

Polde je izjavil:

Naročil sem preko telefona. iskat je pa šel prijatelj ker sem jaz bil v tujini.

Pogodba sklenjena izven prostora trgovine je pogodba na daljavo.

Tu moraš biti natančen:
naročilo preko telefona si opravil na svoje ime, plačal preko ebanke ali si samo vprašal če robo imajo in poslal prijatelja ponjo, ki jo je tudi plačal (tako kot bi šel v Tuš/Špar/Merkator po žemlje) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Brane22 ::

Polde je izjavil:

... sej vsaka šola nekaj stane ni problem sem ga ze za isto ceno prodal naprej.... se ne sikiram samo odnos me moti, ko sem povedal zgodmo on men a smo skladišče ali trgovina.... pa sej nisva krav skupi pasla....

..... sej se mi ne gre tolg za keš kot pa za odnos, ki ga moj 5 letni otrok lepše spelje ...


lp


Saj IMHO ima rpav. Ko sem šel po neke avtodele, sem v štacuni jasno vprašal a lahko zadevo prinesem nazaj zapakirano in nedotaknjeno, če vidim da ne paše v ta avto. Dobil sem odgovor ni problema. Lahko vrnemo denar, lahko ti damo drugo.

Je pa najbrž pri paknah za bremzo naslednji stranki najbrž vseeno, či jih je nekdo drugi že pred tem vzel iz škatle in prijel v roko.

Point je,d a on tega ni dolžan. Zato sem vprašal. Tudi če bi prišel v situacijo, da bi on to zanikal, se ne bi kaj dosti usajal. gre za ustno izjavo, ob kateri pač ne morem okrog iskati prič. Pribeležil bi si mentalni minus pri njihovi štacuni in šel dalje.

Ko sem se pa prikazal za zamenjavo, je bila opravljena v deset sekundah, mogoče minuti, skupaj s papirologijo.

Ni videti, da bi tip kompliciral ob zahtevi vračila denarja. Si je pa očitno zapomnil, ker sem prišel obakrat jaz osebno in ker je bilo vmes par dni.

Smiley ::

V bistvu so ti šli kar na roko, če so ti bili pripravljeni vrniti cca 90% kupnine. Lahko bi te gladko zavrnili. Na enaa.com celo piše med njihovimi pogoji reklamacij in vračil, da če stranka izdelek že začne uporabljati ni upravičena do vračila. Ti ga mogoče res nisi zares uporabljal, ampak ko se enkrat vidi prerezana plomba podrobnosti ne zanimajo nikogar več. V nekaterih trgovinah sploh ne vračajo denarja in moraš obvezno potem vzet nekaj drugega.

Brias je lepo povzel problematičnost tvojega početja, tako da je imel prodajalec na nek način prav ko te je vprašal ali so skladišče ali trgovina. Sicer pa, če bi ti na koncu vrnili celotno kupnino, bi tu verjetno pisal o korektnem in profesionalnem odnosu, ker kislega obraza prodajalca sploh ne bi opazil, zdaj si pa pač zapel za teh 15€ in te moti vse. Drugič se probaj prej pogovorit o možnosti vračila izdelka ali pa izkoristi njihov servis.

Pa nikar ne pozabi, tudi tale prodajalec ima verjetno svojega šefa...
Smile, nobody's watching

Remba ::

plačal si zelo mali davek na velike neumnosti, zahvali se jim. jaz rabljene odprte robe za 15% off za tabo ne bi kupil, dvomim da večina, ki gleda tak rang komponent bi. 150 ali 170 in več eur samo za napajalnik in da bom šparal in tvegal? prosim te. da je testiral pred vrnitvijo denarja, je za moje pojme osnoven standard, če je že toliko dober dan, da vzame nazaj.

opomba glede kartic, neumen? s tem, ko nisi nabavil še nekaj 290x kartic, si si prihranil še veliko večji strošek, njim pa koma obraz. če so pametni, ti teh ne bi vzeli nazaj, ti pa z njimi brez vode prek leta nimaš kaj v (profitabilnem) miningu.
bottom, veseli, če te ne vidijo več. verjetno ceneje za njih.

FlyingBee ::

predvem je za Poldeta ceneje, ker so cene na Mlacom in v Sloveniji na splošno za te zadeve pretirano dražje od Nemčije, res pa da se da lokalno včasih več zmenit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029374 (20700) technolog

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562133011 (72551) kuglvinkl
»

prejel sem poškodovan artikel na mimovrste! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23065631 (54335) Pyr0Beast

Več podobnih tem