» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
186 / 197
»»

DarwiN ::

3050 je seveda dovolj, ampak gre za neke vrste nateg, ker ima kartica katastrofalen p/p.
Sapphire 6650XT imaš trenutno za 387EUR. Zgolj par centov dražja od 3050, pa vendar ~60% hitrejša.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

dominuspro ::

Za 300€ dobiš rabljeno 3060ti v garanciji.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Ta RX 6650 XT se slisi najboljsa iznira, ce zelis nov GPU. LAhko dobis malenkost ceneje od kaksnega rudarja, sam je tud riziko vecji.

m0LN4r ::

Notebooksbilliger je imel vceraj brutalne popuste na RTX kartice

Zaston
https://www.notebooksbilliger.de/inno3d...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Notebooksbilliger je imel vceraj brutalne popuste na RTX kartice

15%.
Samo če spremljaš zgodovino, je bila ta cena pred pšarimi dnevi... https://geizhals.de/pny-geforce-rtx-306...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

RTX 3060 ti je obcutno predraga. V ZDA si dobils RX 6650 XT za 250 USD. To bi bila res zmagovalna cena v EU.

Sicer pa bodo tudi rudarji obupali in prodali rige. Konec koncev, cetui se vrne kriptomanija cez 5 let, bodo takrat bistveno bolj ucinkoviti GPUji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Nesta ::

keba ::

Nesta je izjavil:

Tole je vredu cena:

https://www.mindfactory.de/product_info...


Če si želiš točno to kartico potem ja, drugače pa podoben performans dobiš z 6800 za dobrih 500 eur. Pa še 16gb rama ima.

bedarija ::

ja ni res ne. rabiš kar 6800 xt vzet ki so pa od 700 naprej

kar pa je prava izbira trenutno je pa tole https://www.mindfactory.de/product_info...
absurdno nizka cena

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

gnomee ::

bedarija je izjavil:

ja ni res ne. rabiš kar 6800 xt vzet ki so pa od 700 naprej

kar pa je prava izbira trenutno je pa tole https://www.mindfactory.de/product_info...
absurdno nizka cena


Skoraj 1 leto stara kartica + pred vrati je izdaja 7000 serije (13. December) - 7900 XT in 7900 XTX.
Ryzen 5900X,Aorus X570 Elite,32GB 3600Mhz,MSI RTX 4070TI, Samsung M2 1TB
Macbook Pro M1 16" 32 GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()

FlyingBee ::

Cene bodo nad jurja za obe.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Cveto ::

Ja, ampak to je samo nekih 100 eur več. Za novejšo generacijo, ki bo verjetno tudi hitrejša.

Česarkoli nad 800eur (za kar trenutno dobiš 7900XT) se trenutno ne splača kupovati, ker se bodo zadeve v višjem segmentu še premešale. Pri mid/low range pa žal (še) ne.

FlyingBee ::

6800 pod 600eur je kar sweet spot, 7000 serija bo čez pol leta mogoče s predstavnico v tem cenovnem okvirju.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

keba ::

FlyingBee je izjavil:

6800 pod 600eur je kar sweet spot, 7000 serija bo čez pol leta mogoče s predstavnico v tem cenovnem okvirju.


Tako ja. V tem razredu je 6800 edina logična izbira. Kartica je tudi dokaj hladna z majhno porabo. Cene se pa gibljejo od 500 do 600 eur. Jaz sem dal 550.

Buggy ::

ce je kdo malce avanturista, lahko preko amazona od "unknown" trgovca vzame 3090ti za 890€...life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get. :P



https://www.amazon.it/dp/B0B6CSWGZ1?tag...

Nesta ::

Meni ni jasno zakaj so cene RTX 4000 serije nad 20000... Kot da bi bila Nvidia prizadeto pogoltna... Kripto prizadeteži so obupal in ne kupujejo več grafičnih kartic, prej jih prodajajo...
Realna cena je max 800€ za 4090... 2 LETI NAZAJ JE BILA CELA 600€ ZA TOP GRAFO.

Spet bojo rekl da je Janša kriv :D Pravi cajt da odstopi in prepusti politiko drugim :D mal heca ;)

Drugace pa se strinjam 800€ je max za grafo pa se to je preveč... Če je Xbox x 499€... ne more potem bi grafa za PC krat 2.... narobe svet :)

Sem preveč optimist če rečem da bom konec leta kupil 4080 za 800€? :)

FlyingBee ::

Ja, konec leta 2024.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

Nesta je izjavil:

Meni ni jasno zakaj so cene RTX 4000 serije nad 20000... Kot da bi bila Nvidia prizadeto pogoltna... Kripto prizadeteži so obupal in ne kupujejo več grafičnih kartic, prej jih prodajajo...
Realna cena je max 800€ za 4090... 2 LETI NAZAJ JE BILA CELA 600€ ZA TOP GRAFO.

Spet bojo rekl da je Janša kriv :D Pravi cajt da odstopi in prepusti politiko drugim :D mal heca ;)

Drugace pa se strinjam 800€ je max za grafo pa se to je preveč... Če je Xbox x 499€... ne more potem bi grafa za PC krat 2.... narobe svet :)

Sem preveč optimist če rečem da bom konec leta kupil 4080 za 800€? :)


Res je. Tebi vec kot ocitno marsikaj ni jasno, zato tudi kot uzaljen desnjak privleces arestanta v temo z grafikam ;((

Nesta ::

FlyingBee je izjavil:

Ja, konec leta 2024.


Unicil si mi sanje :) Rabim mal optimizma. Moja kista je stara 10 let in NUJNO rabim cim prej novo kisto :)
Edino kar me zacasno resuje je grafa stara 5 let (GTX 1070)

Buggy je izjavil:

Nesta je izjavil:

Meni ni jasno zakaj so cene RTX 4000 serije nad 20000... Kot da bi bila Nvidia prizadeto pogoltna... Kripto prizadeteži so obupal in ne kupujejo več grafičnih kartic, prej jih prodajajo...
Realna cena je max 800€ za 4090... 2 LETI NAZAJ JE BILA CELA 600€ ZA TOP GRAFO.

Spet bojo rekl da je Janša kriv :D Pravi cajt da odstopi in prepusti politiko drugim :D mal heca ;)

Drugace pa se strinjam 800€ je max za grafo pa se to je preveč... Če je Xbox x 499€... ne more potem bi grafa za PC krat 2.... narobe svet :)

Sem preveč optimist če rečem da bom konec leta kupil 4080 za 800€? :)


Res je. Tebi vec kot ocitno marsikaj ni jasno, zato tudi kot uzaljen desnjak privleces arestanta v temo z grafikam ;((


Sorry mal heca ;) Res mi gre Jajo na zivce pa sem mogu nekje vn vržt :D Vem offtopic sorry ;) Me pa jezijo cene graf pa sem mogu enga obtožit ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

FlyingBee ::

Nesta, legenda od 2004. Pa ja imaš malo domišljije in si sestavi en komp z ryzen 5600 in rx 6600xt pa si zmagal.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

GrimReaper ::

Razlogov je več, ne poznam vseh. Je pa prvi to, da so začeli razvijati RTX 40, ko je bila še mining mrzlica. Sicer ne vem kako neumni so lahko pri Nvidii, da niso predvideli da bo do sredine/konca 2022 temu že konec. In zaradi tega so šli all out s 4090, kar je pa na koncu prineslo veliko ceno.
Pa saj bogati gamerji tudi kar pridno kupujejo 4090, edino za srednji sloj ni zanimiva 4080, ki je v bistvu 4070 v preobleki.

Drugi razlog je velika zaloga RTX 30 kartic, čeprav jaz je že dolgo ne vidim, vsaj od 3080 12GB naprej ne. Ampak tem so verjetno že pred izidom začeli zmanjševati proizvodne kapacitete v prid 4080 in 4090.

V glavnem, prva generacija po miningu tudi še trpi, šele z naslednjo bo potem bolje. Ampak je tukaj vsaj AMD.


Včeraj sem enemu na YT, ki se je hvalil da je kupil 4090, potem pisal P/P za aktualne kartice, če komu kaj koristi. Igra je Dying Light 2 4K RT High, nimam pojma kako zahteven RT ima, verjetno nekaj vmes.

Cost per Frame
3080 10GB @900EUR - 66,7EUR/FPS
3080 10GB @700EUR - 51,9EUR/FPS
3090 Ti @1600EUR - 89EUR/FPS
7900 XT @1100EUR - 52,4EUR/FPS
7900 XTX @1250EUR - 52,1EUR/FPS
4080 @1500EUR - 57,7EUR/FPS
4090 @2300EUR - 59EUR/FPS

Dobro se vidi, da so dober nakup samo (rabljena) 3080 (12GB itak ne dobiš, tako da pač 10GB) za 700EUR ter prihajajoči 7900 XT in 7900 XTX (slednja malenkost bolj, ker je prva vsaj $50 predraga).
RX 6800 za 500EUR je tudi OK, če nisi zahteven, sploh za RT. Ta ima nekje 57EUR na FPS v DL2.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Nesta ::

Tale deal recimo se mi zdi OK. Kaj pravite?

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

Buggy ::

Nesta je izjavil:

Tale deal recimo se mi zdi OK. Kaj pravite?

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...


...ce mislis dat jurja za 3080 pol vsaj to vzemi, ker je 12GB verzija (ni samo VRAM razlika) in je direkt od Amazona za isto ceno.

https://www.amazon.de/dp/B09QD6G6L9?tag...

...ce ti ne bo ustrezala imas moznost vracila.

Nesta ::

Buggy je izjavil:

Nesta je izjavil:

Tale deal recimo se mi zdi OK. Kaj pravite?

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...


...ce mislis dat jurja za 3080 pol vsaj to vzemi, ker je 12GB verzija (ni samo VRAM razlika) in je direkt od Amazona za isto ceno.

https://www.amazon.de/dp/B09QD6G6L9?tag...

...ce ti ne bo ustrezala imas moznost vracila.


A ni bla RTX 8080 12 GB polom? Ce se v enih primerih izkazala kot slabsa od RTX 3080 10 GB?

keba ::

Kupi od Asusa rx6950xt 16gb za 850 eur in imaš daleč boljšo kartico kot 3080.

FlyingBee ::

Ampak ni nvidia!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Nesta ::

keba ::

Nesta je izjavil:

Tole ane

https://www.amazon.de/-/en/GAMING-Radeo...


tako ja, samo da jo imaš tukaj za 850 eur.

https://www.notebooksbilliger.de/asus+t...

Buggy ::

A ni bla RTX 8080 12 GB polom? Ce se v enih primerih izkazala kot slabsa od RTX 3080 10 GB?

huh? Nas ti malce trolas ali mas danes zgolj enega od slabsih dni?

P.S: a NBB je zacel posiljati ze tudi fizicnim osebam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Nesta ::

P.S. tole trgovino kdo pozna?

https://rakex.co/Product/asus-nvidia-ge...

bedarija ::

danes kupovat kartice ranga 1000 je bedarija, čez 2 tedna pride nova generacija 7000

gnomee ::

bedarija je izjavil:

danes kupovat kartice ranga 1000 je bedarija, čez 2 tedna pride nova generacija 7000


Točno to sem želel povedati z mojim komentarjem zgoraj o prihajajoči novi seriji. Zdaj če ni ravno sila, pol se splača malo počakati :)
Ryzen 5900X,Aorus X570 Elite,32GB 3600Mhz,MSI RTX 4070TI, Samsung M2 1TB
Macbook Pro M1 16" 32 GB

Buggy ::

bedarija je izjavil:

danes kupovat kartice ranga 1000 je bedarija, čez 2 tedna pride nova generacija 7000


zakaj bi bilo bedarija? Vse je bolj kot ne stvar cene in dobavljivosti nove generacije. Zadnji AMD release GPU-jev glede dobavljivosti v zacetku je bil bolj kot ne porazen, upajmo da tokrat ne bo tako. Ce bo slucajno 7900XT v stacunah cca 1200€ in 7900XTX 1400€ je nakup 6950 za 860€, kar se tice P/P cisto smiselen, se posebej za tiste, ki ne rabijo tako mocnega GPU-ja, rabijo ga pa sedaj in ne cez par mesecev. Zaenkrat imamo zgolj priporoceno ceno in hipoteticen (raw) performance nove generacije, ki je priblizno za toliko vecji, kot zna biti tudi cena.

novak-t ::

Ima kdo izkušnje amd rx kartice in creo ali solidworks? dela ok?
Ker gtx/rtx delujejo ok, omejitev je bolj kot ne samo v število aktivnih odprtih oken - cca 3, medtem ko quadro (amd pro) nima omejitve.

darck ::

Kaj so ti Kitajci na AliExpress malo trčeni,da objavljajo grafično kartico Asus Tuf gaming RTX 4090 z sceno preko 6.700 EUR :))

In to reklamo sedaj skoz ven meče po Facebooku saj ni menda idiota ki bi res šel to kupiti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

xBot ::

Priprava ozimnice:
GPU je očitno prešvoh, igra je v dobri beti..
Ogledano imam RX 6800 ali RTX 3600/TI z umesno nadgradnjo. Cena in poraba je čez palec sorazmerna.
Kako bo z RX 7700 in GTX 4600? Predvsem poraba-FPS.
Še eno leto gaming pavze?

Cveto ::

Malo se ti nule zapletajo. Sicer pa vzemi 6800. Po testih so ponavadi Nvidie spredaj, samo to se primerja v isti klasi, tukaj pa za isti denar dobiš razred ali dva boljšo kartico. RT pa v tem razredu trenutno ni relevanten, ker spravi na kolena tudi dosti močnejše kartice.

Imam sicer Nvidio, da ne bo kdo mislil da sem AMD fan, samo trenutno številke govorijo tako.

Zgoraj je bilo vprašanje za Solidworks: sem probal pred časom z AMD-jem. Ni bilo ok. Se je dal potem noter Quadro in je bilo ok.

Itak, če imaš licenčni Solidworks, je že samo letno vzdrževanje za eno solidno kartico (mislim da skoraj 2 jurja po licenci, ne vem, ker plačujemo v paketu). In ko kličeš support, te najprej vprašajo ali imaš certificiran hardware.

xBot ::

Cveto je izjavil:

Malo se ti nule zapletajo. Sicer pa vzemi 6800. Po testih so ponavadi Nvidie spredaj, samo to se primerja v isti klasi, tukaj pa za isti denar dobiš razred ali dva boljšo kartico. RT pa v tem razredu trenutno ni relevanten, ker spravi na kolena tudi dosti močnejše kartice.

Imam sicer Nvidio, da ne bo kdo mislil da sem AMD fan, samo trenutno številke govorijo tako.

Zgoraj je bilo vprašanje za Solidworks: sem probal pred časom z AMD-jem. Ni bilo ok. Se je dal potem noter Quadro in je bilo ok.

Itak, če imaš licenčni Solidworks, je že samo letno vzdrževanje za eno solidno kartico (mislim da skoraj 2 jurja po licenci, ne vem, ker plačujemo v paketu). In ko kličeš support, te najprej vprašajo ali imaš certificiran hardware.


Ty, ja, na hitro pregledal, kaj so danes GPU pa še hitrej napisal dilemo..
Okoli RT sem prišel do enakih zaključkov. Podpirat imaginaren RT na gaming karticah s prisotnim upanjem, da je preboj blizu, ni za vsak možgan.

FlyingBee ::

Razvoj pač. V četrtek izide Portal RTX, pure rt, brez rasterizacije. Počasi in preudarno.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

globoko grlo ::

A se kj govori o zalogi amdja? Al bojo lansiral grafe brez zaloge?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

FlyingBee ::

Paper launch as usual.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

globoko grlo ::

Zgleda da res, ufd tech ze govori tko, 3k kartic za svabe, 7k pa za ostalo, afriko in azijo skupi, krneki
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

mailer ::

Tega sploh ni resno za jemat. Navaden clickbait kanal.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Jarno ::

mailer je izjavil:

Tega sploh ni resno za jemat. Navaden clickbait kanal.

Bolj natančno, baba-čula-baba-rekla kanal. Prej novico izveš na Slo Teku, kot pa tam. :))
Sicer pa je možno, da je pri AMD-ju spet na delu določena pamet izven dometa inženirjev in strokovnjakov, nikdar ne veš v naprej.
Počakati bo potrebno še kak teden dni.
#65W!

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bedarija ::

čez blackfriday si imel 6900xt s 360mm radiatorjem vodno hlajeno za 770€ pa se mi je folk smejal kdo bi to kupil, ko sem v grafične karte prilimal ...

inzenir1337 ::

Mr.B je izjavil:

800EUR z vodnim blokom GIGABYTE Radeon RX 6900 XT Ultimate Xtreme WaterForce WB - 16GB GDDR6 - + 2 igri

Tole je sosed vzel na firmo. Brez DDV mislim da je bila okoli 480EUR za Black Friday.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Uf, Gigabyte, God forbid.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

darck ::

««
186 / 197
»»