» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
170 / 197
»»

matobeli ::

Pomojem pa ne.

45cal ::

Sheteentz je izjavil:

Če mu uspeva prodajat 3060 za 599€, medtem ko iz njemačke isti model dobiš za 498,96€ + poštnina, potem je ta človek zmagovalec.


Na njihovi strani je tista RTX 3060, ki je imela garancijo do aprila 2023 že prodana, ampak ena GTX 3060 za 599€ pa je še ostala na bolhi, če kdo želi.
https://imgur.com/a/0Ho8tMo
Sem pa na hitro pogledal, če najdem podobno 3060 še kje v SLO ampak ne vem, če je boljša ponudba:|
https://imgur.com/a/CKv5fyw

tikitoki ::

Zato ceno dobis 3060 ti....

Komponentko ::

MetalLord je izjavil:

inzenir1337 je izjavil:

Na Mindfactory pošlješ in dobiš po enem tednu novo grafo. Ne blatit nemških trgovin. Raje dajte vi bolj normalne cene, kot pa da blatite druge.

No to ni res, 17.1.2022 sem kupil 6900 XT, 2.5.2022 sem dobil denar iz eBay, 1 mesec čakaš samo da ti nakažejo na račun, 3 mesece in pol da sem dobil 1100EUR od prvotnih 1500EUR.
Mindfactory je zadnja trgovina, ki bi ti kar tako dala novo grafično, pa še izrecno sem napisal da hočem denar. Sploh pa v teh kriznih časih kjer imajo preveliko izgubo s čimerkoli drugim kot prodajo novih grafičnih in zamenjavo v RMA. Če hočeš vrniti v 14 dneh ti samo banajo račun. Potem sem dobil RMA kartico s svojo originalno embalažo in sem jo moral tudi oglaševati kot tako.
Sploh AMD top SKU-je ne priporočam da se kupuje iz Nemčije, kar poglejte si RMA procente za 6800 XT in 6900 XT na Mindfactory, očitno je tudi 2% več kot dovolj da sam narajmaš zanič kartico. Dobre kartice imajo lepo 0.0% RMA, malo slabše pa do 0.5% RMA.

Glede Komponentka, pa verjetno daje take cene da še lahko prodaja, ne vem komu na čast naj bi prodajal pod ceno. Vsaj eden, ki se je znašel v teh kriznih časih. DE več kot očitno ni enako SLO, očitno jih veliko ne kupuje v DE.


To smo slišali že od kar nekaj strank. Na celoten refund proces so čakali slaba 2 meseca. Me veseli, da nekdo razume našo politiko poslovanja, saj se trudimo ponuditi največ za svojo ceno :) Zaenkrat so naše stranke zelo zadovoljne, pa tudi sicer na vse stvari nudimo garancijo in 95% servisnih zahtevkov rešimo v roku 48 ur, kar verjetno redko katera trgovina.

V vsakem primeru ste vsi vabljeni v naše prostore na kavo - ravno danes jo je pohvalila stranka:)
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

Zgodovina sprememb…

Komponentko ::

45cal je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Če mu uspeva prodajat 3060 za 599EUR, medtem ko iz njemačke isti model dobiš za 498,96EUR + poštnina, potem je ta človek zmagovalec.


Na njihovi strani je tista RTX 3060, ki je imela garancijo do aprila 2023 že prodana, ampak ena GTX 3060 za 599EUR pa je še ostala na bolhi, če kdo želi.
https://imgur.com/a/0Ho8tMo
Sem pa na hitro pogledal, če najdem podobno 3060 še kje v SLO ampak ne vem, če je boljša ponudba:|
https://imgur.com/a/CKv5fyw


GPU Pricing Update
MSRP Lowest Price April
GeForce RTX 3070 $500 $730
GeForce RTX 3060 Ti $400 $580
GeForce RTX 3060 $330 $500
GeForce RTX 3050 $250 $315


bo potrebno gledati cene za 2.4., torej april, ko je grafična bila objavljena :) me pa veseli, da se igrate detektiva na naših artiklih. Obiščite nas v poslovalnici, ne bo vam žal
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

Zgodovina sprememb…

Komponentko ::

Bi pa sicer radi pokazali par naših stvaritev
 PC

PC


 PC

PC


 PC

PC

Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Lepo, seveda so vaši kupci manj vešči sestavljanja PCjev in se jim zdi nakup v DE velika prepreka, ampak poskrbite za take in prav je, da se starejša roba spet najde v uporabi.

Spletna stran je všečna, je pa napaka v besedilu pri Kdo smo? zadnji stavek.
...da se nakup rabljene elektronske opreme se splača!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Komponentko ::

FlyingBee je izjavil:

Lepo, seveda so vaši kupci manj vešči sestavljanja PCjev in se jim zdi nakup v DE velika prepreka, ampak poskrbite za take in prav je, da se starejša roba spet najde v uporabi.

Spletna stran je všečna, je pa napaka v besedilu pri Kdo smo? zadnji stavek.
...da se nakup rabljene elektronske opreme se splača!


Hvala za opozorilo. Sicer imamo toliko dela, da se stareega website nismo dotaknili že 2 meseca. LAhko pa dam sneak peek nove strani, ki bo lansirana čez kakšna 2 tedna :D

Pa tudi sicer je res in pomembno, da s ponovno uporabo elektronike rešujemo naravo

 Website

Website

Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

A so te Windows licence uradne consumer licence, kjer prejmes tudi kartoncek s serijsko stevilko in MS supportom?
Sprasujem za kolega, ki dela pri eni uradni ustanovi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Komponentko ::

Retail licence, OEM so vezane na specifično strojno opremo

Licence so uradne od Microsofta
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Ta je tudi retail in uradna licenca od MS pa vseeno 15x cenej kot vasa v principu pa ista :))

allkeys - retail
https://royalcdkeys.com/products/micros...

kuponko - bolha
https://www.bolha.com/operacijski-siste...

MS - official

https://www.microsoft.com/sl-si/d/windo...


Da pa rabljene GPU-je prodajate cca 20% nad ceno novih_pri_nas, pa je skoda sploh komentirat.

Komponentko ::

Zadovoljstvo stranke nam je na prvem mestu, kar tudi dosegamo.

Glede cen pa jih nismo posodabljali že 2 meseca, saj selimo in gradimo nove poslovne prostore :)

Danes smo prodali 5x 1660 Super + mining matično + PSU za 1500 EUR. Prosimo za informacijo, kje je podoben komplet možno dobiti ceneje. Cene smo vedno pripravljeni izenačiti in znižati za 5%, če najdete enakovredno ponudbo :D Pa na vse se dobi garancija, ki jo bolha ne nudi
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Meni je smešno, da ljudje primerjajo uradne licence s temi gray "licencami", ki so prišle od ne vem kje. In ja rajše kupim uradno microsoftovo licenco za 150Eur kot, da podpiram gray mmarket.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

Meni je smešno, da ljudje primerjajo uradne licence s temi gray "licencami", ki so prišle od ne vem kje. In ja rajše kupim uradno microsoftovo licenco za 150Eur kot, da podpiram gray mmarket.

Ja od kje so prišle. OD microsofta kakopak. Kako pa misliš, da bi se sicer aktivirale? :))
#brezpodpisa

mtosev ::

MS ti ne dovoli, da prodajaš MSDN, študenske, Enterprise, Education licence.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

Uradno "podjetje" mora kupiti uradno licenco..
Licence za 5€, se kupuje za doma, da ne nameščaš raznih crackov, ki laufajo s sistemskimi pravicami, nikoli ne veš, kdaj si del botneta, ali kdaj je naložen keyloger.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Komponentko ::

Uradne so vse licence, drugače je Windows ne zazna, saj je MS nima v svoji bazi :)
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

mtosev ::

Mr.B je izjavil:

Uradno "podjetje" mora kupiti uradno licenco..
Licence za 5EUR, se kupuje za doma, da ne nameščaš raznih crackov, ki laufajo s sistemskimi pravicami, nikoli ne veš, kdaj si del botneta, ali kdaj je naložen keyloger.

Jaz tudi za doma enako kupim uradno licenco. Iz neuradnih shopov ne kupujem licenc.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Buggy ::

Komponentko je izjavil:

Uradne so vse licence, drugače je Windows ne zazna, saj je MS nima v svoji bazi :)


Izdate za te Win10 licence uraden racun in kaj je pod postavko navedeno kot artikel >:D

tikitoki ::

mtosev je izjavil:

Meni je smešno, da ljudje primerjajo uradne licence s temi gray "licencami", ki so prišle od ne vem kje. In ja rajše kupim uradno microsoftovo licenco za 150Eur kot, da podpiram gray mmarket.


Ce ovca ne pozna zukonodaje, pac ovca placuje. V EU je tovrstna prodaja licen legalna in edino pravilno, da je. TI pa kar preplacuje in podpiraj tiste na vrhu, da si lahko privoscijo se kaksno jahto.

vres.ales ::

Še nisem kupil original licence za windowse, vedno kar preko ebaya. Pa še to samo zato, da se ne rabim je*** z raznimi aktivatorji ipd

inzenir1337 ::

Komponentko bo v zaporu če pride inšpekcija in ugotovi da prodaja licence iz keyshop po 10x ceni kot OEM. OEM licence so namenjene za proizvajalce in sestavljalce računalnikov in ne za preprodajo po 10x ceni! Kje je inšpekcija?

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

tikitoki je izjavil:

mtosev je izjavil:

Meni je smešno, da ljudje primerjajo uradne licence s temi gray "licencami", ki so prišle od ne vem kje. In ja rajše kupim uradno microsoftovo licenco za 150Eur kot, da podpiram gray mmarket.


Ce ovca ne pozna zukonodaje, pac ovca placuje. V EU je tovrstna prodaja licen legalna in edino pravilno, da je. TI pa kar preplacuje in podpiraj tiste na vrhu, da si lahko privoscijo se kaksno jahto.

Ne vidim problema. Gray market ne mislim podpirati in vedno imam namen kupiti legalen software, ker ga rabim meni je normalno, da plačam software avtorju v tem primeru microsoftu in ne nekim random people, ki preprodajajo software brez uradne licence.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Komponentko ::

Buggy je izjavil:

Komponentko je izjavil:

Uradne so vse licence, drugače je Windows ne zazna, saj je MS nima v svoji bazi :)


Izdate za te Win10 licence uraden racun in kaj je pod postavko navedeno kot artikel >:D


Tako :) pri nas je vse legalno, le večina slo-techovcev očitno v naši dejavnosti vidi nekaj slabega, ker tako hočete in je škoda. Zdite se nam precej škodoželjen forum
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

Zgodovina sprememb…

inzenir1337 ::

Jaz sem te prijavil. Ampak to sem ti tudi povedal čisto direktno. Nisem škodoželn.

Buggy ::

Tako :) pri nas je vse legalno, le večina slo-techovcev očitno v naši dejavnosti vidi nekaj slabega, ker tako hočete in je škoda. Zdite se nam precej škodoželjen forum

ne glumit glive zdej. Zgoraj si se zgovarjal na ceno ker je bila objavljena v zacetku aprila in do sredi maja, navkljub temu da je to vasa dejavnost je niste uspeli azurirati oz. prilagoditi stanju? Zakaj le, ce pa se lahko kaksno stranko lepo olupi in ji ob tem nudite se podporo ;((

torej, ce prav razumem lahko pri vas kupim Retail W10 Pro licenco za 39EUR in od vas dobim uraden racun nekako v smislu:

10x MS Windows 10 Pro Retail licencni kljuc ....390EUR

Racun bo seveda z vsemi uradnimi podatki in stemplom podjetja.

Ce je temu tako, imam nekaj SP-jevecev, ki bodo pri vas z veseljem kupili licenco ter omenjen racun pri obisku inspektorja pomolili pred nos v dokazilo legalne programske opreme. Hvala za informacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

FlyingBee ::

Saj je prav, za avto tudi preplačuješ kot norec, ker večino popravil ne moreš sam, to kupujejo tisti, ki se sami ne želijo ubadati s pcjem razen plug n play.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

mtosev je izjavil:

tikitoki je izjavil:

mtosev je izjavil:

Meni je smešno, da ljudje primerjajo uradne licence s temi gray "licencami", ki so prišle od ne vem kje. In ja rajše kupim uradno microsoftovo licenco za 150Eur kot, da podpiram gray mmarket.


Ce ovca ne pozna zukonodaje, pac ovca placuje. V EU je tovrstna prodaja licen legalna in edino pravilno, da je. TI pa kar preplacuje in podpiraj tiste na vrhu, da si lahko privoscijo se kaksno jahto.

Ne vidim problema. Gray market ne mislim podpirati in vedno imam namen kupiti legalen software, ker ga rabim meni je normalno, da plačam software avtorju v tem primeru microsoftu in ne nekim random people, ki preprodajajo software brez uradne licence.


Prodaja licenc je zakonita in so licence veljavne. Kater del tega ti ni jasen:)? Imas iscer nekaj izjem, sam tvoje bluzenje o sivem trgu je v nasprotju z pravno ureditivjo, ki vlada tu. Kot sem rekel, ovce imajo radi, ker se jih lahko strize

Komponentko ::

Buggy je izjavil:

Tako :) pri nas je vse legalno, le večina slo-techovcev očitno v naši dejavnosti vidi nekaj slabega, ker tako hočete in je škoda. Zdite se nam precej škodoželjen forum

ne glumit glive zdej. Zgoraj si se zgovarjal na ceno ker je bila objavljena v zacetku aprila in do sredi maja, navkljub temu da je to vasa dejavnost je niste uspeli azurirati oz. prilagoditi stanju? Zakaj le, ce pa se lahko kaksno stranko lepo olupi in ji ob tem nudite se podporo ;((

torej, ce prav razumem lahko pri vas kupim Retail W10 Pro licenco za 39EUR in od vas dobim uraden racun nekako v smislu:

10x MS Windows 10 Pro Retail licencni kljuc ....390EUR

Racun bo seveda z vsemi uradnimi podatki in stemplom podjetja.

Ce je temu tako, imam nekaj SP-jevecev, ki bodo pri vas z veseljem kupili licenco ter omenjen racun pri obisku inspektorja pomolili pred nos v dokazilo legalne programske opreme. Hvala za informacijo.


Tako je, na računu je navedeno Windows 10/11 licenca :)
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

darck ::

Meni vse štima že več kot pol leta in Windows 10 Pro sem potegnil dol iz uradne Microsoftove strani in potem kupil Microsoft Windows 10 Pro OEM KEY za 2,70 EUR pri ROYALKEY. Zaenkrat mi vse deluje brez kakega problema niti enkrat nobenega obvestil,da je potrebno Windows aktivirati ali kaj podobnega in tudi že pred nekaj meseci so mi pri posodobitvah ponujali Windows 11 in sem ga tudi posodobil. Zaenkrat vse deluje brez kakih težav.

Mr.B ::

darck je izjavil:

Meni vse štima že več kot pol leta in Windows 10 Pro sem potegnil dol iz uradne Microsoftove strani in potem kupil Microsoft Windows 10 Pro OEM KEY za 2,70 EUR pri ROYALKEY. Zaenkrat mi vse deluje brez kakega problema niti enkrat nobenega obvestil,da je potrebno Windows aktivirati ali kaj podobnega in tudi že pred nekaj meseci so mi pri posodobitvah ponujali Windows 11 in sem ga tudi posodobil. Zaenkrat vse deluje brez kakih težav.

Da,
Ko boš dobil inšpekcijo, ti bo tudi zavrnil.. pomemben je zadnji del, komentrar od "MS$".

Seveda je pa v interesu da se mlade navadi na Windows, ker kaj hujejga, če bi šle k konkurenci kot je mcdonalds.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

tikitoki je izjavil:

mtosev je izjavil:

tikitoki je izjavil:

mtosev je izjavil:

Meni je smešno, da ljudje primerjajo uradne licence s temi gray "licencami", ki so prišle od ne vem kje. In ja rajše kupim uradno microsoftovo licenco za 150Eur kot, da podpiram gray mmarket.


Ce ovca ne pozna zukonodaje, pac ovca placuje. V EU je tovrstna prodaja licen legalna in edino pravilno, da je. TI pa kar preplacuje in podpiraj tiste na vrhu, da si lahko privoscijo se kaksno jahto.

Ne vidim problema. Gray market ne mislim podpirati in vedno imam namen kupiti legalen software, ker ga rabim meni je normalno, da plačam software avtorju v tem primeru microsoftu in ne nekim random people, ki preprodajajo software brez uradne licence.


Prodaja licenc je zakonita in so licence veljavne. Kater del tega ti ni jasen:)? Imas iscer nekaj izjem, sam tvoje bluzenje o sivem trgu je v nasprotju z pravno ureditivjo, ki vlada tu. Kot sem rekel, ovce imajo radi, ker se jih lahko strize

Mislim, da tebi ni en del jasen in to je MS EULA in dejstvo, da uradne trgovine kot so mimovrste, enaa, big bang teh "licenc" ne prodajajo. Če misliš, da bom kupoval od nekih storov iz china in podobno winse za 2-5eur to nikoli ne mislim kupovati. Dokler mi ne prodajo licence v fizični škatli me niti malo ne zanimajo kar trdijo tisti stori in random people na internet. Lahko pozabiš, da mi boš prodal tole, da dobim retail/fpp MS licenco za 10eur. Uradni shopi ali nič. Si upam trditi, da microsoft ve več od tebe in bom lepo upošteval njih in ne tebe.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

tikitoki ::

mtosev je izjavil:

tikitoki je izjavil:

mtosev je izjavil:

tikitoki je izjavil:

mtosev je izjavil:

Meni je smešno, da ljudje primerjajo uradne licence s temi gray "licencami", ki so prišle od ne vem kje. In ja rajše kupim uradno microsoftovo licenco za 150Eur kot, da podpiram gray mmarket.


Ce ovca ne pozna zukonodaje, pac ovca placuje. V EU je tovrstna prodaja licen legalna in edino pravilno, da je. TI pa kar preplacuje in podpiraj tiste na vrhu, da si lahko privoscijo se kaksno jahto.

Ne vidim problema. Gray market ne mislim podpirati in vedno imam namen kupiti legalen software, ker ga rabim meni je normalno, da plačam software avtorju v tem primeru microsoftu in ne nekim random people, ki preprodajajo software brez uradne licence.


Prodaja licenc je zakonita in so licence veljavne. Kater del tega ti ni jasen:)? Imas iscer nekaj izjem, sam tvoje bluzenje o sivem trgu je v nasprotju z pravno ureditivjo, ki vlada tu. Kot sem rekel, ovce imajo radi, ker se jih lahko strize

Mislim, da tebi ni en del jasen in to je MS EULA in dejstvo, da uradne trgovine kot so mimovrste, enaa, big bang teh "licenc" ne prodajajo. Če misliš, da bom kupoval od nekih storov iz china in podobno winse za 2-5eur to nikoli ne mislim kupovati. Dokler mi ne prodajo licence v fizični škatli me niti malo ne zanimajo kar trdijo tisti stori in random people na internet. Lahko pozabiš, da mi boš prodal tole, da dobim retail/fpp MS licenco za 10eur. Uradni shopi ali nič. Si upam trditi, da microsoft ve več od tebe in bom lepo upošteval njih in ne tebe.


Kot sem rekel, ovce so dobre za posel. EULA ni nad zakonodajo. Oni lahko nitri pisejo karkoli jim pase, ti lahko se podpises, da se strinjas. CE je v nasprotju z zakonodajo, je tvoje soglasje brezpredmetno..
pac, folk, k vam je prevec se pozanimat o osnovnih stvareh.

Pa ocitno niti ne locis med prodajo veljavnih licenc oz. naprav na katere je licenca vezana in prodajo OEM licenc.

hojnikb ::

Če mama kupi licenco, je čisto vseen al je "gray market" za 3€ al pa požegnan z vodo od microsofta v njihovem retail storu za 300€.
#brezpodpisa

mtosev ::

Hvala, da si mi razložil tvoje mnenje okoli tega. MS licenca pravi, da prenos licenc je veljaven samo v nemčiji. PS malo si poglej MS eula. Sicer sem tudi drugim ljudem priporočal nakup legalnih licenc npr iz mimovrste, ki so imeli na home kompu nameščen Education, ki po spominu je bil toliko zjeban, da se sistem več mesecev ni updajtal in tud drug hardware je bil za koš. Ta ena retail licenca iz mimovrste pa je bila na treh kompih. Za prenosnik, ki je bila kupljena je odletel v koš potem je bil na desktop kompu in pol sem še menjal mobo in drug hardware. Licenca je šla takoj skozi bp.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

darck ::

A ni nekje že pisalo,da je za domačo uporabo računalnika dovoljeno iz strani microsofta uporabljati te licence? Itak pa je Microsoftu več do vseh teh podatkov do katerih prihajajo od vsakega računalnika z windowsi.

mtosev ::

Prosto napiši mail na ms support in prilepi kar ti bodo povedali.

BTW

Transfer. The provisions of this section do not apply if you acquired the software in Germany or in any of the countries listed on this site (aka.ms/transfer), in which case any transfer of the software to a third party, and the right to use it, must comply with applicable law.
a. Software preinstalled on device. If you acquired the software preinstalled on a device (and also if you upgraded from software preinstalled on a device), you may transfer the license to use the software directly to another user, only with the licensed device. The transfer must include the software and, if provided with the device, an authentic Windows label including the product key. Before any permitted transfer, the other party must agree that this agreement applies to the transfer and use of the software.
b. Stand-alone software. If you acquired the software as stand-alone software (and also if you upgraded from software you acquired as stand-alone software), you may transfer the software to another device that belongs to you. You may also transfer the software to a device owned by someone else if (i) you are the first licensed user of the software and (ii) the new user agrees to the terms of this agreement. You may use the backup copy we allow you to make or the media that the software came on to transfer the software. Every time you transfer the software to a new device, you must remove the software from the prior device. You may not transfer the software to share licenses between devices.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

darck ::

Ko bo tako,da boš moral dati 300 eur za licenco verjemte mi MICROSOFT propade ker malo kdo bo dal tolko denarja za windowse in bo šel raje drugam kjer je zastonj

mtosev ::

Meni ni problem dati 150EUR za licenco, ki jo bom imel naslednjih 10let. Če kupim hardware zakaj ne bi kupil eno licenco, ki je na npr 10let zanemarljiv znesek. Star hardware bo za koš. Licenco pa lahko prenesem na naslednji in potem na naslednji komp.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darck ::

Zdaj,če lahko to licenco prenašaš na domače računalnike je v redu samo zadnjič je nekdo omenil,da se.

darck ::

Kaj pa to ko kupiš računalnik z naloženimi Windowsi in potem se ti sesuje pokvari disk in zraven ob nakupu sploh ne dobiš nobenega CD ali kakih licenčnih kod kaj pa potem.

Horas ::

usb image z windows strani, potem pa z travnika en key generator pa si dobr.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

darck ::

tisto sranje k se prodaja na mimovrste je samo za 1-računalnik

mtosev ::

darck je izjavil:

Kaj pa to ko kupiš računalnik z naloženimi Windowsi in potem se ti sesuje pokvari disk in zraven ob nakupu sploh ne dobiš nobenega CD ali kakih licenčnih kod kaj pa potem.

Serijska številka ti je integrirana v čipu na matični.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darck ::

mtosev je izjavil:

darck je izjavil:

Kaj pa to ko kupiš računalnik z naloženimi Windowsi in potem se ti sesuje pokvari disk in zraven ob nakupu sploh ne dobiš nobenega CD ali kakih licenčnih kod kaj pa potem.

Serijska številka ti je integrirana v čipu na matični.



pa lahko pridem še do te serijske številke čeprav sem že vpisal drugo

mtosev ::

Lahko nirsoft produkey daj v google.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tikitoki ::

mtosev je izjavil:

Hvala, da si mi razložil tvoje mnenje okoli tega. MS licenca pravi, da prenos licenc je veljaven samo v nemčiji. PS malo si poglej MS eula. Sicer sem tudi drugim ljudem priporočal nakup legalnih licenc npr iz mimovrste, ki so imeli na home kompu nameščen Education, ki po spominu je bil toliko zjeban, da se sistem več mesecev ni updajtal in tud drug hardware je bil za koš. Ta ena retail licenca iz mimovrste pa je bila na treh kompih. Za prenosnik, ki je bila kupljena je odletel v koš potem je bil na desktop kompu in pol sem še menjal mobo in drug hardware. Licenca je šla takoj skozi bp.


CE ne locis med mojim mnenjem in pravnimi dejstvi v EU, je problem zgolj v tvoji sposobnisti preverjanja dejtev:). Damn, se vedno ne razumes, da MS EULA ni nad evropsko zakonodajo. A si trol, al si res tolk trd v glavi? Kaj tam pise, je nepomembno, ce zakonodaja pravi drugace. BO slo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

strom_15 ::

Mene pa samo nekaj zanima glede grafičnih kartic. Kako to, da imajo nekatere grafične kartice GTX1650 posebno napajanje, nekatere GTX 1650 pa se napajalo iz matične plošče (preko PCI-E). Kakor je meni razumno do 75 W kartica ne potrebuje dodatnega napajanja (kako je potem lahko isti čip pri eni potrebuje dodatno napajanje pri drugi pa ne).

Potem me še zanima sledeče ko piše, da kartica porabi 90 W in ima dodatni 1 x 6 pin konektor za napajanje ali se potem tudi do 75 W napaja preko PCI-E in ostalo preko zunanjega napajanja ali se taka kartica napaja samo preko zunanjega torej 1 x 6 pin konktorja (in nič preko PCI-E)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

globoko grlo ::

Mislm eni ste res za na štrik!!!
Namest da bi komponentkota nosil po rokah in bi nam slotekarjem rihtal grafične mal cenej, klene neki jebete z win licencami????

Smrdljivci ste pa pozabil, da je ravno zaradi piratstva win eko tam kjer je!!!

Lopovi!
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Horas ::

lol, bo on ja:))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
««
170 / 197
»»