» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
162 / 197
»»

rezator ::

Zdravo. Imam gtx 1080ti. Odločil sem se da sprobam vodno hlajenje oziroma hibridno hlajenje. Ve kdo, kje bi lahko to dobil v Slo?
Some people feel the rain. Others just get wet.

TehDucky ::

Sicer ne vem točno kaj želiš sploh povedati, ampak imamo EKWB v Sloveniji, vodilni na vodnem hlajenju.

https://www.ekwb.com/

Rias Gremory ::

Tako kot je Ducky napisal. EKWB je mednarodno priznano podjetje.
Nekaj za 1080 še imajo, ostali izdelki za ta model so pa EOL (end of life, beri: ne proizvajajo jih več).

V tujini ima verjetno kakšna trgovina še zalogo za ta model. Če bi rad EKWB boš moral poseči po rabljeni robi (mali oglasi na Slo-techu ali Bolhi).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

rezator ::

Sem mislil da je krivec temperatura, zdaj pa vidim da ni. Računalnik mi chrasha. Npr danes ko sem kliknil COD WZ. Takoj ko preide iz menija v igri na igranje, oz še pred "loading". Na monitorju napiše no input ostalo vse izgleda kakor da dela. Tudi na programu na mobiju za remote desktop dostop mi tega računalnika ne prikaže. Enako se mi zgodi tudi po parih sekundah ali minutah (odvisno od programa), ko naredim benchmark. Tudi če z računalnikom rudarim mi se to zgodi vsakih par dni. MAksimalno 1x na dan. Če pa povečam krivuljo ventilatorjem na GPU, da delujejo močneje in je GPU hladnejši naprimer za 10 stopinj (med rudarjenjem), se mi to zgodi še veliko prej. Danes mi je naprimer zdržal samo uro.

Gre za gtx 1080 ti in PSU je pa XFX 750W 80 gold plus. Kaj bi lahko to bilo? Je PSU, GPU ali je možno kaj tretjega?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Meiniken ::

Mal sem skeptičen ampak lahko ga probaš dat v drugo pcie režo pa vidiš če še kej cvika.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Mr.B ::

rezator je izjavil:

Sem mislil da je krivec temperatura, zdaj pa vidim da ni. Računalnik mi chrasha. Npr danes ko sem kliknil COD WZ. Takoj ko preide iz menija v igri na igranje, oz še pred "loading". Na monitorju napiše no input ostalo vse izgleda kakor da dela. Tudi na programu na mobiju za remote desktop dostop mi tega računalnika ne prikaže. Enako se mi zgodi tudi po parih sekundah ali minutah (odvisno od programa), ko naredim benchmark. Tudi če z računalnikom rudarim mi se to zgodi vsakih par dni. MAksimalno 1x na dan. Če pa povečam krivuljo ventilatorjem na GPU, da delujejo močneje in je GPU hladnejši naprimer za 10 stopinj (med rudarjenjem), se mi to zgodi še veliko prej. Danes mi je naprimer zdržal samo uro.

Gre za gtx 1080 ti in PSU je pa XFX 750W 80 gold plus. Kaj bi lahko to bilo? Je PSU, GPU ali je možno kaj tretjega?

Ce je crn ekran in v ozadju vse dela je driver crash.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

rezator ::

sem ga glih kar dal v mining rig. tam sem izklopil vse grafične, instaliral gonilnik za ta gpu. en online benchmark test je prestal brez problema. zdaj sem glih kar končal Heaven benchmark. nic ni bilo narobe.se pravi verjetno ni grafična?

preizkusim se vajine predloge

Mr.B je izjavil:

rezator je izjavil:

Na monitorju napiše no input ostalo vse izgleda kakor da dela. Tudi na programu na mobiju za remote desktop dostop mi tega računalnika ne prikaže.

Gre za gtx 1080 ti in PSU je pa XFX 750W 80 gold plus. Kaj bi lahko to bilo? Je PSU, GPU ali je možno kaj tretjega?

Ce je crn ekran in v ozadju vse dela je driver crash.


ne dela, saj bi moral program za remote desktop zaznati racunalnik, pa ga ne
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

rezator ::

Grafično sem dal nazaj v računalnik. Z DDU odstranil gonilnik (v varnem načinu), zlovdal novega in na novo instaliral. Pred tem sem dal še grafično v drugo režo. Zagnal Heaven benchmark in čez par sekund reset. Poizkusil sem 2x in obakrat isto. Zdaj je samo razlika, da ne piše no input. Zdaj se računalnik resitira.

Kaj bi to lahko bilo? Grafična ni "hin" saj je delala in prestala isti benchmark v miming rigu. Imam prav?
Some people feel the rain. Others just get wet.

45cal ::

Verjetno treba kupiti gtx 1080ti z 2x daljšo življenjsko dobo:)

DamijanD ::

Možno je tudi, da je PSU problem (ne da je prešibak, ampak mogoče ima kakšne probleme)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

Horas ::

45cal je izjavil:

Verjetno treba kupiti gtx 1080ti z 2x daljšo življenjsko dobo:)



sj ne vem a je on tk butast al pa misli da bo ulovil nekoga butastega ki bo nasedel :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

c3p0 ::

Išče butlja.

yoco ::

Sorry, če je že bilo vprašano, a me zanima za koliko se splača kupit novo 3060 ti? Je 500€ preveč?

Han ::

Glede na trenutno ponudbo je to odlična cena.

tikitoki ::

Ce ne potrebujes nujno novega GPUja, lahko pocakas na boljse case. Trenutno so cene 50-100% visje. Kako dolgo bo trajalo, da se stanje uredi? Tega nihce ne ve.

petrus ::

Do kdaj? Upajmo, da najskasneje do Q2 2022 ko bo Intel vdaril po GPU mizi! :)
stati inu obstati

clio24v ::

Če ti uspe dobiti si lahko vesel,ker se drugače prodajajo po 650-700€ odvisno od ponudnika.
Lexus Style

Horas ::

za 500eur nova 3060ti je lepa cena. kar vzemi yoco
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

yoco ::

Tenx za odgovore! Upam, da mi rata! :P

globoko grlo ::

Dej še men eno zrihti :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

scipascapa ::

pa meni...dobiš 20€ ekstra lol.

FireSnack ::

scipascapa je izjavil:

pa meni...dobiš 20€ ekstra lol.

A ti si začel kupovati v prejšnjem desetletju grafo in jo boš kupil v naslednjem? :))

scipascapa ::

nekako tako :)

yoco ::

Ma nič ne bo od kartice :'(
Bom moral še malo počakati.

FireSnack ::

yoco je izjavil:

Ma nič ne bo od kartice :'(
Bom moral še malo počakati.

Sej bo. Zdaj ko Intel začne delat kartice, bo lažje. Čez dve leti bo stanje občutno boljše.

45cal ::

Meiniken ::

Upanje umre zadnje :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

strom_15 ::

Mene pa zanima, če gre za enak grafični čip (npr. GTX 1650, RTX 2060, itd) zakaj je cena različna glede na to kdo je omenjeno grafično kartico naredil (Asus, Gigabyte, msi, itd). Ali so si grafične kartice, ki imajo enak grafični procesor in različnega proizvajalca toliko različne po kakovosti? In če katero grafično kartico od podjetja potem vzeti (Asus, Gigabyte, MSI, itd)?

mtosev ::

GTX 1650 in RTX 2060 nimajo isti čip.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DarwiN ::

Delno je razlika v renomiranosti znamke (tudi Sony TV bo dražji od usranega Philipsa z enakimi specifikacijami), druga stvar je pa dejanska kakovost kartice, pcb, napajanje (vrm-ji) in predvsem hlajenje. Včasih pa še doplačaš za ročno izbrane zlate primerke čipov, ki dosegajo odtenek višje frekvence..

Med znamkami nekak prednjačita Asus in MSI, ampak to je bolj nepisano pravilo.. Sicer pa danes tako ali tako nimaš kaj izbirat. Vzemi tisto, kar dobiš po vsaj delno človeški ceni.

Kaj in kje sploh kupuješ?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MihaK3 ::

Mislim, da misli različne modele bodisi gtx 1650, bodisi 2060 ali katerikoli že in ne da imata ti dve v osnovi enak silikon (kar sem tudi sam najprej pomislil). Odgovor na to pa je, da imajo različni izdelovalci grafičnih različne modele (vstopni, mid-range, high-end in pri top čipih kot so 3090 ali 6900 še ultra high (npr. Evga Kingpin)).

strom_15 ::

Ja mislil sem da ima grafična isti procesorski čip in različen proizvajalec naredi grafično kartico v čem je razlika med njimi (saj bi morali biti po čipu enaki).

DarwiN ::

Primer: Spodnji kartici sta obe RTX 3060 od Asusa.. Obe z enakim čipom. Ampak je kar razlika med njima, se ti ne zdi? 8-)

fyi: ena bo hladnejša in hitrejša. Kaj misliš katera? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

hojnikb ::

ja, tista prva je precej bolj cute >:D
#brezpodpisa

MihaK3 ::

Ja, čip je v osnovi načeloma res enak (bilo je nekaj izjem, recimo zadnja taka Evga 2060KO, ki je v osnovi 2080, ampak pustimo to), razlikujejo se pa ostali deli kartice; najprej že sam PCB, potem uporabljen spomin, napajalni del, hlajenje, izhodi za monitor(je)... Višje kot je dotični model pozicioniran, višja je cena, s tem da se nekatere (kot pravi Darwin bolj renomirane znamke) že začnejo višje. Asusov osnovni Phoenix (male, kompaktne karte z enim ventilatorjem) bodo recimo dražje od dvoventilatorskega Manlija, na primer. Potem imaš, če ostanemo pri Asusu višje model Dual (logično, z dvemi venti, pa pri večjih čipih je šele to vstopni model - ne obstaja recimo 3090 Phoenix), potem TUF, še višje Strix, lahko pa še Poseidon ali Matrix Platimum.

DarwiN ::

hojnik, vem, vem.. Zakaj misliš, da sem jo kupil za nečaka? ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Hair ::

A bi GTX 1650 občutno bottleneckala Photoshop na Ryzen 3900x sistemu, 64 gb rama?

Gledam ti dve, vzamem cenejšo?
https://www.computeruniverse.net/de/p/9...
https://www.computeruniverse.net/de/p/9...

Ima kdo bolši predlog? Je kje kakšna akcija? :D
Build bo izključno za PS & Co.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

MihaK3 ::

Cenejšo, seveda - ta dražja kolikor vidim sploh ni super, ampak navadna 1650, za 350€ ;((;((

Hair ::

Eh, je že šla. Izgleda je treba "lovit" tudi že te kartice... :/
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

MihaK3 ::

jao...;(( trg grafičnih je očitno res, ampak res v pizdi - vsakič ko se zdi, da ne more biti še slabše, si presenečen. Še dobro da sam trenutno ne rabim, ker se bojim, da bo tole trajalo še kaki dve leti...

Meiniken ::

Se bo pač malo manj vidya igral pa več ustvarjal 8-)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

FireSnack ::

Trg sporoča da lahko gre cena za LHR kartice še občutno gor, saj se je rudarska učinkovitost z zadnjo verzijo programske opreme za rudarjenje še precej dvignila.
3070 Ti - 60MH/s
3080 Ti - 90MH/s

Napovedujem podražitve vsaj za ti dve kartici, ki sta pred kratkim bili 850€ in 1350€.
Preprodajalec NFT umetnin

Kayzon ::

Hujsa misel je to da tudi ce padejo cene na msrp nazaj,bodo ljudje kot ovcke kupovali medtem ko so ze te bile prenapihnjene zadnja tri leta.

globoko grlo ::

Kje dobim 3070ti za 850 ojrov?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

45cal ::

globoko grlo je izjavil:

Kje dobim 3070ti za 850 ojrov?

V sanjah... Ne vem, če je kdaj bila za toliko. Mogoče le na papirju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

FlyingBee ::

V začetku julija letos v Nemčiji, ampak ne za dolgo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

globoko grlo je izjavil:

Kje dobim 3070ti za 850 ojrov?


naj ti nekdo vzame na firmo brez ddv.

scipascapa ::

escanor ::

scipascapa je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Kje dobim 3070ti za 850 ojrov?


naj ti nekdo vzame na firmo brez ddv.


kje dobiš za 850 netto?

tikitoki ::

Cene GPUjev vztrajno rastejo...
««
162 / 197
»»