» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
161 / 197
»»

FlyingBee ::

Načeloma je 6800xt med najhitrejšimi grafičnimi, kosa se tudi z 3080ti, ampak tako kot je omenil zgoraj, so za 4k geforci boljši. Za 1440p pa bi samo za igre vsem priporočil nove radeonke 6800 serije.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

45cal ::

DarwiN ::

Jasno... Ta podatek ti vse potrdi: " Uporabnik že: 1 dan"

Če pa je SLUČAJNO legit, je pa itak že prodal.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

sluk ::

V omari imam rabljeno grafično kartico, pa me zanima, če mi lahko kdo pove koliko je realno vredna. Koliko naj postavim ceno, da ne pristane v sosednji temi - da bi bila dokaj realna cena.
Gre za 4096MB Asus GeForce GTX 980 Matrix Platinum Edition. Je točno ta: https://www.asus.com/us/motherboards-co...

DarwiN ::

160-180EUR

Za naslednjič pa imaš namensko nitko za takšna vprašanja.

45cal ::

Eden najboljših custom dizajn gtx 980. ROG Matrix je top kar se tiče Asus. Škoda ker ni bolj navita out of the box, ker taka grafa je praktično narejena za max OC. Matrix ima nekoliko bolj kakovostne komponente, hlajenje z nekaj dodatki nad Strixom. Za večino ljudi je Strix že super, ampak vseeno Matrix > Strix. Kar se cene tiče bo verjetno kot pravi DarwiN, mogoče par eur več. Že 1060 6gb je po perf. boljša izbira saj ima +2gb vram, manj porabi, (neke vrste) nova arhitektura, driverji in boljša za m1Ning.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

Twixz ::

Bom vzel 6800XT Red Devil in jo združil z R5 3600XT. Kaj bo pa ne vem :)

D3m ::

Kul.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Čez nekaj let pa na novo grafično in 4k monitor pa lahko 3600xt obdržiš.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Twixz ::

FlyingBee je izjavil:

Čez nekaj let pa na novo grafično in 4k monitor pa lahko 3600xt obdržiš.


Mislim, da ne bom več šel v take ekstreme. Bom raje investiral v mladino in njihove kište :D

yoco ::

Živjo! Kako imate nastavljeno temp/fan krivuljo?

DarwiN ::

Pusti krivuljo na avto in se raje poglobi v undervoltanje.. Odkar je overclockanje izumrlo, je undervolt daleč največ, kar lahko narediš zase in za kartico.

Jaz sem z Afterburnerjem svojo 1070Ti undervoltal iz 1.06V na 0.875V, kar je celih 20%.. Poraba padla iz ~180W na ~145W, in kar bo tebi najbolj všeč - vrtljaji ventilatorjev so padli iz 72% na 54% ob polni obremenitvi. Razlika kot dan in noč. Zmogljivost je ostala nespremenjena, prav tako temperature na ~73 stopinj max.

Vsak od vas bi moral undervoltat. Med čipi so namreč kar precejšnja odstopanja, pri dizajnu kartic pa morajo seveda poskrbet, da je dovolj juica tudi za tiste najslabše čipe.. Zato imajo vse kartice overkill voltažo in so posledično bolj vroče/glasnejše. Povsem nepotrebno! No, lahk imaš smolo in si prejel ravno najbolj katastrofalen čip, ki bo BSODal že ob najmanjšem undervoltu. Ampak povprečen user lahk pričakuje vsaj 10-15% undervolt.

En pošten tutorial za undervolt, če bo kdo poskusil:


Javite rezultat. Bi bilo zanimivo slišat before/after info.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

Filip8 ::

Živjo, eno vprašanje. Trg mi je znan, dvig cen tudi in vse. ampak stric me kontaktira da išče za bratranca (12 let) grafično kartico za računalnik, ki ga je odkupil od firme. Pošlje mi ponudbo, ki mu je dala ena računalniška trgovina v LJ preko firme, ki je ne bom omenjal. gtx 1650 za 260 eur in 1660 za 340 eur. Noro. Gledam še malo ostale trgovine, ima kdo kaj pametnega za entry level? da ni ravno že novo kupljeno outdated?

hojnikb ::

nič, ker je trg grafičnih sesut.
#brezpodpisa

DarwiN ::

Jaz sem pa včeraj končno ujel GPU po spodobni ceni za nečaka. Ta komplet je bil 449€. Nisem videl smisla, da bi zadevo objavil tukaj, ker itak hitro razgrabijo, treba je bilo uporabit posrednika za dostavo in ker bi se tako ali tako večina zmrdovala nad modelom kartice s slabim hlajenjem. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

ja tole je bilo kar super darwin.

tikitoki ::

GRoza, kaksni casi, da je to super :S

mtosev ::

Jaz sem še vedno happy, da sn pred enim letom dobil 2080 super po normalni ceni. 2080 super je verjetno malo hitrejša od tega kar je kupil darwin in NFS heat teče odlično na njej.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Horas ::

mtosev car!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

simnov ::

prodam vego za 800€ :D

Meiniken ::

Super DarwiN. Še en ventilator kupi in ga v ghetto stilu montiraj pod grafično, da grafični direkt dovaja zrak :D
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

DarwiN ::

Ne bo potrebe.. Sem gledal teste.. Temperature so malo pod 80, hrup pa tudi ni grozen. Undervoltal bom, pa bo zadeva precej hladna in tiha. Po zmogljivosti so pa tako ali tako vse enake. Edini minus je verjetno to, da nima zero-fan načina in je ventilator ves čas vsaj na 40%, kar ni ravno za okol govort v letu 2021, ampak ok, ena malenkost. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Meiniken ::

A small price to pay for some vidya :D
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

scipascapa ::

kok si dal total?

DarwiN ::

Total EUR 449.91
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Skyman ::

DarwiN je izjavil:

Jaz sem pa včeraj končno ujel GPU po spodobni ceni za nečaka. Ta komplet je bil 449€. Nisem videl smisla, da bi zadevo objavil tukaj, ker itak hitro razgrabijo, treba je bilo uporabit posrednika za dostavo in ker bi se tako ali tako večina zmrdovala nad modelom kartice s slabim hlajenjem. :)


Sej te "deale" imas na asus strani nemski.3060TI dual pa monitor dobis zravn za 699€ potem so ponujal še za 1400€ strix asus 3080 +misko+ tipkovnico+podlogo,samo nekega zanimanja ni bilo pa mislim da biv se en napajalnik nekje zravn.

DarwiN ::

Ja, ampak tu na ebayju je bil še 10% popust na Asusovo ceno. Tko da si plačal 400€ za kartico in ~50€ za razne pomije. Torej zgolj ~70€ nad msrp ceno za to kartico, kar je v današnjih razmerah na meji čudeža. Res pa je, da si lahko miško, podlogo in tisti usrani AI denoiser človek nekam zatakne. ;) Prodam v kompletu za 30€! Z.s, pa ne vsi naenkrat. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Skyman ::

A potem pa clo ceneje bilo lepa zadeva.Ja miska pa podloga je tam cca 50€ bilo vse skupaj vredno,edino monitor se je splacalo dobiti ker je bilo še nekaj vredno mislim da je ta bil ASUS VG248QE.

dolenc ::

Sej dobra fora, da prodajo stvari, ki se jih morjo znebit.

Kdo rabi noise canceling mikrofona, zraven grafične, ki ima ravno ta "feature".

jero_no1 ::

Hitro vprašajne - za 1080p igranje (predvsem cod): rtx 3060 ali 6600xt?
Hvala.

Ijus ::

DarwiN je izjavil:

Ja, ampak tu na ebayju je bil še 10% popust na Asusovo ceno. Tko da si plačal 400€ za kartico in ~50€ za razne pomije. Torej zgolj ~70€ nad msrp ceno za to kartico, kar je v današnjih razmerah na meji čudeža. Res pa je, da si lahko miško, podlogo in tisti usrani AI denoiser človek nekam zatakne. ;) Prodam v kompletu za 30€! Z.s, pa ne vsi naenkrat. ;)



"pomije" haha :))
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Horas ::

jero_no1 je izjavil:

Hitro vprašajne - za 1080p igranje (predvsem cod): rtx 3060 ali 6600xt?
Hvala.


kar dobiš cenej. gpuja sta on par
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

jero_no1 ::

Cenovna razlika je znotraj 20€, zato se ne morem odločit. Po testih je 6600xt eno piko boljša, ampak 3060 ima 12GB, kar bi morda znalo bit bolj dolgoročno upprabno.

DarwiN ::

3060 je na splošno boljši nakup, vsekakor pa to drži ob podobni ceni. Ne samo 12Gb, pač pa DLSS.. COD namreč podpira DLSS in potem je že občutna razlika v korist RTX3060.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

jero_no1 ::

Hvala, grem na lov za dobro ceno za 3060 (čakam zalogo najcenejših modelov).

Skyman ::

Da ti pristaja avion notri in da je glasna.Vzemi kaj bolsega kot najcenejsi model.

jero_no1 ::

Ni sredstev za boljšo varinato. V ospredju je zmogljivost, glasnost je na žalost drugotnega pomena.
Sem malo pričakoval ponovnen padec mininga, da bi dobil kaj res uporabnega pod 300€, ampak očitno še ne bo tako kmalu. Tako da dobrih 400€ bom reskiral za novo 3060 in to je to. (za tolk €€€ na rabljenem trgu dobiš komaj 2060, če sploh).

FlyingBee ::

Uf, se boš načakal na novo 3060 za 400eur.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

Leto in pol.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

scipascapa ::

ta je dobra 3060 za 400€, keep dreaming.

jero_no1 ::

Prejšnji teden sem zamudil zalogo oz. še nisem bil dovolj odločen - malo manj kot 450€ brez DDV in s poštnino iz DE.

Horas ::

mogoče bo 6600 non xt blizu okol 400€

pol se pa zbudimo?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

scipascapa ::

jero_no1: zrihtaj še meni brez ddv.

pa ti jaz v slo poskusim kaj dobiti.

jero_no1 ::

Horas je izjavil:

mogoče bo 6600 non xt blizu okol 400€

pol se pa zbudimo?


6600xt je bila za podobno ceno - dobrih 450€ s poštnino brez ddv.

scipascapa je izjavil:

jero_no1: zrihtaj še meni brez ddv.

pa ti jaz v slo poskusim kaj dobiti.


Sporoči in bomo vidl, kaj se da naredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jero_no1 ()

FlyingBee ::

6600xt je bila z nemškim ddv na mindfactory 380eur prvi dan.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

DarwiN je izjavil:

Jaz sem pa včeraj končno ujel GPU po spodobni ceni za nečaka. Ta komplet je bil 449€. Nisem videl smisla, da bi zadevo objavil tukaj, ker itak hitro razgrabijo, treba je bilo uporabit posrednika za dostavo in ker bi se tako ali tako večina zmrdovala nad modelom kartice s slabim hlajenjem. :)

Pravkar testiral to single fan čudo od kartice. Fenomenalna zadeva.

Out of the box številke pri hard core gamingu iz na stress testu:
temp 75
vent 57%
frekvenca 1770Mhz
poraba 170W

Po opravljenem undervoltu pa:
temp 74
vent 51%
frekvenca 1900Mhz
poraba 157W

Skratka, takorekoč neslišna kartica, čeprav gre za en usran ventilator. Je pa kartica kar debela.. ~2.6 slota. Palit in Gainward imata tudi single fan 3060, ampak zgolj 2 slota debeline. Tko da se je Asus kar potrudil.
Se pa nasploh vidi lep napredek naprem moji GTX1070Ti.. Še posebej po undervoltu. ~130Mhz zraven in še lepše številke .. Če pustim frekvenco na 1770Mhz ob undervoltu ventilator ne prebije 45%.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

kok prodaš 1070ti? :P

opeter ::

Uh, kakšna poraba ... 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DarwiN ::

Jah, 3000 serija je mal neposrečena glede porabe.

scipascapa je izjavil:

kok prodaš 1070ti? :P
Ni naprodaj.. Ta 3060 je bila kupljena za nečaka. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
161 / 197
»»