» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
113 / 197
»»

Mr.B ::

No ko smo govorili o clanih... verjetno prodaja pa hoce visjo ceno na bolhi...
Relanos Leta 2014 je prišla 980 -> 1080 -> 2080 -> 16xx po petih letih bi ti rad računalniško komponento prodal po ceni ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

m0LN4r ::

SlimDeluxe je izjavil:

Navi kartice pridejo v juliju? Ok, mesec gor ali dol, vprašanje ali bo kaj primerljivega na voljo za ta p/p.

Trenutno se za slabih 350 dobi RTX 2060 za 100eur manj pa 1660Ti, obstaja mala verjetnost, da Julija cene zaradi Navi padejo. Ni pa nujno, mogoce Bodo sle gor :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Predator X ::

Tale darwin je pogorel že zadnjič po celi črti... sedaj ima pa že spet napade. Dej hitr vzami tisto, kar so ti predpisali in pojdi na svež zrak.



Zakaj ne bi izkoristil quad channela sploh pa za gaming, kot je sam omenil igra BF1 in BF5... oba imata zelo rad hitrejši ram.

Darwinu nič ne paše, ampak samo bedak (al pa tist ko je šparal za hud kit, ker so bile cene ramov...) bo laufal DC na QC.

DarwiN ::

Tu imaš en dual vs quad channel test. Zdaj pa si daj duška in napadi vir.

edit: Kdo je pogorel? Ti pa res.. Se pogovarjamo o peak zmogljivostih Intelove vs ZEN arhitekture, ti pa v odgovor prilepiš test starega stock 8400 proti navitemu R5 2600.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Tu imaš en dual vs quad channel test. Zdaj pa si daj duška in napadi vir.

edit: Kdo je pogorel? Ti pa res.. Se pogovarjamo o peak zmogljivostih Intelove vs ZEN arhitekture, ti pa v odgovor prilepiš test starega stock 8400 proti navitemu R5 2600.


Kaj te pa muči?

Dej ne pametuj. Ti kr lepo kaži 4 leta stare teste kjer je bil GPu bottleneck.

Predator X ::

Fant ima
i7 5820K je Haswell-E
Arch je ring bus in ne mesh.

Aleksander zaupaj mi, ti samo kupi quad channel in če dobiva cirka 2933MHz frekvenco in CL15. bo to letelo Potem pa še 4GHz kar bi mogl bit simpl in bo zadeva šla za BF5 ~144Hz.
Quad channel bi moral leti že če boš imel 2400MHzCL15 ter malce OCja... tako, da ram latenco spraviš pod 55ns.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

eh, največ bo pridobil z boljšim gpujem, sploh če bo špilal novejše zahtevnejše špile in ima v mislih celo 1440p..

aleksander85 ::

Zdravo klapa

glej ni smisel v prerekanju in t tem ''kdo ma daljšga''..
In pa ne spuščajmo se na osebno raven,žaljenje itd.,ker pač na koncu koncev gre samo za VESELJE do špilanja iger in z vsem tem prerekanjem vse to kaj hitro lahko zgubi smisel.

Evo razmišljam-načrtujem pa tako(po vseh dolgih dnevih,nočeg gledanja youtuba povpraševanja po forumih itd itd),da sem se odločil,da počakam do izida ryzen 3.generacije in potem menjam plato ,cpu,gpu,rame,cooler drugo(ohišje,diski,napajalnik) mi ostane.
Ekran sem naročil tega gigabyte aorus ad27qd.ZA 600EUR se mi trenutno zdi to najboljši nakup in me bo preživel za 4leta vsaj.Nekje 1-2 mesec\a pa bom preživel z sistemom ki ga imam(predvsem brez G-synca bo mal huda).

ČE bo res kot obljubljajo z novimi AMD je to dobra odločitev..v nasprotnem pa bom ravno tako menjal in pač vzel od Intel .

Koliko je po vaše vredno obstoječe?
I7 5820k,2x8GB DDr4 hyper x fury 2400mhz rami,grafična MSI 980ti lightning,cooler be quiet dark rock 3,matična asus x99 A 3.1 usb Staro pa je 3,5let računi in vse dela BP.

-ohišje,diski,napajač obdržim in ostane isto za naprej.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Dobrih 400 eur.

Navij cpu in bos dober. Resno. Denar pa raje porabi za gpu.

Predator X ::

Ter naj vzame še ram. Quad channel ti bo dosti pomagal.

Cveto ::

Za 1-2 fps? Škoda denarja.

Predator X ::

Cveto je izjavil:

Za 1-2 fps? Škoda denarja.


20-40% več performanca.

Filip8 ::

sej če ima monitor freesync, ti nč ne manjka g-sync

Mr.B ::

Predator X je izjavil:

Cveto je izjavil:

Za 1-2 fps? Škoda denarja.


20-40% več performanca.

Predvsem je zanimiv tisi low 1%.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cveto ::

aleksander85 ::

Filip8 je izjavil:

sej če ima monitor freesync, ti nč ne manjka g-sync

980ti ga pač ne podpira in dokler ne zamenjam GPU bom brez vsega ;)

Alien123 ::

Gsync je bomba pri sp igrah, pri mp pa je vedno izklopljen. Smooth as silk, res pa je da je najboljše, če ti grafa ne dropa fpsjev pri max osveževanju.

Predator X ::

Cveto je izjavil:

https://techguided.com/single-channel-v...


Če je GPU bottleneck je tud i5 7500 = i9 9900K pa prosim ne več takih primerjav, ker bom jaz začel metat beche kjer je pentium g3258 na nivoju i9 9900K.

Cveto ::

Predator X ::

Cveto je izjavil:



j***** pa če ti nisi še drugi darvin

"Rad bi ,da zadeva dobro laufa na 2560-1440,144Hz monitorju,ki bo verjetno GIGABYTE gaming LED monitor AORUS AD27QD ali nekaj v tem stilu(tudi tu dobrodošli predlogi)Igral bi večinoma battlefield 1 in mogoče 5."

tole je napisal. In kaj naj jaz če je engine heavy bandwidth... sej se tud pri the division vidi ko je akcija si hitro na 10%.

Po vašem bi sc fural... uglavm menjaj platformo, ker je proc star in ne bo dosegel 144hz.


PS:
Cveto ter settingsi so na medium, kar pomeni manj cpu loada = manj objektov ki bi mogel bi rednderirani v daljavi = manj cpu load = manj mt = manj bandwidtha.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

A dejte nehat utrujat.
4 Kanali pomeni 4 kanali. Teste ki jeh dajete so itak dva kanala, tako da obesiti dodatna dva modula je bolj...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Pol pa bo treba it na 5GHz+ ce ni druge.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SlimDeluxe ::

A ne rabiš za quad channel primerno plato, ki so bistveno dražje?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

m0LN4r ::

X79 - X99 platforme so imele naceloma vedno QC, se mi zdi da jih je klinker spravil tam do 5Ghz z QCjem
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

spet za brezveze nizajo... kako bomo pa prodali 1080ti...https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Say what...
JPR Market Share Report: AMD Discrete GPU Shipments Increased By 21%



https://wccftech.com/jpr-market-share-r...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bosslipxx ::

Pozdrav vsem

Crknila mi je grafična in bi na bolhi kupil rabljeno, ki je bila v rabi za mining.

Prodajalec ima na bolhi napisano: "nima izhoda za ekran, sicer pa je to GTX 1060 6GB, da se nastavit da je zaslon priključen na matično medtem ko igre poganja grafična..."

Jo to sploh možno, če kdo ve?
slo-fishing.si

freesty ::

Kaksna pa je razlika v ceni napram navadni 1060? Moras tudi upostevat, da 1060ko bos lahko se prodal, te kartice verjetno ne. Oziroma bos pri prodaji dosti vec izgubil kot bos zdaj pridobil.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

tikitoki ::

Vprasanje, ce se ti splaca zajebavati s tem za par deset EUR razlike.

dolenc ::

Je možno, deluje tako, ampak kot so že ostali rekli, zakaj bi se s tem hecal, ponavadi še cenejš niso.

bosslipxx ::

Imate prav, par 10 eur več, pa brez zaje*ancije...

Hvala lepa vsem.
slo-fishing.si

Marko84 ::

Kater brand pa je bla ta 1060 6GB da ti je crknila?

Jaz se zanimam za 1060 ali pa novo 1650, ki ne rabi dodatnega napajanja: https://www.amazon.de/gp/product/B07QPV...

160 EUR + poštnina nekje 10 EUR bi morda še šlo za 1650.

Han ::

Mr.B ::

Han je izjavil:

6GB 1060 za 159 eur + dostava.

Lol, glede na to da dobiš GTX 1650 za 145€ Moraš bit resno prtegnen da greš v nakup GTX 1060.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bajsibajsi ::

Mr.B je izjavil:

Han je izjavil:

6GB 1060 za 159 eur + dostava.

Lol, glede na to da dobiš GTX 1650 za 145€ Moraš bit resno prtegnen da greš v nakup GTX 1060.


Se hecas?

Han ::

Očitno mu je vročina scvrla možgane. ;)

Izi ::

Mr.B je izjavil:

glede na to da dobiš GTX 1650 za 145€ Moraš bit resno prtegnen da greš v nakup GTX 1060.

Važni sta zadnji dve številki. Čeprav je 1650 novejša je za en cel razred nižje od 1060 in občutno počasnejša. Medtem ko z 1060 še vedno lahko dokaj brez problema igraš tudi najnovejše igre, to z 1650 enostavno ni mogoče. xx50 ni nikoli bila in nikoli ne bo igričarska kartica.

Takole gredo hitrosti od najpočasnejše do najhitrejše:
1650 < +28% < 1060 3GB < +7% < 1060 6GB < +14% < 1660 < +15% < 1660 Ti

1060 6GB, ki je še vedno zelo razširjena grafična kartica je povprečno za celih 37% hitrejša od 1650.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

bajsibajsi ::

Med igralci je GTX 1060 izrazito najbolj razsirjena graficna kartica.

Kayzon ::

Kje za boga kupiti Vega56/64 po normalni ceni? Mindfactory ima kartice za 250/350 pri nam pa sanjajo da bojo dobili za njih 400-500e prodajalci.

Han ::

Pusti te Vega pečke raje pri miru in nasanjaj kaj iz zelenega tabora.

klinker ::

Kayzon je izjavil:

Kje za boga kupiti Vega56/64 po normalni ceni? Mindfactory ima kartice za 250/350 pri nam pa sanjajo da bojo dobili za njih 400-500e prodajalci.


Eno rabljeno 1080ko z garancijo si najdi pa je.

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Kje za boga kupiti Vega56/64 po normalni ceni? Mindfactory ima kartice za 250/350 pri nam pa sanjajo da bojo dobili za njih 400-500e prodajalci.


Eno rabljeno 1080ko z garancijo si najdi pa je.

BULLSHIT.
Rabljena GTX 1080 se začne tam pri 350€ Nova RTX 2070 se prodaja po 460€ V roku 2 tednov pride ven supper... Tako da bodo cene strmoglavile..
Tako da bo moral prepordajalec klinker, kar krepo zmanjpati apetite..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: klinker ()

aleksander85 ::

Pozdrav

je še komu po zadnjem updatu nvidije začel ekran TVja povezan prek hdmija utripat črno sliko?Imam povezan monitor prek display porta in dela brez problema,Tv prek HDMIja pa je začel na vsake toliko žmigat in metat black screen..
Mi lahko kdo pomaga kako rešit težavo?
Bi recimo adapter iz display porta na hdmi pomagal?Sicer 4K 60hz adaprerji so kar dragi ma če je kdo probal in dela bi ga pač vzel.

Sem probal kar veliko stvari,ki jih priporočajo po youtubu ma nič ne pomaga..
ZAdeva je skrajno moteča in bi res rabil kak dober nasvet.
hvala

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

4k@60hz:444 zahteva okrog 18gbps hitrosti prenosa, ravno toliko kot premore hdmi 2.0 povezava... Zadeva je skrajno na meji, zato so takoj težave, ko je že najmanjša težava s kablom ali dolžino kabla..

Skratka, menjaj kabel.. Sem imel točno tak problem že 2x v zadnjih 5-7 letih, odkar uporabljam 40/43 TV-monitor. En kitajski kabel sploh ni bil primeren in je imel že od začetka te black-oute, drugi kabel pa je sčasoma začel vse pogosteje s temi izpadi.

Lahko testiraš tudi tako, da znižaš osveževanje na 30Hz, ali pa barve na 4:2:0 oz. 4:2:2..Potem verjetno ne bo black-outov, ker takšni pogoji zahtevajo le 9-10 gbps prenosa in se kablu ne bo "kolcalo".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

aleksander85 ::

Pozdrav

Sem pred časom že enkrat menjal kabel s tem ,ki je sedaj in je delalo nekje 6-7 mesecev OK..
Imaš mogoče kak link do kabla,ki preverjeno deluje brez problemov?rabim 4m

mogoče ta?
https://www.mimovrste.com/hdmi/evolveo-...

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ja, zgleda super.. Sicer bi na papirju moral delovat vsak, ampak ... Ti malo boljši so tudi klasificirani kot 2.0, medtem ko večina tistih cenejših 1.4.

Lahko tudi tega. Nekaj takšnega imam jaz.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

aleksander85 ::

naročil iz mimovrste..upam ,da to reši problem

MrStein ::

aleksander85 je izjavil:


je še komu po zadnjem updatu nvidije začel ekran TVja povezan prek hdmija utripat črno sliko?Imam povezan monitor prek display porta in dela brez problema,Tv prek HDMIja pa je začel na vsake toliko žmigat in metat black screen..
Mi lahko kdo pomaga kako rešit težavo?

Si probal nazaj stari driver dati?

DarwiN je izjavil:

4k@60hz:444 zahteva okrog 18gbps hitrosti prenosa

Ne, okrog 12gbps zahteva.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

DarwiN ::

MrStein je izjavil:

DarwiN je izjavil:

4k@60hz:444 zahteva okrog 18gbps hitrosti prenosa

Ne, okrog 12gbps zahteva.


17.82 gbps

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

MrStein je izjavil:

aleksander85 je izjavil:


je še komu po zadnjem updatu nvidije začel ekran TVja povezan prek hdmija utripat črno sliko?Imam povezan monitor prek display porta in dela brez problema,Tv prek HDMIja pa je začel na vsake toliko žmigat in metat black screen..
Mi lahko kdo pomaga kako rešit težavo?

Si probal nazaj stari driver dati?

DarwiN je izjavil:

4k@60hz:444 zahteva okrog 18gbps hitrosti prenosa

Ne, okrog 12gbps zahteva.

Zdaj mi pa pokazi kabel s katerim dela 4k@60 z 4:4:4, ker meni z niti premium certified skoci windows nazaj na 8bit dithering ali barve nastavi na 4:2:0
Pics please
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
113 / 197
»»