» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
112 / 197
»»

gddr85 ::

karkol od novejše robe bo nadgradnja, ampak za fhd na high/ultra bo 1050ka mal švoh, glej vsaj 1050ti, al pa 1650, še bolje kako gtx1060/6gb..

klinker ::

Najvec za svoj denar bos dobu z RX570 ali 1060 3gb

gugugugu ::

Ekvivalent moji R9 390, s katero imam določene probleme za linux, je kot gledam GTX 1060 ali RX480. Oz. kot piše klinker nad mano, RX570.
Ker z nakupom ene od omenjenih ne bi naredil nikakršnega upgrada, pač pa bi le rabil nekaj primerljivega R9 390 (ki mi za trenutne potrebe zadošča = skoraj le GTA5), pol je verjetno smiselno gledati rabljene? In tu vprašanje: kok je danes riziko kupiti rabljeno, glede na to, da jih veliko rudari?

gugugugu ::

...oz. da se dopolnim: Kupil bi nekaj primerljivega R9 390, ne rabi biti upgrade, definitivno pa ne sme biti downgrade. Torej da bom za miimalni vložek na istem. Zdaj le dilema, katero kartico točno (pogoj: eno, ki ima dobro linux podporo in nič znanih težav) in pa dilema novo/rabljeno. Obremenjevala bi se v dualbootu kvečjemu še za kakšen GTA5 ipd., ostalo bi se rabilo za navadno uporabo.

Hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gugugugu ()

BFVV ::

gugugugu je izjavil:

...oz. da se dopolnim: Kupil bi nekaj primerljivega R9 390, ne rabi biti upgrade, definitivno pa ne sme biti downgrade. Torej da bom za miimalni vložek na istem. Zdaj le dilema, katero kartico točno (pogoj: eno, ki ima dobro linux podporo in nič znanih težav) in pa dilema novo/rabljeno. Obremenjevala bi se v dualbootu kvečjemu še za kakšen GTA5 ipd., ostalo bi se rabilo za navadno uporabo.

Hvala za pomoč!

1660 za 250€
https://anni.si/graficne-kartice/grafic...



Pa še navije se OK



Očitno dela tudi na Linuksu:
https://www.phoronix.com/scan.php?page=...

D3m ::

Nova RX 570 je 165 EUR v SLO

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

tikitoki ::

@Enterr nabavi rtabljen GTX 1060 3 Gb, dobis rabljene zelo poceni in je to to.

gugugugu ::

Hvala za predloge.
Da pa pri rabljeni nabašeš na rudarsko, pa ne moreš vedeti?

Han ::

Nova 8GB Sapphire RX 570 je 137,90 eur (Mindfactory.de) + dostava, a je v povprečju počasnejša kot R9 390. Trenutno ima MF v akciji 6GB GTX 1060 za 169 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

tikitoki ::

Tezko. Kupis kaksno z garancijo. Sicer pa tudi nov GTX 1060 6 GB dobis ze za 180 EUR. Pa nov RX 570 je tudi cisto spodobna moznost.

bajsibajsi ::

tikitoki je izjavil:

@Enterr nabavi rtabljen GTX 1060 3 Gb, dobis rabljene zelo poceni in je to to.


Tocno to. Za ~100 eur 1060 3 GB z Bolhe. Pa tudi, ce je rudarska.

MihaK3 ::

Ali gtx 970 za 70-80; za GTA V bo še vedno boljša od 390-ke (imel sem obe)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

matobeli ::

bajsibajsi je izjavil:

tikitoki je izjavil:

@Enterr nabavi rtabljen GTX 1060 3 Gb, dobis rabljene zelo poceni in je to to.


Tocno to. Za ~100 eur 1060 3 GB z Bolhe. Pa tudi, ce je rudarska.


Sej ni treba na bolha.com, že na ST se najdejo take po 90€ z garancijo:

bigbada ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

Han ::

rezator ::

Pošiljajo v SLO in koliko je poštnina?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Han ::

Direktno samo davčnim zavezancem, indirektno pa prek posrednikov (npr. mailboxde.com - dostava znotraj Nemčije je med 0:00 in 6:00 brezplačna, GLS do nas pa stane ca. 13 eur).

rezator ::

Ne razumem. PA tudi tam piše "Shipping to consumers outside Germany is not available. If you have a VAT ID , please insert it into your account details . If you do not, you can still choose in-store pick-up."
Nižje pa piše Shipping fee
Zone 1 from € 28.99 * In da je Slovenija v zoni 1.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Han ::

Registriraš se z npr. mailboxde naslovom...

MrStein ::

rezator je izjavil:

Ne razumem.

Ne bodo ti poslali.
Bodo pa poslali posredniku. (ki bo potem poslal tebi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

rezator ::

Ok, hvala. Ampak danes dobim rabljeno 1070.
Some people feel the rain. Others just get wet.

aleksander85 ::

Pozdrav

prosil bi za malo pomoči..

imam :
-i7 5820k
-x99-a\usb3.1 matično
-2x8GB gb ddr4 hyperx fury 2400mhz
-napajalnikatx rm850W corsair
win 10 home

grafična je msi 980ti lightning..monitorja nimam že dobro leto ker nisem špilal in je bil računalnik priklopljen na TV.Prej imel monitor asus pg279q(sem ga prodal)

ZAnima me,če je ta sestav še dovolj dober ,če bi recimo nabavil novo grafično(prosim za nasvet katero)

Rad bi ,da zadeva dobro laufa na 2560-1440,144Hz monitorju,ki bo verjetno GIGABYTE gaming LED monitor AORUS AD27QD ali nekaj v tem stilu(tudi tu dobrodošli predlogi)Igral bi večinoma battlefield 1 in mogoče 5.

hvala za vsakršnjo pomoč in

Recimo ,da je za grafično buđet nekje 500-700€.

Predator X ::

Ram je počasn...
Grafično pa katerokoli priporočam vsaj RTX 2070... Lahko počakaš tud na RX 5700.
Ram bo treba upgrejdat za 144Hz gaming.



Prodaj ta jajc 2x8GB in kupi 4x4 za tvojo plato. Glej malce navodila ostalih na internetu ki so navijali na x99. In mogoče boš normalno dosegel 3200MHz DDr4 4x4 config. Potem pa še naviješ na 4GHz+ in to je to.

PS:
Že nekaj časa nazaj smo se kregal glede rama sc vs dc ter frekvence... nerabiš menjat plate in proca.. samo ram probaj dobit ter uporabljal quad channel. Tudi 6C so že podhranjeni na DC. Če bi pa rad menjal pa vzami ryzen 3000 - prej pa počakaj na reviewe.

Zgodovina sprememb…

aleksander85 ::

zdravo

hvala za pojasnila.
Problem je,ker je meni to navijanje španska vas in bi 100% kaj zaj...l .
Za menjat vse skupaj pa treba 2K€ kar pa ta trenutek ne pride v poštev.
Proc,plata,rami cirka 800€
gpu 600€ če vzamem 2070
monitor 650€

Pravilno razmišljam?

Magic1 ::

Sej je bil jasen. Konkretna nova grafična cca. 500EUR in zrihtaj nov ram da bo delalo na quad channel 3200Hz.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

aleksander85 ::

Mi lahko prosim daš kak link do grafe in ramov?thx

Predator X ::

https://www.mindfactory.de/product_info... x2 ~100€
https://www.mindfactory.de/product_info... ~500€

Ram probaš na xmp, boš pa verjetno rabil bios update.

aleksander85 ::

koliko so pa kaj različne grafe 2070 ena od druge,ker je cenovni razpon 200€..?je za 500-600€ kaj boljšega kot 2070?

DarwiN ::

aleks, predatorja jaz ne bi poslušal in teh njegovih avtističnih izbruhov okrog quad channela... Dejstvo je, da s tem procesorjem ne boš redno dosegal 140+ fps, sploh če ne misliš navijat.. In z novimi rami ne boš pridobil praktično nič relevantnega, četudi en "strokovnjak" na youtubu pravi drugače.

Tudi 2070 grafa je zgolj ~40% hitrejša in pri tem plačaš provizijo kot early adopter ray tracinga, ki trenutno ni vreden počenega groša.

Tko da, jaz ne bi kupil nič.. Počakaš 8-12 mesecev na 3070 kartice. Tisto bo pravi upgrade napram 980Ti.

Bi pa jaz raje razmislil o 100Hz 34" WQHD monitorju.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

tikitoki ::

Njegov CPU bi bilo smiselno naviti. Pod pogojem, da ima soliden hladilnik.

Magic1 ::

DarwiN je izjavil:

aleks, predatorja jaz ne bi poslušal in teh njegovih avtističnih izbruhov okrog quad channela... Dejstvo je, da s tem procesorjem ne boš redno dosegal 140+ fps, sploh če ne misliš navijat.. In z novimi rami ne boš pridobil praktično nič relevantnega, četudi en "strokovnjak" na youtubu pravi drugače.

Tudi 2070 grafa je zgolj ~40% hitrejša in pri tem plačaš provizijo kot early adopter ray tracinga, ki trenutno ni vreden počenega groša.

Tko da, jaz ne bi kupil nič.. Počakaš 8-12 mesecev na 3070 kartice. Tisto bo pravi upgrade napram 980Ti.

Bi pa jaz raje razmislil o 100Hz 34" WQHD monitorju.

To ti razlagaš nekomu, ki "potrebuje" 144Hz na QHD... V tej domeni pač ni kaj se "splača", temveč bolj kok si priplavlejn dat. Izgleda je priplavljen dat kakšnih 700€ za malo boljšo grafiko in dobil je nasvet kako to dosežt za kakšne 40%. Lahko pa zamenja vse, da 2k€ in bo imel mogoče 60%. Lahko pa tudi nič in ima isto.
Magic

DarwiN ::

Jah, sej, to naj se sam odloči, če mu je vredno.. Trg rabljenih kartic je trenutno v razsulu in 980Ti ni vredna nič.. Lahk bo srečen, če iztrži več kot 160€ zanjo.. In doplačat ~350€ za 40% pohitritev v igrah zame osebno ni racionalen nakup.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

aleksander85 ::

zdravo fantje

to z rami sem tudi sam malo bolj raziskal in res ni neke hude razlike omembe vredne..

Problem pri meni je ,da bi rad nabavil en pameten monitor(trenutno sem brez) ,da bo mir vsaj 4-5 let..in od tu izhaja ''težava'',ker za nek 2560-1440 monitor grafa 980ti ne bo ravno ok..čeprav sem jo imel za ravno tak monitor in sem bil zelo zadovoljen(špilal bf4 in bf1)

Cpu bi navil pa nimam pojma kako in se sam raje ne lotim..Hladilnik imam be quiet dark rock 3 tako,da bi verjetno moralo it skozi.Ma kot pravim ne znam in se sam ne lotim zadeve.Prav tako bi se dalo msi 980ti lightning navit in prav tako neznam in se ne lotim sam :)

Zelo zanimiv mi je monitor GIGABYTE gaming LED monitor AORUS AD27QD kateri bi bil super za daljše obdobje..Samo spet 980 ti in freesync itd itd..
-vrtim se v krogu z nakupom monitorja ,da sploh ne vem več kaj narest ,da bo najbolj smiselno

JE kak stručko pripravljen pridet in navit oboje?(lokacija Ajdovščina)
Pizza-pivo všteto plus potni stroški :)

In mogoče bi celo preživel določeno obdobje brez G-synca,če se na koncu odločim za ta monitor in kasneje nadgradim gpu,cpu,rame,plato

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Kakor sem ti rekel
1. Ni ti porebno navijat CPUja, če ne želiš. Vendar je potrebno naviti RAM oz. laufat na XMP. In mogoče ne boš šlo samo z dvema klikoma. Ti lahko pomagam glede tega, ko boš imel to doma.
2. Lahko ti tudi pomagam z OC CPUja, če imaš vredu hladilnik
3. Monitor je tvoja odločitev, skratka Pannel
LCD : IPS, AHVA, VA, TN (IPS - jih imaš več "SuperPLS",AHVA najboljša - barve, TN za nižje latence...va je nekaj vmes)
Če ima HDR support + če špili podpirajo HRD = super barve ... kar pa to zate pomeni, da verjetno ne boš dobro videl v kakšni nočni mapi ipd.
OLed je verjetno predrag in premalo izbire.

Jih je pa toliko... da najbolj da pregledaš reviewe sam.

Zgodovina sprememb…

aleksander85 ::

Razmišljam,da bi kar na mimovrste vzel ,da bo malo na obroke vse skupaj..
tole grafo
https://www.mimovrste.com/graficne-kart...

in pa ram

https://www.mimovrste.com/ram-za-osebne...

in giigabyte monitor kot prej omenjeno

Je to ok kombinacija?Vem ,da je bolje počakat itd itd ma kaj cem..Procesor bom menjal čez par mesecev pa bo sistem s5 za kake 2 leti plus

Zgodovina sprememb…

aleksander85 ::

Kaj pa pravite na to..AMD Ryzen 3000



Se mogoče res splača počakat še kak mesec in za polovico cene dobit boljši performance kot pri Intelu?

D3m ::

Se splača.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

Jah, sej, to naj se sam odloči, če mu je vredno.. Trg rabljenih kartic je trenutno v razsulu in 980Ti ni vredna nič.. Lahk bo srečen, če iztrži več kot 160€ zanjo.. In doplačat ~350€ za 40% pohitritev v igrah zame osebno ni racionalen nakup.


Kolk pa naj bi bila vredna 5 let stara kartica, ki ni hitrejsa od novega gpu za 270 eur ?

ziga1990 ::

aleksander85 je izjavil:

Kaj pa pravite na to..AMD Ryzen 3000



Se mogoče res splača počakat še kak mesec in za polovico cene dobit boljši performance kot pri Intelu?


splača se samo matične stanejo kar nekaj denarja zaradi Pcie 4
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

aleksander85 ::

Kdaj pa naj bi ti procesorji 3. generacije bili na policah?

ziga1990 ::

kolikor sem razumel 7.7.2019
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

aleksander85 ::

pa bodo dali takrat ven tudi kakšno grafo primerljivo z 2070,2080?

Mr.B ::

Da 7.7. No vsaj tako pravijo da bo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

SlimDeluxe ::

Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

D3m ::

Not bad at all.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

Al pa počakat 1 mesec. takrat naj bi prišle "kao" ekvivalentne ATI kartice z manj porabe...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

SlimDeluxe ::

Navi kartice pridejo v juliju? Ok, mesec gor ali dol, vprašanje ali bo kaj primerljivega na voljo za ta p/p.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Mr.B ::

Cena za en model naj bi bil 400$ drugi pa 500$ Radeon VII bo pa ostal. Sklepam da za 400$ ne bodo prodajali grafične na nivoju GTX 1650. Res pa je da je konkurcenca no malo sem se nasemjal kaj dobis za 300€, potem se pa čudiš da na bolhi prodajajo te kartice po 150€ (rabljene pa nič v kripto sceni).

Tako da ja, zelo težko boš našel stran, ki ti bo danes priporočila nakup novih komponent, pred 7.7. V bistvu so tako redke kot tisti ki smatrajo da je 1650 priporočljiv nakup.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

tikitoki je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Jah, sej, to naj se sam odloči, če mu je vredno.. Trg rabljenih kartic je trenutno v razsulu in 980Ti ni vredna nič.. Lahk bo srečen, če iztrži več kot 160€ zanjo.. In doplačat ~350€ za 40% pohitritev v igrah zame osebno ni racionalen nakup.


Kolk pa naj bi bila vredna 5 let stara kartica, ki ni hitrejsa od novega gpu za 270 eur ?

V tem okolju ne more bit več vredna. Hočem rečt, da so zaradi mininga trenutno vse stare kartice podcenjene, vključno s celotno AMD ponudbo v trgovinah in delno tudi 1000 serijo od Nvidije. Po drugi strani je pa 2000 serija precenjena zaradi RTja in nekonkurenčnosti AMDja.

Poglej z druge plati: 980Ti je po surovi zmogljivosti primerljiva z RTX2060, in zdaj bo tip doplačal ~400€ za nadgradnjo iz "2060" na 2070? Se ti to zdi racionalno početje?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tikitoki ::

Itak ni racionalno pocetje, sam ljudje niso racionalna bitja.

980 ti definitivno ni na ravni RTX 2060. Ceprav ne zastaja zelo. Je prej na ravni GTX 1660 Ti oz. malenkost hitrejsa, pa zato bolj pozresna, vroca, zastarela in konec konvec izrabljena.

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/N...
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/N...

Meni se rabljena roba ne zdi podcenjena, kvecjemu je bila prej precenjena. Odsotnost garancije in morebitne skrite napake zahtevajo ceno, ki opravicuje rizik.
««
112 / 197
»»