» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
102 / 197
»»

MrStein ::

bajsibajsi je izjavil:

Sem prav presenecen, glede na to, da sem tolikokrat tu prebral, posledicno tudi verjel, da je 1060 #GB (in tudi RX 580) le za FHD gaming in nikakor ne visjo resolucijo.

To je odvisno od igre. Saj kako starejšo (ali novo, a nezahtevno*) tudi 1050(Ti) tudi lepo žene 100 FPS+ na 2560x1440.

* recimo Fortnite, pravijo da ima namerno "slabšo" grafiko, da tudi na slabših PC-jih leti
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sssaga ::

Izi je izjavil:

S to novo serijo se ni spremenilo popolnoma nič. Vse je daleč predrago in vsak normalem igričar bo to serijo ignoriral. Za najbolj zahtevne bo še dolgo najbolj smiseln nakup GTX 1070. Trenutno so okoli 460 €.
Za povprečne igričarje pa je vedno bila in bo serija 60. GTX 1060 s 6GB se trenutno dobi že malo pod 300 €.
RTX 2060 pa bo kot kaže prišel šele drugo leto, pa tudi ta bo verjetno predrag, da bi bilo smiselno razmišljati o njem.


GTX 1060 6 GB si dobil točno 2 leti nazaj za €300. Zanimivo, kako se trg ne spremeni na področju, kjer je tako stara roba že skoraj zastarela (če samo povzamem nekaj razvajencev, ki mi pisunijo pod YT).

gustek_si ::

435€ je ok cena za MSI GeForce RTX 2070 Gaming Z? Slovenska trgovina za Black Friday.

Zgodovina sprememb…

gregc1 ::

https://www.wootware.co.za/gigabyte-gv-...

Tale grafična za 50 € kaj praute?

bajsibajsi ::

MrStein je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Sem prav presenecen, glede na to, da sem tolikokrat tu prebral, posledicno tudi verjel, da je 1060 #GB (in tudi RX 580) le za FHD gaming in nikakor ne visjo resolucijo.

To je odvisno od igre. Saj kako starejšo (ali novo, a nezahtevno*) tudi 1050(Ti) tudi lepo žene 100 FPS+ na 2560x1440.

* recimo Fortnite, pravijo da ima namerno "slabšo" grafiko, da tudi na slabših PC-jih leti


Ja, ampak PUBG je "nova" oz. moderna in precej pozresna; tako za CPU in GPU + neoptimizirana. Resnicno nisem pricakoval tako visokih frejmov s takim buildom v tej igri. V bistvu sem mislil, da bo neigrabilno.

gustek_si ::

tikitoki, mi je MSI GeForce RTX 2070 Gaming Z dovolj za 144hz 1440p gaming?

Zgodovina sprememb…

hyuga ::

gustek_si je izjavil:

435EUR je ok cena za MSI GeForce RTX 2070 Gaming Z? Slovenska trgovina za Black Friday.


kje si te ti to našo? pri nas jo ne dobiš glih poceni..pa tudi za black friday . . dvomim da bo tako nizka cena

pravzaprav jo pri nas težko najdeš

http://www.e-misija.si/raunalniki-deli/...
https://www.mojpaket.si/nvidia-rtx2070-...

haha, kako nabijajo ceneje - najboljše da še za enga tisočaka dvignejo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

gustek_si ::

To je ta grafička karta ali je pri mindfactory 580, če odbijemo davk in da predvidimo black friday onda 435 evra nekje realno dokej. Mu bom zatežil da mi za 400 evra da. :))

Zgodovina sprememb…

hyuga ::

gustek_si je izjavil:

To je ta grafička karta ali je pri mindfactory 580, če odbijemo davk in da predvidimo black friday onda 435 evra nekje realno dokej. Mu bom zatežil da mi za 400 evra da. :))


jaz bi jo vzel za 435 pa bi bil tiho :)

gustek_si ::

Ma nesmeš se pustit molzit prjatu glej: 580-22%=452. Ne more mi dat samo 20€ ceneje če je blekfrajdei, za 400€ naj mi da tole karticu.

Zgodovina sprememb…

hyuga ::

gustek_si je izjavil:

Ma nesmeš se pustit molzit prjatu glej: 580-22%=452. Ne more mi dat samo 20EUR ceneje če je blekfrajdei, za 400EUR naj mi da tole karticu.


v nemčiji je 19% davek

sicer pa .. počakajmo na black friday pa bomo videli

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

Ales47 ::

Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Machete ::

gustek_si je izjavil:

Ma nesmeš se pustit molzit prjatu glej: 580-22%=452. Ne more mi dat samo 20€ ceneje če je blekfrajdei, za 400€ naj mi da tole karticu.

Taprav gustek, nima pojma ne odavkih ne o matematiki. Verjetnost, da je desničar: 99,19%
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

harmony ::

Res ne razumem vasih postov. Govorite, da je za neke visje resolucije 1440p potreben 1080 ali Ti varianta, medtem mi delajo vse igre na full na novem 34" monitorju, ki je 3440x1440p na navadni 1070.

m0LN4r ::

harmony je izjavil:

Res ne razumem vasih postov. Govorite, da je za neke visje resolucije 1440p potreben 1080 ali Ti varianta, medtem mi delajo vse igre na full na novem 34" monitorju, ki je 3440x1440p na navadni 1070.

Delajo ja, kako je pa drugo vprasanje.
Tvoj primer je tak ekstrem, kot bi reku "eh za fhd ni potrebe po 1060/580, saj meni na navadni 1050 vse dela, pa se pol manj me je prisla."
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alien123 ::

harmony je izjavil:

Res ne razumem vasih postov. Govorite, da je za neke visje resolucije 1440p potreben 1080 ali Ti varianta, medtem mi delajo vse igre na full na novem 34" monitorju, ki je 3440x1440p na navadni 1070.


100+ fpsjev na ful nastavitvah?.. malo morgen prijatelj

gddr85 ::

kje pa je pisal, da ima 100fps+?

Alien123 ::

gddr85 je izjavil:

kje pa je pisal, da ima 100fps+?


Lahko imaš 1030 na 4k monitorju, pa bo delalo vse na ultra.. saj fpsji niso pomembni ne?

gddr85 ::

kolk so pomembni je spet odvisno od posameznika, enim je 50 ok, drugim 150 premalo itd., enim je 60hz panel ok, drugi pod 240hz ne gledajo itd. itd.

gustek_si ::

Na konzolah imaš v igrah povečini 30fps in vmes 60fps. Vse je tudi upscalano in sploh ni slabe volje. Tukaj pa bi vsi nažigali na ultra kvaliteto in 144hz 4K. Pozabil sem še da imaš odzivni čas televizorjev povprečno okoli 30ms (na monitorjih 1ms) in tudi zaradi tega ni slabe volje.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ja, pa etiopci živijo z 3 deke moke na dan, pa se nič ne pritožujejo!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

Eni pa imajo vse potrebno in se zmeraj jokajo.

MrStein ::

Kdor je zadovoljen z malim, velikega ne zasluži. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Mimogrede, tistemu, ki je prej trdil, da je GTX1060, pardon, 1050Ti je pisal, na nivoju srednjega razreda izpred 5 let:



vir
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Alien123 ::

gddr85 je izjavil:

kolk so pomembni je spet odvisno od posameznika, enim je 50 ok, drugim 150 premalo itd., enim je 60hz panel ok, drugi pod 240hz ne gledajo itd. itd.


ja kupil si je 100hz monitor da bo igral na 50fpsjih..

gustek_si je izjavil:

Na konzolah imaš v igrah povečini 30fps in vmes 60fps. Vse je tudi upscalano in sploh ni slabe volje. Tukaj pa bi vsi nažigali na ultra kvaliteto in 144hz 4K. Pozabil sem še da imaš odzivni čas televizorjev povprečno okoli 30ms (na monitorjih 1ms) in tudi zaradi tega ni slabe volje.


zaradi 30fpsjev in motion blura na konzolah me je minlo igrat rdr2.. je pa res da celo življenje igram samo competitive igre, verjetno je to to

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

m0LN4r ::

gustek_si je izjavil:

Na konzolah imaš v igrah povečini 30fps in vmes 60fps. Vse je tudi upscalano in sploh ni slabe volje. Tukaj pa bi vsi nažigali na ultra kvaliteto in 144hz 4K. Pozabil sem še da imaš odzivni čas televizorjev povprečno okoli 30ms (na monitorjih 1ms) in tudi zaradi tega ni slabe volje.

Takoje in ogromno folka gejma na PS4 in TV, zravn pa 144hz 300fps kidsi jokajo, da jim ni dovolj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

Sej je približno znano kakšna je človeška odzivnost in vse nad tem je sam preseravanje.

Machete ::

Torej 60fps ali ps4 nabijanje je v okvirih človeške in civilizacijske pridanosti in zmernosti, 144 pa je čista perverzija in preseravanje. Tole lestvico na globalni ravni moraš malo skalibrirat. Človeške odzivnosti pa ne sodi po sebi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gustek_si ::

Zdaj se nekaj spodbuja ešport. Baje je čez 100 milijonov pravih ešportnikov na svetu, ene 10 jih pa celo služi milijone. Najs. Konkurenca je huda, ampak tudi norma za olimpijske pri navadnem športu je huda. Treba pač špilat vsak dan videoigrice po 10-12 ur lepo disciplinirano in postaneš vrhunski ešportnik.

Razmišlja država kaj v tej smeri da bi se lahko odsluženi ešportniki po koncu kariere zaposlili v vojski ali policiji? Morda borčevska pokojnina, v kolikor so igrali kaj na temo vojskovanja?

tikitoki ::

Machete je izjavil:

Torej 60fps ali ps4 nabijanje je v okvirih človeške in civilizacijske pridanosti in zmernosti, 144 pa je čista perverzija in preseravanje. Tole lestvico na globalni ravni moraš malo skalibrirat. Človeške odzivnosti pa ne sodi po sebi.


Iz izkusenj vem, da si bolj pacasne in ritojezne sorte.

Ne rabim soditi po sebi, imas narejene studije, ki so bistveno bolj relevanten od merjenja FPS-ticev tu.

In nekateri zelijo ze 240 Hz, potem pa se hitro pojavijo moroni, ki pravijo, da je njim se to premalo, da bi oni rabili 400 Hz.
Ja, bi rad test, ki to dokaze. Ne njihovo bluzenje.

Testiranja velikorkat pokazejo, da folk ne loci med stvarmi, ceprav si dela utvare, da lahko.

gustek_si je izjavil:

Zdaj se nekaj spodbuja ešport. Baje je čez 100 milijonov pravih ešportnikov na svetu, ene 10 jih pa celo služi milijone. Najs. Konkurenca je huda, ampak tudi norma za olimpijske pri navadnem športu je huda. Treba pač špilat vsak dan videoigrice po 10-12 ur lepo disciplinirano in postaneš vrhunski ešportnik.

Razmišlja država kaj v tej smeri da bi se lahko odsluženi ešportniki po koncu kariere zaposlili v vojski ali policiji? Morda borčevska pokojnina, v kolikor so igrali kaj na temo vojskovanja?


Vojski primankuje kadrov in sprejmeno kogarkoli, edina mozna ovira so leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Alien123 ::

v vojski je ovira tudi plača :D

m0LN4r ::

gustek_si je izjavil:

Zdaj se nekaj spodbuja ešport. Baje je čez 100 milijonov pravih ešportnikov na svetu, ene 10 jih pa celo služi milijone. Najs. Konkurenca je huda, ampak tudi norma za olimpijske pri navadnem športu je huda. Treba pač špilat vsak dan videoigrice po 10-12 ur lepo disciplinirano in postaneš vrhunski ešportnik.

Razmišlja država kaj v tej smeri da bi se lahko odsluženi ešportniki po koncu kariere zaposlili v vojski ali policiji? Morda borčevska pokojnina, v kolikor so igrali kaj na temo vojskovanja?

Kaj je definicija za "esportnika" ?? 13 let in po soli drkat lol, dokler ata ne izklopi varovalke?
Nevem, ampak se mi zdi da vsak vecer popoldan spilat fuzbal z kolegi ni isto, kot v champions league ali pa da ne bom pretiraval, v prvi ligi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Definicija :D



|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

Ful podobno casual multiplayer igri, "igre brez meja" in novemu single player nacinu tega: ninja warrior.


https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Igre brez meja so bile zakon.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bajsibajsi ::

harmony je izjavil:

Res ne razumem vasih postov. Govorite, da je za neke visje resolucije 1440p potreben 1080 ali Ti varianta, medtem mi delajo vse igre na full na novem 34" monitorju, ki je 3440x1440p na navadni 1070.


Zato ker se na ST vedno oglasa en kup ljudi, kateri racunalniskega studija niso videli niti z vhoda v faks, jim starsi placujejo poloznice, imajo precej denarja in se jim ne da jajcati z nastavitvami oz. ne znajo, posledicno avtomatsko kupijo drazje, boljse, cetudi vcasih nesmotrno itd.

Tudi sam sem bil presenecen podobno kot ti, ko sem na 2K "testiral" 7 let star CPU s 3 GB 1060 GPU. Sem pisal ravno v tej temi nedolgo nazaj. Zacuda takrat te isti ljudje kar obmolknejo in ne komentirajo.


bajsibajsi je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

chucki je izjavil:

Za pubg vsaj 1080, drugace nisi nic naredil

bajsibajsi je izjavil:

PUBG imam vecino casa 90-120 frejmov z GTX 1060 6GB in 3570k na 1080p (texture high, distance medium, ostalo very low). Pod 60 prakticno skoraj nikoli ne pade.



Kock ne mislim gledat,ker je ze na high slaba grafika :D



Nastavitve kakrsne imam v PUBG, niso povezane le z zmogljivostjo graficne, ampak s tem kaj mi "skill-wise" ustreza pri tej FPS igri. Primer: zelim imeti low foliage. Tudi, ce bi vzdignil vse na recimo high, bi se to izrazito malo odrazalo v nizjih frejmih, ker je graficni pogon igre precej neoptimiziran. Vseeno pa, ce

chucki je izjavil:

Za pubg je 1080gtx komaj dovolj na 1080p resoluciji..
je nekaj narobe s tvojim racunalnikom. Malo se poigraj z nastavitvami in naredi kompromis med detajli in frejmi.


Bom kar nadaljeval (citiral kao sebe), da se ne izgubi kontekst. Ravnokar testiram sekundarno masino (i7-2600, 8GB 1333 MHz in GTX 1060 3GB (TRI!)) na 2560 x 1440 v PUBG z enakimi ingame nastavitvami, kot sem jih zadnjic omenil (texture high, distance medium, ostalo very low, scale 100), mapa Sanhok in je povsem igrabilno s frejmi okoli ~100; na momente tudi 100+. Seveda v kaksnem pogledu slabo optimiziranega dela vecjega mesta/kampa lahko za moment pade na (si izmisljujem) npr. 40 fps, ampak vecino casa deluje povsem stabilno okoli 80. Sem prav presenecen, glede na to, da sem tolikokrat tu prebral, posledicno tudi verjel, da je 1060 #GB (in tudi RX 580) le za FHD gaming in nikakor ne visjo resolucijo.

Zaenkrat sem igral le krajsi cas (cca. pol ure), ampak prvi rezultat je izjemno obetaven in me je pozitivno presenetil. Kateri free SW, ki belezi (min, max, avg) frejme in da sam po sebi ni prevec pozresen?

antiz ::

Kakšne kvalitete so grafične kartice proizvajalca XFX?

D3m ::

Med boljšimi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

antiz ::

Namreč na Minfactory so pravkar prispele RX 590.

8GB XFX Radeon RX 590 Fatboy Aktiv stane 259EUR

8GB Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ Special Edition pa 299EUR

pri Sapphire dobiš tudi gratis Resident Evil™ 2, Devil May Cry™ 5 in Tom Clancy's The Division(R) 2. Se Splača 30EUR razlike ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antiz ()

D3m ::

Se, ker igre prodaš pa si skoraj na nuli. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

KAVINSKY ::

Po testih, vzemi raje 580 8GB. Par procentov počasnejša od 590, hkrati pa 60€+ cenejša.

https://www.mindfactory.de/product_info...

tikitoki ::

Alien123 je izjavil:

v vojski je ovira tudi plača :D


To je ovira zate, oni te bodo z veseljem placali malo:).

D3m je izjavil:

Definicija :D





Idiocracy 2.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

kajetan ::

ka zaj ta blackfriday.

kolko mislite da bo msi rtx 2070 gaming z? bo padla cena za 100€?

tikitoki ::

Ce ne bo padla za 200, cakas naslednji blackfriday:)

Qcube ::

Tudi jaz čakam bf da kupim nekaj stvari če bodo v akciji. Na koncu bom megarekt ker ne bo ali bo še dražje kasneje :)

Alien123 ::

tikitoki je izjavil:

Alien123 je izjavil:

v vojski je ovira tudi plača :D


To je ovira zate, oni te bodo z veseljem placali malo:).

D3m je izjavil:

Definicija :D





Idiocracy 2.0



Jim je ovira, ker izgubljajo ljudi

Ales47 ::

http://m.bolha.com/racunalnistvo/grafic...

"Zadovoljne stranke postavljamo na prvo mesto. Vsak izdelek lahko po 30 dneh vrneš brez obveznosti, mi pa vrnemo denar." Uporabnik že od 16.11.2018

Kaj če nasedaš mu ne moreš nič? Saj itak da je fake
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

chucki ::

Ne potrebujete taksnih graficnih kartic fantje... Malce se z nastavitvimi poigrajte pa bo. Tako pravijo kolegi zgoraj :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

bajsibajsi ::

Tocno tako. Pri vecini, ja vecini, so nepotrebne.

Ce je pa tebi GTX 1080 komaj dovolj za PUBG na FHD, je pa itak jasno, da nimas razcisceno.

Zgodovina sprememb…

chucki ::

Poglej kateri monitor imam :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch
««
102 / 197
»»