» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
96 / 197
»»

m0LN4r ::

Launch je itak delayed, verjetno bo nekaj proti uni konferenci v Münchnu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cristofori ::

MostWanted je izjavil:

si mal zgrešil temo.


Glede na naslov sem mislil da paše sem?

Sicer pa, še malo:



https://wccftech.com/nvidia-geforce-11-...

NVIDIA GeForce 11 Series Allegedly Arriving Next Month – Green Team To Kick off The Party With The GTX 1180 Flagship, GTX 1170 and GTX 1160 To Follow Up

PS: Prodajam levo ledvico in desni kolenski zglob. cca 1400€ :D

Qcube ::

Po tej logiki bi morala biti 1180 82% hitrejša od 1080ti.

m0LN4r ::

Eh, ma kakih 80%. Cene bodo visoke, dokler konkurenca ne bo ponudila vsaj priblizno enako za manj ali pa se prodaja vodilnega zmanjsa za toliko, da spust cen malo pozivi prodajo, do takrat se pa lahko jebemo. Torej lahko samo cakamo, se vedno je dovolj "premoznejsih" ki bodo navalili na kartice pa tudi ce bodo 1400eur. Nesposobna in pocasna konkurenca pac.
1060 in 480 sta si konkurencni in nvidija kljub temu zavlacuje z releasom 1160, ocitno se prodaja ni dobolj upadla in caka se na korak konkurence, ki pa vec kot ocitno bo se nekaj casa trajal.
Konkurenci se pa tudi ne mudi, dokler minerji veselo kupujejo vsako 480,470,580,570 ki se pojavi, tako si AMD lahko ravno tako kot NV, fila zepe namesto, da bi prinesla cimprej "680" na trg.
Bi AMD pomahal z Vego dve leti prej, bi se tudi nasprotni tabor prej zmigal. Samo problem je tudi za AMD, ce bi prehitro izdali naslednika, za njih to pomeni, da morajo se toliko prej razvijati tretjega naslednika in ocitno tu je nekje najvecji problem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Uživajo sadove mininga.
|HP EliteBook|R5 6650U|

KAVINSKY ::

Bolj žanjejo sadove mininga.

https://wccftech.com/nvidia-oem-partner...

D3m ::

Bodo že.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

Eh, ma kakih 80%. Cene bodo visoke, dokler konkurenca ne bo ponudila vsaj priblizno enako za manj ali pa se prodaja vodilnega zmanjsa za toliko, da spust cen malo pozivi prodajo, do takrat se pa lahko jebemo. Torej lahko samo cakamo, se vedno je dovolj "premoznejsih" ki bodo navalili na kartice pa tudi ce bodo 1400eur. Nesposobna in pocasna konkurenca pac.
1060 in 480 sta si konkurencni in nvidija kljub temu zavlacuje z releasom 1160, ocitno se prodaja ni dobolj upadla in caka se na korak konkurence, ki pa vec kot ocitno bo se nekaj casa trajal.
Konkurenci se pa tudi ne mudi, dokler minerji veselo kupujejo vsako 480,470,580,570 ki se pojavi, tako si AMD lahko ravno tako kot NV, fila zepe namesto, da bi prinesla cimprej "680" na trg.
Bi AMD pomahal z Vego dve leti prej, bi se tudi nasprotni tabor prej zmigal. Samo problem je tudi za AMD, ce bi prehitro izdali naslednika, za njih to pomeni, da morajo se toliko prej razvijati tretjega naslednika in ocitno tu je nekje najvecji problem.


Minerji ne kupujejo vec kaj veliko, kar se odraza v hitrem padanju cen in izginotju problema z zalogo. Mogoce se pripravlja perfect storm - oversupply, next get and oversupplied second hand market.

tikitoki ::

Plus, da je verjetno, da zavlacujejo s splavitvijo naslednej generacije kartic zaradi tega, ker so precenili apetit minerjev v tem cetrtletju in imajo veliko zalogo neprodanih GPUjev, ki se jih zelijo prej znebiti. To se sklada z izjavami CEO NVIDIA, ko je predvideval upocasniv trga eno cetrletje pozneje.

Nekonkurencnost AMDja? AMD v srednejm razredu popolnoma povozi NVIDIA v vseh pogledih, razen porabi. Se cenovno niso vec drazji, kot so bili med bitcoin mrzlico.

Ales47 ::

Moja gtx 970 iz 2014 je še vedno boljša od rx480 iz 2016 in malenkost slabša od 580 iz 2017. Tak da amd povozi nvidio , ok.
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

D3m ::

Ales47 je izjavil:

Moja gtx 970 iz 2014 je še vedno boljša od rx480 iz 2016 in malenkost slabša od 580 iz 2017. Tak da amd povozi nvidio , ok.


Ermmmm, nope. Ni pa greh nižati detajle.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

meho7 ::

tikitoki je izjavil:

Plus, da je verjetno, da zavlacujejo s splavitvijo naslednej generacije kartic zaradi tega, ker so precenili apetit minerjev v tem cetrtletju in imajo veliko zalogo neprodanih GPUjev, ki se jih zelijo prej znebiti. To se sklada z izjavami CEO NVIDIA, ko je predvideval upocasniv trga eno cetrletje pozneje.

Nekonkurencnost AMDja? AMD v srednejm razredu popolnoma povozi NVIDIA v vseh pogledih, razen porabi. Se cenovno niso vec drazji, kot so bili med bitcoin mrzlico.

Huh?:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

meho7 ::

D3m je izjavil:

Ales47 je izjavil:

Moja gtx 970 iz 2014 je še vedno boljša od rx480 iz 2016 in malenkost slabša od 580 iz 2017. Tak da amd povozi nvidio , ok.


Ermmmm, nope. Ni pa greh nižati detajle.

OCjana 970 je na ravni GTX 1060

m0LN4r ::

tikitoki je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Eh, ma kakih 80%. Cene bodo visoke, dokler konkurenca ne bo ponudila vsaj priblizno enako za manj ali pa se prodaja vodilnega zmanjsa za toliko, da spust cen malo pozivi prodajo, do takrat se pa lahko jebemo. Torej lahko samo cakamo, se vedno je dovolj "premoznejsih" ki bodo navalili na kartice pa tudi ce bodo 1400eur. Nesposobna in pocasna konkurenca pac.
1060 in 480 sta si konkurencni in nvidija kljub temu zavlacuje z releasom 1160, ocitno se prodaja ni dobolj upadla in caka se na korak konkurence, ki pa vec kot ocitno bo se nekaj casa trajal.
Konkurenci se pa tudi ne mudi, dokler minerji veselo kupujejo vsako 480,470,580,570 ki se pojavi, tako si AMD lahko ravno tako kot NV, fila zepe namesto, da bi prinesla cimprej "680" na trg.
Bi AMD pomahal z Vego dve leti prej, bi se tudi nasprotni tabor prej zmigal. Samo problem je tudi za AMD, ce bi prehitro izdali naslednika, za njih to pomeni, da morajo se toliko prej razvijati tretjega naslednika in ocitno tu je nekje najvecji problem.


Minerji ne kupujejo vec kaj veliko, kar se odraza v hitrem padanju cen in izginotju problema z zalogo. Mogoce se pripravlja perfect storm - oversupply, next get and oversupplied second hand market.

Nevem kaj imajo minerji v glavi, niti se mi ne sanja. Vem samo da me je en vceraj klical, ce lahko na firmo naroci vecjo kolicino 570 in 580k.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

Ales47 je izjavil:

Moja gtx 970 iz 2014 je še vedno boljša od rx480 iz 2016 in malenkost slabša od 580 iz 2017. Tak da amd povozi nvidio , ok.



Tvoja GTX 970 ni niti slucajno boljsi od RX 480. To, sam ti sebe prepricujes:). Pa primerjas GPU za cca 350 EUR z GPUjem, ki je bil 200 EUR? Resno?

RX 580 je tudi boljsi od GTX 1060 6 Gb, zgolja poraba je rahlo visja.

m0LN4r ::

tikitoki je izjavil:

Plus, da je verjetno, da zavlacujejo s splavitvijo naslednej generacije kartic zaradi tega, ker so precenili apetit minerjev v tem cetrtletju in imajo veliko zalogo neprodanih GPUjev, ki se jih zelijo prej znebiti. To se sklada z izjavami CEO NVIDIA, ko je predvideval upocasniv trga eno cetrletje pozneje.

Nekonkurencnost AMDja? AMD v srednejm razredu popolnoma povozi NVIDIA v vseh pogledih, razen porabi. Se cenovno niso vec drazji, kot so bili med bitcoin mrzlico.

Povozi je pretiravanje prve vrste, zadeve so tam-tam ce potegnes crto. Ce 1060 in 580 oznacujes z povozi, kako besedo naj potem uporabimo za Vego64 in 1080Ti, ker je tam namrec v povprecju vec razlike, kot samo 2fps.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ales47 ::

tikitoki je izjavil:

Ales47 je izjavil:

Moja gtx 970 iz 2014 je še vedno boljša od rx480 iz 2016 in malenkost slabša od 580 iz 2017. Tak da amd povozi nvidio , ok.



Tvoja GTX 970 ni niti slucajno boljsi od RX 480. To, sam ti sebe prepricujes:). Pa primerjas GPU za cca 350 EUR z GPUjem, ki je bil 200 EUR? Resno?

RX 580 je tudi boljsi od GTX 1060 6 Gb, zgolja poraba je rahlo visja.



V "amd" games ima podporo pr nekaterih igrah in so za dx12 optimizirane. Amd je rabil 2-3 leti da so nardili konkurenco maxwelu iz 2014. In kot je zgoraj napisano, naviti se da na close 1060 range. Ti pa rečeš da amd povozi nvidio. Smells like a amd fanboy.
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Plus, da je verjetno, da zavlacujejo s splavitvijo naslednej generacije kartic zaradi tega, ker so precenili apetit minerjev v tem cetrtletju in imajo veliko zalogo neprodanih GPUjev, ki se jih zelijo prej znebiti. To se sklada z izjavami CEO NVIDIA, ko je predvideval upocasniv trga eno cetrletje pozneje.

Nekonkurencnost AMDja? AMD v srednejm razredu popolnoma povozi NVIDIA v vseh pogledih, razen porabi. Se cenovno niso vec drazji, kot so bili med bitcoin mrzlico.

Povozi je pretiravanje prve vrste, zadeve so tam-tam ce potegnes crto. Ce 1060 in 580 oznacujes z povozi, kako besedo naj potem uporabimo za Vego64 in 1080Ti, ker je tam namrec v povprecju vec razlike, kot samo 2fps.


Ne, RX 580 je v povprecju hitrejsa. Lahko motovilis kakorkoli hoces. Pa se freesync dobis za delcek cene Gsynca. All in all je NVIDIA v tem segmentu trenutno nekonkurencna, pa se za mining je bolj uporabna, kar je sicer dvorezen mec:).

A ti tudi primerjas kartico, ki konkurira GX 1080 z GTX 1080 Ti? Bedasta primerjava in cisto zavajanje. Ker jaz nisem nikjer rekel, da ima AMD najhitrjsi GPU. Sam bodimo realni, VELIKE vecine ljudi tako dragi GPUji ne zanimajo.

Ales47 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Ales47 je izjavil:

Moja gtx 970 iz 2014 je še vedno boljša od rx480 iz 2016 in malenkost slabša od 580 iz 2017. Tak da amd povozi nvidio , ok.



Tvoja GTX 970 ni niti slucajno boljsi od RX 480. To, sam ti sebe prepricujes:). Pa primerjas GPU za cca 350 EUR z GPUjem, ki je bil 200 EUR? Resno?

RX 580 je tudi boljsi od GTX 1060 6 Gb, zgolja poraba je rahlo visja.



V "amd" games ima podporo pr nekaterih igrah in so za dx12 optimizirane. Amd je rabil 2-3 leti da so nardili konkurenco maxwelu iz 2014. In kot je zgoraj napisano, naviti se da na close 1060 range. Ti pa rečeš da amd povozi nvidio. Smells like a amd fanboy.


Ne, to so besede npr. Tomshardware, invidioti pa tiscite glavo v pesek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Ales47 ::

No kakorkoli, nebomo zdaj pa debatirali o eni in isti temi ker tak nebomo pršli do konca.
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

tikitoki ::

Ales, pa znak fanboya je, da gre primerjat kartico za 350 EUR z kartico za 200 EUR in potem slavi, kako je una za 350 skor tolk hitra, k nova za 200:). How desperate do you need to be?

Ales47 ::

tikitoki je izjavil:

Ales, pa znak fanboya je, da gre primerjat kartico za 350 EUR z kartico za 200 EUR in potem slavi, kako je una za 350 skor tolk hitra, k nova za 200:). How desperate do you need to be?


Jaz sem jo kupil za 180€ rabljeno , tak da ja:)
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

tikitoki ::

A cena, k si jo ti placal spremeni zacetni MRPS? Nisem tega vedel.

m0LN4r ::

Ne, RX 580 je v povprecju hitrejsa. Lahko motovilis kakorkoli hoces. Pa se freesync dobis za delcek cene Gsynca. All in all je NVIDIA v tem segmentu trenutno nekonkurencna, pa se za mining je bolj uporabna, kar je sicer dvorezen mec:).

A ti tudi primerjas kartico, ki konkurira GX 1080 z GTX 1080 Ti? Bedasta primerjava in cisto zavajanje. Ker jaz nisem nikjer rekel, da ima AMD najhitrjsi GPU. Sam bodimo realni, VELIKE vecine ljudi tako dragi GPUji ne zanimajo.

Jaz sem te nekaj vprasal in ti priletis z odgovorom, ki ni odgovor na moje vprasanje. Rekel si, da AMD povozi Nvidijo, jaz ti pa recem, da sta tam tam, ko potegnes crto in pogledas povprecje iger v FHD. Zame pomeni, ce nekdo rece da nekdo nekoga povozi, da je to v razmerju, kot to pocne 1080Ti z Vego64. Ja in ne zdej skakat, da je 1080 konkurenca Vegi64, ker to je nastalo sele pozneje, ko se je cena eni znizala in drugi povisala, ampak to se je zgodilo s tocno tem razlogom, ker jo je prevec "povozila" - Ja 1080Ti se je dobilo za isto ceno, kot Vego64. Mam racun, poslikam ce treba.
In spet ta freesync vlacite naprej, ko zmanjka kreativnih argumentov.

Se enkrat za neandertalce da ponovim. 1060 in 580 sta v povprecju tam tam, pogledas nekaj testo in vidis, da je tako. Noben ne povozi nobenega. Izjeme se v izracunih ponavadi ne uposteva oz. vsaj mi smo tako racunali pri fiziki pri meritvah. Nevem ali se je to spremenilo in se po novem uposteva samo najvecja razlika v povprecju v prid enega kandidata. (izjemam smo rekli, merska napaka)
Ravnotako je povozi narobe, ko se pogovarjamo o tem, da ima nekaj 3fps vec in stane 40eur vec, in porabi 1eur vec. Fresync argument pa je uporaben samo takrat, ko se polek graficne gre nabavljat hkrati monitor. Ali pa za isto ceno obojega vzames raje 1070Ti ali Vego56.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gddr85 ::

Ales47 je izjavil:

Moja gtx 970 iz 2014 je še vedno boljša od rx480 iz 2016 in malenkost slabša od 580 iz 2017. Tak da amd povozi nvidio , ok.

..dokler ne naletiš na vram gimpworks :))

Ales47 ::

Tikitaki ti si res naiven , nebom se spustu na tvoj nivo in debatiral stabo saj so ti že ostali dali kontro da nimaš prav.
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

klinker ::

tikitoki je izjavil:

A cena, k si jo ti placal spremeni zacetni MRPS? Nisem tega vedel.


Si ti sploh kaj gledal cene?
MSRP ti pomaga nic, ce so karte konkretno nad tem. In ja, 580ka je v kakem naslovu res hitrejsa, overall pa slabsa od 1060 6GB in bolj pozresna.

m0LN4r ::

 Nasel povozenega tu

Nasel povozenega tu


 in tu, ker nekatere motijo barve zgoraj

in tu, ker nekatere motijo barve zgoraj


Summer 2018
https://www.patreon.com/posts/radeon-rx...
https://www.computerbase.de/thema/grafi...

Se vedno sem mnenja, da je bolj pravilno ce recemo isto sranje, drugo pakovanje. Povozi pa pustimo za zgornjo ligo.

Pa da se razscistimo tole, kdor je caku na cudez od Vege64 in ni vzel 1080Ti za ceno Vege64 pred novim letom, se je pac malo zajebal. Zdej pol leta pozneje, je cena Vege64 tam doli kjer bi morala biti ze na zacetku oz. lahko je se malo nizje, ce ni custom.
 Zakaj bi clovek cakal na izid Vege64, ce ji potem dajo ceno 1080Ti... hitrost pa od 1080

Zakaj bi clovek cakal na izid Vege64, ce ji potem dajo ceno 1080Ti... hitrost pa od 1080



Bo pa za krompirjeve pocitnice Vega64, se bistveno cenejsa kot zdaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Izi ::

Datumi:
konec avgusta pride GeForce GTX 1180
konec septembra pride GeForce GTX 1170
konec oktobra pride GeForce GTX 1160

DarwiN ::

Sicer pričakujem nove kartice septembra, ampak mi tile datumi vseeno delujejo fake.. 30. september, ko bi naj izšla 1170, pride na nedeljo, BTW. Ta celoten leak se zdi fishy.

Je pa Gigabyte Vega 64 na voljo za 499€. Torej konec julija 2018 je datum, ko lahko racionalni kupci s freesync monitorji končno kupijo Vego. ROFL. No, še vedno ~50€ predrago, ampak ne bodimo malenkostni.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

Ne, RX 580 je v povprecju hitrejsa. Lahko motovilis kakorkoli hoces. Pa se freesync dobis za delcek cene Gsynca. All in all je NVIDIA v tem segmentu trenutno nekonkurencna, pa se za mining je bolj uporabna, kar je sicer dvorezen mec:).

A ti tudi primerjas kartico, ki konkurira GX 1080 z GTX 1080 Ti? Bedasta primerjava in cisto zavajanje. Ker jaz nisem nikjer rekel, da ima AMD najhitrjsi GPU. Sam bodimo realni, VELIKE vecine ljudi tako dragi GPUji ne zanimajo.

Jaz sem te nekaj vprasal in ti priletis z odgovorom, ki ni odgovor na moje vprasanje. Rekel si, da AMD povozi Nvidijo, jaz ti pa recem, da sta tam tam, ko potegnes crto in pogledas povprecje iger v FHD. Zame pomeni, ce nekdo rece da nekdo nekoga povozi, da je to v razmerju, kot to pocne 1080Ti z Vego64. Ja in ne zdej skakat, da je 1080 konkurenca Vegi64, ker to je nastalo sele pozneje, ko se je cena eni znizala in drugi povisala, ampak to se je zgodilo s tocno tem razlogom, ker jo je prevec "povozila" - Ja 1080Ti se je dobilo za isto ceno, kot Vego64. Mam racun, poslikam ce treba.
In spet ta freesync vlacite naprej, ko zmanjka kreativnih argumentov.

Se enkrat za neandertalce da ponovim. 1060 in 580 sta v povprecju tam tam, pogledas nekaj testo in vidis, da je tako. Noben ne povozi nobenega. Izjeme se v izracunih ponavadi ne uposteva oz. vsaj mi smo tako racunali pri fiziki pri meritvah. Nevem ali se je to spremenilo in se po novem uposteva samo najvecja razlika v povprecju v prid enega kandidata. (izjemam smo rekli, merska napaka)
Ravnotako je povozi narobe, ko se pogovarjamo o tem, da ima nekaj 3fps vec in stane 40eur vec, in porabi 1eur vec. Fresync argument pa je uporaben samo takrat, ko se polek graficne gre nabavljat hkrati monitor. Ali pa za isto ceno obojega vzames raje 1070Ti ali Vego56.


Sem ti ze povedla, da se ne bom sel primerjanja hrusk s kolesi. VEGA pac ni konkurent GTX 1080 Ti, ampak GTX 1080. Prav tako mi je cisto vseeno, za luksuzen izdelek, ki je namenjen enemu promilu gamerjev. Ce pac nvidioti potem najhitrejsi GPU prenesejo na celotno znamko, pa ne morem pomagati.

RX 580 je v konsistentno hitrejsi. Seveda je to pomembno le, ce bi bila prednst na strani NVIDIA, a ne? Tko, da ja budalo jedno, nisem se pozabil vseh nviditovo in kruljenja kak je GTX 1060 hitrejsa in Polaris neuporaben in nekonkurencen. Sam od kupa kilavih fanyojev ne mores vec pricakovati.

Ales47 je izjavil:

Tikitaki ti si res naiven , nebom se spustu na tvoj nivo in debatiral stabo saj so ti že ostali dali kontro da nimaš prav.


Seveda, se GDDR85, znani navijca za zeleni tabor ti je povedal, da se new strinja s teboj. Sam ti pac zivi v svojem napacnem prepricanju. Who cares:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

A cena, k si jo ti placal spremeni zacetni MRPS? Nisem tega vedel.


Si ti sploh kaj gledal cene?
MSRP ti pomaga nic, ce so karte konkretno nad tem. In ja, 580ka je v kakem naslovu res hitrejsa, overall pa slabsa od 1060 6GB in bolj pozresna.


Vem, da si pocasne sorte, pa ti bom razlozil.

Ja, zelo pomembno je, da je AMD izdal kartico, ki je stala skroaj polovico manj in bila priblizno enako hitra. To se meni zdi super napredek.
To je tko, k da bi rekel, da je GTX 1050 ti slaba kartica zgolja zato, ker ni hitrejsa od Radeona 7950. Ceprav je to budget kartica, Radeon 7950 pa niti slucajno ni bil budget kartica.

klinker ::

200€ ta kartica nikoli ni kostala, pa lahko se na trepalnice postavis.

m0LN4r ::

VEGA pac ni konkurent GTX 1080 Ti, ampak GTX 1080.
Zakaj potem bila po izidu drazja, kot 1080Ti takrat? Nisem si jaz cene izmislil na zacetku.
- Konkurent 1080 je postala sele danes, ko so ji ceno znizali za dobrih 200eur in 1080Ti podrazili za 50eur, ter ugotovili da nima za burek tam, kamor so jo cenovno postavili prvotno. Zdaj pa ce tega ne razumes jebiga, ti povem se bolj po domace. To je nekako tako, da bi AMD na zacetku izdal 580 seveda pa ceno imela od 1070Ti. Po nekaj mescih pa trg ugotovi, da to ni to in ji ceno spustijo malo nad 1060. (580 igra vlogo Vege64, 1070Ti pa vlogo 1080Ti).
Tvoje razmisljanje pije vodo, ce si ob izidu gledal samo performance, na cene v nasih trgovinah pa si pozabil.

RX 580 je v konsistentno hitrejsi.
Izberi eno izmed slik spodaj in pokazi kje kdo koga "konsistentno" in "povozi" tvoje besede:




Glede cen obstaja "preisentwicklung" na "geizhalsu" tako da si ne rabis neke imaginarne stevilke izmisljevat, spodaj pise celo datum.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Sapphire 580 Nitro:


200 je stala 2 mesca na zacetku in 2 mesca na sredini, brez davka. Toliko je 1060 se iz casov 480 po istem postopku racunanja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ales47 ::

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

A cena, k si jo ti placal spremeni zacetni MRPS? Nisem tega vedel.


Si ti sploh kaj gledal cene?
MSRP ti pomaga nic, ce so karte konkretno nad tem. In ja, 580ka je v kakem naslovu res hitrejsa, overall pa slabsa od 1060 6GB in bolj pozresna.


Vem, da si pocasne sorte, pa ti bom razlozil.

Ja, zelo pomembno je, da je AMD izdal kartico, ki je stala skroaj polovico manj in bila priblizno enako hitra. To se meni zdi super napredek.
To je tko, k da bi rekel, da je GTX 1050 ti slaba kartica zgolja zato, ker ni hitrejsa od Radeona 7950. Ceprav je to budget kartica, Radeon 7950 pa niti slucajno ni bil budget kartica.


Napredek ? 2014 vs 2016/17 haha. Nvidia je tolk let pred AMD , da lahko nabije ceno gpujev ker ni konkurence. Seveda da so amd graficne cenejše pol na mid range. Kdo bi pa kupu leta 2016/17 rx480 za 350EUR-400EUR(970) če ni napredka ampak pač dosežek maxwela. Isto se vidi pri vegi, 1 leto kasnej so izdali konkurenco 1080 medtem pa nvidia izdala 1080ti.
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

D3m ::

Še ne veš, da so se prodajale za 400 eur?
|HP EliteBook|R5 6650U|

janiiiks ::

Odlačam se za nakup grafične kartice, katero bi mi priporočali?

Asus grafična kartica Phoenix GTX 1050 Ti, 4GB GDDR5, PCI-E 3.0 (PH-GTX1050TI-4G) ali Sapphire grafična kartica Pulse Radeon RX 560 4GB GDDR5. Hvala!

gddr85 ::

1050ti

janiiiks ::

gddr85 je izjavil:

1050ti

Najlepša hvala, lahko malo več informacij zakaj? Predvsem, ker se ne spoznam vidim, da ima 1050ti 2gb, med tem, ko ima sapphire 4gb. Kako je glede napajanja, najbrž ne bo nekih problemov s katero koli kartico?

gddr85 ::

ker je 1050ti bolj zmogljiva, imaš 4gb in 2gb verzijo, dodatno napajanje ima pa rx560 - en 6pin kabel

janiiiks ::

gddr85 je izjavil:

ker je 1050ti bolj zmogljiva, imaš 4gb in 2gb verzijo, dodatno napajanje ima pa rx560 - en 6pin kabel

Hvala, predvidevam, da si mislil 1050ti 4gb, ki je pa dražji. Sapphire je 163€ med tem, ko 1050ti 4gb je 212€, kar je razlika v ceni. Jaz sem misil med 1050ti 2gb, ki je 179€ in sapphireom. Sva se prav razumela? :)

Sssaga ::

Obstaja Ti z 2 GB? Hmm...

janiiiks ::

Pardon, mogoče sem se zmotil.

janiiiks ::

Kaj pa med GIGABYTE GeForce GTX1050 N1050OC-3GL 3 GB OC Mid Range, asusovo in 1050ti? Ravno to GIGABYTE GeForce GTX1050 N1050OC-3GL 3 GB OC Mid Range mi je priporočil prijatelj iz computeruniverse.net imaš kaj izkušenj glede te strani? Katero kartico bi priporočal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janiiiks ()

gddr85 ::

Sssaga je izjavil:

Obstaja Ti z 2 GB? Hmm...

my bad, 1050ti so očitno samo 4gb

janiiiks ::

Kaj pa med GIGABYTE GeForce GTX1050 N1050OC-3GL 3 GB OC Mid Range, asusovo in 1050ti? Ravno to GIGABYTE GeForce GTX1050 N1050OC-3GL 3 GB OC Mid Range mi je priporočil prijatelj iz computeruniverse.net imata kaj izkušenj glede te strani? Katero kartico od teh bi priporočali?

gddr85 ::

1050 3gb bo nekje vmes, z manj rama in ožjim pomnilniškim vodilom
imo al vzameš 1050, al se pa stegneš do 1050ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

tikitoki ::

klinker je izjavil:

200€ ta kartica nikoli ni kostala, pa lahko se na trepalnice postavis.


Lahko delaš norca iz sebe če želiš. Not my problem

tikitoki ::

Ales47 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

A cena, k si jo ti placal spremeni zacetni MRPS? Nisem tega vedel.


Si ti sploh kaj gledal cene?
MSRP ti pomaga nic, ce so karte konkretno nad tem. In ja, 580ka je v kakem naslovu res hitrejsa, overall pa slabsa od 1060 6GB in bolj pozresna.


Vem, da si pocasne sorte, pa ti bom razlozil.

Ja, zelo pomembno je, da je AMD izdal kartico, ki je stala skroaj polovico manj in bila priblizno enako hitra. To se meni zdi super napredek.
To je tko, k da bi rekel, da je GTX 1050 ti slaba kartica zgolja zato, ker ni hitrejsa od Radeona 7950. Ceprav je to budget kartica, Radeon 7950 pa niti slucajno ni bil budget kartica.


Napredek ? 2014 vs 2016/17 haha. Nvidia je tolk let pred AMD , da lahko nabije ceno gpujev ker ni konkurence. Seveda da so amd graficne cenejše pol na mid range. Kdo bi pa kupu leta 2016/17 rx480 za 350EUR-400EUR(970) če ni napredka ampak pač dosežek maxwela. Isto se vidi pri vegi, 1 leto kasnej so izdali konkurenco 1080 medtem pa nvidia izdala 1080ti.


Nimaš pojma o čem govoris. Cene so visoke zaradi rudarjenja in visoke cene rama.

AMD je v srednjem segmentu nadvse konkurenčen in je izdal gpu pred nvidia. V srednjem višjem je tudi konkurenčen. Nima pa top gpu ja, but who cares, razen specs porn nvidiotov in promila gamerjev, ki skesirajo tolk kesa za top dog gpu.

Hvala bogu za AMD, k drugače bi prosil nvidiotov se vedno plačevali 400 eur za 1080p gaming.

janiiiks je izjavil:

gddr85 je izjavil:

ker je 1050ti bolj zmogljiva, imaš 4gb in 2gb verzijo, dodatno napajanje ima pa rx560 - en 6pin kabel

Hvala, predvidevam, da si mislil 1050ti 4gb, ki je pa dražji. Sapphire je 163€ med tem, ko 1050ti 4gb je 212€, kar je razlika v ceni. Jaz sem misil med 1050ti 2gb, ki je 179€ in sapphireom. Sva se prav razumela? :)


Za 200 dobiš še gtx 1060 oz. Zakaj bi tolk plačal za gtx 1050 ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Kayzon ::

 null

null

««
96 / 197
»»