» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
3 / 197
»»

domzi ::

hojnikb hvala. Sem se zmenil za r9 270 in doplačal 14€ :D

rayzz ::

katero novo grafično priporočate za kolega, ki ima zdaj moj pentium g2020. Z radeoni ima kar precej smole, zato bi najraje vzel Nvidio. Primarni namen so igre(nobenga bf-ja). Razmišljal je med gtx 750 ti in gtx 660(obe msi twin frozr). Kako velika razlika je med njima in pa npr. med r9 270?
Budget max 160EUR(dinokomp.at)
resolucija:full hd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rayzz ()

hojnikb ::

r9 270 vzami, ker obe konkretno pohodi.
#brezpodpisa

Janac ::

rayzz je izjavil:

katero novo grafično priporočate za kolega, ki ima zdaj moj pentium g2020. Z radeoni ima kar precej smole, zato bi najraje vzel Nvidio. Primarni namen so igre(nobenga bf-ja). Razmišljal je med gtx 750 ti in gtx 660(obe msi twin frozr). Kako velika razlika je med njima in pa npr. med r9 270?
Budget max 160EUR(dinokomp.at)
resolucija:full hd


280x za 150eur na bolhi :)

best deal ever

hojnikb ::

ali pa rabljeno 270x/270..
#brezpodpisa

Janac ::

Ali pa mojo 7870 XT za 100EUR :D

rayzz ::

r9 280x nepride vpoštev ker ma že 2x dodatno napajanje

hojnikb ::

kak napajalnik pa ma sploh ?
#brezpodpisa

rayzz ::

xfx 450w , saj težava ni toliko v napajalniku kot pri tem da kar precej igra igre in išče varčnejšo kartico z max enim dodatnim napajanjem

hojnikb ::

sj grafe z 2 6 pinskima grejo tut gor z adapterjem :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Janac ::

rayzz je izjavil:

xfx 450w , saj težava ni toliko v napajalniku kot pri tem da kar precej igra igre in išče varčnejšo kartico z max enim dodatnim napajanjem

napajlnik je več kot dovolj dober

speedtouch ::

Pozdravljeni,

Katero grafično kartico priporočate za okoli 150EUR? Procesor imam i7 3770k in 8GB rama.


Lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

rabljeno 280x
#brezpodpisa

speedtouch ::

Ok. Hvala.

nightbird ::

pozdravljeni!

iščem grafično kartico, ki bo v kombinaciji z q9400 sposobna poganjati HD filme na FHD resoluciji. Trenutno se v sistemu mantra GF 7300 SE in že 720p komaj prebavi (še to bolj pogojno kot normalno). Zaželjeno je, da je grafična pasivna. V poštev pride najcenejša varjanta, taq da rabljene FTW ;) ideas?

that? http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Ja bi moral štimat.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Rias Gremory ::

Živjo,

razmišljam, da bi kupil grafično kartico v rangu nekdanje AMD 5750. Uporabljal jo bom samo za igranje League of Legends. Raje bi novo, budget je do 120€.
Ogledujem si GTX 650 OC 1GB ker je varčna in malo hitrejša od 5750.

Mnenja?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

legice ::

če želiš nadgrditi samo zato, ker je malce varčnejša in malce hitrejša, je škoda denarja.
predlagam da ostaneš na tem kjer si in dokler gre, gre, ker škoda je dati 120 eur za nekaj kar že imaš tako rekoč.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Rias Gremory ::

5750 sem imel, torej je nimam več.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

borcy7 ::

Rabim nasvet za nakup nove grafične kartice in mislim da je to pravi naslov.

Imam starejši računalnik in sicer:
Gigabyte GA-P35-DS3R
Intel core 2 Duo E6600
Patriot 4 GB DDR2 ram

nabavil bi grafično kartico toliko da bi bil računalnik še uporaben. pripravljen sem dati nekje okrog 100 eurov.

Hvala in lep pozdrav!

Janac ::

Rias Gremory je izjavil:

5750 sem imel, torej je nimam več.


Vzami rabljeno 270x ali celo 280x. To bi bil dober nakup.

borcy7 ::

mogoče kaj takšnega:
ASUS HD7850-DC2-2GD5-V2 2.0 GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: borcy7 ()

Janac ::

Tole je katastrofa za tak denar veš. Tole je nekje v rangu 260 R9.

_njc ::

Pozdravljeni!

Potrebujem nasvet glede nakupa nove/rabljene grafične kartice za igranje novejših iger. Moja konfiguracija je:

- GA-X58A-UD3R v2.0
- i7 950
- Corsair XMS3 12GB 1600Mhz
- Corsair TX 850W
- 1920x1080 / Windows 7

Budget +/-350€, imeti mora 2xDVI in vsaj 1xHDMI.

Najlepša hvala in lep pozdrav!

gamecom ::

GTX 970......

krispe ::

Definitivno GTX 970.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Ganon ::

Katera grafična kartica nižjega cenovnega razreda ima 2x HDMI? Iger ne igram, bi pa rad nanjo priklopil TV in monitor; slednji ne podpira DVI/VGA.

hojnikb ::

praktično vsaka, če uporabiš še dvi->hdmi adapter.
#brezpodpisa

Ganon ::

Kaj pa brez adapterja? :P

DarwiN ::

Ganon je izjavil:

Kaj pa brez adapterja? :P


Očitno jih je bore malo. Sicer pa kombiniraš hdmi in dp oz. mini-dp... Sej dobiš display port-hdmi kabel, tko da... 1.8m mini dp-hdmi
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TH321 ::

Ok, si bom sposodil temo ...

Torej že skoraj 4 leta se nisem popolnoma nič poglabljal v PC hardware svet, zato če po pravici povem nimam več pojma kaj kupiti ... Kmalu bom naredil nek refresh, da bo zadeva solidna še za naslednjih max 5 let potem pa spet popolno na novo.

V sredini 2010 sem si kupil popolnoma nov PC (kasneje še ponovno zamenjal PSU ker je stari crknil) - torej PC iz "starih" časov:

- matična - ASUS Crosshair IV Formula
- CPU - AMD X6 1090t 3.2 ghz (@ 3.6 ghz)
- RAM - Kingston 3 x 2gb 1600mhz
- GPU - ATI Radeon 5850
- disk - WD Green 640gb

Mislil sem dodati ploščico RAMa, hlajenje za CPU (da, še kar na stock) - čim cenejšega važno da bo čim bolj tih in lepo hladil tistih 600mhz več, nek SSD (recimo najboljši p/p do ~120€) in tisto kar je najpomembnejše novo grafično! Želim si neko tako, ki bo do konca izkoristila CPU - torej dandanes najverjetneje neka middle range grafična?


Hvala!

hojnikb ::

ram pusti, ga imaš dovolj, grafično eno rabljeno 280x, ssd pa mx100 256GB.
To je to. Kasneje še menjaš platformo, ko je pač denar/potreba.
#brezpodpisa

Heavy ::

Si še jaz malo sposodim temo:

Škatla:
CPU AMD X6 1090 black (nenavit - še)
4GB ram DDR2
1x SSD, 1x HDD, 1x DVD
LC 550W
GF 450 GTS


Za grafično imam ogledano rabljene 280x pa me zanima slednje:

1. Kako glasne so v idle?
2. Ali bo mogoče bila še potreba po menjavi napajalnika?

gddr85 ::

najprej menjaj psu, tole ima mogoče 300w na 12v (najbrž manj)

yxiz ::

dejte mi svetovat eno hlajenje za grafično kartico. na moji hd7950 je neki začel ventilator škrtat, pa bom zamenjal to, ker trenutno ni eurotov za novo grafiko...

gddr85 ::

Jebac18 ::

iščem grafično za cca. 80 eur našel sem tole http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... ali je to najbolša možna varjanta za ta denar?? namreč na bolhi ni nobene pametne ...

gddr85 ::

TH321 ::

hojnikb je izjavil:

ram pusti, ga imaš dovolj, grafično eno rabljeno 280x, ssd pa mx100 256GB.
To je to. Kasneje še menjaš platformo, ko je pač denar/potreba.



Aha, se pravi da je 280x tisto zadnje, kar lahko še moj procesor prebavi? Če vzamem karkoli več je že bottleneck torej? RAM bom sigurno dokupil še eno 2/4gb ploščico, da kasneje ne bo treba.
Rabljenih stvari se izogibam, 40€ razlike se ne splača, da bi se obremenjeval :)
Platforme pa ne bom menjal, menjal bom VSE v kompletu čez kakšnih max 5 let, ko bo procesor in vse skupaj res že zastarelo v pravem pomenu :) Če navijem X6 1090t na nekje 3.8ghz se obnaša zelo podobno kot i5 4670k.

Katera spletna trgovina je danes najbolj sigurna? Hoh.de še kar?

TH321 ::

P.S. Zanima me še, kdaj pride nova generacija, ker bom raje počakal na novo če bo kmalu - pocenitve, driverji za dlje, itd ...
Hvala!

gddr85 ::

"Če navijem X6 1090t na nekje 3.8ghz se obnaša zelo podobno kot i5 4670k."

tole ni čist tko enostavno, ker je single thread švoh + i5k lahko tud naviješ
lahko vzameš tud boljšo kot je 280x, ne bo nič narobe (če keš ni problem celo ta novo gtx 970), pa kasnej nadgradiš vse ostalo

TH321 ::

Vem, želim samo povedati, da se že skoraj 5 let star CPU še kar zelo dobro drži proti novim. Čeprav je bil takrat cenovno enak i7 :) Lahko samo rečem, da je bil X6 1090t & 5850 zelo zelo dober nakup.

Zaenkrat bom rahlo posodobil, potem pa kot sem rekel ... Čez 4-5 let vse na novo, ko se bo 4K bolj uveljavila in ko bo spet revolucija in ne evolucija.

Me pa zanima glede spletne trgovine zaradi tistih dveh let garancije ... Kje se danes kupuje?

neon21 ::

Če imam v compu integrirano grafično + dodatno grafično. In to dodatno grafično prodam in ostane samo še integrirana. Bo slika še vedno na ekranu ? al je potrebno kaj postoriti? Ker namreč svojo dodatno grafično bi prodal in za enkrat ostal na integrirani.

gddr85 ::

bo delal
pa driver za igpu instaliraš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

AndreAS ::

Zdravo,

Kupil bi si novi monitor , nekaj kvalitetnega 24" ( trenutno 22" ), potreba bo zamenjati še GPU, trenutno mučim MSI CYCLONE 460 GTX 1GB. Kaj predlagate za neko normalno uporabo iger ( wasteland 2 , kakšna streljačina ... ). Rad igram na HIGH detajlih, ne ravno ULTRA. Bi bila 270x ok ali raje kr 280x ali nvidia ekvivalent.

System:

i5 4440
8 GB DDR3
400W BeQuiet

http://www.bequiet.com/en/powersupply/3...

Hvala , lp ,Andrej
Aja, nič nimam proti rabljenim zadevam. Novega GPU-ja že nisem kupil 5 let, pa kr nekaj menjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndreAS ()

Janez113 ::

Tudi jaz si nameravam kupiti kartico in me zanima če ima kdo kakšen predlog za dober nakup. :)
Računalnik:
- i7 2600K
- Lc600H-12 v2.31 600W
- 8,00 GB RAM
- MSI MS-7680

Trenutno uporabljam grafično kartico NVIDIA GeForce GTX 460. Za nasvete se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav

medenko ::

Že tolikokrat povedano

R9 270X/280X hehe

AndreAS ::

medenko je izjavil:

Že tolikokrat povedano

R9 270X/280X hehe


Ok, to je to za toti dnar pol. Ty

medenko ::

Rabljeno seveda na bolhici.

AndreAS ::

Recimo kaj takega za 110 € ?

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Lp ;Andrej
««
3 / 197
»»