» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
196 / 197
»»

Telbanc ::

Itak da je sam 8 gb Vrama že opazna okoliščina, v času ko špili že jemljejo po 18 gb Vrama. 3050 je popularna ker je relativno pocen. Čez 2 let, kva bo folk počel z dragimi grafami z 8 gb Vrama. Svirao k. Torej zaj mamo 4060 ti, 7600 XT in Arca 770 z "cenami pod 400 evrov" in 16 gb . To je to, za ta keš.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

FlyingBee ::

Nima veze. Jarno, če se spomniš skoraj 22 let nazaj 4200ti s 128mb vrama namesto 64mb. Je bila celo počasnejša, tako da 8 in 16 je irelevantno, seveda, če je majhna razlika v ceni, vzameš z več vrama.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

wolverine22 ::

Vedno je dobro imeti več Vrama, sploh v 2024... Tudi, če pri tem rangu grafike znižaš nastavitve, texture še vedno igrajo veliko vlogo pri tem, kako igra izgleda, in pri tem količina rama vedno pomaga.

Telbanc ::

FlyingBee je izjavil:

Nima veze. Jarno, če se spomniš skoraj 22 let nazaj 4200ti s 128mb vrama namesto 64mb. Je bila celo počasnejša, tako da 8 in 16 je irelevantno, seveda, če je majhna razlika v ceni, vzameš z več vrama.


Sem mel Ti 4400, dobra stvar za tiste čase. Pol je prišel radeon 9700 res dobra grafa. Ki je mel že 256 MB........6800 že 512 MB No, Od takrat ne pomnim, da bi grafe nekako visele tolk časa na določeni količini Vrama, kot zadnjih 8 let. Zaj je zgleda končno prišel premik.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Mr.B ::

Kot sem trdil...NV se je prodajala odlično.. Sicer to je samo Q4, verjento ostalo ni bolje
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Ena trgovina pa en kvartal. Bravo!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Ena trgovina pa en kvartal. Bravo!

Sej lahko podaš druge številke in vire. Verjetno je steam surrway merodajen tam so za NV v letu 2023 prodajni uspehi GTX 1060 , GTX 1650.


Tule je link
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Telbanc ::

Gledam po cenikih, Nvidia, grafe z 8 gb Vrama po 400 - 600 evrov. Še primerjava z skoraj 7 let staro grafo.



Tukaj je odgovor, zakaj več Vrama na grafi.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

FlyingBee ::

Mr.B je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Ena trgovina pa en kvartal. Bravo!

Sej lahko podaš druge številke in vire. Verjetno je steam surrway merodajen tam so za NV v letu 2023 prodajni uspehi GTX 1060 , GTX 1650.


Tule je link

Jon Peddie Research vsak kvartal. Lahko se pa še naprej sprenevedaš in linkaš od 1 trgovine za 1 kvartal, verjetno je to tudi tvoj domet.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

djpiky ::

Zamenjal sem monitor z 27' in trenutna integrirana grafična malo škriplje. Ker sem čisto izven teh vod, me zanima katero rabljeno grafično kartico naj kupim, da bo nemoteno prikazovala slike? Ne igram iger, potrebujem zgol zato, da bo vse tekoče (mogoče decoding za plex, office, kakšen film, internet). Bo do max 150€ doovlj za rabljeno grafično?

Hvala

Han ::

Kakšna je ločljivost? Katera je trenutna integrirana?

djpiky ::

2k

Han ::

Za silo bo že GT 1030 z 2 GB, sicer GTX 1050 s 4 GB ali boljša.

Kurzweil ::

Za 150€ dobi že 2060 6Gb...

PacificBlue ::

Pa tudi 1660ti, rabljeno

Bizkit45 ::

djpiky je izjavil:

Zamenjal sem monitor z 27' in trenutna integrirana grafična malo škriplje. Ker sem čisto izven teh vod, me zanima katero rabljeno grafično kartico naj kupim, da bo nemoteno prikazovala slike? Ne igram iger, potrebujem zgol zato, da bo vse tekoče (mogoče decoding za plex, office, kakšen film, internet). Bo do max 150EUR doovlj za rabljeno grafično?
Oz. Kaj misliš da ti bo z dedicated GPU boljše delalo? Miška šla hitreje? :)

Hvala

Se slika pokaže? Potem dela. Kje točno škriplje grafika? Edino plex bi razumel, da ima kakšen HW decoding več, ostalo kar si opisal mora laufati na integrirani. Prešvoh bi bila, če ti ločljivosti nebi podpirala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

RedDrake ::

Točno to. Kaj škriplje? Lahko da stvar ni v grafični ampak v procesorju - sploh če se zatika YT/filmi/podobno.
Moj 10 let star laptop konkretno švica če predvajam FullHD YouTube.
Tako da rabimo več podatkov za pametno odločitev.

Če je stvar res samo v kodekih, potem je najnovejši tech vedno najboljši. To pa je zagotovo Intel A380 ali Intel A310 (če ga kje najdeš - je cca 20-30 EUR cenejši). Oboje je super kar se tiče kodekov in zaslonov, cena je pa tam nekje okoli 150 EUR. In dejansko bo tudi kakšna igra špilala, začuda.

mirancar ::

pomoj bi se mu splačal vzet kar novo matično+procesor+ram kot iskat en rabljen GT 1030 / GTX 1050 za normalno ceno, al pa dajat 150€ za nek extern gpu
ampak naj pove kaj sploh točno ima da je zdaj ratala težava
osnova je lahko i3 12100 (100€):
https://www.bolha.com/intel-core-i3/pro...
+ neka h610 matična iz amazona, so od nekje 80€ dalje, do ene max 110€ odvisno kaj vzameš
+ ram je nekih 40€ (16gb-3200), morda pa že ima kaj kompatibilnega
to podpira flawlessly vse možne kodeke za pisarniško rabo + je potencialno velik hitreje kot njegova trenutna zadeva
če je slučajno na AM4, pa lahko 5600G vzame in bo verjetno tudi dovolj za vse, čeprav ma slabšo podporo kodekov kot novejše stvari
kolko ekranov laufa na enkrat?

djpiky ::

Ostalo imam:
32gb ddr4
i5
ssd 500 gb
12tb hdd

mirancar ::

i5 kateri?
motherboard?
kaj škripa? ni dovolj/pravega izhoda za ekrane al je i5 6400 in šteka že youtube? al ne dela video iz go pro?

darck ::

Katera grafična kartica že zadostuje ali je najbolj smiselna in cenovno ugodna za 1440p monitor?

Magic1 ::

RX 6700 za 280EUR, rx 6800 za 400EUR, RX 7800xt za 520EUR, RTX 4070 za 530EUR. Za starejše igre bo že prva ok, za nove igre pa zadnji dve (to pomeni na visokih detailih, ali visoke fps).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

darck ::

Kaj pa glede znamk grafičnih katere so tiste dobre saj videti je nekaj tudi čudnih znamk kot so KFA,Inno,Gainward,Palit.

FlyingBee ::

Palit in Gainward sta eno in isto, sta pa nad kfa in inno3d ter pod Msi, asus. Nekje vsem je tudi gigabyte, pny,... pri geforcih je vsaj tako.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

darck ::

Kako je pa pri AMD Radeon karticah,ker nekako bi RX 7800XT model bil tisti kateri se mi dopade saj za igranje 1080p in morda 1440p pravijo,da je čisto zadost dobra.

FlyingBee ::

Sapphire je nekak na vrhu. Če že veš, da 7800xt, potem poglej primerjavo:

https://www.techpowerup.com/review/asro...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

darck ::

Kako je potem vrstni red od najboljše po tej razpredelnici ?

 RX 7800XT

RX 7800XT



Kot zgleda je tudi Powercolor kar solidna in a ni Asus TUF nekako najboljša saj ima najmanjšo temperaturo in malo glasnejša je,ker se z višjimi vrtljaji vrti ventilator. Kaj določa HOTSPOT temperatura in Sapphire ima kar višjo temperaturo kakor Asus ali Powercolor. Verjetno je na prvem mestu najbolj pomembna sama temperatura kakor glasnost ali kako že gre.

priden2 ::

darck je izjavil:

Kaj pa glede znamk grafičnih katere so tiste dobre saj videti je nekaj tudi čudnih znamk kot so KFA,Inno,Gainward,Palit.


Sproval nekaj kartic...če je le možno, se izogibaj Gainward-ovih reaktivcev, bo pa vseeno nasljednja kartica Asus TUF. So vedno med najdražjimi, ampak z razlogom.

Jarno ::

Sapphire je neka klasika in je tudi med cenejšimi AiB-ji. Pri RMA je pogosto s kakšno serijo slabši Powercolor, sicer se kar dobro prodaja. Pri AMD AiB-jih načeloma ni poor-man's tiera a-la Inno3d in Manli.
#65W!

PacificBlue ::

priden2 je izjavil:

darck je izjavil:

Kaj pa glede znamk grafičnih katere so tiste dobre saj videti je nekaj tudi čudnih znamk kot so KFA,Inno,Gainward,Palit.


Sproval nekaj kartic...če je le možno, se izogibaj Gainward-ovih reaktivcev, bo pa vseeno nasljednja kartica Asus TUF. So vedno med najdražjimi, ampak z razlogom.


Sam sem hotel vzeti Gigabyte, pa je bil v zacetku decembra tak shortage 4090tk da sem komaj dobil Asus Tuf. Nism bil najbolj prepričan sprva, kot sem bral so nekateri vračali kartico zarad coil whinea. Hecno pa je, da v prvem tednu sem še slišal mal cviljenja, zdaj pa popolnoma nič.
Kot da se je izpela:)

poper ::

Meni se na Techpowerup zdi bolj uporabna primerjava na strani Temperatures & Fan Noise, konec koncev sta večini glavna kriterija temperatura in glasnost, tam vidiš kateri modeli so najhladnejši pri določeni glasnosti.

Jaz z Gainward nimam težav, imam pa RTX 3070 Phoenix, je tiha in hladna. Sem pa v preteklosti imel težave s "premium" znamkami, na stari Asus HD4670 (model EAH4670) in MSI Gaming X RX 480 sta se mi pokvarila ventilatorja. Dal sem že marsikaj skoz in razen dveh ventilatorjev nimam pripomb nad nobeno izmed znamk. Jaz se ne bi sekiral glede znamk, glej teste, ceno in če ti je všeč.

darck ::

Potem bo tisto kar sem mislil že v začetku ASUS TUF Gaming Radeon RX 7800 XT čeprav kakšna ASRock Steel Legend super zgleda ampak to je fensi šmensi isto kakor Powercolor in bolj važno mi je,da dober deluje kakor na videz izgleda.


 Asus TUF RX 7800XT

Asus TUF RX 7800XT

scythe ::

Eno vprašanje, naš ¨tamal¨ bi rad menjal grafično.

Se splača menjati Gigabyte RTX3080Ti za RTX4070/Ti? Jaz sem rekel, da je bolje preskočiti serijo 4xxx in vzeti 5xxx serijo.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

bajsibajsi ::

darck je izjavil:

Kako je pa pri AMD Radeon karticah,ker nekako bi RX 7800XT model bil tisti kateri se mi dopade saj za igranje 1080p in morda 1440p pravijo,da je čisto zadost dobra.


Pa ti je ok skoraj 300 W kartica?

mtosev ::

scythe je izjavil:

Eno vprašanje, naš ¨tamal¨ bi rad menjal grafično.

Se splača menjati Gigabyte RTX3080Ti za RTX4070/Ti? Jaz sem rekel, da je bolje preskočiti serijo 4xxx in vzeti 5xxx serijo.

Jaz bi reko, da naj preskoči, ker že konec leta pride 5000 series. 3080ti pa je še vedno dobra grafa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DarwiN ::

scythe je izjavil:

Eno vprašanje, naš ¨tamal¨ bi rad menjal grafično.

Se splača menjati Gigabyte RTX3080Ti za RTX4070/Ti? Jaz sem rekel, da je bolje preskočiti serijo 4xxx in vzeti 5xxx serijo.

Definitivno ne.. Osebno imam čist simple pravilo, da mora bit grafa vsaj ~80% hitrejša, sicer se nadgradnja ne splača, ker lahk preprosto grafične nastavitve malo znižaš, vklopiš DLSS, karkoli.

In niti 4090 ni 80% hitrejša.. Še 5080 najbrž ne bo v celoti izpolnila tega mojega kriterija.

3080Ti sicer manjka na spodnji tabeli zmogljivosti kartic na podlagi povprečja večjega števila iger, ampak je v bistvu enaka 3090 oziroma 2-3% počasnejša:


S 4070Ti pridobiš točno ~0%. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scythe ::

Hvala obema!

Mu bom razložil, da naj pozabi na menjavo vsaj 2-3 lete. Pa naj pozabi na sošolce, ki mu ponujajo 600€ za grafično :D


Istega prehoda ne bo več doživel, kot ga je iz GTX1070 na RTX3080Ti.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

FlyingBee ::

Darck, tako je, najboljša je tista, ki ima 30db ali manj pa je najhladnejša. Z Asus TUF ne moreš zgrešiti.

Scythe, 3080ti se ne menja, če še normalno dela. Bo pa s 5080 vsekakor občutil razliko, čez 1 leto bi že morala biti na trgu.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

darck ::

Ali to res drži kot je opisano. Nekako so Nvidia kartice tudi manj požrešne kakor AMD vsaj če sedaj primerjam Nvidia RTX 4070 in poprej ogledano AMD RX 7800XT katera za 100Watt ima višjo porabo.

 RTX 4070

RTX 4070



 Nvidia RTX 4070

Nvidia RTX 4070

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

FlyingBee ::

Ja, je pa 4070 počasnejša.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

darck ::

Napaka narobe sem napisal za dobrih 60 Watt ima višjo porabo 263 Watt proti 202 Watt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

FlyingBee ::

Kar v praksi pomeni, da bosta ohišje in soba malo toplejša in glasnejša, še posebej poleti.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Magic1 ::

Kot vem se Amdjeve kar lepo undervoltat z malo izgubljenega performasa. Verjetno imajo vse toliko višje nastavljeno, da zagotovijo stabilnost tudi na zelo slabih primerkih.
Sem šel pogledat in za -10% performanca jo lahko spraviš na 200W:
Magic

FlyingBee ::

Potem si pa kot 4070.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Magic1 ::

Samo imaš izbiro performaca konkretno višje(na račun višje porabe) in 16GB. Nimaš pa DLSS in slabši RT. Plusi, minusi. Vsak se mora sam odločit, kaj mu je bolj pomembno.
Magic

darck ::

A je res,da je AMD kartica v kombinaciji z AMD Razen procesorjem bolj učinkovita kakor z Nvidia kartico. Kaj pa jaz vem ali bo kolega sploh uporabljal kaj DLSS saj kakor pravi bi namesto do sedaj PlayStation 4 si kupil računalnik in špilal igre. Nima on pojma nič o računalništvu kaj šele o grafičnih karticah in njihovih zmogljivostih. Sedaj na PS4 igra igre kot so Euro Truck Simulator, Formulo 1 pa kako strelsko.

FlyingBee ::

Zato pa nvidio pa dlss in bo vesel z več fps. Konzole so itak s "smoke and mirrors" grafiko, da lahko toliko let najnovejše igre na istem HW delajo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Mr.B ::

Po moje lahko zacne nv prodajat 4060 6GB po 999$, pa se ne bo nic poznalo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Magic1 ::

Nekdo pri Nvidii je imel genjalno idejo, da grafičnim za AI navijejo ceno v nebo in ker nimajo konkurence mirno prodajajo. Mogoče je čas, da protimonopolna uleti in začne malo rezat krila.
Magic

FlyingBee ::

Vmes pa upajmo, da denar v r&d in developerje iger, pa v padcu prodaje AI čipov, spet Geforce time.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan
««
196 / 197
»»