» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
190 / 197
»»

tikitoki ::

şE MAL, PA LAHKO POCAKAD NA rx 8900 xtxtxt

Senior Dev ::

Palitko Geforce RTX 4070 ponujajo že za 650€ na MF. Videl sem že tudi ceno 580€, kar je kar nizko za začetek prodaje in je super kartica za poletje pri peak porabi 250W.

FlyingBee je izjavil:

Mogoče, da počakam
AMD RX 7900 XT drops to $779

Tale karta pije čisto preveč. Vroče. Peake pa tudi čez 500W in driver sfukan kot ponavadi pri AMD. Sam stran od tega šajza. To je še vedno nad 700€.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Magic1 ::

Vse high end grafične trenutnih serij so navite v PM. Zato pa so tako velike. Vendar če primerjaš 7090 xt za 780$ proti 4070 za 600$, je prvi še vedno boljši nakup. 20GB spomina in cca. 35% večja zmogljivost odtehta teh 180$. Glede porabe in spikov pa lahko undervoltaš in underclockaš, izgubiš par procentov performance in zbiješ porabo za četrtino. Jaz pač ne kupujem grafične za eno leto in posledično je minimalen spomin na 4070 prevelik minus. Največji problem AMDja je, če imaš multimonitor setup. To da porabi nekaj čez 100W za idle je kar sranje.
Magic

darck ::

Mater na koncu ti računalnik žre toliko elektrike kot kakšen star šporhet :)) in bo potrebna že sončna elektrarna na strehi :)

Senior Dev ::

Magic1 je izjavil:

Vse high end grafične trenutnih serij so navite v PM. Zato pa so tako velike. Vendar če primerjaš 7090 xt za 780$ proti 4070 za 600$, je prvi še vedno boljši nakup. 20GB spomina in cca. 35% večja zmogljivost odtehta teh 180$. Glede porabe in spikov pa lahko undervoltaš in underclockaš, izgubiš par procentov performance in zbiješ porabo za četrtino. Jaz pač ne kupujem grafične za eno leto in posledično je minimalen spomin na 4070 prevelik minus. Največji problem AMDja je, če imaš multimonitor setup. To da porabi nekaj čez 100W za idle je kar sranje.

Na 100W si nekoč rudaril in pobiral mesečne profite. AMD jajca od kartice pa vlečejo toliko v idle. Katastrofa.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

FlyingBee ::

Lol, vseeno je 6950xt beast in ne bi se je branil. Bom videl, mogoče na koncu kar ostanem s 3060ti do jeseni pa bo takrat kaj boljše na trgu.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Meiniken ::

Senior Dev je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Vse high end grafične trenutnih serij so navite v PM. Zato pa so tako velike. Vendar če primerjaš 7090 xt za 780$ proti 4070 za 600$, je prvi še vedno boljši nakup. 20GB spomina in cca. 35% večja zmogljivost odtehta teh 180$. Glede porabe in spikov pa lahko undervoltaš in underclockaš, izgubiš par procentov performance in zbiješ porabo za četrtino. Jaz pač ne kupujem grafične za eno leto in posledično je minimalen spomin na 4070 prevelik minus. Največji problem AMDja je, če imaš multimonitor setup. To da porabi nekaj čez 100W za idle je kar sranje.

Na 100W si nekoč rudaril in pobiral mesečne profite. AMD jajca od kartice pa vlečejo toliko v idle. Katastrofa.


Ta "AMD jajca" so nvidio prej držala za "jajca", da niso ravno furali monopola. Vraga, brez AMDja bi še danes verjetno furali 4/8 procesorje :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

simnov ::

jaz sem se zajebu ko sem kupu asus dual mini 3060ti je glasna ko d med igranjem.

DarwiN ::

Skoraj vse starejše kartice so precej glasne, z izjemo tistih najdražjih modelov.

Ravno zato je tolk super, da so 4000 modeli tako masivni, kartice pa posledično ~10C hladnejše in precej tišje.. Nerazumljivo potem, da se ljudje potem pritožujejo nad velikostjo kartic. Predvidevam, da gre za AMD boyse in za posameznike, ki se ne zavedajo teh prednosti velikih hladilnikov.

Undervoltaj in naštimaj fan krivuljo po meri. Bo kartica 3x tišja, izgubiš pa nič oziroma ~3% fps-jev.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Celo Dual od asusa je s 4070 izvedbo postala tiha.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Aha.. Samo primerjaj dimenzije kartice 3070 Dual proti 4070 Dual (229x120x42mm vs 267x133.9x51.1mm), za povrh pa slednja še pije ~20W manj.

Očitno pa niso več vse 4070 tihe. So proizvajalci že začeli škrtarit, ker če plačaš "pičlih" 650€ ... Osnovne Gainwardowe so debele zgolj 4cm (269.1x131.8x40.1mm) in se takoj pozna:


Osnovnih Gainward, Palit, Pny, INNO3D 4070 modelov se torej velja izogibat.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

dominuspro ::

simnov je izjavil:

jaz sem se zajebu ko sem kupu asus dual mini 3060ti je glasna ko d med igranjem.

Vse, kar ima čez 200W(še raje bi napisal 120W), ne smeš kupuvati v mini izvedbah. Ravno obratno... Najprej moraš gledati, da so ventilatorji čimvečji.

darck ::

Pa da je hlajena s tekočim dušikom in ne rabiš nobenih ventilatorjev :))

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Aha.. Samo primerjaj dimenzije kartice 3070 Dual proti 4070 Dual (229x120x42mm vs 267x133.9x51.1mm), za povrh pa slednja še pije ~20W manj.

Očitno pa niso več vse 4070 tihe. So proizvajalci že začeli škrtarit, ker če plačaš "pičlih" 650€ ... Osnovne Gainwardowe so debele zgolj 4cm (269.1x131.8x40.1mm) in se takoj pozna:


Osnovnih Gainward, Palit, Pny, INNO3D 4070 modelov se torej velja izogibat.

Ti kar kupi danes 3070 ali 4070. Obe sta junk.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senior Dev ::

Sapphire Radeon RX 7900 XT Pulse Gaming OC za samo 680€ brez DDV če kdo rabi:
https://www.mindfactory.de/product_info...

Počasi gremo proti 500€, kjer je mesto za tako karto.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

mtosev ::

Sapphire kartica. Super.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

strom_15 ::

Katera znamka grafičnih kartic je najboljša (Asus, MSI, Gigabyte, Zotac, itd). Tu me zanima, če ima kartica enak grafični procesor (npr RTX 3060), pa različne proizvajalce?

FlyingBee ::

Msi in Asus, ostalo je slabše. Poglej teste, npr.
https://www.techpowerup.com/review/msi-...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Riff ::

Asus, MSI, Gigabayte so dobra izbira, mogoče se malenkost razlikuje med proizvajalci v frekvenci gpu ja in rama-a, lahko je pa isto kot pri referenčni grafični kartici naprmer nvida RTX 3060

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Senior Dev ::

Tukaj bi dodal še da ASUS ROG STRIX, MSI SUPRIM, GIGABYTE MASTER izvedbe niso možne za jaja od AMD. Torej za AMD je bolj bogo v tem pogledu. Manjkajo vsekakor najboljše izvedbe kartic.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

FlyingBee ::

Kdo sploh še kupuje Radeonke?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Senior Dev ::

FlyingBee je izjavil:

Kdo sploh še kupuje Radeonke?

Večinoma siromaki, ki jim nestabilnost gonilnikov (sistema) ne pomeni veliko.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Mr.B ::

Senior Dev je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Kdo sploh še kupuje Radeonke?

Večinoma siromaki, ki jim nestabilnost gonilnikov (sistema) ne pomeni veliko.

Ne vem,
Trenutno laufam dva HyperV strežnika s dvam Radeonkama že eno leto. Pa ko se je sistem usu, vsaj dump pravi da amd grafični gonilnik ni bil kriv. Morda je pa kri AMD čipset:|
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senior Dev ::

Večina ima take kartice za videoigrice in kreiranje vsebin. Za to so tudi namenjene. Sam ne bi gonil nekih domačih serverjev na hobi karticah z zanič gonilniki.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

darck ::

Zdej se nekaj pljuva preko AMD a jaz pa že nekaj časa pljuvam po Intel tem butastim WiFi 6 AX201 kateri kar crkne pa potem spet nekako nazaj pride a trenutno ne deluje in sem šel v trgovino kupiti USB WiFi adapter,da bom imel vsaj WiFi povezavo. Kakšno sranje okrog tega gonilnika za mrežno kartico in ni več variant kako usposobiti. Tudi formatirati sem šel računalnik pa naložit Windows 10 pa že od začetka ko ti ponudi povezavo z internetom ni mi to ponudilo ampak samo ethernet povezavo s kablom a recimo potem po ne vem kolikokrat posodobitvah je začel delovati a ni dolgo deloval ko je spet isto sranje. Hvala bogu,da lahko kupiš wifi adapter in ga samo priklopiš in že deluje pa INTEL jebeni tudi ima narejeno tako,da pri teh procesorjih 11 generacije sploh ne prikaže SSD diska in je potrebno ob naložitvi windowsa dodatno naložiti F6flpy-x64 (Intel(R) VMD),da prikaže disk. Katastrof in NIKOLI več ne kupim nobene stvari z INTEL procesorjem samo še AMD.

 1

1



 2

2

mailer ::

Dostikrat vidim na forumu napisano, da se monitor ne zbudi ko gre v spanje. Ni problem v driverjih grafičnih kartic, ker se meni isto dogaja na interirani (win 10 pro).
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

darck ::

Sedaj mi je preko aplikacije MyAsus našlo še nekaj posodobitev in vmes tudi Bios in sedaj trenutno deluje wifi ampak bomo videli kaj bo kasneje. Problem je bil tudi za inštaliranje grafične kartice Nvidia RTX3050 ko je sploh ni hotelo je napisalo,da je nekakšna napaka a potegnil sem jo direktno iz Nvidia strani. Sedaj i jo preko MyAsus aplikacije dol vleče gonilnik za RTX3050 mogoče bo tole skoz se naložilo. Bili so problemi pa tudi že poprej okrog gonilnikov za RTX3050 in na koncu sem raje imel kar studio gonilnik kateri je bolj stabilen kakor pravijo.

Kakor je videti se vleče dol stari gonilnik še iz leta 2021 ampak sedaj sem probal inštalirati Geforce Experience in deluje in se že vleče čisto zadnji gonilnik izpred šterih dni.

 stari gonilnik

stari gonilnik



 novi gonilnik

novi gonilnik



in tistih nekaj posodobitev katere so naredile,da deluje zaenkrat wi-fi in,da Geforce experience deluje

 MyAsus

MyAsus

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

FlyingBee ::

High-end Gigabyte graphics cards are cracking and Gigabyte is refusing to repair them. No other manufacturer is seeing similar issues on anywhere near this scale.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Magic1 ::

PCB design so mal zafural in naredil jeziček za fiksacijo premalo tog. V kombinaciji s gromozanskimi hladilnimi rebri se je izkazalo, da je zelo problematično. Samo so pri Gigabyte res debili, ker to se vleče že iz serije 3000 in so isto naredil pri 4000. Zdaj bo pa pogrom.
Magic

Mr.B ::

Jp NV parner karice so šrot, samo še ti. founders edicije so še nekaj vredne.
Ps: praktično ni četrtletje ko se bere o problemu z NV AIB kartico.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

KTr1sk ::

Magic1 je izjavil:

PCB design so mal zafural in naredil jeziček za fiksacijo premalo tog. V kombinaciji s gromozanskimi hladilnimi rebri se je izkazalo, da je zelo problematično. Samo so pri Gigabyte res debili, ker to se vleče že iz serije 3000 in so isto naredil pri 4000. Zdaj bo pa pogrom.

Gigabyte pri AMD grafičnih pa ni teh težav?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mailer ::

Debelina pcb-ja je 1,6mm namesto 2mm in tudi nosilec za podporo na ohišju je vpet samo na eni strani namesto na dveh.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Magic1 ::

To mi tudi ni jasno, kako lahko dajo 1,6mm PCB pri toliko plastni platici in tako veliki teži... Samo tudi Asusova ima le 1.6mm pa je bistveno bolj toga zaradi boljše zasnove jezička.
Magic

mailer ::

Odvisno iz kakšnega materiala je "pertinaks". Določene plate se pri 1mm debeline konkretno zvijajo medtem, ko so nekatere samo lomljive. Problem so pretežki hladilniki, ki zvijajo tako pcb kot tudi pci slot. če imaš grafiko vgrajeno vertikalno teh problemov ni.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

simnov ::

Senior Dev je izjavil:

Palitko Geforce RTX 4070 ponujajo že za 650€ na MF. Videl sem že tudi ceno 580€, kar je kar nizko za začetek prodaje in je super kartica za poletje pri peak porabi 250W.

FlyingBee je izjavil:

Mogoče, da počakam
AMD RX 7900 XT drops to $779

Tale karta pije čisto preveč. Vroče. Peake pa tudi čez 500W in driver sfukan kot ponavadi pri AMD. Sam stran od tega šajza. To je še vedno nad 700€.


to je drago za rabljeno 3060ti sem dal 300€

simnov ::

Zdaj imam 3600x in 3060ti naj zamenjam grafično na 4060ti ali procesor na 5800x3d.

DarwiN ::

Med 3060Ti in 4060Ti ni nobene razlike.

Se pravi 5800X3D.. Pa še to samo v primeru, če 3600X procesorju "nekaj manjka". Teoretično bo namreč 5800X3D ~50% hitrejši, ampak tega ne boš opazil. Opazil bi šele s kakšnim RTX4090 GPUjem in 244Hz monitorjem.

Manj bo padcev fps-jev, to je pa tudi vse.. Opaziš v igrah, da zadeva občasno "cuka" oziroma padejo fps-ji pod 30? In še bolj pomembno vprašanje - te to moti? Če je odgovor DA, potem go ahead.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

yoco ::

A je mejbi kakšna informacija kdaj bo AMD pokazal 7700xt?

tikitoki ::

simnov je izjavil:

Zdaj imam 3600x in 3060ti naj zamenjam grafično na 4060ti ali procesor na 5800x3d.


Ne, RTX 4060 ti je nesmiselna nadgradnja. Ryzen 3600x pa verjetno zadostuje za ta rang GPUjev.

FlyingBee ::

yoco je izjavil:

A je mejbi kakšna informacija kdaj bo AMD pokazal 7700xt?

7800xt bo najprej
https://www.techpowerup.com/310420/rade...

Simnov, kje imaš problem, ki bi ga z eno ali drugo nadgradnjo reševal?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

prvo je potrebno postaviti fokus kaj zelis igrati, ker PC gaming za dolocene vrste iger, danes pac ni vec smiselen...fact!

yoco ::

FlyingBee je izjavil:

yoco je izjavil:

A je mejbi kakšna informacija kdaj bo AMD pokazal 7700xt?

7800xt bo najprej
https://www.techpowerup.com/310420/rade...

Simnov, kje imaš problem, ki bi ga z eno ali drugo nadgradnjo reševal?

Kdaj pa pride 7700xt na vrsto? Že dalj časa razmišljam o zamenjavi moje 1060. Najprej sem mislil kupit 4060, pa vidim kako ima slabe ocene. Čakam na 7700xt če bo kaj boljša.

DarwiN ::

Septembra bojda, ampak ne pričakuj nič pozitivnega.

4060 je drgač odlična kartica in lepa nadgradnja za 1060. Slabe ocene so zaradi mizernega napredka napram 3060 in splošno visokih cen.. Če bi to isto kartico lansirali pod imenom 4050Ti za ceno 220-240EUR, bi jo kritiki ocenili kot čisto desetko.

Skratka, če vzameš to v zakup in sprejmeš novo realnost napihnjenih cen, je precej smiselna nadgradnja na 4060. Kartica je skoraj 3x zmogljivejša od GTX1060!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

yoco ::

Vram me skrbi. Ima samo 8gb medtem ko ima 6700xt kar 12gb. Zato čakam na 7700xt da vidim, če bo kaj boljša od 6700xt. Za amd imam pomisleke samo zaradi driverjev. Ne vem, a imajo še vedno velike probleme al ne.

Magic1 ::

Za rang karkoli 4060 se vzame 6700xt za 330€. Naslednja opcija je pa 4070 za 600€.
Magic

Jarno ::

yoco je izjavil:

Vram me skrbi. Ima samo 8gb medtem ko ima 6700xt kar 12gb. Zato čakam na 7700xt da vidim, če bo kaj boljša od 6700xt. Za amd imam pomisleke samo zaradi driverjev. Ne vem, a imajo še vedno velike probleme al ne.


Nazadnje so bile večje težave s karticami tipa RX 5700XT in črnimi zasloni pri nekaterih uporabnikih, kar pa so v roku dveh mesecev popravili.

Recimo, kako lahko tak problem izgleda:

Black screen in neodziven sistem vsake toliko, nakar se ugotovi, da je "krivec" Asus Armory Crate. Ko sem to odstranil, v daljšem obdobju nisem imel omembe vrednega problema. Sploh 6000 serija velja kot taka z zanesljivimi driverji.

Trenutna znana težava je malce višja multi-monitor poraba pri 7000 seriji, za več lahko prebereš tudi "known issues" pri opisu gonilnikov na AMD strani. BTW, tudi nVidia ima seznam znanih težav in kot je omenil uporabnik @Buggy, si za nekatere vzamejo kar preveč časa.

Edina večja okoliščina zna biti, če te mikajo DLSS(3.0) oz. ray tracing, morebiti nVidia reflex.
#65W!

tikitoki ::

Nov Rx 6650 xt z garancijo, al rudarski rtx 3060 ti za deseteka, A
Ali dva vec?

Sam se nagibam k Rx 6650 xt. Res je CCA. 15 % pocasnejsi. Sam je pa Nov.

Oktan ::

Rx 6700xt za 359€ na amazon.de

Mr.B ::

RTX 4060 je nesmisleen nakup, razen za Darwina, ki bo ugotovil da se pričakuje znižanje cen elektrike. Drugače pa najdi 6700 za 320€ oziroma 6700 XT za 340€, dokler so še zaloge.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Rx 6650 xt ponuja vec za dnar
««
190 / 197
»»