» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
105 / 197
»»

Filip8 ::

do kakšnih 120 eur je to pomoje v redu nakup.

techuser ::

Thanks, bom verjetno za star računalnik eno vzel.

DarwiN ::

Ta druga je defektna z artefakti. :/
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

techuser ::

Uf, hvala. Morš bit res pozorn. Prodajajo celo škatle namesto grafičnih. Svašta.

freesty ::

Za 150 rajsi vzami 1060 3gb, al pa rx 580.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

DarwiN ::

Ebay se ne splača... 970tke hodijo po ~100EUR, plus veliko vprašanje okrog dostave.

edit: imaš pri nas nove 570tke za 130EUR.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

frudi ::

Poleg tega oba prodajalca pošiljata samo v DE, tako da moraš uporabiti kak mailboxde ali podoben servis, da spraviš zadevo do nas. Tako da računaj h končni ceni še poštnino v DE + ~12EUR poštnine za prepošiljanje v SLO.

Po mojem se boš moral kar namučiti, da boš našel ugodno grafično tega ranga trenutno preko ebaya. Povpraševanja je kar precej, sploh za tiste, ki so jih prodajalci pripravljeni poslati v tujino. Boš moral spremljati kar par ducat kartic, če želiš ujeti kakšno 970 pod 100EUR, pa potem še vedno pride poštnina 10-20EUR. Ni vredno časa in živcev imho, raje kako na bolhi zdilaj na 100EUR. Ali pa še raje vzemi 1060 3gb ali rx 570 4gb, obojnih imaš zdaj na bolhi cel kup, rudarske razprodaje.

edit: nova rx 570 pri nas za 130EUR? Kje? Če se to še vedno dobi, potem je no-brainer.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

klinker ::

Filip8 je izjavil:

do kakšnih 120 eur je to pomoje v redu nakup.


Za 100€ imas na bolhi 1060 3GB. Sicer minerska, pa kaj potem. Garancijo imas, to je to.

DarwiN je izjavil:


edit: imaš pri nas nove 570tke za 130EUR.


Tudi res

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Ales47 ::

Prodam gtx 970 strix , ko dobim naročeno rtx 2070.

Cena 100€
Ryzen 7 5800X3D|Aorus X570|16GB KINGSTON DDR4|RTX 3080|250GB SSD Samsung|2TB

Alien123 ::

techuser je izjavil:

Uf, hvala. Morš bit res pozorn. Prodajajo celo škatle namesto grafičnih. Svašta.


Če rabiš mam r9 390ko

gddr85 ::

btw, naprej preveri, če sploh lahko furaš 390ko, 970ka porabi konkretno manj..

Filip8 ::

kaj vi pravite? naj menjam 1070 za vego 64? monitor je 1080p 144hz freesync.

Treer ::

Če si v bloku in imate bolj švoh ogrevanje, potem go for it! :))

Filip8 ::

v hiši, pa moja soba se najbolj greje v hiši :D

Treer ::

Not recomended then... Če je monitor res highend, se mogoče, mogoče splača edino 56-ka (samo ne po slovenskih cenah), sicer pa je bolje menjati na G-sync

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

Filip8 ::

monitor je entry level 144hz, https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
menjava bi bila zastonj, pač mam opcijo menjat, če hočem. na g-sync ne mislim it kaj kmalu, da bi spet kupu nov monitor.

Treer ::

Kako zastonj? Če je nekdo pripravljen menjat 64-ko z 1070-ko, ki je po raw performancu kar nekaj slabša, potem zna biti z njo kaj narobe - kar pri 350w pečkah ni nič nenavadnega...

D3m ::

Filip8 je izjavil:

kaj vi pravite? naj menjam 1070 za vego 64? monitor je 1080p 144hz freesync.


Če imaš Freesync in te mikam, potlej ja. Prodaš 1070 in vplačaš razliko za 64.

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Filip8 ::

kolega jo ima, in mu je vseeno.. mislim, da je celo nova. saj samo zaradi freesynca me mika, zato pa sprašujem ali je to vredno, več energije.

D3m ::

Malenkosti. Če te mika vzemi, če ne pusti.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Filip8 ::

vprašam za nasvet, kaj drugi mislite in dobim odgovor naj se sam odločim, ima še kdo kaj?

D3m ::

Če gledamo malo tehnično je Vega 64 ranga GTX 1080 po hitrosti.

Ali rabiš še kaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

če je kak blower, jo jst ne bi jemal, sploh če imaš kak dober model 1070ke
..pa preveri, če imaš dovolj dober psu, ker stvar ima višjo porabo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

freesty ::

Menjaj v vsakem primeru. Ce je blower pa kupi aftermarket cooler. Pa bos mel tiho, hladno pa se boljso kartico za 60eur doplacila.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Treer ::

Aha, pa če ima kak 500-550w Psu še minimalno 80€ za močnejšega in je že na vsaj 150€ dodatka, da ne omenjamo razlike v porabi

Meiniken ::



Tole bo še zanimivo :D
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

DarwiN ::

Ja, čez 8-12 mesecev, in tem cene so močno špekulativne, prilagojene za danešnje stanje, ko je trg gpujev v razsulu zaradi mining debakla. Cene se bodo ob izzidu postavile glede na performance in glede na trenutne razmere.. Torej ~10% ceneje od Nvidije ob podobni zmogljivosti. Tko kot mora bit, saj je AMD "krš" proti Nvidiji, a ne. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Komaj so izdali 590 za vec in ze zdaj pumpajo hype train? Na ja isto je blo pr Vegi in Fury, 2 leti se je pumpal hype train.

Meiniken je izjavil:



Tole bo še zanimivo :D

Ko bo ta kartica zunaj, bodo tut zeleni ze natocili drugo rundo. Da se ni nekdo zatipkal in mislil na RtX 3060
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Treer ::

m0LN4r je izjavil:

Komaj so izdali 590 za vec in ze zdaj pumpajo hype train? Na ja isto je blo pr Vegi in Fury, 2 leti se je pumpal hype train.


Ko bo ta kartica zunaj, bodo tut zeleni ze natocili drugo rundo. Da se ni nekdo zatipkal in mislil na RtX 3060


Morajo z nečem preusmeri pozornost iz tega debakla...;((

AapocalypseE ::

Vsaj z imenom bodo prišli prej ven kot Nvidia :))

VANR ::

Meni je zelo zanimivo, kako AMD izbira imena svojih serij. Pri matičnih so isto naredili Intel-u, ko so šli za eno stotico "naprej".

Treer ::

Ko si boleče inferioren, se pač poslužuješ vseh mogočih trikov, da dobiš kakega (nepodučenega) kupca več. Začeli so pa z Athlonom XP, kar naj bi simboliziralo njegovo primernost/kompatibilnost s takrat ravno svežimi Win Xp :P Ampak dobro, takrat so bili vsaj konkurenčni, tole sedaj je pa samo še slaba šala...

quake5 ::

En poceni GPU ki na 1080p laufa na high je idealen zame. Sedaj sem na gtx970 in ne vidim potrebe po nadgradnji, razen morda za freesync.

techuser ::

Kako je to možno, da kitajci prodajajo preko aliexpressa kar nove kartice GTX, vendar stare modele?

https://www.aliexpress.com/item/ASUS-Vi...

A je to sploh legitimno, ker tega drugje ni več v prodaji. Nekje imajo po več kot 5000 kosov.

Ekozaver ::

Zdravo,

Stara graficna (http://www.hisdigital.com/id/product2-7... je po 5 letih nehala delovat in rabim novo nekje v rangu 180-230€. Gre se za star računalnik: plata msi z87-gd65, i5 4770k, 16gb rama. Bi bilo smiselno raj mal več dat pa zamenat še kakšno komponento? Opazil sem to https://www.mimovrste.com/graficne-kart...

Predlagate kakšno drugo cenejšo/boljšo? se splača kupit kakšno rabljeno iz bolhe od rudarjev?

Alien123 ::

Mam r9 390 če rabiš

klinker ::

techuser je izjavil:

Kako je to možno, da kitajci prodajajo preko aliexpressa kar nove kartice GTX, vendar stare modele?

https://www.aliexpress.com/item/ASUS-Vi...

A je to sploh legitimno, ker tega drugje ni več v prodaji. Nekje imajo po več kot 5000 kosov.


Ta na tvojem linku je rabljena, ne nova.

Ekozaver je izjavil:

Zdravo,

Stara graficna (http://www.hisdigital.com/id/product2-7... je po 5 letih nehala delovat in rabim novo nekje v rangu 180-230€. Gre se za star računalnik: plata msi z87-gd65, i5 4770k, 16gb rama. Bi bilo smiselno raj mal več dat pa zamenat še kakšno komponento? Opazil sem to https://www.mimovrste.com/graficne-kart...

Predlagate kakšno drugo cenejšo/boljšo? se splača kupit kakšno rabljeno iz bolhe od rudarjev?


4770 je i7.
200€ za 1050ko je way to much, saj za ta denar dobis novo 580ko 8GB v DE

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

techuser ::

Ne kupujem od AMDja že od nekdaj, se mi je zamerilo ker sem imel toliko problemov s procesorji in grafičnimi karticami. Hvala za nasvet, najbrž bom vzel kakšno rabljeno GTX 970.

bajsibajsi ::

Se en Intel fan, ki bi raje placal vec za manj. Bedarija!

"ker sem imel toliko problemov s procesorji in grafičnimi karticami" Imel si jih pa koliko v zivljenju? Dve?

Zgodovina sprememb…

Treer ::

techuser je izjavil:

Ne kupujem od AMDja že od nekdaj, se mi je zamerilo ker sem imel toliko problemov s procesorji in grafičnimi karticami. Hvala za nasvet, najbrž bom vzel kakšno rabljeno GTX 970.


Pametna odločitev...

D3m ::

Ahhhh shity otroc pač.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Ce je tolk pameten in vse ve, zakaj sploh sprasuje za nasvet. Gres v bigbang, das denar in reces, najboljsi Geforece za ta kes!

Treer ::

V večini primerov (sicer ne v Bigbangu, ki je predrag, če se pa da izkoristiti tisto opcijo izenačenja cene ali kaj že imajo pa tudi) to sploh ni slaba opcija...

MrStein ::

Ja, ker bigbangovci vedo, kateri HW je boljši in kateri ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techuser ::

V lajfu sem zamenjal vsaj 5 AMD procesorjev in približno toliko AMDjevih grafičnih kartic. Nekaj jih je delovalo v redu, ampak v primerjavi z Intel procesorji in Nvidia grafičnimi karticami, kjer nisem imel nikoli problemov, se raje ne odločam za AMD, čeprav so cene RX570 na amazonu ugodne. Dobiti se da ekvivaletno kartico GTX 1060 za 150 EUR. Če imaš toliko slabih izkušenj z AMDjem, potem te ne prepriča nihče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

AapocalypseE ::

Glede bigbangovih zaposlenih pa raje ne bi... ko nekoga rabiš, ga lahko iščeš po celi trgovini, drugače pa jih je 10 okoli tebe.

Ko vprašaš kaj bolj strokovnega, so v temi, tako da si je najbolje sam spomagat.

Nategujejo lahko tiste, ki nimajo pojma o tehniki in imajo srečo, da je takšnih veliko.

gustek_si ::

AapocalypseE je izjavil:

Glede bigbangovih zaposlenih pa raje ne bi... ko nekoga rabiš, ga lahko iščeš po celi trgovini, drugače pa jih je 10 okoli tebe.

Ko vprašaš kaj bolj strokovnega, so v temi, tako da si je najbolje sam spomagat.

Nategujejo lahko tiste, ki nimajo pojma o tehniki in imajo srečo, da je takšnih veliko.

Meni je en povedal da se mu ne da iskati zdaj te informacije in da naj raje napišem email in da je to to kar lahko on naredi za minimalca.

Meiniken ::

Meni je nekdo prijavil, da zaradi štirih jeder v procesorju lahko potem štiri aplikacije poganjaš na telefonu ;((
Ni bil ravno big bang ampak tole ostaja z mano.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

MrStein ::

Pa da kontrast 1:200 pomeni, da prikaže 200 odtenkov... :D
(big bang)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

techuser je izjavil:

V lajfu sem zamenjal vsaj 5 AMD procesorjev in približno toliko AMDjevih grafičnih kartic. Nekaj jih je delovalo v redu, ampak v primerjavi z Intel procesorji in Nvidia grafičnimi karticami, kjer nisem imel nikoli problemov, se raje ne odločam za AMD, čeprav so cene RX570 na amazonu ugodne. Dobiti se da ekvivaletno kartico GTX 1060 za 150 EUR. Če imaš toliko slabih izkušenj z AMDjem, potem te ne prepriča nihče.


Bla, bla, bla,...

Prvo NVIDIA graficno kartico sem prodal v roku dveh tedno,v ker se mi ni dalo zajebavati z vsemi problemi. Z zadnjo pa sem tudi imel kup problemov, dokler ni na koncu se crknila.
Z AMDjem trenutno ni bilo omembe vrednih problemov.

Pa sem kljub temu pripravljen se vedno kupiti NVIDIA GPU, ce me prepricajo prednosti v tistem trenutku nakupa.
Pa se zavedam se, da so driverji sedaj bistveno boljsi pri obeh taborih.
««
105 / 197
»»