» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
104 / 197
»»

neBlot ::

A je kdo med vami že naročeval iz Anglije v Slovenijo prek forward2me oz. parcel2go?

Bwaze6 ::

tikitoki je izjavil:



Ce bi to zares drzalo, potem se nebi cene INTEL CPUjev spustile skoraj na nivo pred podrazitvami.
Ryzen je bil ze prej dobra alternativa, potem pa je bil edina smiselna izbira. Sprememba trznega deleza pri prodaji na mindfactory zelo dobro kaze kaj so si kupci mislili o podrazitvah in odziv je bil hiter.


Kaj pa se je toliko pocenilo? 8700K je šel iz 300 € na 470, zdaj je 420. Bližje je vrhuncu kot najnižji ceni, to ni "skoraj nivo pred podražitvami". S cenejšimi ni nič bolje. Cene 8 generacije so rahlo padle, ker je zunaj pač 9, in ta lepo drži svoje absurdne cene - če 9900K kot najhitrejši desktop procesor še lahko upraviči 620 €, pa je 9700K, ekvivalent 8700K po hitrosti, pri 480 € mnogo precenjen.

Ryzen kupci bi počasi znali raje čakat, kaj bo v manj kot pol leta prinesel Zen2 na desktop, prve obljube bomo izvedeli v dobtem mesecu. V vsakem primeru kaže, da bo prodaja desktop PCjev vsaj še nekaj časa padala.

tikitoki ::

Itak, da bo padala. Zakaj pa bi kupil kaj novega, ce vecini uporabnikov se dobro sluzi pol desetletja stari PC.
Najvecji razlog za malo rast zadnej case je bil mining. K je folk racunal, da se bodo komponente same placale in bodo se kaj zasluzili.

GLede na tomshardware so se cene INTEL CPUjev precej popravile, kar je dejstvo. Lahko pa me citiras v delu, kjer sem rekel, da so padle na enako raven.

Sicer pa je to vse voda na AMDjev mlin, bolj, k ga bo INTEL sral s cenami, vecji trzni delez mu bo sel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Glugy ::

A se sam men zdi al so vse kartice tle predrage glede na zmogljivost na tej strani? : https://edigital.si/search?product%5Bse...

Han ::

Itak. Zame je zgornja meja za novo grafo 250 eur. :P

gustek_si ::

Trenutno je stanje na trgu takšno da je sweet spot za grafično okoli 500€. 3 leta nazaj je bilo to na polovički. Rudarji so uničili PC sceno z mlatenjem prazne slame in zdaj naj pojejo drek in prodajajo kartice in kovance z izgubo. Virtualna "ruda" je tudi zgubila 90% vrednosti, tako da lahko samo rečem: "Karma is a bitch".

Machete ::

Ne glede na vse izgube ali ne izgube in tvojo privoščljivost, boš ostal revež. Karma is a bitch.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gustek_si ::

Machete je izjavil:

Ne glede na vse izgube ali ne izgube in tvojo privoščljivost, boš ostal revež. Karma is a bitch.

Priznam, da sem revež. Na srečo pa še nisem tako nizko da bi prodajal ram palčke za 14€. 8-)

Machete ::

Zakaj bi bilo to nizko? Kje je meja, kar bi moral zastonj potalat in kateri produkti so to? Razsvetli nas.
Pa 18 EUR so. Znižane za black friday.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

goldhorn ::

Ker rabim novo grafično in je ravno black friday sem zacahnal naslednje:

Ta je na zalogi:

https://www.caseking.de/en/inno3d-gefor...

Ti dve pa sta na voljo od torka dalje:

https://www.caseking.de/en/inno3d-gefor...

https://www.caseking.de/en/inno3d-gefor...

Zadnja je najbolj znižana. Kaj kupiti?

kajetan ::

kje kakšen dober rtx 2070 gaming z deal? nič se ni spremenilo... black friday all the wayyyyyy- :\ še vedno so najcenejši mindfactory

DrSergioDJ ::

goldhorn je izjavil:

Ker rabim novo grafično in je ravno black friday sem zacahnal naslednje:

Ta je na zalogi:

https://www.caseking.de/en/inno3d-gefor...

Ti dve pa sta na voljo od torka dalje:

https://www.caseking.de/en/inno3d-gefor...

https://www.caseking.de/en/inno3d-gefor...

Zadnja je najbolj znižana. Kaj kupiti?


Mogoče raje 1070 Ti za malenkost več eur?

https://outlet.chiptehnika.si/index.php...
...

goldhorn ::

To da pri nas dobiš tako kartico ceneje kot v DE je pa čudež!

frudi ::

neBlot je izjavil:

A je kdo med vami že naročeval iz Anglije v Slovenijo prek forward2me oz. parcel2go?

Ja. Kaj točno te pa zanima?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

neBlot ::

frudi je izjavil:

neBlot je izjavil:

A je kdo med vami že naročeval iz Anglije v Slovenijo prek forward2me oz. parcel2go?

Ja. Kaj točno te pa zanima?


Hitrost, cena dostave, izkušnje nasploh...

frudi ::

Jaz sem parkrat uporabil forward2me. Edino pripombo bi imel čez ceno, ki ni bila ravno najnižja za individualne pošiljke. Če se prav spomnim je bilo najceneje nekje 20€-25€. Bolj ugodno je, če pošlješ več stvari hkrati, tako sem za združitev dveh ali treh pošiljk v eno plačal ~30€. Jih pa v tem primeru ne prepakirajo v eno večjo škatlo, ampak samo pošljejo naprej kot večdelno pošiljko. Dobiš torej še vedno tri ločene škatle, ampak (najverjetneje) vse tri hkrati. Hitrost je pa odvisna od izbrane kurirske službe, ampak vsaj v mojih primerih (včasih dhl, včasih whistl) je trajalo 2-3 delovne dni.

Pod črto sem bil do sedaj zadovoljen, ampak vseeno bom naslednjič vsaj za posamezne pošiljke pogledal, če je še kakšna cenejša opcija.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

neBlot ::

frudi je izjavil:

Jaz sem parkrat uporabil forward2me. Edino pripombo bi imel čez ceno, ki ni bila ravno najnižja za individualne pošiljke. Če se prav spomnim je bilo najceneje nekje 20€-25€. Bolj ugodno je, če pošlješ več stvari hkrati, tako sem za združitev dveh ali treh pošiljk v eno plačal ~30€. Jih pa v tem primeru ne prepakirajo v eno večjo škatlo, ampak samo pošljejo naprej kot večdelno pošiljko. Dobiš torej še vedno tri ločene škatle, ampak (najverjetneje) vse tri hkrati. Hitrost je pa odvisna od izbrane kurirske službe, ampak vsaj v mojih primerih (včasih dhl, včasih whistl) je trajalo 2-3 delovne dni.

Pod črto sem bil do sedaj zadovoljen, ampak vseeno bom naslednjič vsaj za posamezne pošiljke pogledal, če je še kakšna cenejša opcija.


Hvala!

scipascapa ::

bajsibajsi ::

scipascapa ::

kok imajo oni že ptt? dobiš pa 2 kodi za igri, prodaš za 10-15€ vsako če rata :)

bajsibajsi ::

Slabi dve leti nazaj sem dal 12,30 eur za postnino za GPU. Na prodajo iger ne racunaj, ker jih (pri nas) skoraj nihce ne zeli kupiti; tudi ce je cena nizja kot na Steamu.

OvCa77 ::

Je 580 4GB vredna 30€ več kot 570 4GB za 110€?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

D3m ::

Je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

OvCa77 je izjavil:

Je 580 4GB vredna 30€ več kot 570 4GB za 110€?

kje mas?

renofkinja ::

mindfactory

tikitoki ::

Ni slaba cena. Pa se cca. 20 EUR za postnino.

jao, k se mi ne da danes s tem ukvarjat. kje so to mel, k sem gledal v petek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

ezzy ::

bajsibajsi je izjavil:

Slabi dve leti nazaj sem dal 12,30 eur za postnino za GPU. Na prodajo iger ne racunaj, ker jih (pri nas) skoraj nihce ne zeli kupiti; tudi ce je cena nizja kot na Steamu.


Ko sem naročil leta 2016 je bilo tudi tu nekje 12e, pripeljal pa je UPS.. Točno to, sem dobil igre ob nakupu grafične kartice, pri nas nobenga zanimanja, v tujini je šlo takoj..

Futsal ::

Imam postajo in sistem z onboard grafično kartico. Procesor i3 4 generacije in mi dela ok (hmm)
Ali se mi bo sploh kaj opazilo če kupim grafično do 100€ ? Zakaj ? Včasih pri delu s Corelom (beri enostavni dizajni) hoče "zmrzniti".

Ostala specifikacija:
Asus B85M-HDS R2.0
Kingston 2x4Gb dual
240 SSD
Janko in Metka

Bwaze6 ::

Trenutno je na Bolhi 10x toliko dražjih grafičnih kartic v mining rigih, kot pa se prodajajo posamično:

Bolha mining rig

A kdo to sploh kupuje, glede na to, da se mining že več kot pol leta ne splača, vrednosti kriptovalut pa še padajo?

Zagovorniki kriptorudarjenja so ob kriptonoriji decembra 2017 govorili, kako bo to v bistvu dobro za vse - proizvajalci, prodajalci in rudarji bodo zaslužili bajne denarje, po padcu vrednosti pa bo na trgu za gamerje na voljo na kupe poceni grafičnih kartic.

No, to se niti ni zgodilo, ker so cene novih grafičnih kartic ostale napihnjene, se tudi rabljene večinoma prodajajo po previsokih cenah (in večinoma le za 10% nižje od novih). Pa pustimo to, koliko skoraj eno leto rudarjenja 24/7 izrabi eno GTX 1080 Ti...

Mislite, da bodo sčasoma prodajalci razdrli te mining rige in bo Bolha preplavljena z 1080 Ti za 400 €?

tikitoki ::

Ce bodo predolgo cakali in sanjali o teh cenah, bodo na koncu se manj iztrzili.
Se tisti, ki so imeli garancijo, bodo prodajali brez, starejse kartice in se nova generacija je ze/bo se na voljo.
Mislim, da so na vleiko kupovali rige tudi precej neumni osebki, ki tudi sedaj niso sposobni oceniti situacije.
Ta pametni so prodali zadeve, k so bile cene se visoke in znaki zatona kriptomanije na obzorju.

Mislim, da cenovnega dna se nismo videli. Te robe je ensotavno prevec.
Za BF si RX 570 dobil ze za 105 EUR in to novega!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Bwaze6 ::

Hm, znaki zatona kriptomanije? Poznam ljudi, ki so januarja kupovali 1080 Ti za 1300 €. Ko je vrednost strmoglavila, so se tolažili, da to sploh ni neko sesutje vrednosti, saj se je vrednost Bitcoina stabilizirala pri 6000$, in so pričakovali rast kar takoj, ali najkasneje do zime.

In to do bile kar lepe naložbe, od katerih niso imeli v bistvu čisto nič, razen da so še naprej skozi celo leto rudarili, hodlali in plačevali elektriko... Tako da tudi če zdaj dobi povrrnjeno celotno kupnino na mining rig (in eni zgleda to pričakujejo, glede na cene na Bolhi), je še vedno globoko v minusu...

tikitoki ::

Bwaze6 je izjavil:

Hm, znaki zatona kriptomanije? Poznam ljudi, ki so januarja kupovali 1080 Ti za 1300 €. Ko je vrednost strmoglavila, so se tolažili, da to sploh ni neko sesutje vrednosti, saj se je vrednost Bitcoina stabilizirala pri 6000$, in so pričakovali rast kar takoj, ali najkasneje do zime.

In to do bile kar lepe naložbe, od katerih niso imeli v bistvu čisto nič, razen da so še naprej skozi celo leto rudarili, hodlali in plačevali elektriko... Tako da tudi če zdaj dobi povrrnjeno celotno kupnino na mining rig (in eni zgleda to pričakujejo, glede na cene na Bolhi), je še vedno globoko v minusu...


Njihova neumnost in pogoltnost nista moj problem.

tikitoki ::

Mislim, da je jasno, da vrednost tem komponentam pada. Dlje, k cakajo, slabse bo.
Verjetno pa je tezko pozreti vec tisoc evrov izgube, k si prej sanjal o lahkem zasluzku.

Alien123 ::

1 Bitcoin equals 3.529,37 Euro

hvala bogu da je/bo šlo vse po zlu :D eni bi kar z nič dela bili milijonarji :P

hojnikb ::

Work smart, not hard.
#brezpodpisa

Alien123 ::

bolj paše.. Invest smart, not stupid

Bwaze6 ::

No, njegova tolažba je, da ima raznovrsten portfolio vseh mogočih kriptovalut (koliko jih je vmes delistanih, ne pove). Kakšna je vrednost zdajle, je nepomembno, ker bo šlo zagotovo enkrat močno gor. To, da bi zdajle vse ceneje kupil, kot pa se je on trudil z enoletnim rudarjenjem, ga ne gane - vsaj ima, cinični teoretiki bojo pa itak spet brez zaslyžka ostali.

In zdaj razmišlja o nakupu RTX 2080 Ti riga - ko bo šla vrednost kriptovalut gor, se bodo kartice podražile hitreje, kot jih boš lahko kupil. In sanja o tem, da se bo s Turingom rudarilo 3x hitreje kot s Pascalom, ko enkrat porihtajo, da bodo upirabljeni vsi deli jedra, še RT in AI...

tikitoki ::

Alien123 je izjavil:

1 Bitcoin equals 3.529,37 Euro

hvala bogu da je/bo šlo vse po zlu :D eni bi kar z nič dela bili milijonarji :P


Ne vem zakaj sploh preganjamo goljufe, vazno, da nekdo dobi kes, ker je pol car.

Nekateri pa so obogateli, brez dvoma. Se najboljse pa se je izslo borzam, ker niso nic reskirali, sam kasiral so pr vsaki transakciji.

ICO pa so bili vecinoma cisti nategi in upam ,da vsaj kdo od njih konca v zaporu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

kyzersoze ::

tikitoki je izjavil:

Alien123 je izjavil:

1 Bitcoin equals 3.529,37 Euro

hvala bogu da je/bo šlo vse po zlu :D eni bi kar z nič dela bili milijonarji :P


Ne vem zakaj sploh preganjamo goljufe, vazno, da nekdo dobi kes, ker je pol car.



Saj lastnikov bank nihče ne preganja.

tikitoki ::

kyzersoze je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Alien123 je izjavil:

1 Bitcoin equals 3.529,37 Euro

hvala bogu da je/bo šlo vse po zlu :D eni bi kar z nič dela bili milijonarji :P


Ne vem zakaj sploh preganjamo goljufe, vazno, da nekdo dobi kes, ker je pol car.



Saj lastnikov bank nihče ne preganja.


Zelo redko.

VANR ::

Zanima me, kako se kaj razlikujejo naslednji poizvajalci grafičnih v kvaliteti in garanciji: Gigabyte, Palit in MSI? Če kupiš na primer preko Amazona, Casekinga, ipd., gre grafična sploh do proizvajalca nazaj, ali retailer-ji sami preverijo, če se RMA odobri ali ne?

AngelOfDeath ::

Če kupiš preko Amazona je bolje da garancijo uveljavljaš kar pri proizvajalcu, je hitreje.
Za najbolj kvalitetne Veljajo Evga, Asus. Pol so pa ostali. Za MSI je včasih veljalo da uporabljajo najcenejše komponente. Zdaj ne vem če se je kaj spremenilo. Jaz ti priporočam Evga.
Saj edina omogoča dokup dodatne garancije do 10let...
edit: Slovnica

m0LN4r ::

VANR je izjavil:

Zanima me, kako se kaj razlikujejo naslednji poizvajalci grafičnih v kvaliteti in garanciji: Gigabyte, Palit in MSI? Če kupiš na primer preko Amazona, Casekinga, ipd., gre grafična sploh do proizvajalca nazaj, ali retailer-ji sami preverijo, če se RMA odobri ali ne?

Zdaj pa je se odvisno katere modele hoces znotraj teh proizvajalvec primerjati. Namrec lahko imamo dve primerjavi (poenostavljen primer):
Palit Gamerock Premium vs. Asus Turbo
Ali pa EVGA GTX 2070 Black vs. Gainward Phoenix GS
Ali pa MSI Armor/Ventus vs. MSI Sea Hawk

Z garancijo si pa tudi lahko rit obrises. Po tolkih letih ti support lepo pove, da dobis izplacano vrednost graficne, ki bo da si izmislim po 5 letih 20 evrov, pa se 20 evrov bos dal za postnino, da jim gor posljes. Ce ti pa crkne ventilator, pa je to potrosni material oz. marsikaj je potrosni material dandanes razen chipa na sredini graficne xD

No ja. Na take finte se sploh ni treba ozirat. Kupis neko, ki je dobro hlajena ima ca. 3 leta garancije. Dlje je itak ne bos imel, ce pa crkne pa si bos reku, hvala bogu imam razlog za novo.

Znamke so BS. Ravno EVGA ima zadnji par generacij neke porodne tezave z montazo hladilnikov lol. Samo jih v muriki radi radi kupujejo, ti pa so potem glasni na internetu. Kdaj pa slisis evropskega Hansa opevati evga?

Če kupiš preko Amazona je bolje da garancijo uveljavljaš kar pri proizvajalcu, je hitreje.

Ogromno prodajalcev ima to omejeno na prvega kupca, ki je, ti bodo lepo vljudno odpisali trgovec in te usmerili nanj. Vedno vec je tega zadnje case. Drugi ti ponudijo popravilo proti placilu, ker je pac se "obrabilo" tretji pa sploh nimajo end user warranty oz. ga nimajo v Evropi, v evropi imajo samo sedez kamor posljes in potem oni posredujejo naprej.

V zadnjih par letih je to ze zelo zelo redkost, da ti kak proizvajalec zamenja oz. "popravi" graficno. Ko pa jih vec ni na zalogi po dveh letih si pa isto v dreku.

PS: Naj nekdo pove svojo izkusnjo kako je uveljavil garancijo po 5 letih na nek hardware, ki ga vec sploh ni. Ne pred 10 leti, ko so se obstajale dobre duse na tem svetu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

VANR ::

Hvala za obširen odgovor!=)

MrStein ::

Ni bilo letos in ni grafična, ampak mi je pred leti USB-Bluetooth adapter crknil in je imel lifetime warranty in so mi lepo novega poslali (novejši tip).

Sicer servis zadnje čase trgovine urejajo in ne vem, kaj bi s tem bilo narobe. Razen pri kakih "čudnih" trgovinah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

m0LN4r ::

Jaz prosim za konkretno izkusnjo za menjavo graficne ranga 500+ evrov po treh letih od nakupa, ko je vec prakticno ni nikjer na zalogi.
Ti res mislis, da ti dajo namesto 780Ti eno 2080Ti ? Ne. Dobil bos nekaj evrckov, predracun za "popravilo" ali pa ekvivalent, ki bi bil nek klump.

Jaz se nisem na nic uveljavljal garancije po tolko letih razen na nek napajalnik in en trdi disk po 4 letih. Tam ni fore. Dobis pac drug 600W model namesto starega, namesto diska pa sem dobil nek 2 leti star model iz bogve od kod. se vedno poceni roba, ki se cez caz prakticno nic ne spreminja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz prosim za konkretno izkusnjo za menjavo graficne ranga 500+ evrov po treh letih od nakupa, ko je vec prakticno ni nikjer na zalogi.
Ti res mislis, da ti dajo namesto 780Ti eno 2080Ti ? Ne. Dobil bos nekaj evrckov, predracun za "popravilo" ali pa ekvivalent, ki bi bil nek klump.

Jaz se nisem na nic uveljavljal garancije po tolko letih razen na nek napajalnik in en trdi disk po 4 letih. Tam ni fore. Dobis pac drug 600W model namesto starega, namesto diska pa sem dobil nek 2 leti star model iz bogve od kod. se vedno poceni roba, ki se cez caz prakticno nic ne spreminja.


Zakaj klump, ce je enako hiter, k tvoja prejsnaj graficna, ima nizjo porabo, podpira novejse tehnologije?

techuser ::

Se splača rabljeno GTX 970 kupit za približno 50 EUR prek ebaya? Namesto nove GTX 1060, ko imate podobne performance se mi zdi zelo ugodna cena. Nisem pa še nikoli kupoval preko ebaya.de

https://www.ebay.de/itm/GIGABYTE-NVIDIA...
https://www.ebay.de/itm/Palit-NVIDIA-Ge...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

DrSergioDJ ::

Tole so dražbe, kar pomeni, da se bo cena še zvišala.
...

techuser ::

Ponavadi če je kakšen dan ne bo bo kaj dosti narasla. Ampak tudi če je 30% dražja, je to v redu nakup?
««
104 / 197
»»