» »

Ericsson, Siemens, Philips in Nokia - vsi mrtvi

Ericsson, Siemens, Philips in Nokia - vsi mrtvi

alexa-lol ::

hej :) sem malo razmišljal in sem se zamislil:
Kje so časi izpred desetletja ko so bili Nokia, Ericsson, Siemens, Philips in Motorola resni igralci na trgu mobilne telefonije.


Danes imaš samo vzhodnjaška jajca. Ne rečem da so slabi telefoni ampak vseeno mi manjka raznolikosti. Nočem meti riža 5x na dan, vsak dan. 1x na teden paše, več pa ne.

Samsung - Južna Koreja
LG - Južna Koreja
Sony - Japonska
HTC - Tajvan
Huawei - Kitajska
... etc

Od nevzhodnjaških so ostali le
Nokia - Finska -> MS - ZDA
Motorola - ZDA -> Google - ZDA -> Lenovo -> Kitajska
Apple - ZDA - Apple mi ni všeč ker se osredotoča le na high-end naprave

Ericsson je šel papa (škoda), kupil Sony -> Sony Ericsson, zdaj sicer Sony ampak ni duhovni naslednik Ericssona
Siemens je kupil BenQ in je tudi šel papa (škoda)
Philips so nehali delati in je pel papa (škoda)
Nokia je bila pa že itak omenjena


Kaj je narobe z nami v Evropi da smo v 10 letih potopili 4 močne znamke?
Mislim da zahteva da želim imeti evropski telefon ni pretirana glede na to da samo EU predstavlja 22% svetovnega BDP.

Še kdo ki me razume? Lp

LJ4L ::

Ja te popolnoma razumem kaj misliš. Kaj pa kakšna nokia lumia? Osebno imam Xperio drugače pa sem kar velik fan Appla. Mimogrede, iz kje je Alcatel?

LP

vorantz ::

Zakaj hudiča smo pa zdej mi krivi, da so kaput??

alexa-lol ::

Ja pa še Alcatel - Francija

Nokie so trenutno še uredu samo čez 5 let bo tko kot s Sonyem in Ericssonom, se bo zgubila duhovna povezava. Že zdaj imajo Nokia povsem drug občutek kot v zadnjih dobrih dnevih N95 npr.

bluefish ::

alexa-lol je izjavil:

Kje so časi izpred desetletja ko so bili Nokia, Ericsson, Siemens, Philips in Motorola resni igralci na trgu mobilne telefonije.
Se sicer ne nanaša direktno na vprašanje, vendar so firme še resni igralci na trgu mobilne telefonije, vendar ne direktno za trg končnih kupcev.

alexa-lol ::

bluefish je izjavil:

alexa-lol je izjavil:

Kje so časi izpred desetletja ko so bili Nokia, Ericsson, Siemens, Philips in Motorola resni igralci na trgu mobilne telefonije.
Se sicer ne nanaša direktno na vprašanje, vendar so firme še resni igralci na trgu mobilne telefonije, vendar ne direktno za trg končnih kupcev.


To je res Ericsson je resen igralec, Nokia-Siemens Networks, Alcatel-Lucent prav tako.

Ampak ta segment end-user smo pa v Evropi popolnoma zgubili pa smo meli močne akterje. Danes so vsi telefoni tako enaki da je že dolgčas.
Good old days...

 Nokia 3650 - leto 2003

Nokia 3650 - leto 2003


 Nokia 6600 - leto 2003

Nokia 6600 - leto 2003


 Ericsson T20s - 2001

Ericsson T20s - 2001


 Siemens S50

Siemens S50



..in danes
 WTF

WTF



Inovativnost se začne in konča pri polmeru robov kvadra in izberi teme za Android.
Najbolje da se odločijo in standardizirajo zunanjo dimenzijo telefona ker bolj dolgočasno ne more biti.


Apple je sicer leta 2007 presenetil vse z izdajo iPhona ampak mislim da bo to začetek "dolgočasnega" obdobja v zgodovini mobilnih naprav.

Nikonja ::

sej nimajo kaj več naredi, se že vidi pri Samsungu in jabolki da vsi novi modeli imajo boljše procesorje, več rama.... ampak telefon je dejansko isti, android izgleda isto (default tema) iphone barva ohišja.... dodajo milijon senzorjev katere nobeden ne vporablja na tel.
Sam imam S4 ker sam sucker na gadgete ampak priznam da npr nfc, s-beam, air view, air gesture, smart pause, smart scroll, screen mirroring.... pa če nekaj drugih sploh ne uporabljam pa mislim da 90% drugih uporabnikov tudi ne.

Zdaj so začeli z 64bitnim 8 jedrni procesorji, 4GB ram-a, milijon pikselne kamere.... kr neki iskreno.

vostok_1 ::

Kaj pa še lahko narediš iz touchscreen mobilne naprave, v oblikovnem pogledu?

zlobcek ::

zviješ na ven pa na not, nardiš rolco al neki itd itd;D

sam tehnologija za to je še mal draga...

;)

mihec87 ::

"Od nevzhodnjaških so ostali le
Nokia - Finska -> MS - ZDA
Motorola - ZDA -> Google - ZDA -> Lenovo -> Kitajska
Apple - ZDA - Apple mi ni všeč ker se osredotoča le na high-end naprave"

In koliko od teh je delanih na nevzhodu? Riž imaš v vsakem primeru...

kpkp ::

alexa-lol je izjavil:

Ja pa še Alcatel - Francija

Če me spomin ne vara so tudi to kupili Kitajci.

tony1 ::

Morda divizijo mobilnikov, cele firme pa nikakor ne.

kpkp ::

tony1 je izjavil:

Morda divizijo mobilnikov, cele firme pa nikakor ne.

Saj o tem je ta tema, tudi Nokia se ni cela prodala, isto Motorola...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi mobitel - se kdo spomne firme in modela? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9333201 (23739) DOOM_er
»

Nokia kupila Alcatel

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
99032 (7431) opeter
»

kakšne mobilne telefone uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14810004 (5990) zolja
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19232548 (22221) LuGi
»

ERICSSON NO MORE SHIT-PHONEZ!:))

Oddelek: Loža
291738 (1467) MadMax

Več podobnih tem