» »

Šolanje fkpv

Šolanje fkpv

Ale3š ::

http://www.fkpv.si/

Kdo ve , če je študij plačniški ali se da kako drugače tole urediti . Narejeno imam srednjo 3 letno poklicno šolo, vendar žal službe v moji stroki ni za dobit tako ,da razmišljam o večernem šolanju ali kako se že reče po šihtu , ki ga še nimam , se da plačati šolanje na obroke , kakšno izobrazbo imam potem in kompetence za zaposlitev zaslužek. Ker me daje ,da bi malo študiral star sem bil 27 decembra letos . So mi pa poslali na mail tako da xd

Hvala za pomoč

PrihajaNodi ::

Mislim, da si svojo priložnost nekako izgubil, izpustil. Moral se bos sprijazniti da sluzbe ne bos dobil ali pa bos delal za minimalca kot večina. Nek IT - jevec mora biti tudi nadpovprečen in že kaj narejeno da dobi službo. Je pa bistveno lazje recimo za kemika v tujini kot doma (eh well, čeprav še vseeno težko saj nima izušenj).
Tole kar pa ti predlagaš je pa žalost. Bolje da greš na gospodarsko zbornico in tam naredis kaj v smislu:
varnostnik, izdelovalec spletnih strani..

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Gladi ::

Aleš, verjetno moraš narediti še maturo, glede na to da si končal 3. letno šolo. Bi pa jaz na tvojem mestu razmišljal o kakšni drugi fakulteti, ker s to izobrazbo ne boš dobil službe( mogoče čez 10 let, če se gospodarska situacija obrne na precej bolše).

Ale3š ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mislim, da si svojo priložnost nekako izgubil, izpustil. Moral se bos sprijazniti da sluzbe ne bos dobil ali pa bos delal za minimalca kot večina. Nek IT - jevec mora biti tudi nadpovprečen in že kaj narejeno da dobi službo. Je pa bistveno lazje recimo za kemika v tujini kot doma (eh well, čeprav še vseeno težko saj nima izušenj).
Tole kar pa ti predlagaš je pa žalost. Bolje da greš na gospodarsko zbornico in tam naredis kaj v smislu:
varnostnik, izdelovalec spletnih strani..



Kaj je s teboj me mogoče poznaš .da sklepaš o moji intelegenci? . Mar ni matura zaključni izpit ,ki ga iam vsaka srednja šola , šolal se bom ob delu verjetno samoplačniško , ti pa ne poznaš ozadja bolezni itd zato bodi raje tiho in ne govori blesarij in raje ne komentiraj .

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

PrihajaNodi ::

Oprosti če sem te prizadel, vendar je realno stanje daleč od tega kar ti misliš da je. In z nazivom dipl.xxx.poslovnež ne bos imel čisto nič več šans za pridobitev dela kot pa s srednjo poklicno. Res je, mogoče se boš lahko prijavil na razpise v JU. a največkrat boš zavrnjen, ker ne izpolnjuješ pogojev.

Matura ni zaključni izpit, imaš poklicno maturo, ki velja za 4 letne poklicne porgrame in splošno maturo, ki velja za gimnazije, za fakulteto bos najverjetnej moral opraviti nekaj od tega.

Da ne bo pomote, to da si zamudil priložnost ali jo izgubil pač pomeni, da si že v štartu izbral neprimeren poklic in tudi če bi izbral tistega pravega (v naravoslovju) bi moral med študijem kar precej garati da bi imel sedaj delo. Tako pa si sedaj prestar da bi se lotil česa kaj bolj resnega. Situacija je takšna kot je 30.000 mladih brezposelnih je v evidenci.

Lahko pa poskusiš kot freelancer ali kaj podobnega, greš na gospodarsko zbornico in tam dobiš neko neformalno izobrazbo. To kar ti načrtuješ je stran vržen čas in denar.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Sicer pa te fakultete rastejo kot gobe po dežju, razlik mad njimi ravno ni (kar se zaposlitev tiče):

Fakulteta za managament,
Fakulteta za upravo,
Fakulteta za medije,
Doba fakulteta,
Gea college
Evropska pravna fakulteta
.
.
.

Če želiš čimprej do naziva je najverjetneje ok to kar si predlagal še hitreje bi prišel do naziva s študijem na gea collge. Če pa želiš neko konkretno delo po koncu študija bi pa to bil najverjetneje študij geologije recimo.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Če pa želiš neko konkretno delo po koncu študija bi pa to bil najverjetneje študij geologije recimo.
Aja, pri nas se ful išče geologe? To je pa nekaj novega.

PrihajaNodi ::

Glej smo v Evropski Uniji in gre lahko vsaj v tujino če ne drugače. Sigurno bolje kot dipl.ekonomist.

Če želi plačati naj plača vsaj za konkreten študij in če predpostavim da bo doma in med študijem ne bo opravljal dela, bi se lahko brez problema učil sproti na bolj zahtevnem študiju s konkretno vsebino.

chucki ::

V 1. letnik se lahko vpišejo:

vsi, ki so opravili maturo, poklicno maturo ali zaključni izpit (štiriletni srednješolski program).
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

PrihajaNodi ::

Zaključni izpit je na triletnih programih.

Ale3š ::

nameravam študirati ob delu sedaj kdo to ponuja

PrihajaNodi ::

Kaj pa si želiš sploh študirati? Moje mnenje je samo to, da ne hodi nekam na xxx univerzo samo da bo naziv.

urosz ::

po naziv pojdi le če ga res potrebuješ (recimo da na firmi rabite več diplomantov ali pa če si v kakšni državni službi itd.) drugače pojdi nekam, kjer boš dobil znanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko te nategnejo na maturi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8216806 (12368) Meizu
»

Se lahko vpišem?

Oddelek: Šola
136779 (6434) deadzone
»

Poklicna matura + en predmet iz splošne mature?

Oddelek: Šola
61509 (1451) Ziga Dolhar
»

Prestop iz višje v visoko

Oddelek: Šola
73004 (2908) LuGi
»

knjiga KAM 200X in srednje šole...HELP!

Oddelek: Šola
362495 (2206) Ziga Dolhar

Več podobnih tem