» »

Zmrzovanje računalnika zaradi torrentov

Zmrzovanje računalnika zaradi torrentov

Neo32 ::

Pozdrav!

Imam eno težavo, ki se vleče že en lep čas. Kadarkoli imam zalaufan torrent program, mi računalnik občasno zmrzne, ne vedno. Ni važno kater torrent program je (sem poizkusil že skoraj vse), ne ali vleče na polno, ali oddaja, prejema, vglavnem ni nobenega pravega vzorca.
Ponavadi računalnik zmrzne tako da je potreben reset, včasih miška še dela (sicer bolj počasi) programi pa so neodzivni.

Poizkusil sem že večino googlovih rešitev od task offloada za mrežni adapter, posodobitev driverjev za vse komponente, menjava torrent programa, omejitev hitrosti prenosov, menjava routerja,...

Napaka se je pojavljala sicer že pri starem računalniku, edina komponenta, ki je ostala od starega računalnika je WD Green 500GB disk, vse ostalo sem zamenjal.

Konfiguracija je sledeča:

AMD 5600 proc (3600 mhz)
16 GB rama
128 gb + 64 gb SSD diska
320gb + 500gb navadna diska
Geforce GTX 275
ASUS a85xm-a plata
sb live 24bit USB + SB X-FI PCI zvočni kartici
win 7 64 bit


hvala za pomoč
Neo32 (c)

hojnikb ::

krivec zna bit zelo verjetno disk..
#brezpodpisa

Duhec ::

Ko zamrzne ali melje opazuj ledico za trdi disk. Če gori, je lahko vzrok težav disk.
1.Daj, prilepi sliko smart podatkov diska s programom CrystalDiskInfo.
2.Je z diskom ostal tudi Win7 ali si ga povsem na novo inštaliral?
3.Je inštaliran SP1 za Win7?
4.Kateri antivirusni program imaš?

Neo32 ::

Sliko pripnem čez par trenutkov, načeloma imajo vsi diski SMART brez napak. Windows 7 so bili naloženi na novo, prav tako SP1. Antivirus je MSE.
Neo32 (c)

Neo32 ::

Neo32 (c)

hojnikb ::

disk zgleda ok..

povej še, kire ssdje maš in kater fw je gor.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Neo32 ::

SSD 128 GB SanDisk, sem ga ravno včeraj dobil, 64GB pa je Kingston, brez kakršnihkoli updejtov.

Kako zamenjaš fw na ssd-jih?
Neo32 (c)

hojnikb ::

s tem nisi povedal absolutno nič; povej točne modele..
#brezpodpisa

Neo32 ::

Sandisk SDSSDP128G 126,0 GB - 3.1.0
Kingston SV100S264G 64,0 GB _ D110225a
Neo32 (c)

goldenratio ::

Zanimivo, da mi Malwarebyte v 90% pokaže ustavljeno grožnjo ravno iz Torrenta.... a kdo ve zakaj? ali je to normalno

Hayabusa ::

Do i smell sandforce :D ?
Kateri torrent odjemalec uporabljaš ?

Naredi full scan wd500 green diska s tem:
http://support.wd.com/product/download....

Kateri ssd je sistemski ?
So diski v ahci načinu ?

V biosu izklopi "Aggresive LPM Support" ter "Hot Plug" (poglej pod Advanced/SATA Configuration).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hojnikb ::

glede na to kak jajca sta oba ssdja (kigston uporablja jmicron, sandisk pa neko iretacijo kontrolerja iz usb kjučkov) se nebi čudo, če bi problem izhajal ravno iz teh dveh diskov..
#brezpodpisa

Neo32 ::

Trenutno uporabljam Tixati, poizkusil sem pa že utorrent, bittorrent,...

Bom jaz raje odklopil tega WD-ja, pa da vidim če je res on težava, glede na to, da je edina "stara" komponenta.

Sandisk 128GB je sistemski, 64 GB je samo za cache in začasne fajle od adobovih programov.

Diski so v AHCI načinu, bom v BIOS-u izklopil kar si svetoval.

Težava se pojavlja že preden sem dal SSD diske v računalnik, tko da jih zaenkrat ne sumim, ker oba delata odlično za adobove programe.
Neo32 (c)

Hayabusa ::

AMD 5600 proc (3600 mhz)

Imaš navit cpu ?
http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-At... ?

Model napajalnika ?

Neo32 ::

Ne, proc laufa na stock frekvenci 3,6 ghz, poleg tega pa imam dober hladilnik, tko da se temperatura ne dvigne nad 35°C tudi med renderiranjem videa.

Napajalnik je LC power LC6550gp2.
Neo32 (c)

hojnikb ::

glede na to kak jajc od napajalca maš, je čisto možno da problem izvira iz njega..
#brezpodpisa

Neo32 ::

Še kakšna druga ideja, razen da zamenjam pol računalnika...?
Neo32 (c)

hojnikb ::

probaš izločit vse kar lahko in jaz bi na tvojem mestu zaćel razno pri disku...
ram si že potestiral z memtest ?
#brezpodpisa

gddr85 ::

Napajalnik bi moral bit zadost dober, tudi če ne zmore polnih 550w. grafična pa itak več kot ene 200w na polno ne porabi.

Neo32 ::

Računalnik freezne tudi ko recimo laufa samo torrent program in je odprt en youtube filmček.

Če je torrent ugasnjen lahko delam kar čem, videi se renderirajo po 3 ure, vse dela BP...
Neo32 (c)

gddr85 ::

Mogoče bi probal še z WD data lifeguard diagnostic al pa seagate sea tools. Najbrž bo disk.

Neo32 ::

Zaenkrat bom WD-ja sklopil in potestiral sistem.

Poročam...
Neo32 (c)

mito5 ::

Neo32,.. če si medtem že rešil težavo, potem enostavno pozabi na moj namig.

Slučajno sem prebiral forum, pa me je tvoja težava spomnila na mojo skoraj identično izpred 1 leta.

Gre za nekompatibilnost z nekaterimi routerji, qtorrent programi in z antivirusnimi programi.
Če uporabljaš slučajno katerega od Esetovih antivirusov in novejši qTorrent ali podobne različice, potem je to ves problem. Poskusi zamenjat antivirus, še bolje pa da uporabljaš točno določen program za torrente.
Preizkušena je verzija "qTorrent 1.8.2". Meni je rešila problem v sekundi, prej pa sem si 2 meseca razbijal glavo z vsemogočimi drugimi rešitvami.
Res da nekaj funkcij v primerjavi z novejšimi nima, deluje pa brezhibno in hitro.

Upam, da ti bo kaj pomagalo. Veliko sreče

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mito5 ()

Enron x86 ::

Mogoče lahko poskusiš še z odjemalcem Transmission.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Neo32 ::

Nisem še rešil, ker sem bolj malo doma, pa mi še ni uspelo do računalnika pridt oz. še nisem sklopil diska.

Sem pa včeraj spet neki dol vlekel in sem dal recimo 6 torrentov. 5 jih je prensel normalno pri 6 nekje na pol pa je zmrznil. Lučka za disk ni gorela, tixati je bil edin program, ki je bil zagnan, tako da ne vem...

mito5, Enron x86: bom poizkusil vajina predloga, hvala

lp
Neo32 (c)

Killermode ::

Sam uprašanje kulk povezav dovoliš vzpostavit torrent klientu?
Čeprav bi to lahko prej verjetn počepno modem kot pa PC ampak vseeno.

Zgodovina sprememb…

mito5 ::

iskal sem, vendar ne najdem več tistega članka oziroma nasveta, kjer sem sam prišel do rešitve. šlo je za tujo stran podobno slotech,
v nasvetih in težavah o P2P programih. Pri najboljši volji se ne spomnim več kje naj najdem.
Dejstvo pa je, da je bilo tam omenjena znana težava o nekompatibilnosti nekaterih p2p programov z nekaj antivirusnimi programi.
Poudarjeno je bilo, da določene konfiguracije pc-jev s tem nimajo težav, spet druge pa imajo resne probleme.
Omenjen je bil Nod32 in njegove različice Smart Security, zato sem iskal rešitev tudi na forumu Eset.com, ker sem uporabljal in še uporabljam
Nod32 antivirus.
Tisto kar sem našel na esetovem forumu mi ni pomagalo.Bilo je en kup nastavitev v požarnem zidu antivirusa. Očitno, tudi če začasno popolnoma izklopiš antivirus, še vedno prihaja do spora. Zato sem enostavno odstranil antivirus in poskusil 2 dni brez. Sicer sem reskiral, da fašem kaj nepovabljenega na svoj disk, ampak..
Na koncu se mi je splačal rizik, qtorrent brez antivirusa je deloval brez težav. Računalnik ni zamrznil, torrente sem velekel in oddajal kot je to normalno.
Ostala mi je samo ena dilema. Namreč z nakupom novega PC-ja sem dobil kot darilo licenco za Nod 32. Ni se mi dalo iskat kakšen drug antivirusni program, pa še malce trme je bilo v meni. pa sem po naključju našel še namig, da verzija qTorrent 1.8.2 deluje brezhibno in ne povzroča problemov. Poskusil sem in je bilo vse Ok. Od takrat pa do danes še vedno uporabljam to verzijo. Nisem poskušal najti kaj drugega novejšega. Takratno mučenje mi je začasno vzelo veselje do sprememb.

Morda bo komu zdaj presedlo, ker sem se tako na dolgo razpisal:)
Ampak, podobnost težave ki jo opisuje Neo32 je več kot očitna z mojo pred enim letom. Koliko živcev je meni takrat požrlo raje ne omenjam.
Zato razumem kako se počuti uporabnik Neo32.
Ker sem imel danes slučajno preveč časa, sem napisal nekaj več . Upam, da če točno tole nebo pomagalo rešit težave, bo Neo32 mogoče našel rešitev na podoben način. Saj kot pravi, da ko nima prižganega qTorrenta, mu vse deluje bp. Verjamem da je rešitev nekje tu blizu.
Neo32,... želim ti, da čimprej rešiš svojo težavo, ostalim pa se opravičujem za malce obširnejše nakladanje:)
LP

Neo32 ::

mito5 hvala za pomoč, bom poizkusil še z izklopljenim požarnim zidom in antivirusom

killermode trenutno je nastavljenih na 55, router ima dd-wrt naložen in z prenosnikom na wi-fi dela BP

Drugače pa ravno zdaj testiram; 2 monitorja, 7 youtube dokumentarcev, torrent, gmail, izklop, slo-tech, še adoba zaženem pa dam neki renderirat, wd disk pa sklopljen

zaenkrat brez adoba, vse laufa normalno, proc na 34°C, diski so mlačni, ker imajo svoje hlajenje...

pa da vidimo
Neo32 (c)

Neo32 ::

Včeraj je vse normalno laufalo, računalnik ni freeznu. Danes pa spet, to se pravi napaka ni na WD disku.

Zdej bom potestiral še z izklopljenim firewall-om...
Neo32 (c)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

10,5 TB zapisov na 10 mesecev starem SSD disku? (qBitTorrent)

Oddelek: Omrežja in internet
101845 (1556) hojnikb
»

Partis-download-napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
72429 (2273) twom
»

linksys wrt54g problemi z izpadi

Oddelek: Omrežja in internet
335192 (4137) Spajky
»

µTorrent

Oddelek: Pomoč in nasveti
6890 (607) DATA-N
»

Orenk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161366 (1137) Neo32

Več podobnih tem