» »

Android - turn on USB storage

Android - turn on USB storage

Zvezdica27 ::

lp,

na mojem SGS 1 imam 4.4. Paranoid android in že od 4.2 naprej sem vedno ob priklopu imel opcijo (pojavil se je meni z droidom ali čem drugim, spodaj pa turn on USB storage in je prenos datotek tekel po USB).

Na ženinem S3 mini pa imam 4.4 mackay custom ROM (link http://maclaw.pl/) ki bazira na CM... tam pa ni tega menija: prenos preko USB ne dela sploh, ker ga računalo ne zazna (linux mašine). Podatke moram prenašati ali preko MTP protokola preko blesavega linux progrmčka ali preko FTP server-client programja, ne pa preko Filemanagerja (Thunar).

A kdo ve zakaj: zakaj nimam te jebene opcije na S3mini: mi kaj manjka, kak softtware?

tnx,

blaž

Mavrik ::

Ne. USB storage več ni podprt na Androidu in obstaja kvečjemu samo v redkih primerih za eksterno SD kartico.
The truth is rarely pure and never simple.

first_line ::

Mavrik je izjavil:

Ne. USB storage več ni podprt na Androidu in obstaja kvečjemu samo v redkih primerih za eksterno SD kartico.


Wat?
CM11 ima, drugega pa nič ne poznam.

hojnikb ::

jap, da maš lahko dinamično data partricijo je MTP protokol pač nuja..
#brezpodpisa

Mavrik ::

first_line je izjavil:


Wat?
CM11 ima, drugega pa nič ne poznam.


CM ali kerikoli ROM ni faktor od katerega je odvisna prisotnost opcije.
The truth is rarely pure and never simple.

Zvezdica27 ::

lp,

pa če razlagam, da mi na 4.4. paranoid android Romu to ŠE VEDNO DELA !!! na SGS 1

na 4.4. (CM11) na s3 mini pa ne... in tu bi rad isto

Ali lahko to kakorkoli namestim na s3 mini (torej na CM 11 Rom) (vse je rootano), ker to je meni (če imaš prav) neumnost stoletja.

zz

hojnikb ::

zakaj kompliciraš, sj mtp je na winsih podprt..
#brezpodpisa

Mavrik ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

pa če razlagam, da mi na 4.4. paranoid android Romu to ŠE VEDNO DELA !!! na SGS 1

na 4.4. (CM11) na s3 mini pa ne... in tu bi rad isto

Ali lahko to kakorkoli namestim na s3 mini (torej na CM 11 Rom) (vse je rootano), ker to je meni (če imaš prav) neumnost stoletja.

zz


In jaz ti razlagam da ROM nima veze. Android verzija nima veze. Naprava ima veze. Kaj je tako težko razumeti tu?
The truth is rarely pure and never simple.

fujtajksel ::

Meni je na SGS2 najprej delal, potem pa ne več. Crknilo je tudi napajanje. Potem sem zamenjal USB&mic ploščico z eno z enga baya, napajanje delalo, normalen USB na PC tudi, USB OTG (host) za flash, miške etc pa ne. Nisem vedel al je mogoče kriv updejt Androida. Potem sem dal kartico zamenjat na servis in zdaj spet deluje.
Poglej app USB Host Diagnostics, USB Host Controller.

Zvezdica27 ::

lp,

se opravičujem, bil na dopustu: torej pravite, da je to stvar sgs3 mini? Torej na temu telefonu to ne bo delalo???

WTF???

aja, uporabljam linux, tko da se moram posuževati drugih načinov, ki delajo, a morijo...

zz

BlaY0 ::

Z USB storage modela se je šlo na MTP/PTP zaradi enostavnega dejstva...

Vendorji v naprave tlačijo vedno več storiđa. Fiksni storiđ oziroma flash je bil prvotno razdeljen na štiri particije in sicer recovery, boot, system ter userdata. Od tega se za podatke uporabljata dve in sicer system ter userdata. System je itak read-only, na userdata pa se nameščajo aplikacije, tam pa so še ostali sistemske zadeve, ki se spreminjajo. Potem so nekateri vendorji pričeli na ta flash dodajati še eno particijo, ki je v bistvu emulirala zunanji storiđ. Potem pa so nekateri ugotovili, da nima smisla drobiti storiđa na tako nizki ravni in so šli nazaj na zgolj system particijo ter eno veliko userdata particijo. Na to userdata particijo so potem postavili več overlay-ev od low-level device mapping do fuse overlay-ev. S tem so dosegli, da imaš zdaj sam možnost izbire razmerja med nameščenimi aplikacijami in svojimi podatki.

Zdaj pa problem... v primeru kjer imaš ti ločeno particijo za svoje podatke se model USB storiđa da implementirati, saj je pri tem modelu nujno da to particijo, ki jo misliš prek USB povezave pokazati recimo PC-ju, najpre odklopiš iz Android naprave. Torej narediš unmount na Androidu, pokažeš prek USB-ja drugi napravi in jo tam priklopiš (mountaš) kot lokalno. Če imaš pa eno in isto particijo tako za userdata kot tudi za svoje recimo medijske podatke, to dvoje pa ločuje samo nekakšen virtualni overlay, potem te particije nimaš možnosti odklopiti iz Android sistema. V ta namen so začeli uporabljati MTP/PTP model, ki je service oriented (daemon/client) in kot tak kompletno deluje iz user space-a. Se pravi je neodvisen od tipa underlying particije oziroma datotečnega sistema. Tak sistem je bolj user-friendly in preprečuje razne neljube dogodke s pokvarjenimi datotečnimi sistemi zaradi nenadnih, nekontroliranih odklopov. Zdaj pa nastane problem (če lahko temu tako rečemo)... praktično vsak operacijski sistem ima USB storage mode nima pa še MTP/PTP podpore. Recimo pri Ubuntuju je MTP podpora zadovoljiva šele od 12.04 dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Zvezdica27 ::

ok, tnx, vsaj štekam za kaj gre.

Podpora za MTP je že, samo kaj ko ne gre preko sistemskega browserja (Thunar v mojem priemru) pač pa preko ueber bednega GTK programa za MTP... torej ni automounta, ni nič, ročno vse drkam preko dveh programov - ali pamoram uporabiti, surprise, surprise, FTP server.

Ampak, zdaj vsaj štekam zakaj na enem dela in na drugem ne, čeprav je isti 4.4 gor.

Hvala,

zz

BlaY0 ::

Jah to je stvar arhitekture browserja. Nautilus recimo ima VFS vtičnike za MPT in zadeva dela seamlessly, kot da bi priheftal disk prek USB-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S3 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
600136896 (58657) Mad_Lion
»

Samsung S3 LTE ali S4 mini

Oddelek: Mobilne tehnologije
192432 (1999) TH321
»

Prve napovedi o Galaxy S5 Mini

Oddelek: Novice / Android
3315947 (13111) Jackass
»

Storage na Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
193304 (2829) hojnikb
»

[HTC One] S-OFF

Oddelek: Mobilne tehnologije
141491 (1263) Mavrik

Več podobnih tem