» »

PROSIM ZA POMOČ _ Kaj pomeni ta rumena opozorilna lučka? Opel Vectra B+

PROSIM ZA POMOČ _ Kaj pomeni ta rumena opozorilna lučka? Opel Vectra B+

--MiRaLdInJo ::

Pozdravljeni.


Torej danes sem šel pogledat vozilo katerega imam namen kupiti in sicer gre za Opel Vectro B+ 1.8 16v leznik 2003.


Nasplošno je glede avtomobila vse štimalo nič kaj sumljivega razen ene rumene opozorilne lučke katera mi sploh neda spati :S


Torej če zna kdo približno povedati v čem je težava mu bom zelo hvalaežen:

Slika:







Je morda le senzor fuč ali je kaj resnega?


Lp
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

jebiveter2 ::

Na servis, priklopit računalnik, pregledat km in dalje

Tule ne boš zvedel nič

Lahko sicer dobiš debug informacije če po teh straneh najdeš info kako naj ti prikaže napako preko diagnostične lučke

Izbeglica ::

Lučka za motor...
Več bi videl, če bi ga priklopil na računalnik (z Opcom vmesnikom recimo, če poznaš koga), ali pa z metodo sponke.


Dela avto drugače BP?

--MiRaLdInJo ::

Hvala za odziv.


Avto drugače normalno pelje samo ta lučka mi res neda miru.

Sicer sem pri očetovi Opel Astri pogledal v kjnigo in ta ikona pomeni, da je nekaj glede prekomerne količine co2 emisij.


Sedaj nevem ali je to to ali je le senzor fuč.



Pa se, da to staro Vectro B priklopit na računalnik in ugotoviti napako??

Kam pa naj to peljem priklopit v Ljubljani če se da? Mi bodo dosti zaračunali za priklop avtomobila na računalnik?

jebiveter2 ::


Kam pa naj to peljem priklopit v Ljubljani če se da? Mi bodo dosti zaračunali za priklop avtomobila na računalnik?

Vprašaj, ponavadi je zastonj

black ice ::

Mislim, da je lambda sonda.

--MiRaLdInJo ::

Kam bi lahko šel to preverit?

black ice ::

K vsakemu spodobnemu avtomehaniku.

AngelOfDeath ::

Izpušni plini ti ne štimajo, zaradi česa pa boš moral do mehanika...
edit: Slovnica

Go-ahead ::

Pusti tak avto pri miru in si izberi drugega.

Lahko je:
- lambda cca 200€
- lahko je senzor tlaka 100€
- lahko je kompresija v ku**
- lahko so injektorji 800€
-.......

In lahko je vse od naštetga.

2009cero ::

Ja EGR nekaj v zvezi z izpušnimi plini .
Diagnostika ti pokaže točno okvaro .
OBD2 tester

AndrejS ::

Lahko je tudi katalizator - zraven vsega naštetega. Najbolje priklopit na računalnik in preverit napako.

Gregor5816 ::

Nekaj mesecev nazaj je v maminem golfu zasvetila ista lučka. Ko sem gledal v knjigi, je pisalo, da je nekaj z izpušnim sistemom. Po nekaj dneh je fotr poklical avtomehanika in se dogovoril, da pripelje avto na servis (rumene lučke so "le" opozorilne, rdeče so kritične). Tisti dan, ko bi ga morala peljat na servis, je bilo točno 1 teden, odkar je lučka zasvetila. Zjutraj sva bila s fotrom v LJ, ko sva se v LJ peljala, je lučka še svetila. Ko pa prižgem avto, da bova iz LJ peljala avto direktno na servis, lučka ni več zasvetila. Potem seveda nisva avta peljala na servis, je pa fotr poklical avtomehanika in mu je povedal kaj je bilo ter se je dogovoril za glavni servis pri 120k km, mesec ali 2 po tem. Takrat je tudi pogledal izpušni sistem oz. karkoli že je bilo potrebno, in je rekel, da je vse OK. Ne vem kaj je bilo takrat, da je lučka zasvetila. Glede na to, da se mami vedno vozi na kratke relacije (~15 km na dan), bi rekel, da je bila mogoče vožnja po avtocesti kriva za to, da je lučka nehala svetit.

shadeT ::

Ta lučka je check engine in je lahko ogromno različnih stvari.

Samo priklop na tester ti bo povedal kaj je.

Pri meni pri Leonu je bil EGR ventil in posledično prevelik izpust CO2. Menjava je bila če se ne motim 250e

Brane22 ::

Vsaj na Astri je bil nek mode, kjer si to lahko ročno preveril.

Na konektorju za priklop računalnika sem staknil dva pina, dal kontakt in mogoče pritisnil na bremzo, ne spomnim se več točno, nakar mi je stvar sporočila kaj jo žuli z blinkanjem kontrolnih lamp. Preštel sem število blinkov v kodi in pogledal v tabelo.

Je daleč od prave diagnostike, za prvo silo pa vendar.

Tako na brzino je pa težko reč. Lahko da je crknila lambda sonda, lahko da je šel kak senzor na motorju, lahko da je MAF ( mass airflow senzor), lahko da se je stvar spomnila, da je servisni interval in je treba filtre zamenjat, lahko je celo samo zračni filter zabasan in stvar ne vidi pretoka zraka, kot ga pričakuje. ALi pa kaj povsem sedmega.

GupeM ::

To je lahko 1000 in ena stvar. Samo tester ti bo znal povedati, pa še ta ni rečeno da točno. Meni je enkrat lučka posvetila ko sem imel probleme s senzorjem hitrosti (to bi verjetno opazil ker kazalec za hitrost neha delati), drugič pa je bil problem v starih svečkah in kablih. V drugem primeru mi je posvetila samo kadar je bilo bolj vlažno vreme. Načeloma pa je lahko ogromno drugih stvari ki so povezane z motorjem.

vorantz ::

js sm si s kitajske naročil obd2 bluetooth vmesnik za okoli 10$ + 1€ za aplikacijo na telefonu
tako dobim kode, ki jih zguglam (če že sam opis ni očiten) in ugotovim kaj je narobe

se mi je recimo na avtocesti enkrat vžgala lučka in sem lahko takoj ugotovil, da je zajamrala zgornja lambda sonda
na drugem avtu sta bili dve kodi, ki bi sami po sebi zgledali kot pokvarjena spodnja lambda sonda...po kratkem guglanju sem ugotovil, da pregibna cev pušča

Smilee ::

Eh, poznam avto, ki mu ta lučka vsake tolk zasveti. Je blo na testerju pa se ni vidlo nič. Tudi avto sam ni dajal znakov, da bi blo kaj narobe.

Pač vsak etolk se je lučka zasvetla in to je to.

--MiRaLdInJo ::

Ah klinc.

Bom jaz kar peljav Vectro na tester + preventivni pregled pa da vidim kakšen bo rezultat.

first_line ::

Da ti ne bo kakšen kekec napako samo pobrisal pa pobral 40€!

Brane22 ::

vorantz je izjavil:

js sm si s kitajske naročil obd2 bluetooth vmesnik za okoli 10$ + 1€ za aplikacijo na telefonu
tako dobim kode, ki jih zguglam (če že sam opis ni očiten) in ugotovim kaj je narobe


Vprašanje, če je na tako stari Vectri OBD-II

vorantz ::

Brane22 je izjavil:

vorantz je izjavil:

js sm si s kitajske naročil obd2 bluetooth vmesnik za okoli 10$ + 1€ za aplikacijo na telefonu
tako dobim kode, ki jih zguglam (če že sam opis ni očiten) in ugotovim kaj je narobe


Vprašanje, če je na tako stari Vectri OBD-II


aha b+ je
hm...good point

DeeJay ::

To je lučka za Check Engine.
1. Odpri pokrov motorja.
2. Izgovori "Engine Checked"
3. Zapri pokrov motorja
4. se odpelji naprej
:)

mal za hec, zdej pa zares :)

Lahko je marsikej... od pokvarjenega senzorja, do kej hujšega. Odpelji se na servis, da ti priklopjo zadevo na računalnik, tam se bo več videlo.
Vso srečo.

Pro_moted ::

Ni druge kot na računalnik priklopit. Ta lučka se pojavi že če kako vakuum cevko snameš kje na motorju. Lahko da je le kakšna poškodovana cevka za 20 evrov, lahko pa kaj drugega seveda. Tako da na tester. Če je avto vredu drugače in bi se splačal nakup, potem pač greš pogledat kaj je narobe. Te košta pol ure. Plača pa naj tisti ki prodaja, al pa pač ne kupiš.
Imam sam opla in sem imel tak primer že 3 krat. V vseh treh primerih je šla kakšna cevka. Popravilo zelo poceni. Itak pa je nasploh servis in deli za takega opla poceni.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

Brane22 ::

V bistvu je tudi druga varianta. Kot sem že reku, mnoge od teh stvari poznajo avtodiagnostiko, brez posebne opreme.

Le par pinov na konektorju je treba sklenit in preštet blinke.


Zdaj če je na voljo poceni priklop na računalnik in če gre za preverjanje stvari _pred_nakupom, potem definitivno priporočam to.

Nihče te ne bo gledal kako mu s sponko za papir šariš po konektorju, sploh pa bo težko preklicati nakup, če se bo kaj pokadilo...

spajdrmen ::

a ne bi ti raje šel kupovati rabljen avto (krš) s kom, ki se na avte spozna? Sorry, sam če ne veš kaj pomeni lampa za motor, potem ti lahko vsak proda mačka v žaklju... za tvoje dobro ti priporočam da na oglede na hodiš sam, saj boš kmalu odpiral nove teme na avtomobilizmu pod Topicom "okvare"

--MiRaLdInJo ::

spajdrmen je izjavil:

a ne bi ti raje šel kupovati rabljen avto (krš) s kom, ki se na avte spozna? Sorry, sam če ne veš kaj pomeni lampa za motor, potem ti lahko vsak proda mačka v žaklju... za tvoje dobro ti priporočam da na oglede na hodiš sam, saj boš kmalu odpiral nove teme na avtomobilizmu pod Topicom "okvare"


Nakoncu nisem vzel tiste vectre pač pa kar letnik 1996.

Nemoreš verjet da vse Vectre b+ letnik 2000-2002 so v slabšem stanju kakor 1996 letnik.


Glede rumene opozorilne lučke je pa tako, da pomeni 1000 in eno stvr lahko pa je la senzor okvarjen.

Lo

4ever ::

Pozdravljeni!
Pri meni je že okoli dva meseca že prižgana ta oranžna lučka pa ne vem kaj pomeni. Avto pa vsako toliko začne "zacukavati". Kaj bi lahko bilo?

radmannsdorf ::

matej2212, a da bi se pa ustavil pri mehaniku in ga povprašal, ti pa ne pade na pamet ane?
rajši na forum po nekonkreten odgovor....GROZA!

D3m ::

En elektromagnetni ventil/loputa je zapacana. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

GupeM ::

Zamenjaj CD v avtoradiu z rock glasbo.

Če ne pomaga, preberi temo od začetka do konca pa boš dobil samo en pravilen odgovor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem peugeot 206

Oddelek: Na cesti
275177 (870) PNejc207

VW-Audi forum

Oddelek: Na cesti
2429638 (4874) BigWhale
»

Lučka za motor gori

Oddelek: Na cesti
2310657 (9382) Spajky
»

Problem z avtom

Oddelek: Na cesti
4115152 (13938) Scylla
»

Prižgana lučka za vbrizg pri fiat Punto

Oddelek: Loža
205955 (5562) freserovski

Več podobnih tem