» »

Ortodont in čakalna doba

Ortodont in čakalna doba

Go-ahead ::

Ali ste tudi vi že pri iskanju ortodonta ali zobozdravnika preko sociale imeli občutek, da vas nekdo zajeba#a. Poteka nekako takole:
-zobozdravnik izda napotnico k ortodontu,
-ko ga želiš obiskati te po telefonu zavrne in izjavi,da ga ponovno pokliči junija ko se boš dogovoril za datum,
- ko ga pokličeš junija ti da datum za prvi obisk decembra,
- na prvem obisku decembra ti zobe bežno pregleda in ti da nov datum za bolj resen pregled.

Tako da če imaš srečo prideš do bolj resne obravnave čez leto in pol, in do aparata za zobe čez nekaj let.

Ali se vam zdi takšna organizacija normalna ali je to posledica tako opevane korupcije v zdravstvu?

Nummy ::

Welcome to bananastan.

Najbolje da si najdeš enega zobarja/ortodonta, ki dela privat in ima koncesijo. Preglede in delo plačaš na roko (20-50€), material pa krije zavarovalnica. Čakaš minimalno.

Druge ni, javno zobodravstvo pri nas je v qrcu.

krho ::

To je standardna praksa pri zobozravstvu že vsaj 10 let
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Go-ahead ::

Ali ne takšen način dela prispeva k korupciji.

Pacienti se znajdejo v položaju, ko skoraj morajo nekoga podkupiti, da pridejo prej na vrsto.

Brane22 ::

Poglej si v papirje za lastno plačo in to, koliko gre za ta sranja iz _tvojega_ žepa _vsak_ mesec.

Brane22 ::

Si predstavljaš da bi se tole šli kje drugje, kjer trg puca lenobe ?

Evo ti primer. Crknil mi je alternator na Corsi. Nov je €250, obnovljen pri nas je €120, nekaj takega.
Mojster, ki bi ga snel in dal obnoavljat hoče za poseg €400. Po nekaj iskanja smo našli varianto za €300.

Ko je bilo to opravljeno, je stvar po enem letu crknila še enkrat. ZAto sem se tokrat lotil zadeve sam.
Snel sem jo, zamenjal ležaje in krtačke, spoliral kolektor in jo vdelal nazaj. Poseg me je stal ene €25 + kup mojega časa. Po 6 mesecih je stvar crknila spet.

Se pravi, pod vplivom različnih pritiskov in interesov sem rpišel čez čas do tega, da bom del dela outsourceal mojstru, ker določenih stvair pač ne morem sam.

Prejšnji teden sem jo snel in odnesel k mojstru - Kogovšku, ki ima dokaje specializiran alternator servis.
Zjutraj sem prikorakal z zadevo v roki, ob 11h me je klical če privolim v stroške ( menjava usmernika in regulatorja- vse skupaj €112) in to je to. Prišel po zadevo še isti dan, plačal in dobil GARANCIJO za opravljeno delo.

NI mi treba risati kako bi to šlo če bi bil Kogovšek zobar in bi se z njim jebal skozi zavarovalnice in državo...

Go-ahead ::

Podal si lep primer. Se strinjam, kjer so zadaj zavarovalnice in država postanejo sicer banalna dela prekleto draga.
Sploh če se gre za zdravje ljudi (ne morem pozabiti bolniških postelj, katerih cena vključuje najverjetneje tudi postavitev železarne, kjer so ustrezne materiale stalili in zmešali skupaj).

Nov minister za zdravje ima veliko možnosti, da se izkaže.

Samo en predlog:
- izdelati programsko opremo - bazo za beleženje vrstnega reda pacientov na nivoju celotne Slovenija. Zaradi mene so lahko imena tudi objavljena, vsekakor pa vsaj nadzornim organom omogočiti takojšen vpogled in odkrivanje pacientov, ki imajo večkrat "NUJNE" napotnice.


Prepričan sem, da bi se čakalne dobe na račun privilegirancev, navadnim državljanom bistveno zmanjšale.

Vsa čast izjemam v zdravstvu.


Če se zdim preoster, posledica trenutnih odkritij, da imamo polega korupcije v gradbeništvu, le te ravno toliko ali še več v zdravstvu.

In ne mi razlagat, da je čakalna doba 1,5 leta za fuck*ing pregled pri ortodontu normalna.

Po svoje so neracionalni že z več urnim dogovarjanjem za datum prvega obiska

Engineer_ ::

Go-ahead je izjavil:

Ali ste tudi vi že pri iskanju ortodonta ali zobozdravnika preko sociale imeli občutek, da vas nekdo zajeba#a. Poteka nekako takole:
-zobozdravnik izda napotnico k ortodontu,
-ko ga želiš obiskati te po telefonu zavrne in izjavi,da ga ponovno pokliči junija ko se boš dogovoril za datum,
- ko ga pokličeš junija ti da datum za prvi obisk decembra,
- na prvem obisku decembra ti zobe bežno pregleda in ti da nov datum za bolj resen pregled.

Tako da če imaš srečo prideš do bolj resne obravnave čez leto in pol, in do aparata za zobe čez nekaj let.

Ali se vam zdi takšna organizacija normalna ali je to posledica tako opevane korupcije v zdravstvu?



odgovor na vprašanje se žal skriva v tem: Če greš samoplačniško k zobozdravniku, si na vrsti takoj. Morda čakaš 1 tedn, ponavadi bistveno manj. Kljub temu, da gre vsak mesec denar iz _tvojega_žepa_ za zdravstvo in da tudi če greš preko socialne, si to dejansko sam plačal. Ampak radi vidijo da plačaš dvakrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

tomazic89 ::

Ce hoces biti obravnavan 'fer' moras iti pac k zobozdravniku ki sploh ne dela na koncesijo. Vsi pajaci, ki imajo koncesijo in hkrati se privat ambulanto obirajo obe strani in malokdo res dela kvalitetno. Se najboljsi so pa tu tisti, ki v koncesijskih ambulantah, ki jih seveda casti zdravstvo (beri mi, ki placujemo prispevke) opravljajo privat dela.

Ce vprasate mene, bi moralo biti vso zobozdravstvo samoplacnisko (brez koncesij). Tako bi bil mesecni prispevek za ZZZS manjsi, konkurenca na trgu samoplacnikov pa vecja - posledicno normalne cene.

Meni je samo zal mojih zob, da nisem ze prej sel v samoplacnisko ambulanto.

AndrejS ::

Zobozdravniki preko koncesije zmorejo več dela, samo problem je država / zavarovalnica, ker plača samo določeno število posegov, ki ga zobozdravnik ne sme preseči. Če le-tega preseže plača stroške iz svojega žepa. Zato pa večina raje dela še privat, ker imajo dovolj časa

tomazic89 ::

AndrejS je izjavil:

Zobozdravniki preko koncesije zmorejo več dela, samo problem je država / zavarovalnica, ker plača samo določeno število posegov, ki ga zobozdravnik ne sme preseči. Če le-tega preseže plača stroške iz svojega žepa. Zato pa večina raje dela še privat, ker imajo dovolj časa

Tega se zavedam in je zalostno, ne zdi pa se mi ok, da privat delo opravljajo v ambulanti zdravstvenega doma.

T0RN4D0 ::

Čakalne dobe za nekatere stvari so malo ridiculous. Protetika vidim da ma zobar nalimano gor 1100 dni čakalno dobo. Sicer pa med obiski če imaš kaj za porihtat traja približno mesec dni, pa potem še kakšni 2 ure v čakalnici. :D

Na srečo mi ni treba čakat, ker zdravstvo tako ne krije kaj dosti če rabiš ortodonta ali protetiko. Orotodont ti za obe čeljusti vzame 3-4k in si hitro na vrsti, za implantate tudi hitro zrihtajo za dobrega jurja po komadu. V zagrebu na srečo polovico manj, pa delajo v svojih ordinacijah z enakim materialom.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zobni aparat

Oddelek: Loža
309137 (6719) Rias Gremory
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722369 (11438) w0mbat
»

Odprt zob- čakat 6 mesecev ali dat 120 evrov in bo takoj popravljeno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10427183 (7693) mat xxl
»

Osebni zdravnik - neprostovoljna menjava

Oddelek: Loža
224683 (3730) Lonsarg
»

državni zobozdrvaniki "mesarji"?

Oddelek: Loža
4810512 (7918) RejZoR

Več podobnih tem