» »

Se lahko vpišem?

Se lahko vpišem?

GummyBear ::

Zdravo!

Prijelo me je, da bi šel naredit še eno fakulteto, ampak nekako ne razumem vpisnih pogojev. Bi prosil, če mi kdo razloži po domače, če bi šlo tako oziroma zakaj ne bi. Eno fakulteto sem že končal (sem diplomant visokošolskega strokovnega študijskega programa), sedaj pa bi se želel vpisati še na neko drugo fakulteto, prav tako na visokošolski študijski program.

Torej, ali se kot diplomant lahko normalno vpišem na redni študij? S tem mislim, tako, da izpolnim vlogo, kot jo izpolnjujejo dijaki srednjih šol. Ali ta postopek zame ne velja? Namreč precej se govori, da za diplomante obstaja t.i. študij diplomantov (ali zaporedni študij), ki pa je plačljiv in obstaja le izredni študij - kar pa ne omogočajo vse fakultete.

Po drugi strani pa fakulteta na svoji spletni strani (v rubriki bodoči študenti) pravi drugače:

V prvi letnik visokošolskega strokovnega študijskega programa se lahko vpiše:
a) kdor je opravil zaključni izpit v štiriletnem srednješolskem programu,
b) kdor je opravil poklicno maturo ali maturo.

V primeru omejitve vpisa so kandidati izbrani glede na:
- splošni uspeh pri zaključnem izpitu, poklicni maturi oz. maturi: 60% točk,
- splošni uspeh v 3. in 4. letniku: 40% točk.

Če upoštevam vpisne pogoje, jih izpolnjujem, saj imam opravljeno splošno maturo. Poleg tega nikjer ni omenjeno za diplomante. Če vpisne pogoje izpolnjujem (kar jih res), ne vidim razloga, da se ne bi mogel vpisati. Kako torej je situacija s tem šolstvom? Se lahko vpišem na še eno fakulteto ali mi študij ne pripada več?

kr1ženska ::

Zaporedni študij je študij diplomantov, kar pomeni, da se po diplomi ponovno vpišeš na nek dodiplomski študijski program.

Za vzporedni študij in študij diplomantov je praviloma na voljo 5 % vseh razpisanih mest na nekem programu, prednost pa imajo kandidati z boljšim študijskim uspehom. Več informacij o pogojih in rokih za prijavo za vzporedni študij najdeš v Razpisu za vpis.


V kolikor ciljaš na štipenijo pa ta odpade, ker se dodeljuje samo za višjo stopnjo izobrazbe kot jo imaš sedaj.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

GummyBear ::

kr1ženska je izjavil:

Zaporedni študij je študij diplomantov, kar pomeni, da se po diplomi ponovno vpišeš na nek dodiplomski študijski program.

Za vzporedni študij in študij diplomantov je praviloma na voljo 5 % vseh razpisanih mest na nekem programu, prednost pa imajo kandidati z boljšim študijskim uspehom. Več informacij o pogojih in rokih za prijavo za vzporedni študij najdeš v Razpisu za vpis.


V kolikor ciljaš na štipenijo pa ta odpade, ker se dodeljuje samo za višjo stopnjo izobrazbe kot jo imaš sedaj.


Potem je študij diplomantov zame edina možnost, da se lahko vpišem na dodiplomski študij?

Math Freak ::

Lahko se lahko vpišeš, samo ne tekmuješ z maturanti ampak imaš posebna prosta mesta, namenjena diplomantom. Vsaj trenutno tako kaže, če ne bo prišlo do novih sprememb.

Zaporedni študij

Lahko da ima vsaka fakulteta svoja pravila, zato raje vprašaj na fakulteti, kjer se hočeš vpisati, tam bodo najbolje vedeli.

Zgodovina sprememb…

GummyBear ::

Včeraj sem klical na fakulteto in so mi prav tako povedali - zaporedni študij.

Sedaj pa imam nov problem: Zaporedni študij se letos izvaja samo izredno. Fakulteta na katero bi se rad vpisal pa izrednega študija že nekaj let ne izvaja. Ali potem to pomeni, da na tej fakulteti ne morem študirati in posledično ne morem pridobiti naziva izobrazbe, ki si ga želim?

zee ::

Zaporedni študij se letos izvaja samo izredno. Fakulteta na katero bi se rad vpisal pa izrednega študija že nekaj let ne izvaja. Ali potem to pomeni, da na tej fakulteti ne morem študirati in posledično ne morem pridobiti naziva izobrazbe, ki si ga želim?


To samo pomeni, da bos moral se enkrat poklicati na fakulteto in vprasati. Na prakticno vsaki fakulteti so uradne ure ravno zdaj (9:30). Kar pogumno in poklici.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gladi ::

GummyBear je izjavil:

Včeraj sem klical na fakulteto in so mi prav tako povedali - zaporedni študij.

Sedaj pa imam nov problem: Zaporedni študij se letos izvaja samo izredno. Fakulteta na katero bi se rad vpisal pa izrednega študija že nekaj let ne izvaja. Ali potem to pomeni, da na tej fakulteti ne morem študirati in posledično ne morem pridobiti naziva izobrazbe, ki si ga želim?

Če to drži kar si rekel, potem ja, ne moreš.

GummyBear ::

Tako sem tudi sam razumel, pa je vse skupaj malo čudno... kako ima lahko nekdo končani 2 fakulteti, jaz pa sedaj na dodiplomski študij, ker sem enkrat že študiral?! Žal je to edina možnost, da pridobim naziv, ki si ga želim in očitno iz tega ne bo nič. Na fakulteto nima smisla ponovno klicati, ker mi je gospa že včeraj vse povedala.

zee ::

Na fakulteto nima smisla ponovno klicati, ker mi je gospa že včeraj vse povedala.


In tu sprasujes zakaj ze? ;((
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

GummyBear ::

zee je izjavil:

Na fakulteto nima smisla ponovno klicati, ker mi je gospa že včeraj vse povedala.


In tu sprasujes zakaj ze? ;((


Zato, ker vem, da je tukaj na forumu veliko študentov in se nekateri študentje množično vpisujejo na fakultete... konča eno pa gre na drugo ali študira celo na dveh hkrati. Sedaj želim jaz še nekaj študirati, pa ne gre. Brez skrbi tudi gospe po telefonu sem tako rekel, pa mi je rekla, da ne more čisto nič pomagati... popolnoma razumem.

Glej, dejstvo je, da dela ni oziroma ga je tako malo, da ga dobiš samo preko veze. Jaz veze nimam, zato sem se odločil za pošteno pot... bi šel študirat tisto, kjer bi bil bolj zaposliv. Naletel sem na nerešljivo oviro: ni niti dela, niti študija.

Dosan ::

Mogoče brca v temo ampak - se slučajno želiš vpisati na FRI?

Ktj ::

Mislim, da izredno v temu primeru primarno pomeni: plačaj študij (nekaj kEUR). Enako velja tudi za vzporedni študij. Sedaj država časti samo 1 študij na stopnjo izobrazbe.
Ker se vpisuješ na isto stopnjo kot jo že imaš narejeno, lahko oddaš prošnjo za priznanje izpitov vendar največ v višini 10KT.
Vsekakor vprašaj na referat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ktj ()

ramiz?! ::

a možnosti vpisa na podiplomski študij na tej fakulteti pa nimaš? ponavadi se naprimer tudi z podobno narejeno fakulteto lahko vpišeš na podiplomski študij na drugi fakulteti ... npr. narediš fmf, pa se vpišeš na ef podiplomski ... ali podobno
Never regret anything, there's always a reason things happen.

deadzone ::

Edina mozost je potem da se vpises na podiplomca (ce nimajo moznosti izrednega). Sicer pa zakaj bi delal dvakrat dodiplomski program... Res da je magisterij zahtevnejsi, ampak ti bodo tega bolj "gledali" :)
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na SI fakulteto kot samoplačnik

Oddelek: Šola
132846 (2300) tiran2000
»

Študij po 26 letu

Oddelek: Šola
214546 (3794) ramiz?!
»

srednja in visoka šola?!

Oddelek: Šola
464558 (3773) jizzer
»

Vpis na fakulteto

Oddelek: Šola
103665 (2908) alexa-lol
»

Vpis kar nekam zaradi statusa

Oddelek: Loža
249661 (8183) jeti51

Več podobnih tem