» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
23 / 91
»»

pirx ::

kingsix je izjavil:

EEA (Enterprise Ethereum Alliance) ima 86 novih članov...bom omenil samo nekaj..:
- The Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC)
- Samsung SDS
- ING
- Mitsubishi UFJ Financial Group
- Deloitte
- Merck Group
- Rabobank
- Toyota Research Institute
- State Street
- Taishin Financial Holdings
....


To se je čakalo! :) Hvala, da si objavil.

McClane ::

Se na na Cryptocompare spremeniti od kje vlečejo ceno za določen coin? Za ETH mi npr. kaže ceno iz Gdax-a, želel pa bi iz Krakena?
Ker je cena na gdaxu višja za par dolarjev mi seveda profit in ostale stvari računa napačno.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

kingsix ::

Tole je za popizdit... Kraken mi komplicira z verifikacijo (kar naenkrat rabim kao tier 3, vsem gre z tier 2) in depositom že od ETH = 50€.
Na mojo srečo pa je polek tega še to bilo kar konkretno nakazilo za cca 150 eth...no sedaj pri eth skoraj 140 - sem daleč od 150 dodatnih ETH. Denar pa tam stoji "on hold". Po hitrem izračunu so me sedaj že stali cca. 14.000€.
Sedaj nekako upam na kak epic crypto-crash. =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

DeeJay ::

Jerry000 je izjavil:

Malo pomoci. Sam imam kupljene valute: ETH, LSK in ICN. Glede na to da je ETH zrastel ogromno ne vidim ravno da bi vlozil ker.z manjso vsoto denarja nebi dobil veliko. Vendar vseeno, katero od teh valut se splaca malo se investirat? Se razmisljam tudi o nakupu Ripple ali ICNX (ali je ta ze zunaj in oziroma kdaj pride?) ali je mogoce kaksna druga valuta z potencialom svoje tehnologije?


ICNX zaenkrat še ni možno. Kdaj se točno odpre ne ve nihče, razen developerjev, ziher pa enkrat letos.

Jerry000 ::

DeeJay je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Malo pomoci. Sam imam kupljene valute: ETH, LSK in ICN. Glede na to da je ETH zrastel ogromno ne vidim ravno da bi vlozil ker.z manjso vsoto denarja nebi dobil veliko. Vendar vseeno, katero od teh valut se splaca malo se investirat? Se razmisljam tudi o nakupu Ripple ali ICNX (ali je ta ze zunaj in oziroma kdaj pride?) ali je mogoce kaksna druga valuta z potencialom svoje tehnologije?


ICNX zaenkrat še ni možno. Kdaj se točno odpre ne ve nihče, razen developerjev, ziher pa enkrat letos.

Ok potem namesto ICNX kaj se splaca kupiti danes? Ripple ali kaj drugega? Za long run brez trejdanja

lambda ::

Kdor se vpleta v iconomi, priporočam pazljivost glede tega:
https://www.reddit.com/r/ICONOMI/commen...

gruntfürmich ::

jl je izjavil:

gruntfürmich; vem, da imata mnogo več izkušenj, torej se vama zdi SC rizičen? Ker vsaj kolikor sem sam prebral, se mi zdi dosti zanimiv projekt, marketcap pa je tudi še dokaj nizek. Kaj menita o BAT, tudi ta mi je zanimiv?

jst do aprila letos nisem imel še nobenega drugega altcoina kot bitcoin, ripple pa po tem ker je prišel na bitstamp. tako da ti jst nisem v pomoč.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kingsix ()

DeeJay ::

lambda je izjavil:

Kdor se vpleta v iconomi, priporočam pazljivost glede tega:
https://www.reddit.com/r/ICONOMI/commen...


In kaj nej pazimo glede tega?
Trgovanje v kriptovalute v Sloveniji ni obdavčeno.

lambda ::

Lahko se zgodi, da bo v prihodnje kdo moral plačat kak davek. Zadnja (nič kaj konkretna) informacija glede tega, ki mi je znana, je to:

http://www.a-tvp.si/Default.aspx?id=151...

Kako naj si človek to interpretira pa ne vem.

DeeJay ::

lambda je izjavil:

Lahko se zgodi, da bo v prihodnje kdo moral plačat kak davek. Zadnja (nič kaj konkretna) informacija glede tega, ki mi je znana, je to:

http://www.a-tvp.si/Default.aspx?id=151...

Kako naj si človek to interpretira pa ne vem.


To sporočilo nima veze z davki. Interpretira se pa čist simple.
ATVP je izdal sporočilo za javnost da iconomi ni reguliran iz njihove strani. To so dal ven zato, da se zaščitijo, če bi slučajno prišlo do kake pizdarije pri iconomiju nebi mogu it k njim (ATVP) jokat.

Davek bo pa treba plačat takrat, ko bo furs reku in nič prej.

N0t0ri0us ::

ethji noro rastejo.. kupil sem jih ponoči, par ur kasneje so vredni 20% več... do kdaj bodo rasli? :D V kaj jih pretvorit, ko bom mnenja, da je postalo riskantno?

kingsix ::

ETH €150 - kdaj bo to crashnilo.... Sem mislil timat market in prodat ter čakat na crash...ampak to se mi zdaj zdi preveč tvegano, ker je totally hyped in lahko odleti še kar višje..

Runnagain ::

Mja, ne veš...tko k ne za XRP, k se zdele dogaja, niti za BTC, da bo šel tako gor.

DeeJay ::

Če hočeš bit najbolj miren prodaji 3-5% portfolija vsake 10-15% rasti.
Tko pol lahko tud ob večjem padcu kupiš kej nazaj ceneje.

Tko zgledajo moje prodaje (rdeče pike)

 ETH Prodaje

ETH Prodaje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

McClane ::

Kupi ethereume in drži.
Vse ostalo če nimaš pojma ali kakšnih točnih načrtov ne kupuj, ker boš ostal z kupi kovancev ki so jih ostali dumpali. Če nimaš nobenih izkušenj se osebno ne bi zapletal z 4- ali 5 coini.. ni šans da to obvladaš, ko stvari krenejo drugače od pričakovanj.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Matej_K ::

Ripple že na 0,23477
... .. .

kingsix ::

kingsix je izjavil:

ETH €150 - kdaj bo to crashnilo.... Sem mislil timat market in prodat ter čakat na crash...ampak to se mi zdaj zdi preveč tvegano, ker je totally hyped in lahko odleti še kar višje..


evo se že dogaja... -12€. Folk spet piše da ne gre kupovat etc.

Drmr ::

Ripplu danes konkretno dogaja ja... Se malo pa bo padel za tretjino vrednosti, oziroma je ze na 2/3 max vrednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drmr ()

Looooooka ::

Tok kolikor sem na izgubi z ripplom danes se ni plusa v par mescih z btc-jem naredilo :D

sarma832 ::

ETH se splača na dolgi rok. Sploh če bitcoinu ne bo dobro šlo, oz. sam še mal da folk to pogrunta.

Samo je pa risk dost večji sedaj seveda.

Ripple je pa loterija. Sam mislim, da bo padel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sarma832 ()

urli ::

sarma832 je izjavil:

ETH se splača na dolgi rok. Sploh če bitcoinu ne bo dobro šlo, oz. sam še mal da folk to pogrunta.

Samo je pa risk dost večji sedaj seveda.

Ripple je pa loterija. Sam mislim, da bo padel.


Jaz mislim, da če bo šlo bitcoinu slabo (se ne bo našla/realizirala rešitev za počasne transakcije in visoke fee-je), bo šlo vse skupaj v maloro, ker se bo izgubilo zaupanje v crypto valute. Bitcoin je le tisti prvi in kar je najpomembneje, je zelo razširjen in prepoznaven.

kingsix ::

Potem npr. Facebook danes tudi nebi obstajal oz bil uspešen. Pred fb so bila druga družbena omrežja, ki pa jih danes več ni oz. so manj uspešna.

sarma832 ::

urli je izjavil:

sarma832 je izjavil:

ETH se splača na dolgi rok. Sploh če bitcoinu ne bo dobro šlo, oz. sam še mal da folk to pogrunta.

Samo je pa risk dost večji sedaj seveda.

Ripple je pa loterija. Sam mislim, da bo padel.


Jaz mislim, da če bo šlo bitcoinu slabo (se ne bo našla/realizirala rešitev za počasne transakcije in visoke fee-je), bo šlo vse skupaj v maloro, ker se bo izgubilo zaupanje v crypto valute. Bitcoin je le tisti prvi in kar je najpomembneje, je zelo razširjen in prepoznaven.


Saj bitcoinu že gre slabo, samo na ceni se še ne pozna :))

Sej ethereum ni le plačilno sredstvo, ampak morda pa lahko tudi v tem postane glavno. Myspace...

urli ::

kingsix je izjavil:

Potem npr. Facebook danes tudi nebi obstajal oz bil uspešen. Pred fb so bila druga družbena omrežja, ki pa jih danes več ni oz. so manj uspešna.


Ja samo tam ni nihče nič izgubil ($$$). Če bitcoin-u ne uspe, bodo pa mnogi izgubili precej $$$, porušilo se bo zaupanje in vprašanje je kdaj bi si crypto valute spet opomogle.

sarma832 ::

urli je izjavil:

kingsix je izjavil:

Potem npr. Facebook danes tudi nebi obstajal oz bil uspešen. Pred fb so bila druga družbena omrežja, ki pa jih danes več ni oz. so manj uspešna.


Ja samo tam ni nihče nič izgubil ($$$). Če bitcoin-u ne uspe, bodo pa mnogi izgubili precej $$$, porušilo se bo zaupanje in vprašanje je kdaj bi si crypto valute spet opomogle.


Pomoje če bo btc šou dol se bo pač prelilo v druge, konkretno tudi ETH. RAZEN če se cel market sesuje, no potem smo pa v kur...

Pa v ETH verjamem zato, ker bitcoin je za geeke, ethereum se bo približal navadnim uporabnikom. Neboš več pošiljal na naslov 909i0sdjcio3490r3 kot pri BTC ampak bos poslal denar na janezjosko.eth

Tak da mislim, da bo ETH tista valuta, ki bi se lahko uporablala vsakodnevno, kreditne kartice, bancne storitve,...

Morda pa pride kakšen drug coin in prevzame prednost :D

kingsix ::

Pa na Ethereum dejansko prihajajo updati..
- Metropolis (https://themerkle.com/what-is-ethereums...
- Raiden network (ala lightning network za BTC)
- Serenity (no more POW)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

dreta ::

Jerry000 je danes ob 08:22:42 izjavil:
Malo pomoci. Sam imam kupljene valute: ETH, LSK in ICN. Glede na to da je ETH zrastel ogromno ne vidim ravno da bi vlozil ker.z manjso vsoto denarja nebi dobil veliko. Vendar vseeno, katero od teh valut se splaca malo se investirat? Se razmisljam tudi o nakupu Ripple ali ICNX (ali je ta ze zunaj in oziroma kdaj pride?) ali je mogoce kaksna druga valuta z potencialom svoje tehnologije?

Lahko kupis ICN / Kraken. ICNX se ni na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dreta ()

krneki0001 ::

Looooooka je izjavil:

Tok kolikor sem na izgubi z ripplom danes se ni plusa v par mescih z btc-jem naredilo :D


Upam, da jih nisi prodal, ker že počasi leze gor. Bo kmalu na stari cifri.

DOOM_er ::

koliko časa traja na bitstampu da aktivirajo račun. Čakam že en tedn
Robots will steal your job. But that's OK

deleted ::

Pismo, Stamp sredi popoldne zamenjal graficno podobo, na mobitelu mi vse eno cez drugo kaze in ne morem orderjev narest jao:|

K0l1br1 ::

Namesti si clienta na telefon.

urli ::

deleted je izjavil:

Pismo, Stamp sredi popoldne zamenjal graficno podobo, na mobitelu mi vse eno cez drugo kaze in ne morem orderjev narest jao:|


Res je neverjetno, da ob toliko keša kot ga imajo, naložjo na pol delujočo stran. Neverjetno... kot da je tko blazno težko zadevo prej potestirat predno jo pljuneš online. Kr neki, sram jih naj bo, amaterji.

K0l1br1 ::

Čist so zjebali tudi spletno stran. Odstranili zgornjo vrstico. Ametarji.

deleted ::

Prej so meli res dobro, pregledno in izdelano stran, optimiziran prikaz z vse resolucije..obv bi mogli narest en beta.bitstamp.net testno obdobje.

jl ::

Kaj pa mislite o nakupu LTC, da se ga kupi v kakem dipu na 20eur?

superpika ::

Pozdravljeni.
Odločila sem se podati v te vode ... Najprej, sem totalen noob v tem poslu. Vem da se moram še ogromno naučiti, samo nekje je treba začeti :)
Razmišljala sem, da bi nakupila par coinov. 60% bi dala v ETH, ker berem, da je res obetaven. Potem pa bi pa ostalih 40% razdelila v npr. 10 coinov, ki imajo trenutno velik market cap in se malo igračkala.
Kaj mislite, je to ok ideja?
Hvala za vaša mnenja.

Zeitgeist ::

superpika je izjavil:

Pozdravljeni.
Odločila sem se podati v te vode ... Najprej, sem totalen noob v tem poslu. Vem da se moram še ogromno naučiti, samo nekje je treba začeti :)
Razmišljala sem, da bi nakupila par coinov. 60% bi dala v ETH, ker berem, da je res obetaven. Potem pa bi pa ostalih 40% razdelila v npr. 10 coinov, ki imajo trenutno velik market cap in se malo igračkala.
Kaj mislite, je to ok ideja?
Hvala za vaša mnenja.



raje daj večji procent v eth in se z manjsim procentom igraj če si začetnik, da ne spušiš preveč :D t

hamez66 ::

LTC prihaja na Bitstamp in to je po moje big news, ki pa se zaenkrat še ni rezultiral v ceni. Čakamo... Dash, Eth, Zec in Zcl so danes že opravili svoje delo, oz ga opravljajo:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Aquafriend ::

Katero spletno stran priporočate za upload denarja in nato transfer na polinex ali kako drugo borzo s kriptovalutami?

A je Coinbase vredu?

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

hamez66 je izjavil:

LTC prihaja na Bitstamp in to je po moje big news, ki pa se zaenkrat še ni rezultiral v ceni. Čakamo... Dash, Eth, Zec in Zcl so danes že opravili svoje delo, oz ga opravljajo:D

Kje si to videl?

Zeitgeist ::

Litecoin Launch and Ethereum
Having already set solid foundations for Bitstamp's long-term future, it is now time to press ahead with the addition of further trading pairs and services. And the successful introduction of XRP trading on our exchange confirms the wisdom in our prudent and careful approach. Litecoin has now emerged as the next candidate, with LTC/BTC, LTC/EUR and LTC/USD trading pairs to be launched in early June 2017. As you would expect, the news that SegWit is likely to be activated for Litecoin was one of the key factors in our decision. We are also encouraged by Ethereum's (ETH) potential, which will be made available shortly after, and we will continue to consider other digital currencies for inclusion on an ongoing basis.


bitstamp.net

hamez66 ::

K0l1br1 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

LTC prihaja na Bitstamp in to je po moje big news, ki pa se zaenkrat še ni rezultiral v ceni. Čakamo... Dash, Eth, Zec in Zcl so danes že opravili svoje delo, oz ga opravljajo:D

Kje si to videl?



https://www.bitstamp.net/article/bitsta...

Ajnstajn` ::

//

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

Ethereum tudi sodelujejo z zcash na projektu. Integrirajo zk-SNARKs na sam ethereum.

kingsix ::

Mislim, da je v tem trenutku čas da se začne vlagat v kripto-tech ki je tako ali drugače superioren napram ostalim in ima kak uporaben/praktičen potencial.
Slej ko prej bo dumb-money zmanjkalo in se bodo prišli veliki fantje igrat, ki bodo gledali na coin iz prej omenjenega vidika.

DeeJay ::

Tole tud zgleda cool

Blazz ::

dej mi nekdo razloži. 0,75 bitcoina poizkušam spravt z 0,0005 feeja iz walleta mutlibit, pa ga faila nonstop, oz. sending piše po 24 ur.... kva naresT? že 3 dni se matram....

hamez66 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

LTC prihaja na Bitstamp in to je po moje big news, ki pa se zaenkrat še ni rezultiral v ceni. Čakamo... Dash, Eth, Zec in Zcl so danes že opravili svoje delo, oz ga opravljajo:D

Kje si to videl?



https://www.bitstamp.net/article/bitsta...

bitstamp se meni ne zdi lih big player anymore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Matej_K ::

Kako hudiča prenesem al bitcoine al xrp-je iz bitstamša na poloniex...?
Ne najdem wallet adresse na poloniex-u?
Ok najdu...Greš na deposit/withdrawal pa izbereš kater coin hočeš...
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

sniff ::

DeeJay je izjavil:

Tole tud zgleda cool


a ni nekaj podobnega tudi ICONOMI?

DeeJay ::

Niti ne.
Pri Prismu morš še vedno poznat vse projekte / kovance za katere si sestavljaš nek svoj sklad.
Ne morš vložit v že narjen sklad nekoga druzga, lahko ga samo skopiraš oz nardiš pač svojga.
Še vedno morš kr velik vedt o kriptovalutah, tko da je Prism bolj namenjen advanced vlagateljem.
Prism nima FIAT nakazil.

Iconomi pa lahko vsak Janez vloži denar v INDEX sklad in mu ni treba nič vedt o vseh teh tisoč projektih, ki so in še nastajajo.
Dejansko ne rab vedt tud nič o kriptovalutah nasploh.
««
23 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528554 (10702) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857764 (44878) PrihajaNodi

Več podobnih tem