» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
22 / 91
»»

kiFni ::

najboljš, da kar odpremo debato o ripplu,... tole zna bit še zanimivo v prihodnosti

sarma832 ::

Morda pa res, da ne bomo tu poslušali vašega jokanja :))

Kot sam vem, Ripple ni open source in je centraliziran. Vsi rippli so bili ustvarjeni iz nič in vse je šlo v korist podjetja. Lastijo si več kot 50% kovancev (51% attack). Praktično lahko naredijo kar želijo, ustvarijo kovance,...

Ne rečem, morda bo pa stvar res zaživela,... Samo meni ni zanimiva :) Tako da vam želim veliko sreče.

sarma832 ::

Morda pa ripple nadomesti SWIFT in zraste na 10$ .... Samo to mene zanima, a banke dejansko kupijo ripple iz marketa in jih uporabljajo, ali kako?

krneki0001 ::

To si si prebral?
http://www.huffingtonpost.com/entry/rip...

riple gre spet gor momentalno. Je že 29 centov.

Zgodovina sprememb…

Ajnstajn` ::

Blazz je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

Jaz pa mislim da bo v naslednjih tednih explodiral STR tja do 6000. Trenutno imam preveč v riplu (danes kupil) in premalo v STR in ko se malo ripple dvigne, bom prodal večji kos in vrgel več v STR.


sploh k se obrača po 100 usd na dan na STRju lol


o čem ti govoriš?
STR je večino časa med top 5 po volumnu.
//

Buggy ::

za dnevne zasluzkarje z zivci in intuicijo je ripple zdej zlata jama, ostali pa se ucimo in testiramo potrpezjivost!

Blazz ::

kingsix je izjavil:

Dajmo nekaj razčistit:
Kakršnekoli napovedi so popolna loterija.
Če malo preveriš pravilnost napovedi po tem forumu jih je večinoma fail. Nekaj jih bo seveda zadelo , saj imaš vedno šans 50%(gor/dol), da zadaneš.
Vlaganje v kriptovalute je trenutno najbolj špekulativna ter tvegana naložba, zato vlagajte le denar na katerega izgubo lahko kaj hitro pozabite. Preden vložite sami preverite tehnologijo oz. foundamentals posamezne valute/asseta. Ne le skakat kot preberete kje na forumu. Kripto pump 'n dumpi računajo na take naivneže.
Be smart.


več kot PODPIS sploh ne morem napisati. Samo dodam, da marsikdo tu piše kam bo šlo kaj samo zato da pumpa v svoje špekulacije. Zato začetniki, ko sem recimo tudi jaz, vzemite vse infote kam bo šlo kam zelo z rezervo.

sarma832 je izjavil:

Morda pa ripple nadomesti SWIFT in zraste na 10$ .... Samo to mene zanima, a banke dejansko kupijo ripple iz marketa in jih uporabljajo, ali kako?


recimo to je ena večjih neumnosti , že razumevanje market capa ti pove da je to trenutno nemogoče. Oz. ni denarja da bi sploh prišlo do 10, ali pa bi se moralo ogromno denarja (miljard) preliti iz BTC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

McClane ::

Osebno menim da bi bil velik uspeh da Ripple pride do 1 USD, 2 - 4 USD pa so že čista fantastika.

Ripple je primeren kot dolgoročna naložba na katero pozabiš nekaj časa in pa prave daily traderje kot je Buggy napisal.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Blazz ::

Ajnstajn` je izjavil:

Blazz je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

Jaz pa mislim da bo v naslednjih tednih explodiral STR tja do 6000. Trenutno imam preveč v riplu (danes kupil) in premalo v STR in ko se malo ripple dvigne, bom prodal večji kos in vrgel več v STR.


sploh k se obrača po 100 usd na dan na STRju lol



o čem ti govoriš?
STR je večino časa med top 5 po volumnu.



24h volume je? nevem no, pač meni to ni lih ogromno prometa.... mogoče pa sam jaz gledam stare podatke (2016) ne vem,....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Ajnstajn` ::

Blazz je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

Blazz je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

Jaz pa mislim da bo v naslednjih tednih explodiral STR tja do 6000. Trenutno imam preveč v riplu (danes kupil) in premalo v STR in ko se malo ripple dvigne, bom prodal večji kos in vrgel več v STR.


sploh k se obrača po 100 usd na dan na STRju lol



o čem ti govoriš?
STR je večino časa med top 5 po volumnu.



24h volume je? nevem no, pač meni to ni lih ogromno prometa.... mogoče pa sam jaz gledam stare podatke (2016) ne vem,....


govorim o Stellar Lumens
https://poloniex.com/exchange#btc_str
//

kingsix ::

krneki0001 je izjavil:

To si si prebral?
http://www.huffingtonpost.com/entry/rip...

riple gre spet gor momentalno. Je že 29 centov.


Članek zavaja. No saj na koncu: Disclosure: I personally own some XRP.
Anyways
Kar bodo banke uporabljale je RC Cloud - ripple based platform. Uporabljajo le tech.
Pa tudi če bi uproabljale XRP so feeji tako majhni, da pravzaprav ne rabijo veliko XRP'ja, sploh pa če bo to za transakcije le med bankami.

polek tega pa banke ne gledajo le Ripple. Bank of Japan je ravno pred dnevi oddala poročilo, kjer Ripple niti ne omenjajo. Omenijo Mijin ter NEM. Mijin imajo banke v testiranju že 2 leti+ in je po projektcijah znižalo stroške za 90%. Ripple pa sam navaja, da znižajo strške za 50-60%. Torej..hum...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Aquafriend ::

Oj, sem noob v racunalnistvu in kriptovalutah, zanima me, kako se naredi wallet varnostna kopija pri kupovanju in prodajanju kriptovalut?

jl ::

Vprašanje, SC je možno menjati na Poloniex. Glede na to, da uporabljam Kraken za exchange in več ali manj imam le ETH, verjetno moram najprej menjati ETH v BTC ali LTC in nato menjati na Poloniex za SC. Direktna menjava verjetno ni možna (ETH v SC)?

Kebo ::

Ne kupuj SC sedaj, je bil 90% ceneje še 3 tedne nazaj.

jl ::

Ok, cena je bila pred 3 tedni tudi marsikje drugje nižja (ETH okoli 70, XRP sploh dosti nižji). Trenutno je hype na ETH zaradi EEA summita in posledično pričakovanj, sam mislim, da bo v naslednjih dneh zraslo na 130-140eur, potem pa sledi korekcija (podobno kot se je zgodilo z LTC po Segwit-u). Rad bi diverzificiral, poleg SC mi je zanimiv tudi BAT, vendar bo ICO šele konec maja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jl ()

Kebo ::

Gre se za risk/reward razmerje. Če je šla stvar 20X v nekaj mesecih bo mogoče šla še 2x, je pa verjetnost, da gre dol za 50% bistveno višja, kot da gre spet 20X. Pri trgovanju je cilj čim manjši riziko, ne čimprej zaslužit čimveč, ker se boš nekega dne zbudil s praznim računom, ko boš naredil napako.

Ampak po drugi strani pa morjo bit taki kot ti, da kupijo moj bag na vrhu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

gruntfürmich ::

kolikor gledam trende, gre xrp v paketkih navzgor. zdaj sem ga zopet malo kupil (ne v tem dumpu na žalost) in pričakujem v naslednjih tednih zopet porast.
se gre kdo tako?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bdoxx ::

Lp
najlažji pa najvarnejši nakup eth-ja? pa kje ga hranit pa da je koliko toliko noob-proof

pirx ::

bdoxx je izjavil:

Lp
najlažji pa najvarnejši nakup eth-ja? pa kje ga hranit pa da je koliko toliko noob-proof


Kraken ali AnyCoinDirect.eu. Jaz sem kupil preko ACD, so Nizozemci in support je noro dober. Prvi exchange, kjer support dejansko obstaja. :) Na Krakenu čakaš po teden dni na odgovor. Enako drugje.

Je pa res, da ima ACD 1% provizijo, ampak to je nič, če misliš držati na dolgi rok in ne trejdat. Kraken ima samo 0,25% ali nekaj takšnega. Imam sicer račun na obeh.

ETH-je pa drži na MyEtherWallet.com (decentraliziran storage) ali pa kupi HW ključek za crypto valute. Imaš tudi desktop wallete (google "best offline ether wallets").

bdoxx ::

dost ljudi mi priporoča www.coinbase.com, kakše izkušnje?

jl ::

Kupiš na enem od exchange-u, sam uporabljam Kraken, nato si narediš wallet na myetherwallet oz kaj drugega (npr Jaxx) in napraviš depozit na svojo denarnico. Shraniš private key ter ključ za avtentikacijo (pri Jaxx imaš neke besed, pri myetherwallet shraniš keystore file).

@Kebo, gruntfürmich; vem, da imata mnogo več izkušenj, torej se vama zdi SC rizičen? Ker vsaj kolikor sem sam prebral, se mi zdi dosti zanimiv projekt, marketcap pa je tudi še dokaj nizek. Kaj menita o BAT, tudi ta mi je zanimiv?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jl ()

pirx ::

Ripple:
67% imajo še lastniki. Dajejo ga okoli zastonj v nekaterih primerih. Inflacija bo ogromna. Trenuten market cap je 12 B, cena pa 0,35 USD. Če cena zraste za trikratnik (malo čez 1 USD), bi bil market cap večji od Bitcoina. Ni šans.

Stellar:
Komaj 1/10 coinov je na trgu - junija ga bodo delili zastonj. Superiorna tehnologija napram Ripplu (na novo skodiran Ripple, od istega founderja), sedaj so še naredili Lightyear.io, ki bo konkuriral Ripplu. Ampak 1/10 coinov na trgu? Cena bo večno stala v centih.

NEM:
Japonska predstavitev je bila pred nekaj dnevi. Cena transakcij bo vezana na vrednost XEM-a. Normalno, da bo v interesu držati nizko ceno XEM-a, drugače se bankam zadeva ne bo splačala.

kingsix ::

Ne vem kaj se vsi obešate na market cap. če nihče ne bo prodal ripple pod 1$ folk pa ga za to ceno kupi bo pač cena Xrp 1$. ne vidim težave. Glede na bubble zna it naslednjič na 1$ bp.
"Prednost" rippla je v tem, da je še en xrp vedno poceni. Folk na take coine navali. Dumb money ki zdj prihaja v crpyto gleda le na ceno coina...potem pa mislijo da bo cena enaka btc.
Poznam dva taka..oba dala v xrp 2k+ pri cca 0.3 na xrp. "stari pa ta coin je komaj 0.3$, to se full splača... tak je tudi btc bil in glej zdaj". Taki bulletproof logiki ni za oporekat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

pirx ::

Pri 1 USD bi bil Ripple vreden toliko, kot Electronic Arts ali eBay. Ni šans.

Sicer je trenutno res bubble v alt coinih, celo neke sorte tulipmanija. Večina ljudi se bo grdo opekla. Za to pa so dobri vsi coini - od Einsteiniuma do Dogecoina.

Za long term sta samo BTC in ETH. Vse ostalo je za špekulacije in igračkanje, popestritev dnevov. V tem primeru so dobri tudi Einsteinumu, Supercoine, Dogecoine,... Vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

sarma832 ::

Sam ne mislim tako. Več coinov je zanimivih, ampak je pa res, da sedaj ni najboljši čas za nakup. Smetana je že pobrana.

Najbol safe se mi zdi ETH, potencial pa še vedno visok. Sploh če ljudje začnejo opuščati BTC in grejo na eth.

Aquafriend ::

A mi lahko kdo prosm pove, ce je ta wallet za kriptovalute vredu?

Ledger Nano S

https://www.amazon.com/Ledger-Nano-Cryp...

zahec ::

ledger je top! imaš dve tipki za pin.. podpira mislim da trenutno največ coinov.
Mislim, da jih trenutno ni na zalogi,..zato taka cena tega linka..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zahec ()

Aquafriend ::

Od 19.5 naj bi Ledger podpiral tudi ripple valuto.

According to our information, both the Ledger Nano S and Ledger Blue will support XRP come May 19th, which is a welcome change


https://blog.ledger.co/ledger-announces...

Aja , pise da na zalogi ni Ledger Blue. A to pomen, da se da dobit Ledger Nano S?

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

In če to crkne, gredo valute v ramengo?

jast82 ::

Se vidi da so dodali podporo za ripple na ledger nano.
K0l1br1 kupiš novega in vpišeš tisto pravljico, ki to jo bo geneririralo na prvem.

sivistol ::

kaj tako dolgo treba da z bitrexa witrawaš btc, pa čakam že cel dan pa nič od tega, on pending withrawals mi piše
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Samuel ::

Ne prenašajte bitcoine med borzami... daš v rippla, če hočeš prenest na Bitstamp, al pa še raje v LTC, če hočeš prenest na druge borze...
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

sumi666 ::

Na keri strani se najbol spalča kupit Ethereum pa da najman koplicerajo z računi ...

pirx ::

sumi666 je izjavil:

Na keri strani se najbol spalča kupit Ethereum pa da najman koplicerajo z računi ...


Kraken. Ampak vsak legit broker ti bo kompliciral. Če ne komplicirajo, bi se jih jaz proč držal.

N0t0ri0us ::

Recimo da želim kupiti par par € nekih coinov.. katere bi kupili kot dolgoročno naložbo? Ne igram iger na srečo, edino 2x sem vplačal jackpot :) za danes bi pa izbral drugačno igro na srečo :))

urli ::

BTC in ETH

N0t0ri0us ::

iščem nekaj cheap s potencialom balona :) nekaj takega, da lahko z 20EUR kupiš že količino.. in če zraste na 5EUR, da imaš precej več kot si vložil, hkrati pa če pade pa izgubiš malenkost sixpacka ali pa max gajbo piva :D

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

N0t0ri0us je izjavil:

Recimo da želim kupiti par par € nekih coinov.. katere bi kupili kot dolgoročno naložbo? Ne igram iger na srečo, edino 2x sem vplačal jackpot :) za danes bi pa izbral drugačno igro na srečo :))


Ko bo ICONOMI platforma končno zaživela potem definitivno najbolje vložit v ICNX sklad.
Tko boš kupil šopek najboljših valut, za katere skrbijo strokovnjaki in se ti ni treba več sekirat z menjavami.

 ICNX

ICNX



Do takrat pa ICN (ko bo platforma live, bo cena šla v višave) in ETH.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

sarma832 ::

N0t0ri0us je izjavil:

iščem nekaj cheap s potencialom balona :) nekaj takega, da lahko z 20EUR kupiš že količino.. in če zraste na 5EUR, da imaš precej več kot si vložil, hkrati pa če pade pa izgubiš malenkost sixpacka ali pa max gajbo piva :D


Hja jz mislim da časi, kjer je iz 20eur prišlo na 500eur v parih dnevih so že mimo.

lambda ::

N0t0ri0us je izjavil:

iščem nekaj cheap s potencialom balona

Trenutno je ogromno balonov - imaš dobre šanse, da izbereš konkretno napihnjenega.

Oglej si malo te grafe: http://coinmarketcap.com/charts/

Sicer se bo kdo našel, ki bo trdil, da tole ni balon, ampak ...

Samuel ::

Po ocenah cryptovalute uporablja aktuvno 10-15 miljona ljudi. Tako da to je lahko balon, lahko pa ni.
Kje bomo s cenami, ko bo takih ljudi recimo 100 miljonov??
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

lambda ::

https://github.com/NemProject --> $2,196,963,000 cap

Samuel > lahko pa ni.

Si prepričan?

sarma832 ::

Market cap je sel x5, ljudi ki so vlozili v kriptovalute pa se je povecalo za x100 verjetno.

Sej sicer pa ocenjevanje po market capu je nesmiselno. Market cap je le zmnožek coinov in zadnja cena nakupa za določen coin.

lambda ::

sarma832 > Market cap je sel x5

Ponekod je šel x50 in več

sarma832 > ljudi ki so vlozili v kriptovalute pa se je povecalo za x100 verjetno.

Vir? Aja, nimaš.

kiFni ::

sarma ima mogoče prav. ker me znanci in celo stare mame sprašujejo kako se kupi, da bi riskirali kakih 100€...

sarma832 ::

lambda je izjavil:

sarma832 > Market cap je sel x5

Ponekod je šel x50 in več

sarma832 > ljudi ki so vlozili v kriptovalute pa se je povecalo za x100 verjetno.

Vir? Aja, nimaš.


Nimam, ne saj 100x zihr ni šlo gor, ampak že će to temo na slo-techu pogledaš je bila prej verjetno precej bolj ne aktivna, prav tako poznam precej ljudi ki prej niso nic imeli z tem sedaj pa vsak želi kos pogače.

No, saj ubistvoma sem tudi sam prišel v to igro po ETF zavrnitvi bitcoina, ko so altcoini zaživeli. Sem kupoval tudi že pred letom samo se stvari niso nikamor obrnile in sem opustil takrat.
Želel sem le povedati, da se niso cene napihnile same od sebe, ampak da je v igro prišlo zelo veliko novih igralcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sarma832 ()

kingsix ::

EEA (Enterprise Ethereum Alliance) ima 86 novih članov...bom omenil samo nekaj..:
- The Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC)
- Samsung SDS
- ING
- Mitsubishi UFJ Financial Group
- Deloitte
- Merck Group
- Rabobank
- Toyota Research Institute
- State Street
- Taishin Financial Holdings
....

Zeitgeist ::

DeeJay je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:

Recimo da želim kupiti par par € nekih coinov.. katere bi kupili kot dolgoročno naložbo? Ne igram iger na srečo, edino 2x sem vplačal jackpot :) za danes bi pa izbral drugačno igro na srečo :))


Ko bo ICONOMI platforma končno zaživela potem definitivno najbolje vložit v ICNX sklad.
Tko boš kupil šopek najboljših valut, za katere skrbijo strokovnjaki in se ti ni treba več sekirat z menjavami.

 ICNX

ICNX



Do takrat pa ICN (ko bo platforma live, bo cena šla v višave) in ETH.



ta icnx bo po tem ko gre live coin? ali bo ostal samo icn?

DeeJay ::

Ne. ICN lahk kupš na Kraken borzi. To je ubistvu ene vrste delnica ICONOMIja.
ICNX je pa delnica INDEX sklada.

Jerry000 ::

Malo pomoci. Sam imam kupljene valute: ETH, LSK in ICN. Glede na to da je ETH zrastel ogromno ne vidim ravno da bi vlozil ker.z manjso vsoto denarja nebi dobil veliko. Vendar vseeno, katero od teh valut se splaca malo se investirat? Se razmisljam tudi o nakupu Ripple ali ICNX (ali je ta ze zunaj in oziroma kdaj pride?) ali je mogoce kaksna druga valuta z potencialom svoje tehnologije?

««
22 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528802 (10950) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14858052 (45166) PrihajaNodi

Več podobnih tem