» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
57 / 91
»»

Gemblerka ::

A se na Poloniexu kje vidi, če je transfer še v teku? Hotela sem nakazati ETH iz Poloniexa na Kraken. Sedaj imam na Poloniexu nekaj USDT.

krneki0001 ::

slotechar je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Trenutno vse pada (tako kot vsako leto konec junija) in zelo verjetno bo še bolj padlo, tako da je malo za počakat z nakupi.

do kdaj je pibližno treba počakat? Do konc poletja?


Če boš holdal valute, se splača tudi sedaj kupovat. Če hočeš pa dnevno trgovat, je pa trenutno zelo riskantno

sumi666 ::

Dobre novice za DigiByte (DGB) ...
https://mobile.twitter.com/DigiByteCoin...

dronyx ::

slotechar je izjavil:

Itak če smo še vedno na relativnem začetku. Jaz menim, da so potrebna dolga leta, da se masovno tole začne uporabljat in izpopolnjevat.

Bitcoin bo kmalu star 10 let, kar je v digitalnem svetu zrela doba, ne začetek. Finančni sektor je podvržen strogim regulacijam, tako da je to v popolnem nasprotju z hipijevsko filozofijo kripto valut. Pa tudi če (ko) se bo tam ta tehnologija pričela masovno uporabljati bodo po moje razvili svoje rešitve. Ideja, da bi imel praktično za vsako storitev nek svoj coin in v ozadju startup je zame trenutno zgolj "scam platforma", na kateri se trenutno šlepa med drugim tudi cel kup prevarantov z na las podobnimi spletnimi stranmi. Tako kot jaz to vidim se mi zdi to popolnoma nepraktično in nepraktične rešitve ljudje hitro zavržejo oziroma se sploh ne primejo. Lahko se pa bo seveda izkazalo, da se grdo motim.

Tody ::

Super! Mi smo zaslužil par tisoč eur, ampak ja če ti paše in moreš pač piši naprej :)

Vsi pa vemo da to ni money in the bank.

slotechar ::

Da smo šele na začetku pokaže to, da šele v tem obdobju države nekak začenjajo uvajat bitcoin kot uradno plačilno sredstvo.
Japonska, kmalu tudi Avstralija. Si predstavljate, da bi to uvedlo vsaj 20 ali 30 držav.

dronyx ::

slotechar je izjavil:

Da smo šele na začetku pokaže to, da šele v tem obdobju države nekak začenjajo uvajat bitcoin kot uradno plačilno sredstvo. Japonska, kmalu tudi Avstralija. Si predstavljate, da bi to uvedlo vsaj 20 ali 30 držav.

Dokler te stane plačilo z bitcoini vsaj 30% več kot če plačaš s kartico ali gotovino jaz ne vidim nobene perspektive in potrebe po tem. Tudi visoka cena bitcoina bo verjetno marsikaterega odvrnila od nakupa (če ne špekulira seveda da bo to še raslo v nedogled), saj po sedanjih cenah te stane avto 4 bitcoine, kava pa 0,00041689 plus cel kup provizij. To je ravno nasprotno od zimbabweja, kjer si dal za kavo sto bilijonov milijard (karikiram). kripto valute so še vedno za veliko večino, vključno zame, čista eksotika in to je zame daleč od revolucije, ki jo je povzročil internet (ker skušajo nekateri to dvoje primerjati).

dronyx ::

Tody je izjavil:

Super! Mi smo zaslužil par tisoč eur, ampak ja če ti paše in moreš pač piši naprej :)

Super! Bodimo veseli, da nismo več v komunizmu in ima vsak svoje mnenje. Jaz pač na tole sceno čedalje bolj gledam kot na nek globalni "catch the cash" sistem in ni dvoma, da se da tudi dobro zaslužiti. Ni dvoma pa tudi to, da je tistim, ki so že vključeni v ta sistem v interesu, da prihajajo novi igralci ("investitorji"), ker je to edini način da se vse skupaj nekega dne ne sesuje.

maco-maco ::

do kdaj je pibližno treba počakat? Do konc poletja?

Sell in May @ Wikipedia
Samo ne preveč resno jemat.
Kaj?

Tody ::

Nekateri pravijo da je email mrtev, nekateri pravijo da bo VR prihodnost in da bomo hodili naokoli po navidezni resničnosti, veliko je bilo že narejenega veliko je bilo tudi neuspehov, trenutno je tako kot je in zdaj je treba ukrepat in ne čez 10 let ko je bil bitcoin samo 2500 eur....

Če se nočeš it te igre te pa noben ne sili, tako kot te noben ni silil uporabit google glasses in brskat po spletu v VR načinu. Nekaterim pa to pomeni veliko :)

kingsix ::

slotechar je izjavil:

Da smo šele na začetku pokaže to, da šele v tem obdobju države nekak začenjajo uvajat bitcoin kot uradno plačilno sredstvo.
Japonska, kmalu tudi Avstralija. Si predstavljate, da bi to uvedlo vsaj 20 ali 30 držav.


Na čem točno si ti? i'd like some of that

slotechar ::

Jaz sem na vodi in hrani. Na čem si pa ti, da ti tole ni razumljivo, XD

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

Bitcoin je nesposoben procesirat tam 200k transakcij dnevno. Da niti ne začnemo o feejih.
To, da ga je japonska priznala kot plačilno sredstvo pravzprav ni spremenilo nič pri sami praktični uporabi. Tisti redki, ki so gauproavljali prej, ga pač dalje...nekaj novega pa ni.

Z tem, da se tale zakon na Japonskem ne nanaša le na Bitcoin, ampak splošno na kripto-valute. Le, da so pač BTC hipijo malo to priredili v svojih novicah.

slotechar ::

Pričakuje se da se bodo kriptovalute izpopolnjevale in bodo ustrezale različnim zahtevam masovne uporabe. Se strinjam, da je dost coinov samo za nateg.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

slotechar je izjavil:

Pričakuje se da se bodo kriptovalute izpopolnjevale in bodo ustrezale različnim zahtevam masovne uporabe. Se strinjam, da je dost coinov samo za nateg.

Če nimaš neke regulacije jaz ne vidim možnosti kako bi lahko ustrezale masovni uporabi. Od valute, ki jo uporabljam za plačilno sredstvo jaz pričakujem, da ne izgublja vrednosti oziroma če že čim manj in da lahko z njo čim bolj enostavno plačujem. Ideja, da je fino, če valuta ne vrednosti pridobiva je neumnost, saj potem to ne more biti resno plačilno sredstvo, ker ga ni idiota, da bi spravil naprej v obtok nekaj, kar je danes vredno 2500 €, čez leto bo pa 3000 €. Če se smatra te kripto valute kot delnice, torej investicija, ki ti prinese nek donos, dividendo ali celo pravico upravljanja pa mora potem biti v ozadju nekaj otipljivega. Tovarna telefonov, neka storitev kot je facebook, ki pritegne oglaševalce, skratka nekaj, kar generira denarni tok. Samo novičke na twiterju in par zakajenih hipijev, ki cele dneve urejajo fake spletne strani (ki so si na las podobne kot sem enkrat že omenil) pač za večino resnih investitorjev ne bo dovolj.

Ja, vem, da ne razmišljam "out of the box"!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Jerry000 ::

100 ljudi, 100 čudi?

stara mama ::

Ti doktor, si se malo pozanimal, kaj je sploh bil vzrok nastanka bitcoina?
Ravno to, da ne bo tako kot vse ostalo, ki prinaša samo probleme, inflacije, zlome, ....
Dobr, majo pa kriptovalute tud svoje slabosti ampak vseeno vidiš, do kam so že prišle.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

stara mama je izjavil:

Ti doktor, si se malo pozanimal, kaj je sploh bil vzrok nastanka bitcoina? Ravno to, da ne bo tako kot vse ostalo, ki prinaša samo probleme, inflacije, zlome, ....

Resno? Prosim poglej grafe gibanja vrednosti bitcoina v primerjavi z evrom. Sedaj pa obrni zadevo in si predstavljaj, da bi se tako gibala vrednost evra! Že ko so špekulatni sklepali kredite v frankih je nastala cela štala ker niso razumeli pojma "valutna tveganja". Ko bi danes s prihranki lahko kupil avto, jutri pa samo še vse štiri gume verjetno takšne valute ne bi nikdar več niti pogledal in bi plačo takoj ko jo dobiš pretvoril v kaj drugega, bolj stabilnega. Kaj konkretno je bitcoin rešil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Jerry000 ::

Vsaka stvar ma slabosti pa prednosti. Za vsako stvar se najde folk ko je za in proti. Tut poker je riziko, pa vseeno folk "vlaga" ogromn denarja da špila in mogoče kej dobi ven. Bitcoin in ostale kriptovalute so riziko ja, lahko gre jutri vse v kurac. Zato, tisti ko jim je v interes to, vložijo denar, kolikor vedo da so primorni zgubit. Sicer pa zakaj se tukaj prerekate o neverending story? Hvala za pomisleke, ampak denar bodo nekateri še držali not, še trejdali, neglede na vaše pomisleke, hate, realni vidik, in the box thinking, whatever. Tisti ki imaste raje denar v bankah, denarnici, zlato, delnice, prou, mejte, mi mamo pa raje denar v kriptovalutah. Eni devajo dnar v avte, eni v hiše, eni v cigarete pa alkohol, eni v PC, ka je pravilno in kaj ne? Use je relativno pravilno.

In ja, z prihranki si bo nekdo kupil avto, in potem ne bo imel več bitcoinov. So f what? Če ti ta način ni OK potem enostavno...ne it v to :D. Jaz šparam za razne stvari, če do tega pride, če ne, bo pač za kaj drugega. Če bom z tem dobil ven dobiček, why the fck not?

Tody ::

Ker dronyx pravi da to ni moralno :) Bog ni naredu kriptovalut in to je zdej problem. Jezus kristus je umru za naše grehe ampak med njimi ni bilo kriptovalut zato je zdaj to problem

Jerry000 ::

Tut kristus za nekatere obstaja in za nekatere ne obstaja....sorry :)

dronyx ::

Tody je izjavil:

Ker dronyx pravi da to ni moralno :)

Tega pa nisem nikdar napisal. O morali v svetu, kjer ima par procentov ljudi 99% vsega bogastva nima smisla niti razpravljat in morala je zadnja, ampak res zadnja stvar ki me zanima.

DeeJay ::

Sam to bom tuki pustu:

DeeJay je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ICN balonček počil??? Že 70 evro centov padel kovanec v pol ure.

pomojem bo do jutr že nazaj na 0.0022 BTC
zdej je pravi čas za nakup

kingsix ::

Ma kaj paničarite skoz ko kaj pade etc. This is crypto!
Če verjameš v tech just hold.

cungalungaa ::

Se splača ICN holdat? Pravi se da je obetavna zadeva, tako da bi osebno holdal. Kaj pa vi?

DeeJay ::

cungalungaa je izjavil:

Se splača ICN holdat? Pravi se da je obetavna zadeva, tako da bi osebno holdal. Kaj pa vi?

Jest holdam že ob septembra 2016

kingsix ::

ICN hold. :)

Tody ::

Itak da se splača :)

stara mama ::

dronyx je izjavil:

stara mama je izjavil:

Ti doktor, si se malo pozanimal, kaj je sploh bil vzrok nastanka bitcoina? Ravno to, da ne bo tako kot vse ostalo, ki prinaša samo probleme, inflacije, zlome, ....

Resno? Prosim poglej grafe gibanja vrednosti bitcoina v primerjavi z evrom. Sedaj pa obrni zadevo in si predstavljaj, da bi se tako gibala vrednost evra! Že ko so špekulatni sklepali kredite v frankih je nastala cela štala ker niso razumeli pojma "valutna tveganja". Ko bi danes s prihranki lahko kupil avto, jutri pa samo še vse štiri gume verjetno takšne valute ne bi nikdar več niti pogledal in bi plačo takoj ko jo dobiš pretvoril v kaj drugega, bolj stabilnega. Kaj konkretno je bitcoin rešil?

Ja resno!
Kaj pa če bi malo razmišljal out of the box?
Recimo da fiat ne obstaja, kako bi zadeve izgledale po tem?
V venezueli si nekateri niti tistih gum ne morejo več kupit, pa so zgleda bolj zadovoljni z bitcoinom.
Sicer pa sam bitcoin ni več tako poskakujoča valuta, vzponi in padci so se bolj umirili, pač niso tako ekstremni in z večjo maso se znajo še bolj.
Ekologija™ in Trajnost™

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

Že ko so špekulatni sklepali kredite v frankih je nastala cela štala ker niso razumeli pojma "valutna tveganja"...

leta 2015 vzel kredit vezan na bitcoin. danes bi se ta že obesil ;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tody ::

Zato kredit jemlejš v valuti v kateri imaš plačo. Če bi imel 2015 10.000 bitconov plače se danes nebi nič pritoževal in lepo odplačal kredit ;)

gruntfürmich ::

DeeJay je izjavil:

Sam to bom tuki pustu:

DeeJay je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ICN balonček počil??? Že 70 evro centov padel kovanec v pol ure.

pomojem bo do jutr že nazaj na 0.0022 BTC
zdej je pravi čas za nakup


zakaj spremljati ceno nekega coina v BTC? ne razumem poante. mi lahko nekdo razloži?
jst gledam vse v €€ ali $$, ker BTC zelo niha in mi je tak tečaj napačno gledat. razen če bi želel plemenitit BTC...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ajnstajn` ::

gruntfürmich je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Sam to bom tuki pustu:

DeeJay je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ICN balonček počil??? Že 70 evro centov padel kovanec v pol ure.

pomojem bo do jutr že nazaj na 0.0022 BTC
zdej je pravi čas za nakup


zakaj spremljati ceno nekega coina v BTC? ne razumem poante. mi lahko nekdo razloži?
jst gledam vse v €€ ali $$, ker BTC zelo niha in mi je tak tečaj napačno gledat. razen če bi želel plemenitit BTC...


zato kej je 99% altov vezano glede na btc in je sedaj nekaj primerjati z $$ in skoz preračunavat meh...
tako kot je tebi čudno spremljat ceno nekega coina v BTC, je meni čudno primerjat z $$.
sploh če skoz trejdamo te coine, jih trejdamo v paru z btc in se na to navadiš.
//

kiFni ::

Ker je cilj večine traderjev in rudarjev imeti čim več btc ko bo 10000$ :)

krneki0001 ::

gruntfürmich je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Sam to bom tuki pustu:

DeeJay je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ICN balonček počil??? Že 70 evro centov padel kovanec v pol ure.

pomojem bo do jutr že nazaj na 0.0022 BTC
zdej je pravi čas za nakup


zakaj spremljati ceno nekega coina v BTC? ne razumem poante. mi lahko nekdo razloži?
jst gledam vse v €€ ali $$, ker BTC zelo niha in mi je tak tečaj napačno gledat. razen če bi želel plemenitit BTC...


Coini se plemenitijo ko gre cena v BTC-jih gor. Če hočeš na hitro zaslužit, je tvoj primer dober, če bi pa rad vedno večje število kovancev, pa ne.

Lej primer:
Bitcoin 2000€, ripple pa 0.0001 BTC-ja, kar pomeni 20 centov.
Bitcoin skoči na 2400, ripple še vedno na 0.0001 BTC, ampak je vreden 24 centov. Torej ripple se ni nič dvignil, samo cena mu je šla gor zaradi cene bitcoina. Če bo bitcoin padel, boš še vedno imel enako število kovancev.

Jaz pa recimo kupim ripple po 0.00010 in jih prodam pri 0.00012, kar je 20% zaslužek, potem pa počakam da pade spet na 0.00010 in jih kupim 20% več, ker hočem imeti večje število kovancev.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

krneki0001 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Sam to bom tuki pustu:

DeeJay je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ICN balonček počil??? Že 70 evro centov padel kovanec v pol ure.

pomojem bo do jutr že nazaj na 0.0022 BTC
zdej je pravi čas za nakup


zakaj spremljati ceno nekega coina v BTC? ne razumem poante. mi lahko nekdo razloži?
jst gledam vse v €€ ali $$, ker BTC zelo niha in mi je tak tečaj napačno gledat. razen če bi želel plemenitit BTC...


Coini se plemenitijo ko gre cena v BTC-jih gor. Če hočeš na hitro zaslužit, je tvoj primer dober, če bi pa rad vedno večje število kovancev, pa ne.

Lej primer:
Bitcoin 2000€, ripple pa 0.0001 BTC-ja, kar pomeni 20 centov.
Bitcoin skoči na 2400, ripple še vedno na 0.0001 BTC, ampak je vreden 24 centov. Torej ripple se ni nič dvignil, samo cena mu je šla gor zaradi cene bitcoina. Če bo bitcoin padel, boš še vedno imel enako število kovancev.

Jaz pa recimo kupim ripple po 0.00010 in jih prodam pri 0.00012, kar je 20% zaslužek, potem pa počakam da pade spet na 0.00010 in jih kupim 20% več, ker hočem imeti večje število kovancev.


In to imo je tudi najboljša ideja, sploh za začetnike :)

sarma832 ::

A ce pade bitcoin na 100$, razmerje z ripplom pa ostane enako - potem nisi nicesar izgubil 8-O
Placujes racune v bitcoinih ali v evrih?


Pojasnilo je, da tisti ki celcas gledajo stevilke na poloniexu, vrednotijo v bitcoinih. Tisti ki pa kupimo in pozabimo za par mesecev pa gledamo ceno v usd oz eur.

dronyx ::

Ethereum crashed from $319 to 10 cents (vir).

Samo strašim...:)

Jerry000 ::

DeeJay je izjavil:

cungalungaa je izjavil:

Se splača ICN holdat? Pravi se da je obetavna zadeva, tako da bi osebno holdal. Kaj pa vi?

Jest holdam že ob septembra 2016

+1, sem še v beti uletu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Ethereum crashed from $319 to 10 cents (vir).

Samo strašim...:)


Samo tole je pa legenda, le kdo je kupoval kdo je mel tak buyin naštiman :D

Tody ::

HA! kaj pa to ko nekdo drži 39 % iconomy kovancev?

https://etherscan.io/token/ICONOMI#bala...

ginekk ::

Mato989 je izjavil:

dronyx je izjavil:

Ethereum crashed from $319 to 10 cents (vir).

Samo strašim...:)


Samo tole je pa legenda, le kdo je kupoval kdo je mel tak buyin naštiman :D


Ja en velik player, ki je zvezan z bankami in ima na voljo neomejena posojila (recimo JPM) jih kupoval par mesecev, potem prodal po 300$ in takoj kupil za 13$ (nekdo jih očitno je) glede na zgodovino nakupov). Zdaj pa spet čaka, da ovce napumpajo do 300 in bo ponovil natanko isto, na vseh borzah samo prežijo. Itak ni regulacije in se lahko dogaja karkoli, pa še borze niso povezane med sabo.

kingsix ::

rofl JPM se bodo ubadali z 100k eth orderji (30 mil pri 300$)... to je za njih chump change. Kake ljudje strelate...
In ne..ni mogel prodat vse po 300$ (očitno). That's not how it works, that's not how any of this works.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

K0l1br1 ::

Se da tukaj kakšno arbitražo izpeljati (QUA)?
http://coinmarketcap.com/assets/quantum...

Recimo, da se vrača (XRP ali pa BTC) na bitstamp?

gruntfürmich ::

krneki0001 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Sam to bom tuki pustu:

DeeJay je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ICN balonček počil??? Že 70 evro centov padel kovanec v pol ure.

pomojem bo do jutr že nazaj na 0.0022 BTC
zdej je pravi čas za nakup


zakaj spremljati ceno nekega coina v BTC? ne razumem poante. mi lahko nekdo razloži?
jst gledam vse v €€ ali $$, ker BTC zelo niha in mi je tak tečaj napačno gledat. razen če bi želel plemenitit BTC...


Coini se plemenitijo ko gre cena v BTC-jih gor. Če hočeš na hitro zaslužit, je tvoj primer dober, če bi pa rad vedno večje število kovancev, pa ne.

Lej primer:
Bitcoin 2000€, ripple pa 0.0001 BTC-ja, kar pomeni 20 centov.
Bitcoin skoči na 2400, ripple še vedno na 0.0001 BTC, ampak je vreden 24 centov. Torej ripple se ni nič dvignil, samo cena mu je šla gor zaradi cene bitcoina. Če bo bitcoin padel, boš še vedno imel enako število kovancev.

Jaz pa recimo kupim ripple po 0.00010 in jih prodam pri 0.00012, kar je 20% zaslužek, potem pa počakam da pade spet na 0.00010 in jih kupim 20% več, ker hočem imeti večje število kovancev.


ok, vse jasno ampak tvoj profit je direktno odvisen od cene BTC.
imho problem ni ko gre vse gor, ampak zdaj pa je po mojem prioriteta plemenititi fiat...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DeeJay ::

Tody je izjavil:

HA! kaj pa to ko nekdo drži 39 % iconomy kovancev?

https://etherscan.io/token/ICONOMI#bala...


To je ICONOMI.net platform denarnica... se pravi to so ICN žetoni investitorjev, ki jih držijo na platformi.
Druga pozicia 19% je Kraken ICN denarnica
Tretja pozicija 13% je denarnica developerjev in njihovi žetoni
Četrta pozicija 1.5% pa je prvi večji investitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

ginekk ::

kingsix je izjavil:

rofl JPM se bodo ubadali z 100k eth orderji (30 mil pri 300$)... to je za njih chump change. Kake ljudje strelate...
In ne..ni mogel prodat vse po 300$ (očitno). That's not how it works, that's not how any of this works.



No pa vzemi manjšega igralca, če je to res tako neverjetno. Komot je ena in ista (pravna ali fizična) oseba kupovala nekaj časa in potem prodala, pred tem pa nastavila buy zelo nizko ker je vedela kaj se bo zgodilo z masovno prodajo. Velik player pa to lahko naredi bodisi iz čiste zajebancije (da omaja zaupanje), bodisi zaradi zaslužka.

ivanuscha ::



Tale kanal na yt, analizira 'podcenjene' kovance, seveda po njegovem mnenju.

legendary ::

Fantje kaj pa pravite glede etherium classic. Ima tole kakšne šanse na dolgi rok?

Buggy ::

Mato989 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Sam to bom tuki pustu:

DeeJay je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ICN balonček počil??? Že 70 evro centov padel kovanec v pol ure.

pomojem bo do jutr že nazaj na 0.0022 BTC
zdej je pravi čas za nakup


zakaj spremljati ceno nekega coina v BTC? ne razumem poante. mi lahko nekdo razloži?
jst gledam vse v €€ ali $$, ker BTC zelo niha in mi je tak tečaj napačno gledat. razen če bi želel plemenitit BTC...


Coini se plemenitijo ko gre cena v BTC-jih gor. Če hočeš na hitro zaslužit, je tvoj primer dober, če bi pa rad vedno večje število kovancev, pa ne.

Lej primer:
Bitcoin 2000€, ripple pa 0.0001 BTC-ja, kar pomeni 20 centov.
Bitcoin skoči na 2400, ripple še vedno na 0.0001 BTC, ampak je vreden 24 centov. Torej ripple se ni nič dvignil, samo cena mu je šla gor zaradi cene bitcoina. Če bo bitcoin padel, boš še vedno imel enako število kovancev.

Jaz pa recimo kupim ripple po 0.00010 in jih prodam pri 0.00012, kar je 20% zaslužek, potem pa počakam da pade spet na 0.00010 in jih kupim 20% več, ker hočem imeti večje število kovancev.


In to imo je tudi najboljša ideja, sploh za začetnike :)


to sploh ni res nujno dobra ideja (sploh za zacetnike) ker se slej kot prej opeces na ta nacin dailytrade-a. Kdo pa je rekel, da je pravilo po 20% padcu tudi taka rast in kdaj? Pa kot je bilo receno...XRP/BTC je prevelika valutna neznanka, kot pa XRP/EUR in orientacija po tem se meni zdi nesmiselna.

XRP se je sedaj resda malce umiril, korelacija z BTC pa praviloma ni vedno enaka, kar lahko pripelje celo do tega, da ko kupis po 20% manjsi ceni imas na koncu overall se vedno manj, kot ce bi pred prodajo pretvoril v fiat in spet kupil v EUR ko/ce uspes zadeti dno....kar pa je se naslednji cudez v vsej zgodbi :P
««
57 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528410 (10558) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857586 (44700) PrihajaNodi

Več podobnih tem