» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
58 / 91
»»

slovencl ::

gruntfürmich je izjavil:

ok, vse jasno ampak tvoj profit je direktno odvisen od cene BTC.
imho problem ni ko gre vse gor, ampak zdaj pa je po mojem prioriteta plemenititi fiat...?

Kaj pa to zdej klamfas, BTC je pa ja future. Ne stekam zakaj hoces plemenitit fiat, vazn da mas cim vec kojnov, ker kojni so future. Kmal se bo vse z njimi placeval, jest sem lih dons eno kilo cesne na trznci kupil za en mKojn.

Mato989 ::

Buggy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Sam to bom tuki pustu:

DeeJay je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ICN balonček počil??? Že 70 evro centov padel kovanec v pol ure.

pomojem bo do jutr že nazaj na 0.0022 BTC
zdej je pravi čas za nakup


zakaj spremljati ceno nekega coina v BTC? ne razumem poante. mi lahko nekdo razloži?
jst gledam vse v €€ ali $$, ker BTC zelo niha in mi je tak tečaj napačno gledat. razen če bi želel plemenitit BTC...


Coini se plemenitijo ko gre cena v BTC-jih gor. Če hočeš na hitro zaslužit, je tvoj primer dober, če bi pa rad vedno večje število kovancev, pa ne.

Lej primer:
Bitcoin 2000€, ripple pa 0.0001 BTC-ja, kar pomeni 20 centov.
Bitcoin skoči na 2400, ripple še vedno na 0.0001 BTC, ampak je vreden 24 centov. Torej ripple se ni nič dvignil, samo cena mu je šla gor zaradi cene bitcoina. Če bo bitcoin padel, boš še vedno imel enako število kovancev.

Jaz pa recimo kupim ripple po 0.00010 in jih prodam pri 0.00012, kar je 20% zaslužek, potem pa počakam da pade spet na 0.00010 in jih kupim 20% več, ker hočem imeti večje število kovancev.


In to imo je tudi najboljša ideja, sploh za začetnike :)


to sploh ni res nujno dobra ideja (sploh za zacetnike) ker se slej kot prej opeces na ta nacin dailytrade-a. Kdo pa je rekel, da je pravilo po 20% padcu tudi taka rast in kdaj? Pa kot je bilo receno...XRP/BTC je prevelika valutna neznanka, kot pa XRP/EUR in orientacija po tem se meni zdi nesmiselna.

XRP se je sedaj resda malce umiril, korelacija z BTC pa praviloma ni vedno enaka, kar lahko pripelje celo do tega, da ko kupis po 20% manjsi ceni imas na koncu overall se vedno manj, kot ce bi pred prodajo pretvoril v fiat in spet kupil v EUR ko/ce uspes zadeti dno....kar pa je se naslednji cudez v vsej zgodbi :P


Koga? Si zamešal? Jaz menim da je najbolje vrednotit v FIAT valuti, ker ko vrednotiš v coin vs coin te nihanja pripeljejo do preveč napačnih podatkov in zaključkov... USD ne more na dan tolko past kot BTC :)

Ajnstajn` ::

Mato989 je izjavil:

Buggy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Sam to bom tuki pustu:

DeeJay je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ICN balonček počil??? Že 70 evro centov padel kovanec v pol ure.

pomojem bo do jutr že nazaj na 0.0022 BTC
zdej je pravi čas za nakup


zakaj spremljati ceno nekega coina v BTC? ne razumem poante. mi lahko nekdo razloži?
jst gledam vse v €€ ali $$, ker BTC zelo niha in mi je tak tečaj napačno gledat. razen če bi želel plemenitit BTC...


Coini se plemenitijo ko gre cena v BTC-jih gor. Če hočeš na hitro zaslužit, je tvoj primer dober, če bi pa rad vedno večje število kovancev, pa ne.

Lej primer:
Bitcoin 2000€, ripple pa 0.0001 BTC-ja, kar pomeni 20 centov.
Bitcoin skoči na 2400, ripple še vedno na 0.0001 BTC, ampak je vreden 24 centov. Torej ripple se ni nič dvignil, samo cena mu je šla gor zaradi cene bitcoina. Če bo bitcoin padel, boš še vedno imel enako število kovancev.

Jaz pa recimo kupim ripple po 0.00010 in jih prodam pri 0.00012, kar je 20% zaslužek, potem pa počakam da pade spet na 0.00010 in jih kupim 20% več, ker hočem imeti večje število kovancev.


In to imo je tudi najboljša ideja, sploh za začetnike :)


to sploh ni res nujno dobra ideja (sploh za zacetnike) ker se slej kot prej opeces na ta nacin dailytrade-a. Kdo pa je rekel, da je pravilo po 20% padcu tudi taka rast in kdaj? Pa kot je bilo receno...XRP/BTC je prevelika valutna neznanka, kot pa XRP/EUR in orientacija po tem se meni zdi nesmiselna.

XRP se je sedaj resda malce umiril, korelacija z BTC pa praviloma ni vedno enaka, kar lahko pripelje celo do tega, da ko kupis po 20% manjsi ceni imas na koncu overall se vedno manj, kot ce bi pred prodajo pretvoril v fiat in spet kupil v EUR ko/ce uspes zadeti dno....kar pa je se naslednji cudez v vsej zgodbi :P


Koga? Si zamešal? Jaz menim da je najbolje vrednotit v FIAT valuti, ker ko vrednotiš v coin vs coin te nihanja pripeljejo do preveč napačnih podatkov in zaključkov... USD ne more na dan tolko past kot BTC :)


če kovance zamenjaš in takoj prodaš za fiat, potem mogoče, če pa plemenitiš btc, pa ti fiat nima dosti veze, če ga ni v enačbi.
//

MaterVola ::

Če koga veseli reševanje ugank... https://www.exodus.io/decred/

Mato989 ::

če kovance zamenjaš in takoj prodaš za fiat, potem mogoče, če pa plemenitiš btc, pa ti fiat nima dosti veze, če ga ni v enačbi.


ampak coin/coin baziranje ti ne pove nič overall, ker lahko eth pade kot smo videli nekaj časa nazaj na nekaj dolarjev in kaj takrat je tvoj btc več vreden? Ni res, ker potem ni nobene univerzalne primerjave, ker je vse coin vs coin innekaj raste drugo pada, torej kako določiš da si plemenitil, če je napram ethereumu btc zrastel, napram ltcju pa padel? A jemlješ povprečje? Če že vzamemo tvojo logiko, potem je edino smiselno ciljat da lahko za isti denar kupiš vedno več BTCjev... in to skozi tradanje rata...

coin vs coin je imo najbolj nesmiselna primerjava, ker če rabiš keš jutri ti taka vrednost in primerjava pomeni točno en prst veš kam :) Na dolgi rok pa je spet nesmiselna, ker tvoj cilj je potem komulacija ČIMVEČ bitcoinov, za to pa želiš da je cena btcja čim nižja, ne čimboljša napram fiatu in napram drugim coinom...

Buggy ::

Koga? Si zamešal? Jaz menim da je najbolje vrednotit v FIAT valuti, ker ko vrednotiš v coin vs coin te nihanja pripeljejo do preveč napačnih podatkov in zaključkov... USD ne more na dan tolko past kot BTC :)


sej vem. nebivedu razlaga o BTC/XRP orientaciji...sam on je itaq ze miljonar pa mu je za dribiz vseen ;)

Tody ::

DeeJay hvala, sem si mislu da je kaj takega.

dronyx ::

Mogoče ne razumem pravilno ampak trenutna vezava stotin coinov na bitcoin razumem jaz podobno kot če bi recimo vse ostale delnice vezal na delnico Appla. Intel bi bil vreden 0,8 AAPL, GOOG bi bil 1,5 AAPL itd. in če bi hotel izstopiti, bi moral najprej vse konvertirati v delnice AAPL potem pa šele prišel do USD. Tako stanje izgleda kot pozitivna povratna vezava s stališča teorije sistemov, kar lahko privede do velikih nihanj vseh delnic. Recimo da pade delnica Apple zaradi slabega poslovanja za 50%. Ta šok se prenese takoj na vse ostale delnice, kljub temu da ostale firme lahko super poslujejo. Ljudje začno prodajati še vse ostalo, nakar Apple strmoglavi še bolj. Ta scenarij se pri bitcoinu sicer še ni zares zgodil, ampak do sedaj take situacije sploh še ni bilo, saj so bili ostali coini marginalni in nepomembni.

Me pa trenutno vse to poslovanje s cripto valutami malo spominja na električne avtomobile. Na prvi pogled je videti, da je državam čisto vseeno za MRD ki se na tem trgu obračajo in za grožnjo, da bo ta tehnologija povsem spremenila svetovno ekonomijo kot jo poznamo (velike zlobne koorporacije, zajedalske države itd). Podobno pri električnih avtih ti država kar pokloni na tisoče evrov subvencij pri nakupu avta, elektrika je na polnilnicah zastonj, skratka videti sanjsko. Ali res? Seveda ni čisto tako. V trenutku, ko postanejo električni avtomobili omembe vreden igralec in bodo v večini na cestah seveda ne bo več subvencij, trošarine bodo navili na elektriko, vse polnilnice bodo seveda plačljive itd. Je pa fino, dokler traja. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Buggy ::

Podobno pri električnih avtih ti država kar pokloni na tisoče evrov subvencij pri nakupu avta, elektrika je na polnilnicah zastonj, skratka videti sanjsko. Ali res? Seveda ni čisto tako. V trenutku, ko postanejo električni avtomobili omembe vreden igralec in bodo v večini na cestah seveda ne bo več subvencij, trošarine bodo navili na elektriko, vse polnilnice bodo seveda plačljive itd. Je pa fino, dokler traja. :(


tako ja in dokler se mama drzava ne bo spomnila, da se tukaj lahko spet nekaj scuza in ne pri barabah, ki so nam naredile miljardne luknje, bomo poskusali navadni kmetavzarji nekaj narest, ko je se cas.

dronyx ::

Ja, pa še problem pri teh cripto coinih je to, da so vse transkacije dejansko še bolj sledljive kot kje drugje. Lahko so sicer anonimne, ampak ko ti enkrat povežeš račune z osebami se ti razkrije cela zgodovina transakcij za poljubno let nazaj. Za vsako davkarijo je to ... no, ni lepšega kot zavezancu izdati odločbo z astronomsko cifro, on se pa naokrog vozi v Ferrariju z napisom "bought by bitcoins".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

DeeJay ::

Zanimivo:
"Služite s kriptovalutami in se sprašujete, ali bi morali plačevati davke? Objavljamo razlago Fursa"
http://docdro.id/Hp9OzFL

dronyx ::

DeeJay je izjavil:

Zanimivo:
"Služite s kriptovalutami in se sprašujete, ali bi morali plačevati davke? Objavljamo razlago Fursa"
http://docdro.id/Hp9OzFL

Ja, to je mutna situacija. V bistvu te lahko država zašije, če te hoče, ali pa služiš milijone in si pod dosegom njihovega radarja.

Buggy ::

@nebivedu XRP zdaj pada, isto tudi BTC ceno ima se vedno 0,24€ oz 0.0001BTC ...trend pri obeh je trenutno dol. Kaj bos naredil...kupil..tvoj trigger je namrec pravi?

Ajnstajn` ::

Mato989 je izjavil:

Če že vzamemo tvojo logiko, potem je edino smiselno ciljat da lahko za isti denar kupiš vedno več BTCjev... in to skozi tradanje rata...

tako nekako ja...večina starejših trejderjev kopiči btc, v njega verjame in mu je večino časa btc/fiat nepomemben... ko je dovolj visoko ali pa kaže znake napihnjenosti, si pač spremeni btc v fiat, tolikor koliko rabi ali pa da bo mel do naslednje stopnje.
Pač tu na forumu sem tudi že opazil, da folk ki trejda leta, je nekako navajen govoriti alt/btc, saj se je tudi večino časa s tem ukvarjal, večino novih se pa precej ozira na alt/fiat. Povem pa vam da se ozirat na alt/fiat ni zdravo...preveč škoduje zdravju. Poleg tega ti dopušča da prej ali slej ravnaš preveč emocinalno.
//

krneki0001 ::

Buggy je izjavil:

@nebivedu XRP zdaj pada, isto tudi BTC ceno ima se vedno 0,24€ oz 0.0001BTC ...trend pri obeh je trenutno dol. Kaj bos naredil...kupil..tvoj trigger je namrec pravi?


Kupil bom, ko bo 0.00009xxx, ker se ga sedaj še ne splača. Lahko namreč še pade.

Horejšio ::

dronyx je izjavil:

slotechar je izjavil:

Pričakuje se da se bodo kriptovalute izpopolnjevale in bodo ustrezale različnim zahtevam masovne uporabe. Se strinjam, da je dost coinov samo za nateg.

Če nimaš neke regulacije jaz ne vidim možnosti kako bi lahko ustrezale masovni uporabi. Od valute, ki jo uporabljam za plačilno sredstvo jaz pričakujem, da ne izgublja vrednosti oziroma če že čim manj in da lahko z njo čim bolj enostavno plačujem. Ideja, da je fino, če valuta ne vrednosti pridobiva je neumnost, saj potem to ne more biti resno plačilno sredstvo, ker ga ni idiota, da bi spravil naprej v obtok nekaj, kar je danes vredno 2500 €, čez leto bo pa 3000 €. Če se smatra te kripto valute kot delnice, torej investicija, ki ti prinese nek donos, dividendo ali celo pravico upravljanja pa mora potem biti v ozadju nekaj otipljivega. Tovarna telefonov, neka storitev kot je facebook, ki pritegne oglaševalce, skratka nekaj, kar generira denarni tok. Samo novičke na twiterju in par zakajenih hipijev, ki cele dneve urejajo fake spletne strani (ki so si na las podobne kot sem enkrat že omenil) pač za večino resnih investitorjev ne bo dovolj.

Ja, vem, da ne razmišljam "out of the box"!


+ Men je hecno, da rabijo za verifikacijo 2-3 tedne. Pri tem pa ne rabiš osebnega dokumenta. Kako pa jo ugotovijo na legalni način :)

Curly ::

To tudi meni ni jasno, za verifikacijo imena in priimka + naslov traja že cel mesec, kaj točno imaš tukaj za preverjat? Potrdilo o bivanju in osebni dokumenti pa tako ali tako pridejo šele na naslednji stopnji.

Tody ::

Itak da ne preverjajo, oni omejujejo dotok ljudi na borzo, zadaj so procesi, ki niso zmožni zadeve pogoltnit ne glede na to kaj jim vržeš. Jaz sem včeraj dal iz iconomi platforme na kraken in potem iz ICN v BTX in potem v EUR in na banko brez problema, v 10 minutah je bilo vse potrjeno in urejeno. Če vas bodo pa vse spustil gor bo pa proces zabit in ne boste ne vi ki ste pravkar dobil možnost ne mi ki že imamo opcijo bili srečni. Razširitev pač stane, cpu / strežniki / osebje ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Mato989 ::

Ajnstajn` je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če že vzamemo tvojo logiko, potem je edino smiselno ciljat da lahko za isti denar kupiš vedno več BTCjev... in to skozi tradanje rata...

tako nekako ja...večina starejših trejderjev kopiči btc, v njega verjame in mu je večino časa btc/fiat nepomemben... ko je dovolj visoko ali pa kaže znake napihnjenosti, si pač spremeni btc v fiat, tolikor koliko rabi ali pa da bo mel do naslednje stopnje.
Pač tu na forumu sem tudi že opazil, da folk ki trejda leta, je nekako navajen govoriti alt/btc, saj se je tudi večino časa s tem ukvarjal, večino novih se pa precej ozira na alt/fiat. Povem pa vam da se ozirat na alt/fiat ni zdravo...preveč škoduje zdravju. Poleg tega ti dopušča da prej ali slej ravnaš preveč emocinalno.


Ja, saj načeloma se strinjam z logiko kopičenja btc, ampak ko nek "small" investor vstopi na trg mu razmerja ki ga nekateri uporabljajo ne povejo nič ali pa zamegljujejo dejstva... Če sem jaz vložil 2.000€ mene zanima koliko imam keša danes, ne koliko imam bitcoinov danes, ker če zadevo likvidiram in izstopim me zanima dobiček...

In imo, edina smiselna pot oz. pogled vsakega investorja, pa najsi gre za špekulanta ali long term je vrednost njegovega coina v valuti s katero lahko "jutri" kupi skorajda karkoli... Tudi ko imaš delnice te ne zanima koliko lahko z mojimi delnicami kupim kr nekih drugih delnic (altdelnic :P) ampak me zanima koliko so vredne.

kopičenje btcja je fajna zadeva ampak je to res v smislu kopičenja zlata, potem raje kopičim zlato, je fizično pri meni, mi ga noben heker ne more ukrast :)

nekikr ::

No, jaz poznam vsaj dva hekerja, ki ti ga z lahkoto ukradeta s pomočjo pajserja :)

gruntfürmich ::

slovencl je izjavil:

Kaj pa to zdej klamfas, BTC je pa ja future. Ne stekam zakaj hoces plemenitit fiat, vazn da mas cim vec kojnov, ker kojni so future. Kmal se bo vse z njimi placeval, jest sem lih dons eno kilo cesne na trznci kupil za en mKojn.

nerad preplačujem stvari;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Frankv ::

A kdo uporablja GenesisMining? To bi se isto obdavčilo, kot če bi narudaril sam, če plačaš, da oni rudarijo?

Po linku zgoraj se potem obdavči tudi trgovanje, ko se trguje z namenom pridobivanja bitcoinov.

kiFni ::

Je kdo pošiljal ltc zadnji teden? S polota na stamp poslal dva dni nazaj, vedar še ni prišlo. Na polo piše da je končano, celo tx id piše. Na blockchain explorerju pa ni transakcije.

K0l1br1 ::

Jaz imam isto veselico s QUA. Poslal, odšlo, ni prišlo. Čakam.

dronyx ::

Pri ICO-tih če jaz prav razumem gre v bistvu keš ki ga zberejo na začetku s prodajo coinov razvijalcem? Če drži je zanimivo, kako so ljudje pri tem povsem nekritični, saj se da očitno precej lahko zbrati milijone evrov na podlagi neke spletne strani in PDF letaka, pri čemer ni na drugi strani prav nikakršne garancije, da bo iz projekta res nastalo karkoli ali pa recimo da bi kdo od teh developerjev zastavil oziroma vložil svoje premoženje v to (si pa ponavadi rezervirajo poseben sklad coinov za prihodnost, če stvar slučajno uspe). Pri ostalih start-upih je to precej težje, banke hočejo garancije za kredite, poslovni angeli ponavadi tudi na podlagi nekega PDF letaka ne dajo kar denarja, ampak hočejo videti poslovni model, številke, ocene kdaj bo investicija pričela vračati vloženo in prinašati dobiček...

Mi to zna prosim kdo razložiti kaj je tu tako drugače kot pri klasičnih start-upih, da vlada takšno brezmejno zaupanje in pripravljenost odpreti denarnico?

Jaz sicer dopuščam možnost da bo kateri izmed teh 800++ projektov (coinov) res uspel ampak to dvomim da bo čez mesec ali dva, ampak mogoče čez več let, vmes pa ne bo lahko tudi nikakršnih omembe vrednih prihodkov. Na kakšen način se naj bi to potem financiralo? Ljudje bodo postali živčni, ko čez pol leta ne bo še ničesar, razen PDF letaka. Vrednosti coinov bodo šle proti nič, tako da ne bodo za nadaljnji razvoj mogli niti prodajati coinov, ki so si jih spravili za kasneje.

marS ::

Kot jaz razumem, naj bi vsi ICO-ti bili neka storitev, to das se z njimi trejda/pumpa/whatever je samo ena možnost financiranja, sem pa prepričan da bo tudi veliko fejkov....čakam kakšnega res norega :))
...no more heroes...
https://ilbis.com/

maco-maco ::

Crowdfunding @ Wikipedia
Software value token

Another kind of crowdfunding is to raise funds for a project where a digital or software-based value token is offered as a reward to funders. Value tokens are endogenously created by particular open decentralized networks that and are used to incentivize client computers of the network to expend scarce computer resources on maintaining the protocol network.[32] These value tokens may or may not exist at the time of the crowdsale, and may require substantial development effort and eventual software release before the token is live and establishes a market value. Although funds may be raised simply for the value token itself, funds raised on blockchain-based crowdfunding can also represent equity, bonds, or even "market-maker seats of governance" for the entity being funded.[33] Examples of such crowdsales are Augur decentralized, distributed prediction market software which raised US$4 million from more than 3500 participants;[33][34] Ethereum blockchain; Digix/DigixDAO;[35] and "The DAO."[36][37][38][39]
Kaj?

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Pri ICO-tih če jaz prav razumem gre v bistvu keš ki ga zberejo na začetku s prodajo coinov razvijalcem? Če drži je zanimivo, kako so ljudje pri tem povsem nekritični, saj se da očitno precej lahko zbrati milijone evrov na podlagi neke spletne strani in PDF letaka, pri čemer ni na drugi strani prav nikakršne garancije, da bo iz projekta res nastalo karkoli ali pa recimo da bi kdo od teh developerjev zastavil oziroma vložil svoje premoženje v to (si pa ponavadi rezervirajo poseben sklad coinov za prihodnost, če stvar slučajno uspe). Pri ostalih start-upih je to precej težje, banke hočejo garancije za kredite, poslovni angeli ponavadi tudi na podlagi nekega PDF letaka ne dajo kar denarja, ampak hočejo videti poslovni model, številke, ocene kdaj bo investicija pričela vračati vloženo in prinašati dobiček...

Mi to zna prosim kdo razložiti kaj je tu tako drugače kot pri klasičnih start-upih, da vlada takšno brezmejno zaupanje in pripravljenost odpreti denarnico?

Jaz sicer dopuščam možnost da bo kateri izmed teh 800++ projektov (coinov) res uspel ampak to dvomim da bo čez mesec ali dva, ampak mogoče čez več let, vmes pa ne bo lahko tudi nikakršnih omembe vrednih prihodkov. Na kakšen način se naj bi to potem financiralo? Ljudje bodo postali živčni, ko čez pol leta ne bo še ničesar, razen PDF letaka. Vrednosti coinov bodo šle proti nič, tako da ne bodo za nadaljnji razvoj mogli niti prodajati coinov, ki so si jih spravili za kasneje.


Ti jaz povem zakaj je tako nekritično, ker coini niso prisluženi z DELOM... input je laufanje mining programov in nekaj elektrike... če bi za vsak blesav coin moral premetat par kubikov zemlje ali pa za 1 btc, ene 100 tovornjakov naloadat z zemljo ga noben ne bi dajal kr tako za en PDF letak :)

Dokler boš pa laufal program in fiktivno bogatel pa ti bo za te coine manj žal kot če bi švical ob delu in urni postavki :)

marS ::

ja, tak način je res nekaj novega ma vseeno This Time Is Different: Eight Centuries of Financial Folly.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

dronyx ::

marS je izjavil:

Kot jaz razumem, naj bi vsi ICO-ti bili neka storitev, to das se z njimi trejda/pumpa/whatever je samo ena možnost financiranja, sem pa prepričan da bo tudi veliko fejkov....čakam kakšnega res norega :))

Moraš po moje tu ločit financiranje, torej denar, ki ga dobijo razvijalci in kasnejše trgovanje s coini, kjer razvijalci ne dobijo ničesar (če seveda sami ne prodajajo coinov). To je podobno kot pri klasičnih delnicah. Nov denar za financiranje bi lahko pridobili s prodajo lastnih coinov, ali pa da izdajo nove coine.

Ne vem pa tudi kako je zamišljeno da bodo uspeli projekti služili denar. Recimo če bo nekdo razvil nov "distribuiran" Facebook, ali bodo oglaševalci morali kupiti njihove coine za plačilo oglasa, ali bodo kot sedaj plačali firmi z denarjem na njihov račun. Namreč tu jaz vidim veliko razliko. Če bodo morali plačevati s coini bo to močno dvigalo ceno coinov, samo na računu razvijalcev pa ne bo denarja za plače, najem prostorov, elektriko...

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Ti jaz povem zakaj je tako nekritično, ker coini niso prisluženi z DELOM... input je laufanje mining programov in nekaj elektrike...

Samo coini se že lahko generirajo z miniranjem, ampak kakor opazujem zadevo večina kljub vsemu nakazuje na menjalnice denar in potem denar menjajo za coine. Če bi vsi ustvarjali coine z miniranjem to seveda sploh ne bi zaživelo, saj developerji na koncu kljub vsemu potrebujejo denar za plačo, najemnino...Kaj če ti plača 100.000 coinov XYZ, ki ti jih nihče noče kupit za denar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

dronyx je izjavil:

Recimo če bo nekdo razvil nov "distribuiran" Facebook, ali bodo oglaševalci morali kupiti njihove coine za plačilo oglasa, ali bodo kot sedaj plačali firmi z denarjem na njihov račun.

Ta druga opcija po moje negira samo idejo distribuiranega interneta, da bi tudi uporabniki storite služili, ker to je enako kot sedaj, ko Facebook služi z oglasi, uporabniki pa ne dobijo od tega nič, razen zastonj storitve. Če pa bi oglase plačevali s coini in bi za uporabo storitve potreboval imeti recimo coin (torej ne bi bila več povsem zastonj kot sedaj), bi teoretično lahko služili vsi uporabniki storitve.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ti jaz povem zakaj je tako nekritično, ker coini niso prisluženi z DELOM... input je laufanje mining programov in nekaj elektrike...

Samo coini se že lahko generirajo z miniranjem, ampak kakor opazujem zadevo večina kljub vsemu nakazuje na menjalnice denar in potem denar menjajo za coine. Če bi vsi ustvarjali coine z miniranjem to seveda sploh ne bi zaživelo, saj developerji na koncu kljub vsemu potrebujejo denar za plačo, najemnino...Kaj če ti plača 100.000 coinov XYZ, ki ti jih nihče noče kupit za denar?


Seveda so tu vedno ovce kot pravilno ugotavljaš... Poglej, moj kolega je naminal 2 btcja v lifetimu.... 0,1 je "šenkal" nekemu icoju, on ni od tega imel nič pravega dela razen plačila elektrike... nek drug pa je kupil btc z kešom ker je pač se mu zdelo smiselno in za mojega kolega je tak investment skorajda ničen, v najslabšem primeru opportunity loss...

Za nekoga pa valda keš. On drži value gor naminanemu btcju...

Pa saj jaz sem tudi nakazal gor keš nba borzo, ampak jaz špekuliram z količino ki jo lahko zgubim... če bom zaslužil pa tolko boljše... tudi količina je le v vrednosti uborih 2 in še nekaj BTCjev trenutno...

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

Pri ICO-tih če jaz prav razumem gre v bistvu keš ki ga zberejo na začetku s prodajo coinov razvijalcem? Če drži je zanimivo, kako so ljudje pri tem povsem nekritični, saj se da očitno precej lahko zbrati milijone evrov na podlagi neke spletne strani in PDF letaka, pri čemer ni na drugi strani prav nikakršne garancije, da bo iz projekta res nastalo karkoli ali pa recimo da bi kdo od teh developerjev zastavil oziroma vložil svoje premoženje v to (si pa ponavadi rezervirajo poseben sklad coinov za prihodnost, če stvar slučajno uspe). Pri ostalih start-upih je to precej težje, banke hočejo garancije za kredite, poslovni angeli ponavadi tudi na podlagi nekega PDF letaka ne dajo kar denarja, ampak hočejo videti poslovni model, številke, ocene kdaj bo investicija pričela vračati vloženo in prinašati dobiček...

Mi to zna prosim kdo razložiti kaj je tu tako drugače kot pri klasičnih start-upih, da vlada takšno brezmejno zaupanje in pripravljenost odpreti denarnico?

Jaz sicer dopuščam možnost da bo kateri izmed teh 800++ projektov (coinov) res uspel ampak to dvomim da bo čez mesec ali dva, ampak mogoče čez več let, vmes pa ne bo lahko tudi nikakršnih omembe vrednih prihodkov. Na kakšen način se naj bi to potem financiralo? Ljudje bodo postali živčni, ko čez pol leta ne bo še ničesar, razen PDF letaka. Vrednosti coinov bodo šle proti nič, tako da ne bodo za nadaljnji razvoj mogli niti prodajati coinov, ki so si jih spravili za kasneje.

Mislim da vseeno ni talo lahko zbrati teh miljonov, za katere se tebi zdi da padajo z neba. Te miljone dobivajo dokaj resne ekipe(vsaj tako izgleda), šelebajzerji pa po mojem bore malo ali nič...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

Mislim da vseeno ni talo lahko zbrati teh miljonov, za katere se tebi zdi da padajo z neba. Te miljone dobivajo dokaj resne ekipe(vsaj tako izgleda), šelebajzerji pa po mojem bore malo ali nič...

Jaz iz teh predstavitev težko sodim kako zares resne so ekipe, ampak kot rečeno mi ni jasen niti poslovni model, kako se bodo ti projekti financira v prihodnje. Tudi tu moraš slej ko prej pričeti ustvarjati neke prihodke, potreben je dodaten denar za nov razvoj itd. Nekje sem prebral, kako je zaradi velikega povpraševanja zelo težko dobiti dobre razvijalce za to področje in da se plače gibljejo tudi po 200.000 USD letno in več. Na drugi strani pa gledam nek projekt, ki se je šel ICO in verjetno tudi zbral precej denarja, vodilni developer je pa neka gospa, ki se je v programerko prešolala iz frizerke. Pa seveda ne žeim ničesar prejudicirati, ampak mi je to vse skupaj zelo nenavadno. Tudi te ekipe so zanimivo sestavljene. Par rusov, hrvat, kitajec in nekdo iz brazilije, ki mu je ime Jesus (karikiram). Meni je res vse to zelo čudno.

maco-maco ::

V čem je pravzaprav problem? Prosti trg - to mate vsi radi; svobodna volja - to sicer manj, ampak OK. Da so ekipe multi-kulti - najbrž se tresete. Ne, resno, v čem je problem. A rabite mamo državo, da vam pomaga? Jaz sicer nimam odgovorov, ampak mato bo sigurno to vse razložil, tako da v prihodnje ne bo več težav.

Lepe počitnice vam želim in LP
Kaj?

marS ::

kaj je pa s tokeni na Ethereumu? A je tut tokene treba minat al kako?
Mislim na te ki se kot ICOji pojavljajo? A firma pol ko je za ICO namajnala potem mina še naprej? Mislim da ICN token deluje na drugačen način, sedaj jih ne minajo več, ampak jih kurijo in s tem povečujejo vrednost.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

DeeJay ::

marS je izjavil:

kaj je pa s tokeni na Ethereumu? A je tut tokene treba minat al kako?
Mislim na te ki se kot ICOji pojavljajo? A firma pol ko je za ICO namajnala potem mina še naprej? Mislim da ICN token deluje na drugačen način, sedaj jih ne minajo več, ampak jih kurijo in s tem povečujejo vrednost.


Kokr vem so bli do zdej pri vseh ICO projektih njihovi tokeni 100% razdeljeni in se ne pridobivajo več.

cungalungaa ::

V Golem se splača vložiti kej? Je obetaven?

slotechar ::

trenutno ne vem, ampak odkar niso uspel realizirat določene napovedi, je ta coin zaćel zgubljat nekaj podpore, ni več taako in kot včasih.

Ne vem pa če se je od takrat kaj spremenilo. Sem pa dal en namig v temi špekulacije altcoinov, je zanimivo

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Mislim da vseeno ni talo lahko zbrati teh miljonov, za katere se tebi zdi da padajo z neba. Te miljone dobivajo dokaj resne ekipe(vsaj tako izgleda), šelebajzerji pa po mojem bore malo ali nič...

Jaz iz teh predstavitev težko sodim kako zares resne so ekipe, ampak kot rečeno mi ni jasen niti poslovni model, kako se bodo ti projekti financira v prihodnje. Tudi tu moraš slej ko prej pričeti ustvarjati neke prihodke, potreben je dodaten denar za nov razvoj itd. Nekje sem prebral, kako je zaradi velikega povpraševanja zelo težko dobiti dobre razvijalce za to področje in da se plače gibljejo tudi po 200.000 USD letno in več. Na drugi strani pa gledam nek projekt, ki se je šel ICO in verjetno tudi zbral precej denarja, vodilni developer je pa neka gospa, ki se je v programerko prešolala iz frizerke. Pa seveda ne žeim ničesar prejudicirati, ampak mi je to vse skupaj zelo nenavadno. Tudi te ekipe so zanimivo sestavljene. Par rusov, hrvat, kitajec in nekdo iz brazilije, ki mu je ime Jesus (karikiram). Meni je res vse to zelo čudno.

glej, težko je sedaj sodit ko je delirij vsepovsod.
sem prepričan da se bodo čez pol leta zadeve skristalizirale, tako kot so se pred leti vsi žnj-kojni. ljudje bodo pa jokali, ker so ovce ki se jih je postriglo za nek 'projekt'... zgodovina se ponavlja, samo malo se preobleče.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Jaz do letos sploh nisem vedel da obstaja poleg bitcoina še kaj drugega. Tudi če pogledam cene pred 2017 so bili vsi ti alt coini nekakšen "penny stock". Šele zadnjih par mesecev se je zares začela ta kripto mrzlica in so šle cene nekaterih dobesedno v nebo. Kot opažam pa trenutno poteka nekakšna poletna razprodaja teh coinov. Podobno kot na Steam...

dronyx ::

Zanimiv članek oziroma intervju na Financah.

Zakaj niste šli v množično financiranje, v crowd founding?

Novak: Saj to je crowd founding, samo da ni v klasični obliki. Pri klasičnem množičnem financiranju je zakonodaja nekatere stvari natančno določila. Najeti je treba podjetje, ki je registrirano, da izvaja crowd founding, a je lokacijsko omejeno. Zelo težko je najti podjetje, ki bi lahko zbiralo sredstva z vsega sveta. Podjetja morajo imeti licence za območja, kjer zbirajo sredstva. Zbirajo evre, dolarje... Prednost tako imenovanega ICO, token sale ali prodaje žetonov pa je v tem, da je neke vrste crowd founding, kjer pa se ne zbira obstoječe fiat valute. Mi je ne zbiramo, ker nismo registrirani. Lahko pa se zbira kripto valuto, ki pa se ne šteje kot denar.

Kupci žetonov vam bodo plačali s kriptovaluto ether, vi pa jo boste unovčili in s tako dobljenimi evri financirali izdelavo platforme. Prav razumem?

Novak: Seveda. Na kripto borzi jih bomo pretvorili v evre, s katerimi bomo plačali zaposlene, davke in prispevke, in drugo.

Kaj jamči kupcu vaših žetonov, da bo prihodnje leto z njimi lahko kupil elektriko?

Novak: Pogodbenih, materialnih ali bančnih garancij ni. Mi smo start-up, javno smo predstavili poslovni model, in dali tudi javne obljube, tako team in svetovalci, tudi kot escrow, skrbnik, ki bdi nad tem, da se sredstva uporabljajo za to, za kar smo javno zapisali v naši beli knjigi.


Če povzamem so šli v ICO ker na tem področju ne veljajo zakonske omejitve oziroma gre za "divji zahod", vse zbrane žetone bodo pretvorili v denar, ker morajo seveda plačat zaposlene z denarjem, garancij pa ni praktično nobenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

Jaz do letos sploh nisem vedel da obstaja poleg bitcoina še kaj drugega. Tudi če pogledam cene pred 2017 so bili vsi ti alt coini nekakšen "penny stock". Šele zadnjih par mesecev se je zares začela ta kripto mrzlica in so šle cene nekaterih dobesedno v nebo. Kot opažam pa trenutno poteka nekakšna poletna razprodaja teh coinov. Podobno kot na Steam...

to ni čisto res. če pogledaš olmajti litecoin, je šele v najhujši letošnji mrzlici presegel najvišjo vrednost iz 2013. in marsikater coin prav tako. zato so vsa natolcevanja okoli bleščeče prihodnosti teh coinov čisto odveč, ker si bo folk žile rezal ker jih je tako drago kupoval...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

Kot rečeno tega prej niti nisem spremljal. Glede na tale graf "tržne kapitalizacije" kripto marketa pa je šlo vse skupaj eksponentno šele leta 2017 oziroma zadnje dva meseca. Kar se tiče prihodnosti bom postal optimist ko se bodo poleg visokih vrednotenj teh žetonov pojavile kakšne res uporabne rešitve, česar zaenkrat moram reči ne vidim, pa sem veliko prebral na to temo. Po moje je zaskrbljujoče na tem kriptomarketu tudi to, da se tu po mojih opažanjih ne investira tako imenovani "smart money", ampak zlasti špekulativni denar, kar je v kombinaciji s pohlepom in odsotnostjo resne regulacije precej toksična mešanica. To pa ne more biti ravno stabilno okolje za čuda teh start-upov, saj so kakor jaz razumem in glede na način delovanja teh ICO-tov vsi precej odvisni od "bornih tečajev" žetonov, saj za samo delovanju na koncu potrebujejo klasičen denar, ki ga dobijo s prodajo žetonov (lahko se ti recimo zgodi, da zbereš prek ICO več milijonov USD, potem pa ETH ali BTC strmoglavi in lahko firmo samo še zapreš, saj preprosto zmanjka denarja za vse stroške, kaj šele da bi karkoli resnega razvil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Moram še dodati, da po moje financiranje start-upov z nekimi žetoni ni nujno dobra ideja, čeprav se marsikomu zdi fino, ker ni poslovanja s pravim denarjem oziroma pač rečejo da zbirajo "žetone". Namreč če podjetje za financiranje izda nove delnice dobi direktno denar, kupec pa vse pravice ki izhajajo iz lastništva delnic. Prek ICO pa firma dobi žetone...torej mora v prvem koraku najprej nekdo te žetone sploh kupit, potem v drugem koraku pa mora firma ponovno najti kupca za te iste žetone ker za delovanje potrebuje denar. S stališča menjalnic oziroma posrednikov je to preprodajanje sicer super, saj kasirajo procente od transakcij, ampak tu nihče ne upošteva preprostega dejstva da lahko nekega dne mrzlica mine in bo zelo težko najti kupce za neke žetone.

stara mama ::

Ti žetoni se uničujejo kar pomeni da firma odkupuje nazaj svoje žetone, ker jim zaradi tega vrednost raste.
Ekologija™ in Trajnost™

dronyx ::

stara mama je izjavil:

Ti žetoni se uničujejo kar pomeni da firma odkupuje nazaj svoje žetone, ker jim zaradi tega vrednost raste.

Pri delnicah vem da velike firme kot je recimo Apple odkupujejo lastne delnice in na tak način stabilizirajo ceno. Samo ti kripto start-upi niso Apple in dvomim da imajo na voljo denarna sredstva za nakup lastnih žetonov. Prej nasprotno, oni morajo žetone prodajat, da financirajo tekoče poslovanje. Verjetno marsikatero tako podjetje lahko še nekaj let ne bo sposobno ustvariti nekih večjih lastnih prihodkov in bo financiranje skoraj v celoti odvisno od prodaje žetonov. Takšen način financiranja pomeni stalen pritisk na prodajni strani in da cena ne strmoglavi moraš imeti za to vedno nove kupce teh žetonov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

hamez66 ::

To oni naprintajo (elektronsko kreirajo), da jih potem prodajo kupcem. Če za nekaj, kar jih stane mogoče 10000$ (izdelava coina, spletne strani, shillanje), dobijo miljon (dobivajo pa po 10+ miljonov), je to za podjetje, ki izdaja coine, odličen posel. Najbolj nasrkajo kupci ico coinov, če jih ne prodajo pravočasno in se podjetju ne da več ukvarjati s svojim coinom oz cena coina pade pod ico ceno. Za podjetje ICOti res niso tveganje, so pa tveganje za kupce.

Bancor se recimo že prodaja pod ico ceno. Podoben trend pričakujem tudi v prihodnje. Sicer sem vložil v civic in še čakam rezultat, ostalih se pa verjetno ne bom udeleževal. Mogoče tezos za hiter dump, če bo ICO struktura pravilna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Frankv ::

Hipotetično vprašanje.

2016 kupiš 0.1 bitcoin po ceni 2000. Potem kupiš Etherium, ki zraste 10x proti bitcoinu, potem prodaš in imaš 1 bitcoin. Cena je 3000$, vendar ne prodaš za $ ali eure. 2017 narediš obračun davka, vendar je cena bitcoina padla na 100$. Kako bi bilo z davkom potem, če se plača v eurih?
««
58 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528391 (10539) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857568 (44682) PrihajaNodi

Več podobnih tem