» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
27 / 91
»»

Jerry000 ::

Sreco ja, nikoli ne ves kdaj je dosezen vrh dneva/meseca. Kaj pa ce bi prodal pri 180 pa bi potem se narastlo :)?

hamez66 ::

sivistol je izjavil:

sam lahko rečem da sem krepko čez 5k$ v + , kupiš držiš 2-3 tedne in bum pump prodaš = 10x profit


Danes nisem 5 v plusu, sem bil pa v torek, v sredo pa blizu.. :) Ampak dober, taki dnevi so izjeme.

Pa velikokrat zapiram napačne stvari, prodajam coine poceni itd. V bistvu sem zelo slab trader, vsaj v bull marketu. V bear se mi zdi, da sem malo bolji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Ajnstajn` ::

eno vprašanje glede ETH..
če naredim wallet na myetherwallet.com, dobim json file in private key.
Kaj če zatepem tale json file? Ali potem še zmeraj lahko normalno pošiljam/prejemam ETHje? si jih še vedno lastim?
Kaj če mi ga kdo ukrade? si lahko prilasti moje ETHje, kljbu temu da nima mojega gesla?
ravnotako obratno, lahko dobi ETHje, če ima private key in nima gesla?
//

harmony ::

Registriral sem se na localbitcoins.com, da kupim 1BTC in klinca ga bom kupil. Vsi zahtevajo, da imas reputacijo nevem kaksno in ne vem se kaj. Torej edina opcija je se BTC bankomat?

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

vrunc ::

Pozdravljeni, mi lahko nekdo v nekaj preprostih koraki pove, kako začeti s kupovanjem ETH, LTC...,torej na katero platformo se prijaviti - Kraken?...-,kateri wallet priporočate. In mogoče,če lahko na kratko opiše kako začeti :) in na kaj paziti :(

VaeVictis ::

harmony je izjavil:

Registriral sem se na localbitcoins.com, da kupim 1BTC in klinca ga bom kupil. Vsi zahtevajo, da imas reputacijo nevem kaksno in ne vem se kaj. Torej edina opcija je se BTC bankomat?

.



Če res nujno rabiš BTC, pojdi na Petrol bencinsko črpalko in kupi BTC.

ps: Samo provizija je kar visoka.

McClane ::

vrunc je izjavil:

Pozdravljeni, mi lahko nekdo v nekaj preprostih koraki pove, kako začeti s kupovanjem ETH, LTC...,torej na katero platformo se prijaviti - Kraken?...-,kateri wallet priporočate. In mogoče,če lahko na kratko opiše kako začeti :) in na kaj paziti :(


Malo preberi par strani nazaj, vse je bilo že parkrat pojasnjeno. Če pa kaj ne razumeš pa vprašaj.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

lambda ::

jype je izjavil:

V tem trenutku se mi za vstop s takim namenom zdi smiseln samo tezos, pa tudi glede njega sem zadržano skeptičen.

Nek potencial se kaže, je pa skepticizem zelo na mestu glede na dogodke tega meseca. Zna se zgoditi da bo to največji crowdsale/ICO ever, no cap, hype je pa velik. Če pustimo tehnične vidike ob strani, precej smrdi struktura tega salea, predvsem DLS in kako so v zadevo vpletli Draperja. Za tokene je že res, da so vezani za 4 leta, tisto kar dobi DLS je pa samo nekaj mesecev, če se prav spomnim.

DeeJay ::

Tist, ko ti padec ETH za 0,20€ sfali buy order in pol zraste takoj za 17%. Mrš.
Nastavljen mam na 139,3 pršl je do 139,5€.

kingsix ::

haha moj order za 140 (kot sem omenil prej) je pa šel skozi. No pravzaprav je bil 140.50. Ni pa bil kaj velik order..škoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Jerry000 ::

Kako se nastavi da avtomatsko ko pade na.140 proda? Za kraken

DeeJay ::

nastaviš limit order na 140

carota ::

Kaj če Buy/Sell limit order skenslaš, provizijo vseeno plačaš fee?

hamez66 ::

carota je izjavil:

Kaj če Buy/Sell limit order skenslaš, provizijo vseeno plačaš fee?


Ne, plačaš šele, ko do transakcije šele pride, in samo za tisti del transakcije, ki je izpolnjen. Če imaš recimo 1 btc in ga pol prodaš, plačaš provizijo za pol btcja.

S4ul3 ::

jype je izjavil:

Jerry000> Buy and hold

V tem trenutku se mi za vstop s takim namenom zdi smiseln samo tezos, pa tudi glede njega sem zadržano skeptičen.

Nakaži denar na najljubšo borzo in čakaj, da se zgodi katastrofa.


Tako ja, da bo ostal brez tega denarja.

Ajnstajn` ::

Ajnstajn` je izjavil:

eno vprašanje glede ETH..
če naredim wallet na myetherwallet.com, dobim json file in private key.
Kaj če zatepem tale json file? Ali potem še zmeraj lahko normalno pošiljam/prejemam ETHje? si jih še vedno lastim?
Kaj če mi ga kdo ukrade? si lahko prilasti moje ETHje, kljbu temu da nima mojega gesla?
ravnotako obratno, lahko dobi ETHje, če ima private key in nima gesla?

Mi lahko kdo pomaga glede tega ?



Drugace pa grunt, si malo prevec zapanicaril vceraj... Je ripple ze skocil za 20% in je ze nazaj na 0.31, upam da res nisi prodal...
//

CryptoMan ::

Dobro jutro in lep pozdrav vsem skupaj.
Sem nov, nisem pa od včeraj. :)

Del iz članka kot pomembno opozorilo vlagateljem:

Bo iz Slovenije prišel Uber finančnega sveta?

Iconomi, Tim Mitja Žagar

"Rudarjenje je zaradi načina, imenovanega Proof-of-stake in na katerega bo letos prešel Ethereum, nepomembno za delovanje verige podatkovnih blokov. Zaradi tega lahko ta deluje na energetsko povsem nezahtevnih napravah. Rudarjenje bo izumrlo. Kar se tiče balonov - vsi tipi premoženja se enkrat znajdejo v njem. Zagotovo bo do njega prišlo in morda smo že v njem. Zagotovo se bo zgodil hitreje kot "pika com balon" in zagotovo bo bolj boleč. Računam, da ko bo počil, večina sredstev ne bo izgubila 30 ali 40 odstotkov svoje vrednosti, ampak 90, 95 odstotkov vrednosti. In takrat se bo videlo, kdo v bazenu ima kopalke in takrat bo priložnost za vstop v odlične projekte, katerim bo vrednost za kratek čas neupravičeno tako močno zanihala," oceni Žagar.

LP, CryptoMan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CryptoMan ()

Buggy ::

jep...jaz sem tud z muko sel vceraj spat, sem jih pa zdaj po 0.286€ prodal polovico, ker bo zame cist ok...prejsnjic sem bil prevec pohlepen :)

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Drugace pa grunt, si malo prevec zapanicaril vceraj... Je ripple ze skocil za 20% in je ze nazaj na 0.31, upam da res nisi prodal...

seveda sem prodal:D bolje vrabec v roki kot golob na strehi itd :)) 500EUR v 1 tednu pa tudi ni tako slabo...

jep...jaz sem tud z muko sel vceraj spat, sem jih pa zdaj po 0.286EUR prodal polovico, ker bo zame cist ok...prejsnjic sem bil prevec pohlepen :)

ja, ni fino it spat in gledat padajoče trende in se spraševat kaj bo zjutral in si razbijat glavo komu na svetu si se tokrat zameril...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Tudi če se zjutraj zbudiš in so šli kovanci dol za 30%, še vedno imaš te kovance in število njih se ni spremenilo. Počakaš, da se spet dvignejo. Kje vi sploh vidite probleme? Samo potrpežljiv je treba bit.

ohnowhy ::

ja, če je tako, kot praviš, lahko damo nekaj denarja gor, pa gremo vsi v penzijo in prejadrat cel svet in to...

pa je to res tako?

prava garancija je samo ena, no, menda sta dve :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

deleted ::

..če se zjutraj zbudiš in ugotoviš, da je padlo za 30%, je to čas za nakup (pod pogojem seveda, da ni kakih slabih novic ipd.)

sniff ::

Ojoj eni se bodo lahko ornk opekl. Lahko se zjutraj zbudiš po 30% padcu, prešerno dokupiš v pričakovanju novih zmag, pol pa lej ga zlomka pridodnji dan še -30% stisneš zobe in si rečeš, da boš počakal, da se dvigne...pade še 30%, še 30%...ko si na koncu na ene 1% vrednosti in "commitan" za 3 leta. Problema sta tu potlej najmanj 2. Prvi, da si se "igral" s sredstvi, ki jih potrebuješ in je časovni horizont 3+let zate predolg, ter drugi, da se v tem dolgem 3+let časovnem horizontun kaj drastičnega spremeni (najmanj FURS obdavčitev), kar tvoje (naenkrat dolgoročne) investicije naredi manj zanimive.

Mislim, da eni malce pozabljajo na tveganja in suvereno glede na preteklost mislijo, da gre zadeva lahko samo navzgor.

Kar pa seveda ne pomeni, da na tem ni mogoče služiti. Samo ornk bankroll management je tukaj nujen.

krneki0001 ::

Samo če vlagaš v kovance, ki so izpod top 15, ostali ne padejo toliko.

FireSnake ::

sniff je izjavil:

Prvi, da si se "igral" s sredstvi, ki jih potrebuješ in je časovni horizont 3+let zate predolg


Če nisi neumen, tega problema ni.

Ker nikoli ne investiraš denarja, ki ga rabiš.
investiraš tisto, kar lahko izgubiš, pa še vseeno normalno funkcioniraš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

sniff ::

FireSnake je izjavil:

sniff je izjavil:

Prvi, da si se "igral" s sredstvi, ki jih potrebuješ in je časovni horizont 3+let zate predolg


Če nisi neumen, tega problema ni.

Ker nikoli ne investiraš denarja, ki ga rabiš.
investiraš tisto, kar lahko izgubiš, pa še vseeno normalno funkcioniraš.


Hah ni problem neumnosti ampak nepoučenosti in pohlepa. To, da greš kredit jemat za špekulacije je druga skrajnost ampak mislm, da tudi če popušiš par tisoč eurov, lahko še vedno normalno funkcioniraš, ampak zapeče in pusti grenkobo v ustih pa vseeno. Pa težko tud rečeš, da so ljudje, ki so se s tem dnevno ukvarjal službeno in vseeno popušili denar na borznih zlomih neumni.

sniff ::

krneki0001 je izjavil:

Samo če vlagaš v kovance, ki so izpod top 15, ostali ne padejo toliko.


res? koliko je že padu bitcoin?

ohnowhy ::

ja, saj, to je tisto, kar vse moti... glede na mojo "srečo", bo btc padel na 0,01€, ko bom vložil nekaj več denarja not...

krneki0001 ::

sniff je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Samo če vlagaš v kovance, ki so izpod top 15, ostali ne padejo toliko.


res? koliko je že padu bitcoin?


Koliko je že narasel od takrat?

Kovancev imaš še vedno enako število. Počakaš, da nazaj naraste.

jype ::

fartman> ja, saj, to je tisto, kar vse moti... glede na mojo "srečo", bo btc padel na 0,01€, ko bom vložil nekaj več denarja not...

A potrebuješ nekoga, ki bi bolje upravljal tvoja sredstva? Morda ti lahko koga priporočim.

sniff> res? koliko je že padu bitcoin?

Vse skupaj je padel točno toliko manj, kot je narastel, kot je trenuten tečaj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

sniff ::

nebivedu> Koliko je že narasel od takrat? Kovancev imaš še vedno enako število. Počakaš, da nazaj naraste.
jype> Vse skupaj je padel točno toliko manj, kot je narastel, kot je trenuten tečaj.

1. pretekla gibanja niso zagotovilo prihodnjih.
2. držat si mogu 3+ let, da je cena prišla na enako raven.

Seveda, sta lahko sedaj pogumna, ko gledaš lepo grafke za nazaj, pa se čudiš in posmehuješ pobce, ki so paniko zganjal pa prodajal vmes, če bi lahko držal in služili mastne dnarce. In pol v tem hypu prihajajo novi uporabniki s komentarji kam dat 5k€, da jih bo mel 10k€ pa se jim hrati ne sanja da obstaja možnost, da zadeva pade na 10% vrednosti za 3 leta vmes pa še FURS uvede 50% obdavčitev in si rahlo fucked.

Ne rečem, da se ne da lepo služiti (največji premiki so pri asmimetričnosti informacijah, novih tehnologijah...), ampak večina jih ima sedaj izkušnje, ko je šlo vse lepo navzgor in ko začne sosedov dedek govort, da so bitcoini pa res fajn naložba, ni odveč previdnost. In padec navzdol ti lahko zredira vse dobičke v trenutku, če vmes ne pobiraš profita.

Tako bulletproof, kot eni behamentno razlagate da je, to vsekako ni, ker nima noben kristalne kugle.

jype ::

sniff> Tako bulletproof, kot eni behamentno razlagate da je, to vsekako ni, ker nima noben kristalne kugle.

Ne razlagamo, da je bulletproof. No, vsaj jaz ne. Zelo je rizično in vstop na trg, ko je visoko, odsvetujem.

Če že kaj, potem se zdaj denar, ki ga ne potrebujemo, začne vozit na borze in se čaka, morda dolgo časa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

sarma832 ::

A v splošnem se pričakuje da bo še kar naprej rastlo?

Jaz sem mislil, da bo slej ko prej cel market crashal, samo sem pričakoval da imamo še kakšen mesec. Po tem kar se je zgodilo včeraj, pa se vidi da se hitro lahko vse sesuje. Ko začne padat vsi prodajajo.

FireSnake ::

sniff je izjavil:


Hah ni problem neumnosti ampak nepoučenosti in pohlepa.


Ja, bi se strinjal. Pohlepa.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Ajnstajn` ::

sniff je izjavil:

in ko začne sosedov dedek govort, da so bitcoini pa res fajn naložba


Odvisno, kako pogledas, jaz vidim cedalje vec sosedovih dedkov tule ki govorijo, kako bo vse padlo, zato pa nikamor nic ne pada...in dokler bo folk prihajal in govoril, kako bo vse padlo, se pocutim safe :)
//

bdoxx ::

sem precej novi v vtem, sem prebral ogromno o teh kriptovalutah (čakam da mi na borzah verificirajo račun), pa me zanima poeleg big playerov btc eth xrp xmr....., sem nalatel na peercoin ki zgleda kar solidno, ve kdo kaj več o njem, na forumih ni kaj dosti zasledit o njem....

sniff ::

Ajnstajn` je izjavil:

sniff je izjavil:

in ko začne sosedov dedek govort, da so bitcoini pa res fajn naložba


Odvisno, kako pogledas, jaz vidim cedalje vec sosedovih dedkov tule ki govorijo, kako bo vse padlo, zato pa nikamor nic ne pada...in dokler bo folk prihajal in govoril, kako bo vse padlo, se pocutim safe :)


zanimivo razmišljanje...se pravi meniš, da je povezava s sosedovimi dedki in tvojim občutkom varnosti

jype ::

bdoxx> čakam da mi na borzah verificirajo račun

Joj!

Ne hodit v market, ko je tako napihnjen, no!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

kingsix ::

@jype .. daj nehaj. Rabimo nove člane, da se balon dalje napihuje. haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

sarma832 ::

kingsix je izjavil:

@jype .. daj nehaj. Rabimo nove člane, da se balon dalje napihuje. haha


:)):))

https://lbry.io/

Članek je bil enkrat celo na slo-techu pred parimi mesci. Na njihovi platformi lahko gledaš videje, ki so hostani decentralizirano. Možno je tudi plačevanje z LBRY credits - to je njihova kriptovaluta, ki je fork od Bitcoina mislim da. Namenjeno za mikrotransakcije. Ubistvoma je pa produkt protokol, katerega lahko uporabi kdorkoli in razvije svojo aplikacijo. Češ da lahko ustvariš decentralizirano verzijo youtuba/netflixa/app stora.

Stvar že deluje, vendar trenutno polno buggov in še z razlogom v closed beta. So pa developerji aktivni.

Samo nekako dvomim, da bi se to dejansko prijelo in bi ljudje začeli uporabljat :8)

hamez66 ::

bdoxx je izjavil:

sem precej novi v vtem, sem prebral ogromno o teh kriptovalutah (čakam da mi na borzah verificirajo račun), pa me zanima poeleg big playerov btc eth xrp xmr....., sem nalatel na peercoin ki zgleda kar solidno, ve kdo kaj več o njem, na forumih ni kaj dosti zasledit o njem....


Res bi bilo fajn, če malo počakaš. Peercoin je valuta, ki raste samo takrat, kadar raste tudi NMC, včasih pa zraste tudi zaradi LTC pumpa. To je coin, ki je "doma" na btc-e borzi, zato je "povezan" z ostalimi coini, s katerimi se tam veliko trguje. Tam so domači coini LTC, BTC, NMC, NVC in PPC, šele lani so dodali Dash in ETH.

V tem trenutku odsvetujem. Letošnji vrh je pri približno 2.5$, od takrat so vrhovi vedno nižji, torej očiten down trend. Če se bo pa napumpalo Litecoin, pa lahko mirno staviš tudi na PPC, ki ga kasneje prodaš s profitom. Držanje? Ko začne padat, ne odneha s padanje.

bdoxx ::

mam namen vrečt v nekaj not za začetek cca 500-1000EUR, tolko da se malo seznanim kak to poteka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

Aquafriend ::

Brat je sprejet na Bitstamp pa ga zanima ce ti trga bitstamp 10 dolarjev pri vsaki transkakciji, tudi ce iz polinexa dnevno nakazujes dnar nazaj na bitstamp?

In Obratno iz Bitstampa na Poloniex? A je 10 dolarjev?

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

bdoxx je izjavil:

mam namen vrečt v nekaj not za začetek cca 500-1000EUR, tolko da se malo seznanim kak to poteka



Je čisto vseeno, če v tem momentu vložiš samo 50 eur, da se malo seznaniš, kako to poteka. Kot pravi jype, ne zdaj vlagat, ko smo v takem balonu.

Aquafriend ::

Kdaj pa bo balon počil, jutr ali čez par let? A zdej naj čakamo kdaj bo počilo? Ethereum na dolgi rok samo raste, nimaš kej falit.

Drgač pa se pozna na altcoin trgu, da so nekaj časa nekatere borze imele tehnične težave in niso bile dostopne.

Zgodovina sprememb…

Snohman ::

Glede na tenutno padanje bitcoina bi rekel da balon vsaj pušča, če še ni počil...
To je moja prognoza...?

Mi kdo razložik kako točno se shorta na kraknu? :)
Matematično ozdaje mi je jasno, ne vem pa kaj moram naklikat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Snohman ()

Aquafriend ::

To je zarad tega, ker so bile borze blokirane in ni bilo toliko trgovanja kot ponavadi. Kako bo počil če bo vedno več vlagateljev in uporabnikov , mi ni jasno?

Ko bo poleg japoncev se kak narod prevzel uradno plačevanje y bitcoini bo šlo strmo navzgor.

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Snohman je izjavil:

Glede na tenutno padanje bitcoina bi rekel da balon vsaj pušča, če še ni počil...
To je moja prognoza...?

Mi kdo razložik kako točno se shorta na kraknu? :)
Matematično ozdaje mi je jasno, ne vem pa kaj moram naklikat :)



Pušča ja, ni počil. Medvedje in biki se tepejo. :)

Aquafriend je izjavil:

To je zarad tega, ker so bile borze blokirane in ni bilo toliko trgovanja kot ponavadi. Kako bo počil če bo vedno več vlagateljev in uporabnikov , mi ni jasno?

Ko bo poleg japoncev se kak narod prevzel uradno plačevanje y bitcoini bo šlo strmo navzgor.



Zato, ker imajo ljudje omejeno število denarja, s katerim lahko kupujejo coine. Današnja množica ljudi si ne more privoščiti bitcoinov po 50k$, čez 10 let si jih pa morda bo. Ampak ja, točno to je, kar si napisal. Po eni strani balonasta rast, ki čaka na pok, po drugi strani pa toliko več novih uporabnikov in toliko več trgovalnih platform, ki so neke vrste buffer, da stvari prehitro ne zgrmijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

jype ::

btctrader> prehitro ne zgrmijo.

A tako kot ravnokar?
««
27 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528419 (10567) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857600 (44714) PrihajaNodi

Več podobnih tem