» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
26 / 91
»»

krneki0001 ::

To ni del službe, to je služenje denarja brez dela (samo buden moraš biti in taprav čas kupit in še bolj pravi čas prodat). To je služenje denarja za res dobro penzijo.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

mislim da je bolj namigoval na tvoj prisluzen miljoncek in napovedan odhod v penzijo, ko se bo le ta realiziral ;)

krneki0001 ::

Ja, niso še na toliko, da bi jih prodal.

kingsix ::

Tisti, ki ste bolj v Iconomi.... kdaj bo tole kaj v pogonu? Piše le da v 2017 =).

gruntfürmich ::

bemtiš. očitno mi je požrlo buy na 0.19 če se prav spomnim. sploh ne vem za koliko sem kupil, ali 5/10k ali še kaj več? zdaj pa morm hitro prodat, ker imam slab občutek. ampak ne morem pred 15h...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lamoido ::

Sam stavim večino na ETH, cca. 80% drugih manjših temelji prav na ETH.

Matej_K ::

XRP danes ob 7:00 zjutraj, je šel dol vse do cca 0,04 in potemnazaj gor do 0,24...

Zakaj se to zgodi, kdo napačne podatke o prodaji vpiše ali kaj drugega?
... .. .

K0l1br1 ::

Veš kakšni zneski morajo biti, da ti pokupi tako navzdol - praktično mora pokriti vsa povpraševanja...

Matej_K ::

Vem, ampak se vseeno zgodi...pa mi ni jasno zakaj...te preglede pa tudi za nazaj ne znam gledat..
... .. .

K0l1br1 ::

Gledam prodaje okrog 7 ure. Je videti en cel kup zneskov. Če se da komu seštevati, se hitro vidi. En je dal takšen seel in je pokrilo do 0.04. Kakšna priložnost..... lahko da se je zmotil, lahko je bila panika. Meni se je tudi že zgodilo, da sem kot nor kupoval, pa sem v bistvu metal noter cifre, ki bi ustrezale prodajnim.... vendar so bili zneski bolj za hec.

deleted ::

To je nastavitev stop order, kjer nastaviš, kdaj ti proda, če zadeva pade. Če ne more izvršit prodaje, ti niža ceno, dokler ne proda vsega, če tako nastaviš. To lahko sproži tudi kaskado stop orderjev drugih in potem smo praktično na prostem padu, kot se je zgodilo zjutraj.
Predvidevam, da nekdo ni predvidel tega, da če preveč hkrati prodaš, nima kdo kupit, ko je nastavil stop order.

Zeitgeist ::

Buggy je izjavil:

mislim da je bolj namigoval na tvoj prisluzen miljoncek in napovedan odhod v penzijo, ko se bo le ta realiziral ;)

to je to :)

kingsix je izjavil:

Tisti, ki ste bolj v Iconomi.... kdaj bo tole kaj v pogonu? Piše le da v 2017 =).


trenutno je v planu en kup teh iconomi investicijskih variant. izbrati PRAVO pa je ze mali gamble..

mislim da ce nebodo hitro sli live bodo jih drugi prehiteli.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

pri volumnu 4M??? xrp, od cene 0,21 do 0,04€ je to razlika v iztržku 4M×0,21= 0,84M€, zdaj pa se je iztržilo 4M×~0,08= 0,32M€...
velika razlika! zato je treba velike vsote previdno prodajati...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

urli ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

K0l1br1 ::

Danes bo xrp spet tam, kjer je bil včeraj, na 0.33 USD/XRP.

Snohman ::

Če prav razumem margin trading...

Recimo, da se odločiš kupit 1 BTC po 2000€, leverage nastaviš 3, kar pomeni da si kupil ubistvu 3 BTC za 6000 €.
Dejansko si porabil svojega denarja 2000 €, 4000 pa si si izposodil. Izvedeš nakup...ta nakup pa dejansko čaka na borzi in še ni fizično izveden in čaka na tvoje ''povelje''.

Recimo da potem zraste bitcoin na 3000 € in se odločiš zaključiti(''close'') posel. Porabil si 2000 €, pridobil pa 3 BTC, torej je sedaj tvoja naložba vredna 9000€, torej si zaslužil 7000€.

Si pravilno predstavljam?

jasno, če v vmesnem času vrednost BTCja pade iz 2000 na 1000 €, izgubiš 3000 €.

hamez66 ::

Težko boš izgubil 3 jurje, ker si samo 2 vložil. Te bo margin callalo pri okoli 1335, ker boš do takrat pridelal že 2 tisočaka izgube in se tu zgodba konča. Ostalo si pa prav predstavljaš.


Imaš pa pri uporabi margina dodatne stroške, ki jih sicer nimaš. Namreč 4k si sposodiš, za kar plačuješ obresti, ki znajo biti zelo visoke, tudi več kot 2% na dan, če uporabljaš margin ob nepravem času, zato je fajn biti pozoren, s kakšno obrestno mero si stvari sposojaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Frankv ::

A ste res sigurni, da je trgovanje s temi kriptovalutami zakonito, da ne boste enkrat plačali kazen za to?

xmetallic ::

Margin. Sposodiš si 2000€, vrniti moraš 2000€ + obresti. Kaj si ti s tem denarjem zaslužil/izgubil je tvoj dobiček/izguba. Ti vrneš 2k + obresti v vsakem primeru.

hamez66 ::

Frankv je izjavil:

A ste res sigurni, da je trgovanje s temi kriptovalutami zakonito, da ne boste enkrat plačali kazen za to?


Seveda. Drugače bi se že izselili iz Slovenije.

MacLeod ::

Kje se da lepo spremljati grafe cene altcoinov, kje kaj spremljate?

lamoido ::

MacLeod je izjavil:

Kje se da lepo spremljati grafe cene altcoinov, kje kaj spremljate?


https://coinmarketcap.com/

Snohman ::

hamez66 je izjavil:

Težko boš izgubil 3 jurje, ker si samo 2 vložil. Te bo margin callalo pri okoli 1335, ker boš do takrat pridelal že 2 tisočaka izgube in se tu zgodba konča. Ostalo si pa prav predstavljaš.


Imaš pa pri uporabi margina dodatne stroške, ki jih sicer nimaš. Namreč 4k si sposodiš, za kar plačuješ obresti, ki znajo biti zelo visoke, tudi več kot 2% na dan, če uporabljaš margin ob nepravem času, zato je fajn biti pozoren, s kakšno obrestno mero si stvari sposojaš.


Aha, hvala.

Glede izgube...se posel sam zapre avtomatsko, ko tvoja izguba preseže vložek? Ker recimo da si porabil 2 tisoč z nakupom, ampak imaš na računu še 5000 €. Bo posel toliko časa odprt (v primeru padanja vrednosti), da se porabi začetni vložek(torej 2k) ali da se porabi tvoja ''zaloga'' denarja(torej 5k)?

hamez66 ::

Snohman je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Težko boš izgubil 3 jurje, ker si samo 2 vložil. Te bo margin callalo pri okoli 1335, ker boš do takrat pridelal že 2 tisočaka izgube in se tu zgodba konča. Ostalo si pa prav predstavljaš.


Imaš pa pri uporabi margina dodatne stroške, ki jih sicer nimaš. Namreč 4k si sposodiš, za kar plačuješ obresti, ki znajo biti zelo visoke, tudi več kot 2% na dan, če uporabljaš margin ob nepravem času, zato je fajn biti pozoren, s kakšno obrestno mero si stvari sposojaš.


Aha, hvala.

Glede izgube...se posel sam zapre avtomatsko, ko tvoja izguba preseže vložek? Ker recimo da si porabil 2 tisoč z nakupom, ampak imaš na računu še 5000 EUR. Bo posel toliko časa odprt (v primeru padanja vrednosti), da se porabi začetni vložek(torej 2k) ali da se porabi tvoja ''zaloga'' denarja(torej 5k)?



To imaš ločeno in na tak ali drugačen način sam določaš, kolikšen delež tvojega kapitala bo namenjen margin tradingu. Ko izgubiš, izgubiš samo ta del, ostalo ostane nedotaknjeno. Imaš pa po različnih straneh nekoliko različne možnosti. Na Bitmexu imaš tako, da lahko določaš margin za vsako pozicijo posebej, lahko pa tako, da imaš za vse skupaj (v prvi varjanti izgubiš samo vložek, namenjen eni poziciji, pri drugi varjanti je pa tako, da če ima ena pozicija margin call, se ti zaprejo še vse ostale, ker ti zmanjka kritja za tisto prvo pozicijo). Na Bitfinexu in Poloniexu imaš ločeno "exchange" in "margin" račune, kjer te spije samo na margin računu.

Z margini je fajn, če veš, kaj delaš, ker se lahko hitro opečeš. Določene strani omogočajo 5x-100x margin, moja confort zona pa je margin tja do 3x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

MacLeod ::

Za margin je bil v zadnjem mescu ugoden čas. Je pa ta način trgovanja zelo neugoden v primeru velikega padca kjer lahko izgubiš vse.

Aquafriend ::

A je ripple dosegel dno 4 cente samo na bitstampu ali na vseh borzah?

Pa drgač imamo na slotech kar nekaj uporabnikov, ki bi se lahko poistovetili s tem modelom iz reklame o kriptovalutah, lol

Making The Right Decisions

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

ah, moral bom še pokrivati izgubo z nakupm pri 0,327, tko da ne bo veliko profita... beda
upam da bo šel do 0,26 danes da se umaknem.
potem pa nastaviti na nov globoki dip. samo tako bom morda še posloval do konca norije
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jerry000 ::

Ripple torej ni vreden nakupa?

jype ::

Aquafriend> A je ripple dosegel dno 4 cente samo na bitstampu ali na vseh borzah?

Samo na bitstampu ob tistem času. Takšni "izjemni dogodki" so sicer precej pogosti na borzah, kjer trguje veliko amaterjev.

gruntfürmich ::

izgleda še kar veliko povpraševanje po xrp ta trenutek
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Jerry000> Ripple torej ni vreden nakupa?

Kaj bi pa rad počel z njim?

gruntfürmich ::

eni resnični srečkoti so danes popeterili premoženje...8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

deleted ::

Ko bo btc crash, hitro vse vlozit v xrp in to bo potem kmalu zlahka podvojen vlozek. Ker folk najmanj do prejsnjega vrha xrpja ne bo dvomil v rast.

gruntfürmich ::

meni pa se zdi da so trendi pri riplu zelo negativno nastrojeni, vrhi in lowi vse nižji...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

slotechar ::

gruntfürmich je izjavil:

ah, moral bom še pokrivati izgubo z nakupm pri 0,327, tko da ne bo veliko profita... beda
upam da bo šel do 0,26 danes da se umaknem.
potem pa nastaviti na nov globoki dip. samo tako bom morda še posloval do konca norije



Če se boš umaknu boš meu izgubo. A res ne morš počakat da se dvigne in maš dobiček. A se ti kam mudi?

Pa drgač zgleda da je ponesreč ripple padu zarad kot pravi jype amaterskega poslovanja. Ripple se bo dolgoročno dvignu.

gruntfürmich ::

seveda se mudi. vsak čas pričakujem pok... ampak to sem pač jaz in sem se umaknil samo s 500€ profita
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jerry000 ::

jype je izjavil:

Jerry000> Ripple torej ni vreden nakupa?

Kaj bi pa rad počel z njim?

Buy and hold

Buggy ::

gruntfürmich je izjavil:

eni resnični srečkoti so danes popeterili premoženje...8-)


niti ni bila neka masa prisotna...ce sem prav gledal je bil za 0,04€ nakup en za 12K XRP in potem hitro ze 0,08€ ene dva tudi po nekaj takega. Do 0.10€ je bilo mogoce kupljenega vsega skupaj cca 50K ripplov, vse skupaj je trajal ene 100 transakcij in je bil momentalno ze nazaj na 0,25€. Ja en kitek je malce rignu :)

meni pa se zdi da so trendi pri riplu zelo negativno nastrojeni, vrhi in lowi vse nižji...


tudi meni je tole vse skup malce sumljivo je pa istocasno lahko tudi priloznost za adrenalin in kaksen zasluzek, ce operiras z normalnimi vsotami in ne stavis vse na enega konja. Jaz trenutno kolebam ali ostat notri in pozabit na XRP za nekaj casa ali pa samo cashoutat in nic vec gledat trendov ter preusmerit dobicek kam drugam.

gruntfürmich ::

Buggy je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

eni resnični srečkoti so danes popeterili premoženje...8-)


niti ni bila neka masa prisotna...ce sem prav gledal je bil za 0,04EUR nakup en za 12K XRP in potem hitro ze 0,08EUR ene dva tudi po nekaj takega. Do 0.10EUR je bilo mogoce kupljenega vsega skupaj cca 50K ripplov, vse skupaj je trajal ene 100 transakcij in je bil momentalno ze nazaj na 0,25EUR. Ja en kitek je malce rignu :)


no, enih 2M riplov je zamenjalo lastnika. zdaj če pogledaš kako so bidi sestavljeni da jih je proti dnu vse več, jih je tudi kar dosti bilo pokupljenih pri nizkih vrednostih. seveda ne veliko, ampak čisto lepo da si je kdo prislužil letno plačo ker je recimo 4× dvignil premoženje. mislim da je to kar realna ocena?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Jerry000> Buy and hold

V tem trenutku se mi za vstop s takim namenom zdi smiseln samo tezos, pa tudi glede njega sem zadržano skeptičen.

Nakaži denar na najljubšo borzo in čakaj, da se zgodi katastrofa.

clinton386 ::

A lahko kdo v kroglo pogleda koliko časa še čakam na cash out?;(
(lahko tudi v kavno usedlino, al pa vedeževalko vprašat:))

Ashrack ::

Dobil mail od Cashila za priority pass za crowd founding slovenskega Cofound.it.
Kljub temu da si lastim kar nekaj ETHja, zdaj ne vem ali je pametno ga vloziti v CoFound.it, sploh glede na to da ETH se vedno strmoglavo raste?
....

DeeJay ::

Ashrack je izjavil:

Dobil mail od Cashila za priority pass za crowd founding slovenskega Cofound.it.
Kljub temu da si lastim kar nekaj ETHja, zdaj ne vem ali je pametno ga vloziti v CoFound.it, sploh glede na to da ETH se vedno strmoglavo raste?

Rajš kupi ICN (ICONOMI) je tud od njih.

sivistol ::

Ashrack je izjavil:

Dobil mail od Cashila za priority pass za crowd founding slovenskega Cofound.it.
Kljub temu da si lastim kar nekaj ETHja, zdaj ne vem ali je pametno ga vloziti v CoFound.it, sploh glede na to da ETH se vedno strmoglavo raste?


Enako, ne dam mojih eth iz oci
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Ajnstajn` ::

gruntfürmich je izjavil:

seveda se mudi. vsak čas pričakujem pok... ampak to sem pač jaz in sem se umaknil samo s 500€ profita

Ne no, tako kot ti je slotechar povedal... Zakaj bi nekaj prodajal z izgubo...potem bos pa spet eden od tistih, ko pridejo sem jokat, da se daytradinga ne grejo ker vse izgubijo...
Jaz sem tudi kupil pri .323 pa ne mislim prodajat, pa ce bo to 5 let, bo to 5 let...ce bos s tistih 500$ zadovoljen, ok ampak se zamisli, kako napako lahko naredis
//

hamez66 ::

Ajnstajn` je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

seveda se mudi. vsak čas pričakujem pok... ampak to sem pač jaz in sem se umaknil samo s 500EUR profita

Ne no, tako kot ti je slotechar povedal... Zakaj bi nekaj prodajal z izgubo...potem bos pa spet eden od tistih, ko pridejo sem jokat, da se daytradinga ne grejo ker vse izgubijo...
Jaz sem tudi kupil pri .323 pa ne mislim prodajat, pa ce bo to 5 let, bo to 5 let...ce bos s tistih 500$ zadovoljen, ok ampak se zamisli, kako napako lahko naredis


Ti pač "ne prodajaš z izgubo", nekateri pa ne "izgubljamo časa". Ti lahko še dolgo čakaš, da bo cena taka, ta pametni se pa pač sprijaznijo z izgubo in odplavajo tja, kjer so boljše priložnosti, da nadoknadijo izgubljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

sivistol ::

sam lahko rečem da sem krepko čez 5k$ v + , kupiš držiš 2-3 tedne in bum pump prodaš = 10x profit
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

gruntfürmich ::

sivistol je izjavil:

sam lahko rečem da sem krepko čez 5k$ v + , kupiš držiš 2-3 tedne in bum pump prodaš = 10x profit

do kdaj pa bo tako? veš, ko gre gor je vse fino in fajn, samo počakati moraš. ko pa se enkrat trend obrne (in vedno se) pa je čisto druga pesem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Half-Saint ::

Tist k je bil pameten je prodal ETH po 180EUR in zdej kupil nazaj po 149EUR, razliko pa pobasal v žep :P

Jst nism bil pameten :P
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

Kdor je imel srečo misliš rečt, pamet pri tem nima veze.
««
26 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528396 (10544) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857569 (44683) PrihajaNodi

Več podobnih tem