» »

Pretirane cene Sesalnikov Vorwerk v SLO (alternativa Miele)

Pretirane cene Sesalnikov Vorwerk v SLO (alternativa Miele)

zzitop ::

Da še tukaj omenim, kako pretirane cene Dajejo trgovski potniki pri nas za sesalnik Vorwerk:
http://britev.si/viewtopic.php?f=14&t=2...

LP

TOP ::

Ja strinajm se so precenjeni krepko napram pri nas,kar se tiče kvalitete pa je ni takšne.To so neuničljivi prinas doma dela že več kot 15 let.

GGGGG ::

Vorwerk je ene 54326x bolj praktičen kot tista kanta, ki jo moraš vleči za sabo.

Edit:

Btw, kar se cene tiče mi sicer dol visi, ampak na tistem linku prodajajo rabljene sesalce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

zzitop ::

Na tisti nemški strani so generalno obnovljeni sesalniki.

GGGGG ::

Bi bilo mogoče lepo to jasno napisati, preden primerjaš cene pri nas in v nemčiji. Sesalci na linku pač niso novi in cena je temu primerna.

zzitop ::

Hvala za popravek..:)

rok_p ::

Dvomin da kdo da 3 leta garancije na obnovljen izdelek.
rok

zzitop ::

To se tudi jaz sprašujem. Kakorkoli, Vorwerk ima švoh podtlak. Zato ni dobra izbira. Sploh glede na ceno, katere nikakor ni vreden.

Poldi112 ::

In kaj bi ti priporočil?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Ja, to vem, edini njihov izdelek ki "doesn't suck". Ampak resno sprašujem, ker imam Vorwerk-a ki umira, za nov sesalec pa ne mislim dati €600.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zzitop ::

Jaz ti svetujem, da greš v Miele salon, če ti Črnuče niso predaleč. In v živo preizkusiš njihove sesalnike. Še zmeraj ti ni treba kupiti, če ti ne bodo ustrezali.
Sicer Miele dobiš tudi drugje, ampak ne moreš kar preizkusiti, se mi zdi. Vem da jih imajo v elektrocentru v Šempetru in morda bi se tam dalo celo poizkusiti. Je pa tam solidna cena;)
Sicer pa lahko preveriš kje ga pogledati/dobiti:
http://www.miele.si/index.php?page=part...

LP

Poldi112 ::

Črnuče so ene 3km stran, tako da po mojem ne bo predaleč :). Miele je potem kvalitetna firma in lahko pričakujem, da sesalec dela 10 let?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kos1 ::

moje mnenje:
po Miele gres, ce kupujes pralni stroj.
Ce pa Miele sesalniki odstopajo od konkurence toliko kot pralni stroji, pa ne vem.

dzinks63 ::

S kakšnim Elektrolux-om ne moreš falit, JetMaxx ima toliko sesalne moči, da je povsem dovolj sesanje s polovico , na polno ga skoraj ne moreš prestaviti po preprogi.

Poldi112 ::

Tega je potrebno vleči za seboj. Jaz bi takega na palici. Od firme, za katero imam feedback, da zdrži 10 let. Ker sem videl dosti crap sesalcev in bi si rad prihranil pot na dolgi most.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Hayabusa ::

Poldi112 ::

Ni mi jih problem najti, zanima me zgolj, katere firme so na nivoju Vorverk-a kar se sesalcev tiče. Pa jasno da so na ročki.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zzitop ::

Na ročki:

http://www.miele.si/index.php?page=prod...
http://www.miele.si/index.php?page=prod...

Na youtube imaš pa vsaj za zgornji model dobre posnetke.

LP

GGGGG ::

Pa ne morš tega primerjat s vorwerkom no.

fosil ::

Ta novi vorverki baje niso več to kar so bili.
Osebno sicer nikoli nisem razumel obsedenosti ljudi s sesalci.
Verjetno mrežni marketing naredi svoje.

Sicer pa imaš tukaj test sesalcev.
Tako je!

zzitop ::

Poldi112 je izjavil:

Črnuče so ene 3km stran, tako da po mojem ne bo predaleč :). Miele je potem kvalitetna firma in lahko pričakujem, da sesalec dela 10 let?


Miele je daleč najkvalitetnejša firma za belo tehniko. Je pač ime in si ne morejo privoščiti blamaže na račun slabih sesalnikov. Tudi 80 % rezervnih delov je Made in Germany, ostali so Češka in Romunija. To pač ni igračka "made in China".
Ti sesalniki so narejeni za 20 do 30 let povprečne uporabe, tako da ti bo po 10 letih gotovo lepo deloval.

Nekaterim so všeč vodni sesalniki, doma imamo tudi Igea Compact. Bil je zelo drag, če se prav spomnim, čez 200.000 SIT. Sicer sesalnik sesa, ampak je neroden in za moj okus izgubiš preveč časa s čiščenjem. Če bi kupoval vodnega, bi jaz vzel tole:
http://www.robert-thomas.de/en/electric...

LuiIII ::

Mi smo imeli (imamo) doma Miele pralni stroj (36 let delovanja, 8 članska družina), sesalec 40+, ki pa še dela. Skratka investicija se je verjetno izplačala.

zzitop ::

Tudi jaz poznam primer Miele sesalnika iz leta 83, ki je še vedno v redni uporabi (30 let).

LP

DeeJay ::

Pa ne morte primerjat aparatov izpred 30 let z današnjimi. Takrat so bile vse zadeve delane dosti bolj kvalitetno kot danes.
Danes se stvari delajo tako, da zdržijo do poteka garancije in si potem prisiljen kupit novo. Kapitalizem.

zzitop ::

Vseeno boš od kakega drugega proizvajalca težko videl skoraj 40 let star pralni stroj v primeru redne uporabe.
Sicer pa nekateri tudi izpostavljajo 25 let stare Vorwerke

inferno666 ::

Moja babica ima Vorkmarka že vsaj 20 let.

Ampak takrat so svati delali zato, da so trajale, danes pa gledajo da ne trajajo več kot 10 let.

Thunder wave ::

Mi imamo doma Vorwerka iz leta '91, dela ko urca. Smo pa pred kratkim nabavili najnovejšega in je super, precej boljši kot stari. Podtlaka absolutno nima premalo, še vedno je vse narejeno odlično in Made in Germany. Motor pa je reluktančni in bi naj trajal precej dlje kot v starih sesalcih, ker je obraba delov skoraj nična. Edina pripomba so precej male in precej drage vrečke (slabih 5€ ena), ki jo mi menjamo približno enkrat na mesec do mesec in pol. Je pa vrečka edini filter, ki ga ta sesalec ima (če odštejemo pred motorni zaščitni filter), tako da res nikoli ne smrdi iz njega. Kar se pa cene tiče: poglej rabljene v Avstriji (npr. willhaben.at), mi smo ga na tak način kupili in smo na koncu dali za vse skupaj nekaj čez 800€ z vso opremo (tudi najnovejši brisalec tal je bil zraven).

darkolord ::

Takrat so bile vse zadeve delane dosti bolj kvalitetno kot danes.
Ni toliko to, kot to, da stvari niso bile tako optimizirane.

Stari pralni stroj je vrtel recimo 4 kg perila na 400-600 obratov, današnji pa 6 kg na 1600 ali celo 2000 obratov na minuto. Obraba je seveda precej večja pri takih silah in hitrostih.

Enako pri sesalnikih - stari Vorwerk je mel 450 W motor, tanovi so precej manjši, lažji in tišji pa imajo tudi 2000 W motorje ...

Res je sicer, da sedaj malo bolj "špara" na kakšni plastiki in se tu in tam kaj več odlomi.

Griffith ::

Pri nas smo namesto worwerka kupili electroluxa. Kvaliteta izdelave se mi ne zdi nič slabša, kolesa so velika in zelo rad teče za tabo, sesalna moč je izjemna, krtača je ena za vse, poleg tega pa ne rabi nobenih dragih vrečk. Izprazniš posodo in je to to. Edino kar je, je to da za sesanje po stopnicah ni ravno najbolj praktičen. Ampak to pa itak nobena stvar ni za vse idealna. http://www.mimovrste.com/artikel/332000...

francek1 ::

Imam Vorwerka in Miele sesalec. Rekel bom tako; vsak je dober za svoja opravila. Se pa Vorwerke kupuje tule.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095765 (10993) Zstiller
»

Pokončni sesalnik - izkušnje

Oddelek: Loža
4327981 (13682) Bantani

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144183 (63865) perci
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567596 (32462) LordPero
»

Pomivalni Stroj

Oddelek: Kaj kupiti
339453 (6549) BigWhale

Več podobnih tem