» »

android + iOS

android + iOS

sebavet ::

S katerim orodjem je možno sprogramirat preprosto aplikacijo za pametni telefon, ki podpira tudi bazo podatkov?

Kocka ::

S PhoneGap-om: http://www.phonegap.com
Lahko uporabiš Storage API WebSQL:
http://docs.phonegap.com/en/edge/cordov...

sebavet ::

Hvala imaš kaj izkušenj s tem?

Kocka ::

Se šele učim... Do "Hello World" app se pride zelo hitro in preprosto, samo preko dveh CLI komand. Ideja je super, ker se app dela tako, da obdeluješ samo en index.html fajl v HTML in CSS, ali pa naprimer v jquery-ju, ki ga že poznaš, vse ostalo pa naredi PhoneGap sam.

Samo potem pa hitro naletiš na mino, ker so z verzijo 3.0 čisto vse obrnili na glavo in večina trenutno obstoječih tutorialov na netu ne pride več v poštev. Reference pluginov kažejo na repozitorije, ki ne obstajajo več, cel kup classov je že depreciated, dokumentacija nepopolna, ipd...

Torej, če rabiš samo preprosto web aplikacijo (ki jo že imaš razvito) zapakirano v obe platformi kot native app, potem se ti splača poskusiti, ker vse html fajle samo skopiraš v en www direktorij na skreiranem projektu. Če pa rabiš še kak plugin za kako kamero, senzorje ali bazo, pa potrebuješ še PRECEJ potrpljenja...

sebavet ::

Ima kdo izkušnje s Titanium Studio? Appcelerator, podobno kot PhoneGap crossform development. Se mi zdi, da ima kar dobro podporo.

def0r ::

Ce je enostavna bi si mogoce pogledal Xamarin?

sebavet ::

ima xamarin podporo za bazo?

mm&r ::

sebavet ::

:) 3999 USD :)

sebavet ::

Uporablja mogoče kdo CORONO?, ravno sem pregledal dokumentacijo in uvod. Mi zgleda kar simpatična. Ima kdo kake izkušnje s tem orodjem?

c00L3r ::

Corona SDK je super zadeva za preproste aplikacije in 2D igre. Moraš pa se prej spoznat z Lua programskim jezikom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

cross platform development

Oddelek: Programiranje
366706 (5692) slodreamer
»

Programiranje tablic

Oddelek: Programiranje
82197 (1626) mihies
»

kako začeti programiranje za android

Oddelek: Programiranje
259021 (8179) k--p
»

Kateri sdk za razvoj iOS in Android aplikacij?

Oddelek: Programiranje
255086 (3519) jizzer
»

HTML5 končan, standard sledi leta 2014

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
206978 (5339) dotomaz

Več podobnih tem