» »

Ps3 fat problem (rdeča lučka utripa)

Ps3 fat problem (rdeča lučka utripa)

Kriki ::

Imam PS3 fat star 3 leta. Danes zjutraj sem normalno igral približno 30 min kar naenkrat se sklopi in zacne utripat rdeča lučka baje se temu pravi Yellow Light Of Deadth. Je pri tem kakšna pomoč ali je samo za v kanto? In ali je možnost da CD dobim ven? POMOČ PROSIM
Pred nekaj dnevi sicer ČET. sem ga kupil sicer rabljenega. Se mi splača težiti prodajalcu za povrnitev kupnine itd.ali pa samo adijo 180 eur?
LP

hojnikb ::

180€ si dau za RABLJEN PS3 ?!
#brezpodpisa

Kriki ::

Ja sicer ima 500gb 3 kontrolerje 7 iger vključno fifa 14

hojnikb ::

Še vedno vsaj 50€ predrago, sploh ko upoštevaš, da si kupil silno pokvarljiv PS3..

Zlo verjetno ti je GPU odletel..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Fifty6 ::

Kriki, nekaj časa nazaj sem jaz prodal iPada, imel sem dva polnilca enega delujočega in enega nedelujočega. Ker sem pozabil na to nisem preveril kateri deluje in lej ga zlomka zraven sem dal nedelujočega, o čemer me je kupec obvestil (kar je edino prav) in sva se zmenila da mu prinesem poklnilec čez 3 dni ker sem bil odsoten. Medtem sem si še prebral kakšne so moje obveze če recimo še drugi polnilec nebi deloval.

Zadeva je pa taka:
- V roku 8 dneh moreš ti prodajalca obvestit da zadeva ne deluje, ker zakon obvezuje tako fizično kot pravno osebo, da ti 8 dni krije če zadeva v tem roku crkne. Torej mu pisno napiši da se ve da si ga obvestil o tem: Živjo od vas sem kupil tega in tega datuma ps3, igral sem ga le 30 min in ne deluje več, kako bomo zadevo uredili?

- Upam da imaš shranjen oglas, njegovo številko in mogoče kak pogovor po mailu tako da imaš čimveč dokazov da si kupil od njega

- Prodajalec ti je v teoriji dolžen zadevo popravit ali vrnit denar (to se odloča sam), vendar če tega nebo hotel ga boš moral sodno preganjat, ker vemo da so naša sodišča počasna in ne veš ako se bo primer izšel, bi bilo fajn da pišeš na forum pravne fakultete (ker edino to je zastonj) kaka je situacija in če so že kdaj tak primer in kako se je izšlo (seveda najprej obvesti prodajalca mu povej kaj je doležn nardit če tega nebo sam ugotovil potem posreduj naprej)

- Lahko pa tudi požreš vse skupaj (kar jaz nebi, vsaj kupca bi obvestil, pa prijavil bi ga, na sodišče ga verjetno nebi vlekel za 180€ pa se tam zejbaval ampak bi mu povzročil vsaj nekaj težav).

- Ker folk skos nabija kako si preveč plačal je to res, vendar ljudje on ni prišel tega uprašat ali je dal preveč ali ne
- Ps3 se da popravit, razdret treba zadevo in ponovno namazat procesor in grafično s termalno pasto saj je ta odstopila (ker je bila slabše kvalitete v fat modelih) in potem bo zadeva ponovno delovala, hkrati ko se to dela ti predlagam da se predela tudi ohišje da postane bolj zračno (preprosto navrtaš luknje v ohišje) in doda nekaj ventilatorjev in pod ps3 namestiš hladilno ploščo za prenosnike. Tako sem jaz naredil že nekaj prijateljem in nimajo več težav s pregrevanjem.
- CD se da dobit ven tudi če ps3 ni priklopljen, kupiš ali narediš hakeljček s katerim ven potegneš CD (to se prodaja v sklopu akustike ker v avtoradijih velikokrat ostane cd noter in ga treba dobit ven)

hojnikb ::

Fifty6 je izjavil:

Kriki, nekaj časa nazaj sem jaz prodal iPada, imel sem dva polnilca enega delujočega in enega nedelujočega. Ker sem pozabil na to nisem preveril kateri deluje in lej ga zlomka zraven sem dal nedelujočega, o čemer me je kupec obvestil (kar je edino prav) in sva se zmenila da mu prinesem poklnilec čez 3 dni ker sem bil odsoten. Medtem sem si še prebral kakšne so moje obveze če recimo še drugi polnilec nebi deloval.

Zadeva je pa taka:
- V roku 8 dneh moreš ti prodajalca obvestit da zadeva ne deluje, ker zakon obvezuje tako fizično kot pravno osebo, da ti 8 dni krije če zadeva v tem roku crkne. Torej mu pisno napiši da se ve da si ga obvestil o tem: Živjo od vas sem kupil tega in tega datuma ps3, igral sem ga le 30 min in ne deluje več, kako bomo zadevo uredili?

- Upam da imaš shranjen oglas, njegovo številko in mogoče kak pogovor po mailu tako da imaš čimveč dokazov da si kupil od njega

- Prodajalec ti je v teoriji dolžen zadevo popravit ali vrnit denar (to se odloča sam), vendar če tega nebo hotel ga boš moral sodno preganjat, ker vemo da so naša sodišča počasna in ne veš ako se bo primer izšel, bi bilo fajn da pišeš na forum pravne fakultete (ker edino to je zastonj) kaka je situacija in če so že kdaj tak primer in kako se je izšlo (seveda najprej obvesti prodajalca mu povej kaj je doležn nardit če tega nebo sam ugotovil potem posreduj naprej)

- Lahko pa tudi požreš vse skupaj (kar jaz nebi, vsaj kupca bi obvestil, pa prijavil bi ga, na sodišče ga verjetno nebi vlekel za 180€ pa se tam zejbaval ampak bi mu povzročil vsaj nekaj težav).

- Ker folk skos nabija kako si preveč plačal je to res, vendar ljudje on ni prišel tega uprašat ali je dal preveč ali ne
- Ps3 se da popravit, razdret treba zadevo in ponovno namazat procesor in grafično s termalno pasto saj je ta odstopila (ker je bila slabše kvalitete v fat modelih) in potem bo zadeva ponovno delovala, hkrati ko se to dela ti predlagam da se predela tudi ohišje da postane bolj zračno (preprosto navrtaš luknje v ohišje) in doda nekaj ventilatorjev in pod ps3 namestiš hladilno ploščo za prenosnike. Tako sem jaz naredil že nekaj prijateljem in nimajo več težav s pregrevanjem.
- CD se da dobit ven tudi če ps3 ni priklopljen, kupiš ali narediš hakeljček s katerim ven potegneš CD (to se prodaja v sklopu akustike ker v avtoradijih velikokrat ostane cd noter in ga treba dobit ven)

Dj ne govor takih bedarij. Pasta nič ne odstopi, ampak se posuši. Odstopi GPU, ker je uporabljen slab cin in kontakti od GPUja popokajo, zaradi tega tut stvar prenega delat. Tukaj ti nova termalna pasta absolutno nebo nič pomagala.
#brezpodpisa

#000000 ::

RSX

Fifty6 ::

Hojnikb tip nezna popravit sam zadeve, če jo bo hotel bo že pogledal youtoube in vodiče kako to narest, torej jz sm mu povedal da se zadevo da popravit, in kako se osnovno da pravno rešit zadevo, torej ve da se vse da naprej se bo mogel pa sam pozanimat.

Ne bodi drobnogled in ne išči mojih napak, pomagej mu še ti in mu zadevo zastonj zrihtej.

Ko nekdo prosi za pomoč uletite taki k ti ko pišete ne piši bedarij.


ADIJOS SLO TECH

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fifty6 ()

hojnikb ::

Fifty6 je izjavil:

HOJNIKB po domače povedan PIČKATIMATRNA ja lej neda se mi razlagat kaj more narest, povedal sem mu prbližćno kaj more nardit, da obstaja način da se ga da popravit, kaj si naredil ti? JEBEŠ TLE FOLK V GLAVO, NAMEST DA BI KEJ POMAGAL ME TLE DRKAŠ PA IŠČEŠ MOJE NAPAKE. POMAGEJ MU RAJŠ PA MU NAPIŠ DA MU GA BOŠ TI ZASTONJ POPRAVU AL PA UTIHN.


JEBENI SLO TECH FORUM, ŠE KO KOMU POMAGAŠ PRIDE EN PA TE PODJEBAVA NAZAJ.


ADMIN BRIŠI MOJ PROFIL KER SEM NE PRIDEM VEČ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

po domače povedano raje povej, da nimaš pojma, kje je srd problema.
Ker z tvojim postom si OP nebi mogel nič pomagat, saj NI težava v termalni pasti.

@Kriki
Predn delaš karkoli, poskusi še menjat disk z kakim drugim. Če pa to ne pomaga, pa nardiš domači reflow. Oskubiš PS3, vzameš matično ploščo in jo vržeš v pečico.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Fifty6 ::

Srd problema vem kaj je ker sem že nekaj stvari popravil, se ti opravičujem za grd jezik me je pač zaneslo, vidim da kvaliteta na forumu ni in zato mirno odhajam na druge forume kjer jo imajo.

LP

hojnikb ::

Fifty6 je izjavil:

Hojnikb tip nezna popravit sam zadeve, če jo bo hotel bo že pogledal youtoube in vodiče kako to narest, torej jz sm mu povedal da se zadevo da popravit, in kako se osnovno da pravno rešit zadevo, torej ve da se vse da naprej se bo mogel pa sam pozanimat.

Ne bodi drobnogled in ne išči mojih napak, pomagej mu še ti in mu zadevo zastonj zrihtej.

Ko nekdo prosi za pomoč uletite taki k ti ko pišete ne piši bedarij.


ADIJOS SLO TECH

Kje sem trdil, da ne znam popravit ?
Samo upozoril sem na tvoje napake, da nebo OP zapravljal z njim časa.


Zastonj ti nihče (vkjučno z mano) nebo ničesar delal :)
#brezpodpisa

#000000 ::

Nes to takoj nazaj, in mirna bosna, naj ti vrne keš in to je to, mogoče mu pustiš 10 evrov za pivo da ne bo tolk kisle volje.

hojnikb ::

Fifty6 je izjavil:

Srd problema vem kaj je ker sem že nekaj stvari popravil, se ti opravičujem za grd jezik me je pač zaneslo, vidim da kvaliteta na forumu ni in zato mirno odhajam na druge forume kjer jo imajo.

LP

Očitno neveš, ker sicer nebi omenjal samo menjavo paste.


In kvaliteta foruma pada izkjučno zaradi vročekrvnežov,ko si TI.
#brezpodpisa

Kriki ::

@hojnikb CD ja sploh nemorem zamenjat ker ko pritisnem gumb za izvrzitev se ps3 vklopi in potem spet pride Yellow LIght

hojnikb ::

ti kr lepo nesi nazaj ta ps3 prodajalcu in zahtevi vračilo kupnine.
Sigurno je ta ps3 že doživel ylod in ga je prodajalec začasno popravu in prodal naprej..
Ko to nardiš, pa lepo počakaj na akcije in kupi nov ps3.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

puginho ::

hojnikb je izjavil:

ti kr lepo nesi nazaj ta ps3 prodajalcu in zahtevi vračilo kupnine.
Sigurno je ta ps3 že doživel ylod in ga je prodajalec začasno popravu in prodal naprej..
Ko to nardiš, pa lepo počakaj na akcije in kupi nov ps3.


Se strinjam. Ta fat model je ziher že videl pečico. Je pa vsak denar za fat model zelo slaba naložba. Popravljivo pa razen menjave celotne matične plošče to ni, ker drugače se nebi imenovalo ylod. Tisti ko ti pa ponuja popravilo pa sam sebi laže!

hojnikb ::

Če se že kupi rabljen PS3, naj bo vsaj tak, ki ima rsx/cell v 65nm procesu. Ti so veliko manj dovzetni za ylod.
#brezpodpisa

erex ::

@Kriki PS3 rabi reball. Da ti vrze CD vn moraš vzadi izklopt stiaklo za elektriko, nato drži na eject gumb in vklopi nazaj stikalo za elektriko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PS3] Nakup PS3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Konzole
23649746 (25094) hojnikb
»

Tezave z kupcem na bolhi glede konzole (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
10716107 (11223) stara mama
»

PS3 težava

Oddelek: Konzole
71116 (834) opeter
»

Ps3 super slim

Oddelek: Konzole
292988 (2144) Veron
»

PS3 - XBOX 360 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
578720 (7149) mgermo

Več podobnih tem