» »

HP prenosnik - vgrajen čitalec kartic (čuden problem)

HP prenosnik - vgrajen čitalec kartic (čuden problem)

SimplTech ::

Imam zanimiv problem z vgrajenim čitalcem spominskih kartic v prenosniku HP Probook 4710s.

Na prenosniku je odletel disk, kateri je bil zamenjan z novim in na novo nameščen Windows 7. Gonilnik za čitalec sistem namesti avtomatsko in v Device managerju ni sporov.

Težava je pri uporabi kartic - ko ustavim delujočo kartico v čitalec je preprosto ne zazna. Ko gledam Upravitelja diskov kaže da ni medija v čitalcu. Po restartu PCja se kartica prikaže in se lahko dostopa.

Z Googlom nisem našel kakšnega pametnega nasveta, je mogoče kdo že naletel na kaj podobnega?

hojnikb ::

da nimaš kje kake sdxc kartice, prenosnik pa podpira le sdhc..
#brezpodpisa

SimplTech ::

Sem najprej pomislil da je v kartici težava. Našel nekje staro 512MB SD kartico - situacija popolnoma ista.

Odstranil generični driver, ga ponovno namestil - nič rešitve. Vsi gonilniki kažejo da je stvar OK, ampak čitalec funkcionira na pol - vsakič resetirat PC za to da prideš do stvari na kartici je malo tečno.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

si probu driver od HP ?
#brezpodpisa

SimplTech ::

To sem prvo naredil. Šel na HP stran z gonilniki, napisal notri P/N, našel gonilnike in med njimi niti duha ne slika o kakšnem gonilniku za čitalec kartic.

Potem sem preko Googla našel povezavo do JMicron HP driverja na čitalec, ga namestil - ista zgodba.

SimplTech ::

Testiral sem tudi v Safe mode in z Live Xubuntu - povsod so simptomi isti.

Na koncu sem obupal in uporabljam zunanji USB čitalec. Vseeno hvala hojnikb za nasvete.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

HP že nekaj let vse mogoče periferne naprave vgrajuje v laptope tako, da so pripete na USB vodilo (ne samo USB portov, pač pa tudi mrežno kartico, verjetno je enako s čitalcem kartic). In če ta pravilno ne zazna nove naprave je preprosto ne vklopi.

Morda bi bilo vredno poskusiti še s kakšnimi driverji za chipset na mamaplati (čeprav je enako obnašanje tudi v Linuxu slab znak).

Kolega, ki je potreboval zanesljivo delovanje mrežne kartice (dnevno dela z več hkrati prižganimi virtualkami) je obupal in kupil Della, ki ima to narejeno še po starem (mrežna je ves čas prižgana oz. vkljopljena).

SimplTech ::

Na chipset driverje sem takoj pomislil. Pregledal celo stran od HPja z gonilniki za ta prenosnik in nisem našel nobenega driverja za chipset, ne za čitalec.

Včasih pač človek obupa in raje uporabi drugo pot.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik ne bere slik z SD kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
171590 (1380) beni
»

Programje za poslovno E-bančništvo (Halcom & stuff) - nejasnosti

Oddelek: Programska oprema
125026 (4359) aigmt
»

Gonilnik za čitalca kartic

Oddelek: Pomoč in nasveti
61584 (1511) bosslipxx
»

Pomoč pri zvočni in čitalcih kartice

Oddelek: Programska oprema
122358 (2262) jan01
»

Prepoznavanje rama težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
141635 (1433) king22

Več podobnih tem