» »

formatiranje diska

formatiranje diska

barca ::

Jst bi rad formatiral hard disk, ker mam sesut windows pa ga ne morem. V ms-dosu, ko napišem ukaz za formatiranje, mi napiše da že drug proces trenutno uporablja pogon c in zaradi tega ne začne s formatiranjem. Bi mi lahko kdo svetoval kaj je lahko narobe in kako bi se dalo težavo rešit.

Vesoljc ::

boot disketa? low level format v biosu?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

falotXP ::

Če prav razumem, hočeš ti pri zagnanih Windowsih v dos-u formatirat disk...
To negre kar tako..Najlažje je tako, da zaženeš sistem z zagonsko disketo, potem, ko je naloženo pa napišeš format c: in počakaš, da se disk sformatira in potem znova naložiš winse..

root987 ::

pa prej mrš še v bioso nastajt disketnik na prvo mesto ob booto. ko pa oprajiš z namestitvijo pa dej spet cd-rom na prvo. je hitrejš[kao]
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

MikroB ::

Jaz sem imel identičen problem. Razlika je bila le v tem, da se je format ustavil pri dveh procentih!!!Poskusil sem vse mogoce, na koncu sem se skoraj na glavo postavil, a diska mi ni uspelo formatirati...;(( ;(( ;((
Potem sem prikljucil disk na drug sistem in disk brez problemov formatiral. Pojdi k kakemu prijatlu, vtakni disk v njegov comp. in lahko ga formatiras kar iz oken ali dosa, kakor želiš. Pa ne pozabi na pravilno nastavitev jumperjev!
falotXP; ti pa malo boljše beri!!! :\ Če je napisal da je poskusil v ms-dosu to še ne pomeni, da je formatiral iz oken (verjetno si mislil dos prompt:D ).
A friend with weed is a friend indeed!

ali3n ::

rooot987: daj prosim še enkrat preberi svoj post, pa napiši tako kot se šika! za vajo....:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

root987 ::

ok...pritisneš ob zagono tipko za to da greš v bios[pr men delete - Awardov bios], greš pod opcije za ob zagonu(ker bom čez 15 min formatiru ti potem povem kk točno se reče meniju ker se ne spomnem), nastaviš disketnik[tste kar je pod a:/ v winsah], shraniš in vstaviš zagonsko disketo za prehod v popoln ms-dos. Ko končaš pa še enkrat dej cd-rom ali kar koli je kot privzeto na prvem mestu(ne vem ker je predolgo od kar sm to spremeniv). Je hitrejš[kao]

še kej ali3nček???>:D pa ka za p*piiiiiiiii* ma*piiiiiiiiiiii* pr matk*piiiiiiiiiiii* je bvo narobe?? 0:) šizez.....:P
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

ali3n ::

@ root987:
Tako je pa že boljše... :D
Ne se jezit - ciljal sem na "pa prej mrš še v bioso nastajt disketnik na prvo mesto ob booto. ko pa oprajiš z namestitvijo pa dej spet cd-rom na prvo. je hitrejš[kao]" - fino bi bilo, da uporabljamo vsaj približek slovnične slovenščine... sej razumeš, ane?!:D

@barca: uporabi zagonsko disketo Win98 (kot so že povedali ostali pomagalci™) oz. bootaj računalnik z inštalacijskim diskom win2k/winXP.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz WinXP--na Win98

Oddelek: Pomoč in nasveti
51140 (1030) Airskull
»

Formatiranje plz plz nej en pomaga nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
91018 (845) ql000
»

"Format C" - kako narediti ???

Oddelek: Operacijski sistemi
202540 (1942) Damjan Jagar
»

problem pri flashanju BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
71061 (1008) žiga
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452261 (1632) BlackHole

Več podobnih tem