» »

Napetosti - Verjeti maticni ali multimetru?

Napetosti - Verjeti maticni ali multimetru?

Fury ::

Torej... ko gledam napetosti v windowsih (MBM 5) in ko merim direktno preko kontaktov s pomocjo multimetra (MM) dobim cist drugacne rezultate...

Tabela:
IDLE MBM LOAD MBM IDLE MM LOAD MM
3.3V 3.47V 3.47 3.31V 3.31V
5V 4.95V 4.90 5.09V 5.06V
12V 11.98V 12.10 12.18V 12.26V

ok.. ne recem za 3.3 ker mi plata pac VIO kaze in je ok..

samo 5V in 12V pa kar odstopata... kaj torej kaze prov?

PS: Voltmeter ma cist novo baterijo :)

frenk ::

MM pomoje bol mer. Vsi tko praujo.

Highlag ::

Torej če imaš multimeter umerjen in če ima dovolj veliko natančnost je možno, da kaže MM bolj točno kot matična plošča.
Kot vidim ti vrednosti odstopajo za cca 0,1V Če inštrument nima razreda točnosti nižjega od 0.5% ima sam inštrument napako večjo od izmerjene vrednosti.
Dejansko ti prave vrednosti ne kažeta ne inštrument ne matična plošča.

gumby ::

če na multimetru piše "true rms", potem mu lahko verjameš. druugače pa niti matična, niti multimeter ne kažeta dejanske napetosti...

Highlag ::

t.g.

Oprosti sam si pa ustelil mimo.....

True RMS je pomemben le pri merjenju izmeničnih napetostih, pa še tedaj le če so ti popačeni.
Na merjenje enosmernih napetosti ne vplivajo.

bobby ::

fury, dej mi povej, kaj pravzaprav te moti??? tole kokr si ti napisu oz kokr ti je vrednosti MBM dal so čist ok. odstopanje je zmeraj. probej na idle pa na ful load pa boš vidu odstopanja za 0,3v. multimeter je samo indikator in ne inštrument kar pomeni, da ti vedno kaže približen vrednosti, odstopanja so večja/manjša v odvisnosti od okolice. če misliš, da ti multimeter kaže napačno, potem ga neseš na inštitut za meroslovje, pa ti ga bodo tam skalibriral kolikor se pač da ampak po moje ni potrebe.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Fury ::

samo zanima me pac zakaj razlika :) in zdej vem da zato ker je use bl lame narjen.. pa zanima me kok kul je kej napajalc a ne :)

gumby ::

Highlag: a ti misliš, da je napetost na matični lepa konstantna in brez popačenj? daj malo osciloskop gor in se čudi...

TribesMan ::

t.g. kaj pa ti zdej sanjas s true rms sej to ni izmenicna napetost. Ponavadi so multimetri bolj zanesljivi. Je pa tud res da ti meris napetost na kontaktih pri MB cip na plati pa to meri nekje na plati in mozno je da so razni padci napetosti ki potem pridelajo napako...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko elektrike porabi rač

Oddelek: Strojna oprema
208940 (8257) gumby
»

Voltaze???

Oddelek: Navijanje
251617 (1349) Keyser Soze
»

Čudne napetosti pri DFI NF2 ?!

Oddelek: Strojna oprema
171003 (828) MEDENA
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322163 (1627) DjTonic
»

Mod Chieftekovega napajalnika

Oddelek: Navijanje
6991 (864) Moonman

Več podobnih tem